"Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от philipp » 29 Авг 2014 00:38

Те и сдупчваха гуми на бензиностанциите ама толкова, че да ги усетиш след точно известен пробег. И точно там причакваха и обираха. Чувал съм не един и два такива разказа преди.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4204
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от zi_zi_top » 29 Авг 2014 00:41

Един съсед загина на АМ Тракия преди половин година.
Изведнъж изчезна. Жена му го издирва с полиция и след 2 дни я викат за разпознаване на трупа. Намерили са го излетял от магистралата, мъртъв и обран (включително документите и номерата на автомобила). Никой не знае точно какво се е случило, водят го "самокатастрофирал". wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Vesko » 29 Авг 2014 01:03

Japanese_fever написа: В чужбина било по-добре - там всички са балъци и си плащат. tooth.gif
Пък после всеки се вайкат в БГ - "Що нямало ред, кога ще станем европейци...?!?"
Ами никога. smile.gif
Доста грешмп мнение си си саздал... не всички плащат! аз никога, онбаче докато самата държава не започне да спазава правилата (законите де) дето сама е дефинирала няма как да я уважавам. Не искам да "прецака" държавата, като не и платя 20 лв глоба по нака зателно поставлиние. напротив с удоволствие ще си го плаля, като тя (държавата) бъде така добра както пише в закона да ми го връчи. Тя обаче съвсем нехае и нищо не прави в тази насока. И изведнеж на пъте един "тъп" полицай съвсем неправомерно ме преверъща в "престъпник: карайки ме да карам без документ за правоуправление. Да според закона за неплатена глоба ми се полага отнемане на книжката. Обаче според същият този закон неплатената глоба е следа като съм оведомен, а това не се е случило, защото не са ми връчили наказателното постановлени, най-вече заради нехайството на самата държава. После пак па същият закон за а ми отнемат книжката трябва да има ИЛРИЧНА заповед на началника на рпу-т. Такава нямаше в 21 в през ноща. Като званнах на на приател началник на кат в друг град ми обясни, че такава заповед е офорена сас стара дата най вероятно вече..... е при такава безотговорност, безхаберуе и незачитане на законите от страна на самата държава защо се очаква, че ще се отнасям с уважение към нея (држвата)? Колкото и малко респект да имах, вече пчвам съвсем да го гъбя....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Japanese_fever » 29 Авг 2014 06:22

Instruktor59@yahoo.com написа:Приятели, никой ли не помни какво се случваше през 90-те на АМ Тракия, точно в района на надлезите?...(около Пазарджик и Пловдив).
Това важеше за цяла България в онези години. На първокласен път късно в неделя две коли са ни правили преса. Добре, че баща излезе ербаби изпревари първата. После видяха че колата е пълна с хора и явно се отказа. Смутните години на мутрите, тогава не само бяха безкруполни, но и много по-публични.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Japanese_fever » 29 Авг 2014 06:26

Vesko написа:
Japanese_fever написа: В чужбина било по-добре - там всички са балъци и си плащат. tooth.gif
Пък после всеки се вайкат в БГ - "Що нямало ред, кога ще станем европейци...?!?"
Ами никога. smile.gif
Доста грешмп мнение си си саздал... не всички плащат! аз никога, онбаче докато самата държава не започне да спазава правилата (законите де) дето сама е дефинирала няма как да я уважавам. Не искам да "прецака" държавата, като не и платя 20 лв глоба по нака зателно поставлиние. напротив с удоволствие ще си го плаля, като тя (държавата) бъде така добра както пише в закона да ми го връчи. Тя обаче съвсем нехае и нищо не прави в тази насока. И изведнеж на пъте един "тъп" полицай съвсем неправомерно ме преверъща в "престъпник: карайки ме да карам без документ за правоуправление. Да според закона за неплатена глоба ми се полага отнемане на книжката. Обаче според същият този закон неплатената глоба е следа като съм оведомен, а това не се е случило, защото не са ми връчили наказателното постановлени, най-вече заради нехайството на самата държава. После пак па същият закон за а ми отнемат книжката трябва да има ИЛРИЧНА заповед на началника на рпу-т. Такава нямаше в 21 в през ноща. Като званнах на на приател началник на кат в друг град ми обясни, че такава заповед е офорена сас стара дата най вероятно вече..... е при такава безотговорност, безхаберуе и незачитане на законите от страна на самата държава защо се очаква, че ще се отнасям с уважение към нея (држвата)? Колкото и малко респект да имах, вече пчвам съвсем да го гъбя....
Всичкото това се случва и в белите държави, никой не може да прецака системата. Може нарочно да не са ти изпратили уведомление, а не от нехайство. Ти винаги ще си под тях. Въпреки това хората на ЗАПАД (така бленувания) уважават полицита и държавата си. Ако решиш да се е*аваш с полиция или държава винаги ще ти е вътрешно - това го запомни. За това си плащай глобите и уважавай органите на реда! Не, че и аз не ги псувам, щото не само в БГ иам хранилки, има ги по цял свят само че разликата е в кой джоб отиват парите - дали в нечий частен или в касата на общината за полицейски бензин, училища и детски площадки.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Vesko » 29 Авг 2014 06:55

Japanese_fever написа:
Vesko написа:
Japanese_fever написа: В чужбина било по-добре - там всички са балъци и си плащат. tooth.gif
Пък после всеки се вайкат в БГ - "Що нямало ред, кога ще станем европейци...?!?"
Ами никога. smile.gif
Доста грешмп мнение си си саздал... не всички плащат! аз никога, онбаче докато самата държава не започне да спазава правилата (законите де) дето сама е дефинирала няма как да я уважавам. Не искам да "прецакам" държавата, като не и платя 20 лв глоба по нака зателно поставлиние. напротив с удоволствие ще си го плаля, като тя (държавата) бъде така добра както пише в закона да ми го връчи. Тя обаче съвсем нехае и нищо не прави в тази насока. И изведнеж на пъте един "тъп" полицай съвсем неправомерно ме преверъща в "престъпник: карайки ме да карам без документ за правоуправление. Да според закона за неплатена глоба ми се полага отнемане на книжката. Обаче според същият този закон неплатената глоба е следа като съм оведомен, а това не се е случило, защото не са ми връчили наказателното постановлени, най-вече заради нехайството на самата държава. После пак па същият закон за а ми отнемат книжката трябва да има ИЛРИЧНА заповед на началника на рпу-т. Такава нямаше в 21 в през ноща. Като званнах на на приател началник на кат в друг град ми обясни, че такава заповед е офорена сас стара дата най вероятно вече..... е при такава безотговорност, безхаберуе и незачитане на законите от страна на самата държава защо се очаква, че ще се отнасям с уважение към нея (држвата)? Колкото и малко респект да имах, вече пчвам съвсем да го гъбя....
Всичкото това се случва и в белите държави, никой не може да прецака системата. Може нарочно да не са ти изпратили уведомление, а не от нехайство. Ти винаги ще си под тях. Въпреки това хората на ЗАПАД (така бленувания) уважават полицита и държавата си. Ако решиш да се е*аваш с полиция или държава винаги ще ти е вътрешно - това го запомни. За това си плащай глобите и уважавай органите на реда! Не, че и аз не ги псувам, щото не само в БГ иам хранилки, има ги по цял свят само че разликата е в кой джоб отиват парите - дали в нечий частен или в касата на общината за полицейски бензин, училища и детски площадки.
Тези които държавата ми е казала, че имам да плащам, съм си ги платил. А ако държавата си трае и не ми казва, няма как да знам, че имам да ги плащам... И докато държавата "прецаква" хората с курвенски номера от селски тип, голяма част от хората ще й отвръщат със същите или подобни номера. Подкупите на служители са точно един от тези ответни номера.... Ако плащането на глобите си беше елементарно действие много хора нямаше да плащат на ръка.... ама то да си платиш глобата си е цяло ходене по мъките....

Защитник съм на следната идея: В данъчната служба имаш открита сметка и там си внасяш авансово определени суми (по собствена преценка) и получаваш "билети за баня" за тази сума. При дадено нарушение (например по ЗДВП) спираш и ако си съгласен, че си направил предявеното нарушение просто оставяш билетчета за стойността, която ти кажат и си продължаваш. Така губенето на излишно време е минимално :thumbsup: Дори, ако сумата е изписана на стоп палката, може и да не спираш, а в движение да пуснеш билетчетата.

А и системата може да се доразвие на принципа на автоматичните тол такси по магистралите. Просто минавайки покрай стоп палкта натискаш "I agree" бутона на опрделана кутиика в колата и дори няма нужда да намаляваш tooth.gif

Само да стана депутат (или си намеря солидно лоби между тях) и съм предложил поправката в закона :thumbsup:

Крайно време е да почне да се уважава времето на хората от страна на администрацията :thumbsup:
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Japanese_fever » 29 Авг 2014 07:07

Тези неща ги има, ама не в БГ. Докато буташ на куките скоро няма да ги има. Предплащането се нарича bond card http://www.cookcountycourt.org/ABOUTTHE ... Cards.aspx.

Добре си го намисли с билчетчетата, но язък че си на толкова години и не си осъзнал едно от най-важните неща на глобата (освен финансовата страна, т.е. да ти бърка в джоба), а то е - да те накара да се чувстваш виновен. Ако не беше така щяха да ти пращат глобите по пощата да си ги плащаш с кредитната или дебитната карта - ако си богадаш може да си правиш всеки ден по няколко нарушение и после да си ги плащаш.
НОМЕРЪТ Е:
- да те спрат
- да те забавят за там, за където отиваш
- да ти развалят настроението (за минимум 30 мин. напред)
- да ти покажат кой е по-големия
- да ги запомниш и другия път да имаш едно на ум
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Vesko » 29 Авг 2014 08:08

Japanese_fever написа:Тези неща ги има, ама не в БГ. Докато буташ на куките скоро няма да ги има. Предплащането се нарича bond card http://www.cookcountycourt.org/ABOUTTHE ... Cards.aspx.

Добре си го намисли с билчетчетата, но язък че си на толкова години и не си осъзнал едно от най-важните неща на глобата (освен финансовата страна, т.е. да ти бърка в джоба), а то е - да те накара да се чувстваш виновен. Ако не беше така щяха да ти пращат глобите по пощата да си ги плащаш с кредитната или дебитната карта - ако си богадаш може да си правиш всеки ден по няколко нарушение и после да си ги плащаш.
НОМЕРЪТ Е:
- да те спрат
- да те забавят за там, за където отиваш
- да ти развалят настроението (за минимум 30 мин. напред)
- да ти покажат кой е по-големия
- да ги запомниш и другия път да имаш едно на ум
Ако и кажеш къде и в кой закон го пише, че това е принципа на глобите? Дори точно обратното пише, че за едно и също нарушение не могат да те глобят два пъти. Т.е. глобяват те парично + евентуално точки (по ЗДВП) и това трябва да е всичко, останалите "екстри" дето си ги описал са противозаконни. :whistle:

ПП: И напоследък например НАП практкува съобщаването на глобите по интернет и телефон и до колкото се хвалят са си повишили събираемостта. Аз лично нямам нито едно задължение към НАП, защото мога да си ги видя в страницата им и да си ги платя с дебитната карта.

Така че, подобна практика не е чужда и по нашите геогравски ширини. Ма то на тъп шапкар можеш ли да му вкараш нещо в главата?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от philipp » 29 Авг 2014 08:30

От 10 години и половина съм шофьор. Имам два акта - един за причинена от мен лека катастрофа и един за говорене по телефон при спрял автомобил (но не съм бил изключил двигателя?!?). Нито веднъж не съм давал и стотинка на полицай на пътя. Всъщност вторият ми акт беше съставен точно заради това. Беше от необжалваемите - не горя от радост, че платих 50 лева, но предпочетох това пред алтернативата да дам на ръка 20. А оня си поиска доста безкруполно!

П.П. Смея да се съглася с твърдението, че КАТ в момента има повече фискални, отколкото превантивни и наказателни функции. "Взимането на точки не решавало нищо" чух съвсем скоро от някакъв шеф там. На езика му беше да каже, че взимането на книжка не решавало проблемите... И ще е прав - финансовите им проблеми, защото ако изгонят лошите шофьори от пътищата, няма да има кой да им плаща.

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от desSs » 29 Авг 2014 09:25

zi_zi_top написа:Един съсед загина на АМ Тракия преди половин година.
Изведнъж изчезна. Жена му го издирва с полиция и след 2 дни я викат за разпознаване на трупа. Намерили са го излетял от магистралата, мъртъв и обран (включително документите и номерата на автомобила). Никой не знае точно какво се е случило, водят го "самокатастрофирал". wacko.gif
ohmy.gif no.gif направо ме наплашихте, вече ще ме е страх да пътувам сама извънградско ermm.gif
philipp написа: П.П. Смея да се съглася с твърдението, че КАТ в момента има повече фискални, отколкото превантивни и наказателни функции. "Взимането на точки не решавало нищо" чух съвсем скоро от някакъв шеф там. На езика му беше да каже, че взимането на книжка не решавало проблемите... И ще е прав - финансовите им проблеми, защото ако изгонят лошите шофьори от пътищата, няма да има кой да им плаща.
ами те лошите шофьори си карат и без точки, и без книжки, и нищо не може да ги спре да се качат в колата. няма ли съзнание, никакви санкции /евентуално освен затвор/ не вършат работа

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от philipp » 29 Авг 2014 20:56

Не е така. Има съд, има възможност за много тежки глоби, има затвор дори. Ако санкциите за каране без книжка са достатъчно сериозни и ако катаджиите не са толкова корумпирани, тези бабаити без книжките щяха да са със свити перки... Както е по белите държави впрочем. Представете си, че автомобила се конфискува при каране без книжка + се плаща солидна глоба, а при повторно нарушение се влиза в затвора за рецидив. Дали ще го правят?

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от iovkito » 29 Авг 2014 21:16

Кой е на печалба от цялата работа ? Колите трябва да се карат , да се изгаря гориво , да се пишат глоби и да се плащат данъци. Как ще се събират всичките тези пари , ако те лишат от правото да караш кола? Държавата ще е най-големият губещ. Най-глобяваните са тези , които карат най-много и със сигурност не е изгодно да им се взимат книжките. Поне аз така бих разсъждавал , ако съм корумпирано ченге и всеки месец си чакам с трепет заплатката и държата ми плаща всичките осигуровки , че и ми дават 20 заплати обезщетение за това , че съм лентяйствал цял живот.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
max-2
Мнения: 1789
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от max-2 » 29 Авг 2014 21:49

offtopic.gif Една малка забележка към колегите Japanese_fever и philipp - пише се безскрупулно, нека да не видоизменяме българския език. Повечето млади хора не четат книги и разпространяват неграмотното писане попивайки по-малко и повече използвани думи , които някой неправилно е изписал в интернет. worthy.gif
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Japanese_fever » 29 Авг 2014 22:04

Vesko написа:
Ако и кажеш къде и в кой закон го пише, че това е принципа на глобите? Дори точно обратното пише, че за едно и също нарушение не могат да те глобят два пъти. Т.е. глобяват те парично + евентуално точки (по ЗДВП) и това трябва да е всичко, останалите "екстри" дето си ги описал са противозаконни. :whistle:
Като ти се съставя акт ти трябва да се чувстваш виновен, защото ти така и така си нарушител!
Целта на куката, освен да ти издаде глоба е да те накара да се чувстваш виновен, за да може да не повтаряш за вбъдеще нарушението, което си направил!
Като си бил малък и баща ти като те е наказвал или бил да не би да е го е правил, защото му е кеф? Правил го е само и единствено да си вземеш поука и да не го повтаряш, да не повтаеяш грешката си. Боят или наказанието са похвати, за да се чувстваш виновен - направил си нещо нередно. Ако буташ по 10-20 лв. на куките и си мислиш, че си безсмъртен после считай, че и ти си допринесъл за букетчетата по междуградските пътища!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Japanese_fever » 29 Авг 2014 22:10

max-2 написа:offtopic.gif Една малка забележка към колегите Japanese_fever и philipp - пише се безскрупулно, нека да не видоизменяме българския език. Повечето млади хора не четат книги и разпространяват неграмотното писане попивайки по-малко и повече използвани думи , които някой неправилно е изписал в интернет. worthy.gif
Тоз пък?!?
Ако децата са останали на това да учат български от интернет форуми - Пази боже България!
Има си училище, родители, учители за тази работа - има си часове по български и литература, контролни и класни!

Има си също и правило като стане ПТП да се обадиш на полицията, а не да позлваш услугите на някакви си обирджии дошли от немай къде!
Седни да възпиташ детето си как да се държи в обществото и на пътното платно, преди да ми правиш забележки на правописа!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 193 госта