Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономични ли са 'икономически' хибридите (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Юли 2014 15:45

BOz написа:Току що сметнах колко би ми била застраховката на моя Приус в Англия.
Излезе точно 1700 паунда, като избрах специално да имам застраховка на предното стъкло и застраховка от наводнение, градушка. Баси и специалната застрахова избрах, явно.

Явно и англичаните са тоолкова зле, а немците са номер едно.
За съжаление не знам немски и не мога да попълня правилните калкулатори, просто от интерес.
Но в Австрия със сигурност застраховката и данъците на едно Волво С60, 2006-та година излизат горе долу 3 пъти по-скъпи от тези в България. Това е единствената причина там колата, за която имам преки наблюдения да се кара с БГ регистрация.
Някаква страхотна застраховка си барнал. Да не е за 3 г. случайно? biggrin.gif Я пак провери!
И между другото, ако не мислиш първосигнално и наистина вкараш малко мозък ще се сетиш защо е така. Да в БГ колкото е по-стара една кола, толкова застраховката е по-ниска. Ти си заложил на старата си кола и на Запад, поне в Германия не е съвсем голяма тази тежест в цялата застраховка. Тук живота струва много повече от материалните щети, а в БГ е точно обратното и се набляга на материалното. Колкото една кола е по-стара, толкова риска за живота/животите на пътуващите е по-голям в повечето случай. Безопасността и критериите за безопасност на по-новите автомобили (повечето) са много по-големи и от там идва разликата.
А mirott с по-предното си мнение е нацелил 10-ката. Веднъж да се съглася с него. biggrin.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономични ли са 'икономически' хибридите (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Юли 2014 16:02

И нещо друго, колко години си шофьор, като си попълнил английския калкулатор. Ако си млад шофьор застраховките са драстични. И като стана на въпрос да спомена, че застрахователната премия в БГ при пътен инцидент и отнемане на живот рядко стига 50 000 лв. В Германия за средна телесна повреда е над 100 000 евро., а за живот могат да станат милиони. Така, че разликите са от небето до Луната, кое колко струва и какви са застрахователните покрития. В БГ застраховането е чисто обирджийство...

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономични ли са 'икономически' хибридите (разделена)

Мнение от Scott » 15 Юли 2014 16:58

Моята застраховка за Приус би била под 250 паунда.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономични ли са 'икономически' хибридите (разделена)

Мнение от BOz » 15 Юли 2014 17:14

prius 3 написа:И нещо друго, колко години си шофьор, като си попълнил английския калкулатор. Ако си млад шофьор застраховките са драстични. И като стана на въпрос да спомена, че застрахователната премия в БГ при пътен инцидент и отнемане на живот рядко стига 50 000 лв. В Германия за средна телесна повреда е над 100 000 евро., а за живот могат да станат милиони. Така, че разликите са от небето до Луната, кое колко струва и какви са застрахователните покрития. В БГ застраховането е чисто обирджийство...
И българските полици покриват изискванията на ЕС.
Демек и те са със застрахователно покритие от милиони. По спомен покриват нещо от рода на 1.5 милиона.
Така, че този ти аргумент не важи.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Икономични ли са 'икономически' хибридите (разделена)

Мнение от slowtraveler » 15 Юли 2014 17:27

prius 3 написа:...Само ще ти кажа, че каското на колата ми струва под 500 евро в Германия, а в БГ с невероятната застрахователна система на същата кола е около 2500 лв. Сам си прави изводите! ...
Мога само да коментирам, че изявлението ти е доста плоско (да не използвам по-силна дума)...
Сам си прави изводите: каското на едната ми кола струва 2500Евро, на другата - 400 Евро,
А на третата (все пак е две годишна)- Каско е 300Е, а в комплект с ГО (и ЗК, покриваща ЕС и още няколко държави) е около 400Евро..
Пълна застраховка (включително радио и т.н.)...
Е и? Успя ли да направиш някакъв извод? Защото без допълнителна информация това са само сухи цифри...
П.С. явно не си наясно и с терминологията при застраховането - препоръчвам ти да си изясниш какво е застрахователна премия, защото бих платил застрахователна премия 50х.лв ако имам самолет, но не и автомобил, струващ под 1.2 - 1.5 млн лева...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от zi_zi_top » 15 Юли 2014 22:20

zi_zi_top написа:За тези пари ще си купиш добре оборудван и много по-комфортен Авенсис, който освен това има далеч по-добър дизайн! cool.gif

П.С. Промених заглавието, за да е ясна тезата ми, че е икономически неизгодно да си купиш Приус, въпреки ниския разход на гориво. Тази икономия не може да компенсира високата цена на автомобила и съответсващите застраховки и данъци. Отделно е неудобството от слабите динамични качества на автомобила, които изискват и специална техника на шофиране за да бъде наистина нисък разхода на гориво. За мен това е "пенсионерски " автомобил (за богати пенсионери), които се харесва и от екоманиаци (без да си дават реална сметка "ЗАЩО?"). cool.gif
smile.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 16 Юли 2014 13:23

slowtraveler, мнението ти не е плоско, а направо вдлъбнато. Пак не четеш!
Говоря за ЕДНА И СЪЩА КОЛА с ЕДИН И СЪЩ СОБСТВЕНИК на 2 РАЗЛИ застрахователни пазара.
Колкото за термините, май на теб не са ти съвсем ясни. По-горе съм го обяснил и съм дал примери. :whistle:

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономични ли са 'икономически' хибридите (разделена)

Мнение от Rudy » 16 Юли 2014 14:17

prius 3 написа:... че застрахователната премия в БГ при пътен инцидент и отнемане на живот рядко стига 50 000 лв...
Това което си имал предвид определено не се нарича "застрахователната премия". :whistle:
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 16 Юли 2014 14:48

Опссс, грешката е вярна. Да се чете застрахователна сума. Благодаря за корекцията Rudy! :thumbsup:

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 16 Юли 2014 14:52

prius 3 написа:Опссс, грешката е вярна. Да се чете застрахователна сума. Благодаря за корекцията Rudy! :thumbsup:
И застрахователна сума не се нарича. biggrin.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 16 Юли 2014 14:54

Щом казваш шоферче, така да е! biggrin.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 16 Юли 2014 15:04

prius 3 написа:Щом казваш шоферче, така да е! biggrin.gif
Ами като не са ти ясни понятията, поне се пробвай да разбереш кое какво е.
За България минималната застрахователна сума е както следва:
2 000 000 лв. за всяко събитие при едно пострадало лице;
10 000 000 лв. за всяко събитие при две или повече пострадали лица.

Малко си далеч от 50-те хиляди лева ми се струва с тази застрахователна сума. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 16 Юли 2014 16:04

Понеже ти си много наясно, очаквам да направиш разяснение! biggrin.gif
И както виждам, продължаваш да го раздаваш дървен философ. Ще те помоля да ми покажеш, поне един случай, когато са изплатени минималните застрахователни суми посочени от теб. Наистина ми е интересно поне един единствен случай да ми посочиш! И не дай си Боже на някой твой близък да се случи и да го разбереш от първо лице как застрахователите мотаят с години и накрая ти подхвърлят жълти стотинки на които трябва да си едва ли не благодарен...

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 16 Юли 2014 16:34

prius 3 написа:Опссс, грешката е вярна. Да се чете застрахователна сума. Благодаря за корекцията Rudy! :thumbsup:
tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Давай, философе.
Ооопс, извинявай.
Как каза да го четем? Като "застрахователна сума", може би?

Ооопс, извинявай, философе. stupid.gif stupid.gif

Много ме кефиш, като се поправиш отново с грешно становище. Ооопс. stupid.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 16 Юли 2014 16:36

Естествено, че освен глупост, вместо да отговориш няма да се получи от теб. А да може и някоя лъжа да вкараш. Умееш ги тези неща.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 122 госта