Каква зимна гума да сложа

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от philipp » 27 Окт 2014 11:18

kalkam написа:Вчера, в голямата тарапана в гумаджийниците, сложих на колата /автоматик/ на дъщерята зимни Фалкен. Нямам инфо за тях, но били японски и четох добри отзиви.
Ще останеш много доволен. Подразделение на Дънлоп са.

Откъде ги купи ако не е тайна, че и аз към Фалкен съм се насочил?

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от kalkam » 27 Окт 2014 12:01

Фалкен били собственост на Сумитомо. Гумите, които сложих са 175/65/14 с ДОТ 13 г. на 78 лв. цена. Взех ги от Карлово.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от Japanese_fever » 27 Окт 2014 17:37

philipp написа:
Ще останеш много доволен. Подразделение на Дънлоп са.
Не знам дали Фалкен са подразделение на Дънлоп, но съм сигурен, че Дънлоп са вече подразделение на Гуудиър.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от philipp » 28 Окт 2014 07:00

Окрупняване на капитала значи :) Фирмата производител е "Dunlop Falken Tires Ltd"

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от slowtraveler » 28 Окт 2014 08:11

philipp написа:Окрупняване на капитала значи :) Фирмата производител е "Dunlop Falken Tires Ltd"
Явно нещата са смесени - в някои 'щати' правят съвместни неща, в други - са сравнително отделени...
Goodyear was founded in 1898, and Dunlop in 1889. In 1999 we joined forces to create Goodyear Dunlop.
http://www.goodyear-dunlop.com/career/c ... /index.jsp
Goodyear, Dunlop, Fulda, Pneumant, Sava, Debica
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от BOz » 28 Окт 2014 09:28

Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от didak » 28 Окт 2014 13:19

Смятам, да не кажа убеден съм, че БГ представителите на производители на гуми , както и в другите сфери на алъш-вериша, не внасят оригинални продукти на големите брандове. Точно тези топ марки, които гледаме като сравнения в АДАК и разни други сайтове, не мисля че стигат до БГ. Напротив, по-вероятно е гума от именита марка да е абсолютно менте, за разлика от гума на дъщерен производител. Такъв пластмасов Дънлоп съм виждал, явно регенерат, и то в официално представителство, как могат да те гледат в очите и да ти твърдят, че това е оригинално, не знам. С две думи, има по-голяма надежда, една Фулда или Дебица например да е произведена в завод с платен лиценз и съответно качество, отколкото един Дънлоп, Гудиър, Мишлен ....
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от iovkito » 28 Окт 2014 13:26

Колега , аз също не намирам разлика между китайски GSM за 200$ с андроид и самсунг галакси с5 или iphone , но хората си дават по 2 бинки за такива. Точно затова и никога няма да дам по 400 лв за гуми , като мога да дам по 200 и пак да ги карам същите километри и години.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Окт 2014 21:22

Kiki написа:Например в Германия, това животно всесезонна гума не живее.
Нарочно съм гледал по магазини и сервизи дали предлагат такива гуми, но никъде не видях.
Интересно, че почти всички големи производители ги правят, но изглежда магазините ги доставят само по поръчка от клиент.
И аз веднъж си взех едни всесезонни гуми "Нокиан". На един Пасат ги карах една зима и след това лятото заминаха.
Както казва Слоу, никаква икономическа изгода. :thumbsup:
Грешиш. Живее и още как. Точно в Германия се научих да карам всесезонни гуми и то от немци. В момента 2 от колите са ми с такива и нямам абсолютно никакви оплаквания. И то не само да се карат в града, а и из Алпите се ходи с тях и по разни заснежени и по-трудни терени. Много немци си карат с всесезонки и не им пука. Виж, ако се правиш на състезател, всесезонната гума не е за теб. То не че другите ще те спасят, но все пак са по-добре за „състезателите“. За спокойните шофьори са ОК. Карал съм с Кумхо всесезонки, но не ги препоръчвам. За 2 г. и станаха на пластмаса. Не се изтъркаха, а просто се втвърди гумата. Вредещайн и Гудиър всесезонки са ОК. В момента съм с такива и нямам забележки. Вредещайна са малко по-добри, но на сухо в завой са малко по-шумни и скърцат.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Окт 2014 21:26

iovkito написа:Колега , аз също не намирам разлика между китайски GSM за 200$ с андроид и самсунг галакси с5 или iphone , но хората си дават по 2 бинки за такива. Точно затова и никога няма да дам по 400 лв за гуми , като мога да дам по 200 и пак да ги карам същите километри и години.
Разликата специално за смартфоните е много голяма. Аз съм със Самсунг с5, а дъщерята е с висок клас китайче. Все едно да сравняваме Лексус с някой китайски модел автомобил. Наистина разликата е огромна.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от slowtraveler » 28 Окт 2014 22:15

Не знам, ама за сегашния ми автомобил по сайтовете няма 'всесезонни гуми'....
Зимни и летни - има...
Относно параметрите и начина на шофиране - вярно, че карам малко по-агресивно, но едва ли съм 'състезател'...
Обаче принципа ми е, че ако с нещо може да се увеличи шанса за избягване на авария, то трябва да се използва...
Ако правилната гума може да ми спести нерви в дадена ситуация - ще използвам шанса....


А за гуми втора ръка (както е питал колегата в първото мнение) - ами мерси - не е за мен... По-добре по-нисък клас (в смисъл по-евтина) нова, отколкото супермарка, ама галошче/стара и т.н....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от nowyaris » 28 Окт 2014 22:27

Въпроса с гумите,както и въпросите с всички останали неща,е въпрос на финансови възможности към дадения момент.Това е.Тук около мене всички вече са с зимни гуми,минимум 6 мм.Който е с по-малко яде голямо дърво-проклетите ченгета отбиват от аутобана и проверяват.За ФРГ-то не знам,ама тука няма всесезонни . Или-или.Ако датата на техническия преглед е след 01.09 задължително представяш колата с зимни гуми.Австрийска му работа.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от ffsolutions » 28 Окт 2014 23:04

Те като проверяват за "грайфера", сещат ли се да гледат и ДОТ-а? Едва ли, а той е също толкова важен. Няма лошо гумата ти да е с хубав грайфер и да не е износена, но като е на 4-ти, 5-ти + сезон, няма нищо общо с представянето и като нова.
В крайна сметка, всички трябва да сме внимателни и търпеливи, и нещата ще са окей. :thumbsup: Желая на всички колеги нови и хубави гуми, и най-вече лека и безаварийна през сезона на най-хубавите празници! Живи и здрави! drunk.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от nowyaris » 28 Окт 2014 23:09

ffsolutions написа:Те като проверяват за "грайфера", сещат ли се да гледат и ДОТ-а? Едва ли, а той е също толкова важен. Няма лошо гумата ти да е с хубав грайфер и да не е износена, но като е на 4-ти, 5-ти + сезон, няма нищо общо с представянето и като нова.
В крайна сметка, всички трябва да сме внимателни и търпеливи, и нещата ще са окей. :thumbsup: Желая на всички колеги нови и хубави гуми, и най-вече лека и безаварийна през сезона на най-хубавите празници! Живи и здрави! drunk.gif
Тук около мен няма как да си с 6 мм. и гумата да е на 4-5 сезона.Хората карат,не си ги държат в гаража.За другото си много,ама много прав :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: kakva zimna guma da sloja

Мнение от Оги » 29 Окт 2014 10:05

Закона в Бг. позволява в най-тежки зимни условия да се движим и с летни гуми с грайфер 1,6 мм. Така че спирането от КАТ при акция зимни гуми е добро пожелание. Най-много пред някой затрупан проход да упражнят принуда да се вържат едни вериги. В това отношение работи единствено съвестта и възможностите на гражданите. Но такива едва ли всеки има. Явно никое правителство не го е еня, че при такова положение движението е невъзможно и води до катастрофи. Но ако вдигнат критериите до адекватно ниво нали Ушев ше глоби чичо пенсионер дето не може да си купи зимни гуми, а той представлява едър електорат...
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта