Новозакупена Тойота Ярис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 16 Сеп 2014 20:54

Здравейте пак!
Първи впечатления от ярисчето! Днес си го докарахме от пловдивско, с временни номера издадени от учтивите служители на КАТ Пловдив! biggrin.gif
Минахме през "доверен" сервиз, от където сме с ново масълце 5W30 и разните филтри! Неприятните изненадки от огледа са :
- смяна на предните амортисьори;
- грешка в датчик на коляновия вал- трябва да се смени;
- други дребни;
Впечатление от шофирането до София в проливния дъжд са само положителни:
- мощна..., наистина мощна чак ми липсваше 6- та скорост;
- по-шумоизолирана от моята мазда mad.gif
Вътре е в отлично състояние, без каквато и да е следа от употреба! Но от вън по броните има някои забележки! Отдавам ги на красивата, италианска лолитка, която е шофирала возилото! biggrin.gif Сега на тойотката се радва моята прекрасна жена! biggrin.gif
Хубава вечер!
П.П. Дано спре този дъжд!!! biggrin.gif

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 16 Сеп 2014 21:06

Добре си. Само броните ако са почуквани, с мед да се намажеш и да си я караш със здраве дълго и безаварийно!

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 16 Сеп 2014 21:21

philipp :thumbsup:
drunk.gif

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 16 Сеп 2014 21:42

И все пак да попитам - какво точно им е на предните амортисьори, че решихте, че са за смяна?

А това с датчика на коляновия вал - от някаква светеща лампа по таблото ли е (check engine?) или нещо друго?

Ако е просто "майсторите казаха", препоръчвам да видиш и при други по-доверени майстори :) Изпуснал преден амортисьор не само се усеща при каране, но и самата кола си кляка на една страна...

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 16 Сеп 2014 21:55

Точно! Заради този датчик бе светнал чека! А амортисорьорите също си личат и са без съмнение. Отделно имам причина да съм безрезервно сигурен в сервиза!
Сещам се и за друго - колата е с един ключ! Задължително трябва да извадя поне още един! Като си представя как жена ми си бърка нервно в чантата : къде ми е ключа къде ми е ключа? Искам да си спестя този стрес! biggrin.gif
Та..., за да извадя дубликат трябва ли да мина през официалния вносител- заради разни кодове или е по- простичко... Още не съм се запознал с вида ключ на нашата яриска!

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от мехаННика » 17 Сеп 2014 09:29

philipp написа:но и самата кола си кляка на една страна...
Не думай.. Помисли пак преди да залееш форума със съвети.Общата култура е нещо което ти позволява да дращиш по форумите, но ако само можеш да предположиш колко грешни диагнози се поставят само на обща култура...Все пак акъл е единственото нещо което може да даваш без да го имаш.

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от mirott » 17 Сеп 2014 09:33

мехаННика написа:
philipp написа:но и самата кола си кляка на една страна...
Не думай.. Помисли пак преди да залееш форума със съвети.Общата култура е нещо което ти позволява да дращиш по форумите, но ако само можеш да предположиш колко грешни диагнози се поставят само на обща култура...Все пак акъл е единственото нещо което може да даваш без да го имаш.
Аз му обещах на тоя човек да не пиша глупости, ма той не го е направил още. За тва може да си пише такива:)!
Да не клякаше от счупена пружина, я помисли...

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 17 Сеп 2014 20:20

Може би не съм се изразил достатъчно ясно - когато единия амортисьор е изпуснал, при преминаване през дупки, неравности, легнали полицаи и т.н. ще се усеща супер отчетливо, че колата "кляка" към страната на изпусналия. Не е както при задните да има просто някакво общо усещане за люлеене на задницата, което при закупуване на нов автомобил, с който шофьора не е свикнал, е трудно да се усети.

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 17 Сеп 2014 21:05

philipp
Аз те разбрах достатъчно добре, и не мисля, че е проблем ако изказа ти е бил не до там точен! Аз самият съм прост юзър на автомобилите си и разбирам малко само от няколкото детайла, които ми се е наложило да подменя или отремонтирам! Можеби ако се чувствах голям специалист в тази област и аз щях да ти се издразня..., но няма как да разбера! biggrin.gif
Хубава вечер на всички, а вие разбирачи бъдете малко по- търпеливи с аматьори като мен!

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от мехаННика » 17 Сеп 2014 22:48

Юзър, това което искам да ти кажа е че,ако вземаш акъл от юзъри голЕмо плащане те чака. Грешката за датчика на колянов вал(crankshaft position sensor) може да е активирана от няколко неща и е доста кисело като си купиш неоригинален датчик по диагноза на някой с лаптоп, да разбереш че е било без резултат. Защото на италианската огризка която си купил може да и е износена веригата поради нередовна смяна на маслото и от това да записва този код. Ама всеки си знае за себе си. Желая успех и на юзърите и на pro-тата та даже и на wannabe-тата.

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 18 Сеп 2014 06:02

мехаННика написа:Юзър, това което искам да ти кажа е че,ако вземаш акъл от юзъри голЕмо плащане те чака. Грешката за датчика на колянов вал(crankshaft position sensor) може да е активирана от няколко неща и е доста кисело като си купиш неоригинален датчик по диагноза на някой с лаптоп, да разбереш че е било без резултат. Защото на италианската огризка която си купил може да и е износена веригата поради нередовна смяна на маслото и от това да записва този код. Ама всеки си знае за себе си. Желая успех и на юзърите и на pro-тата та даже и на wannabe-тата.
Здрасти!
Благодоря за инфото но искам да разбера още! Това, че грешката в този датчик е предизвикана примерно от там където казваш, означава ли, че ме и съветваш да мина на диагностика през ТМ ауто? И те биха открили истинския проблем?

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от мехаННика » 18 Сеп 2014 07:18

За повечето записани грешки има списък от няколко неща които да се проверят преди да се постави диагноза, а не директно да сменяш това което ти изписва. Нищо не те агитирам, има кадърни момчета и извън ТМ Ауто, но и най новия лаптоп в ръцете на неподготвен човек е куп желязо тоест пластмаса. И най готиното е че ти плащаш.

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 18 Сеп 2014 07:35

Мерси! Сега ми е по- ясно! Проблемът може да не е в самият чарк-датчик, а някъде от незнание биха тръгнали директно към него! Благодаря, хубав ден! :thumbsup:

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 18 Сеп 2014 09:37

Здравейте!
Питане към колегите с опит в почистването на OCV клапан на vvt- i. Намерих снимка на въпросния клапан, намира се близо до капачката за наливане на масло. Аз бих го развил с френски ключ (клапана го виждам само на снимка не съм при колата biggrin.gif ). До колкото виждам се намира високо и не би трябвало да изтече масло, или...? Клапана го почиствате само с парцал или използвате някакъв спрей? Разполагам с WD40, той би ли бил подходящ? Благодаря сърдечно на всеки отзовал се на моите глупости! biggrin.gif

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от nowyaris » 18 Сеп 2014 23:56

vladi_k написа:Здравейте!
Питане към колегите с опит в почистването на OCV клапан на vvt- i. Намерих снимка на въпросния клапан, намира се близо до капачката за наливане на масло. Аз бих го развил с френски ключ (клапана го виждам само на снимка не съм при колата biggrin.gif ). До колкото виждам се намира високо и не би трябвало да изтече масло, или...? Клапана го почиствате само с парцал или използвате някакъв спрей? Разполагам с WD40, той би ли бил подходящ? Благодаря сърдечно на всеки отзовал се на моите глупости! biggrin.gif
Владко,ти сериозно си решил да я дочупиш съвсем тази кола.Не е ли по-добре да се свържеш с Механника на лични?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта