Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от slowtraveler » 14 Авг 2014 09:07

Дъщеря ми е още доста малка за да има книжка ...
А относно досието - доколкото си спомням спора, увеличението на административните пречки и персоналната отговорност възникна във връзка постоянния отказ на хората да си плащат глобите...
Пращат ми фиш, а аз казвам 'не съм аз, а кара Пешо'... Ама Пешо и той казва 'не съм аз'... И започва прехвърляне на отговорност..
Въпреки, че ако автомобила е служебен, то няма такива формалности с вписване в досие - фирмата плаща глобата и въпроса приключва...

А в конкретния случай полицаите изпаднаха в още по-голям ужас, защото книжката е с регистрация един район, който си смени 'държавата' в последно време, ама това не е одобрено от доста страни tooth.gif Та не се знае в коя държава трябва да пратят фиша.
Та ако нарушителя е напуснал страната, то (би трябвало) да му пратят фиша на майната си... Т.е. - иди гони Михаля.
Ама пуста стриктност - казах им да пратят новия фиш, адресиран до реалния нарушител на мен, и ще им платим глобата.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4288
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от BOz » 14 Авг 2014 12:01

Между другото имаме фиш за превишена скорост - един от Германия и един от Швейцария.
Въпросното пътуване беше с кола под наем.
Та смятайте - ония издирили наемодателя, те показали кой е бил шофьора, а след това ония изпращат глобите до България.
Така, че не е толкова зле работата с нарушенията на майната си. biggrin.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от slowtraveler » 14 Авг 2014 12:02

BOz написа:....
Така, че не е толкова зле работата с нарушенията на майната си. biggrin.gif
Да, за 'европейци' системата е настроена... Ама я намери сега нарушител например в Донецк или Севастопол :whistle: tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от Kiki » 14 Авг 2014 17:15

slowtraveler написа:
BOz написа:....
Така, че не е толкова зле работата с нарушенията на майната си. biggrin.gif
Да, за 'европейци' системата е настроена... Ама я намери сега нарушител например в Донецк или Севастопол :whistle: tooth.gif
Това е зашото катаджията трудно ще се реши да те спре за превишена скорост, защото не може да е сигурен,
че няма да минеш през него с танка. laugh.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от slowtraveler » 14 Авг 2014 18:50

Кики, има смели полицаи - спираха ме вече tooth.gif
- За какво ме спирате
- Превишена скорост
- С колко?
- Ами не знам - бързах да изскоча от колата докато не си подминал, та не видях tooth.gif


Абе малко офтопик, ама колата, дето са я снимали не е джипа, ами Фиат Палио дизел, който в момента се продава за 500лв, защото климатика му работи, ама е изпуснал, а и е продухал гарнитура на главата, та меши масло и вода tooth.gif
Бъзиках се с шофьора, че може мааалко да и вдигнем цената, щото е със сертификат, че може да вдигне 96км/ч tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от zi_zi_top » 14 Авг 2014 21:37

Да не го продаваш заедно с наказателното постановление? tooth.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от slowtraveler » 14 Авг 2014 21:54

zi_zi_top написа:Да не го продаваш заедно с наказателното постановление? tooth.gif
Тя цената тогава ще стане двойна :whistle: Както навремето имаше виц как можеш да вдигнеш двойно цената на москвича - като го продаваш с пълен резервоар tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от nowyaris » 14 Авг 2014 22:52

На Вас ви е смешно,ама на Веско му пуши главата.такава набутвация с кинтите посред лято.....Самолетни билети,софийски таксита... Добре че поне от мен успя да спести някое евро biggrin.gif .Иначе ако някой си мисли че в Руен е по-добре отколкото в Донецк ... blush.gif .Трябва да се кара бавно,това е!И по възможност трезвен.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от Japanese_fever » 15 Авг 2014 00:36

nowyaris написа:Трябва да се кара бавно,това е!И по възможност трезвен.
Ама верно ли?
Аз за първи път чувам да се кара бавно и трезвен. biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от Vesko » 15 Авг 2014 09:13

nowyaris написа:На Вас ви е смешно,ама на Веско му пуши главата.такава набутвация с кинтите посред лято.....Самолетни билети,софийски таксита... Добре че поне от мен успя да спести някое евро biggrin.gif .Иначе ако някой си мисли че в Руен е по-добре отколкото в Донецк ... blush.gif .Трябва да се кара бавно,това е!И по възможност трезвен.
Със самолетните билети се оказа, че извадих голям късмет. Бяха по-евтини от колкото цената на бензина с хибридната кола Варна-София-Варна tooth.gif Въпреки, че си ги купих в 2 през ноща по-предният ден. biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от nowyaris » 15 Авг 2014 20:51

Че къде я намери таз стюардеса дето продава самолетни билети в два посреднощ biggrin.gif ? Всъщност взе ли си книжката ? Тез манафи в Руен понякога са много "дръпнати".
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от Vesko » 15 Авг 2014 21:27

nowyaris написа:Че къде я намери таз стюардеса дето продава самолетни билети в два посреднощ biggrin.gif ? Всъщност взе ли си книжката ? Тез манафи в Руен понякога са много "дръпнати".
Взех си я. Дали да не си я сложа в сейфа, за да е на сигурно мясно... biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от nowyaris » 15 Авг 2014 23:19

Vesko написа:
nowyaris написа:Че къде я намери таз стюардеса дето продава самолетни билети в два посреднощ biggrin.gif ? Всъщност взе ли си книжката ? Тез манафи в Руен понякога са много "дръпнати".
Взех си я. Дали да не си я сложа в сейфа, за да е на сигурно мясно... biggrin.gif
Не я слагай в сейф,ами върви в КАТ и кажи че си я изгубил,да ти направят нова.И повече никога не оставай само с една книжка.Аз до 2008 винаги бях и с двете,но си плащах актовете още на другия ден след като ми излизаха,даже ходех при куките да си ги търся сам.С моя стария занаят без книжка си беше глад blush.gif .Между другото някой знае ли какво е наказанието за управление на автомобил без свидетелство,например "забравил съм я у дома на рояла" ?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от Vesko » 16 Авг 2014 01:10

nowyaris написа:
Vesko написа:
nowyaris написа:Че къде я намери таз стюардеса дето продава самолетни билети в два посреднощ biggrin.gif ? Всъщност взе ли си книжката ? Тез манафи в Руен понякога са много "дръпнати".
Взех си я. Дали да не си я сложа в сейфа, за да е на сигурно мясно... biggrin.gif
Не я слагай в сейф,ами върви в КАТ и кажи че си я изгубил,да ти направят нова.И повече никога не оставай само с една книжка.Аз до 2008 винаги бях и с двете,но си плащах актовете още на другия ден след като ми излизаха,даже ходех при куките да си ги търся сам.С моя стария занаят без книжка си беше глад blush.gif .Между другото някой знае ли какво е наказанието за управление на автомобил без свидетелство,например "забравил съм я у дома на рояла" ?
Ако наистина си я забравил, наказанието е 10 или 20 лв. Но ако си лишен от правото да управляваш автомобил, вече е различно.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Отнето на пътя свидетелсто з правоуправление

Мнение от didak » 18 Авг 2014 10:04

Като стана въпрос за украинци, един истински случЕй:
ПТП, единият участник е англичанин, служител на някакъв си там британски институт. Идва ченгето, почва да писателства, за 40 мин. успява да попълни три реда, съпътстващ българин обяснява: може ли малко по-бързичко, излагаме се пред англичаните. Ченгето се сеща да поиска документите, отваря и казва със задоволство (ахаа, хванах ви): "Защо вашия човек като е англичанин, книжката му е издадена в Украйна (UK)?" biggrin.gif
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта