Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от scorpion » 05 Юни 2015 11:07

Вчера сутринта:
1. На път за работа карам по алея яворов и малко преди камерата подавам, чинно мигач за дясно престрояване. Идващите от Симеоновско имат знак, че са без предимство. Един юнак с гор номер започват с "СО..." не само, че не намалява за да ме пропусне, а дори ускорява и минава пред мен. Чунах му дългите и с ръцете си показах обърнатия триъгълник за да ме види в огледалото си. СЕЛЯНДУРИНА най-гордо ми показа средн пръст за да покаже превъзходството си ! Наблягам на СЕЛЯНДУРИН, защото това са именно водачите с най-наглото и нахално поведение.
2. На връщане от работа поради задръстванията, хващам пътя от Външнто министерство през парка към парко х-л Москва, после кръговото на ТВ кула и нагоре към Хладилника. Точно минавам под моста на Цариградско по този път към пак хотела и един отново СЕЛЯНДУРИН с някаква двуврата спортна бракма изпреварва цялата колона с мръсна газ ! Отсреща идва ... ПОЛИЦЕЙСКА КОЛА (ПАТРУЛКА). Вместо да му препречи пътя и да го отбие за да му наложи наказание (най-малкото за неправомерно изпреварване на колона при насрещно-движещ се автомобил, което предизвиква опасност за движението. Мисля, че и изпреварването е забранено) ОНЕЗИ му направиха едва ли не път и си продължиха най-спокойно. Минавайки покрай мен не се стърпях и с жест през прозореца се опитах да им покажа НА ПОЛИЦАИТЕ, че не са направили нищо за да спрат нарушителя. Предполагам, че са ми теглили една майна.

Това е всеки божи ден. Вече се отчайвам, че няма оправия. МНОГО ПРОСТ НАРОД СМЕ. Бъкан с КОМПЛЕКСАРИ и НАГЛЯРИ.

Не се стърпях и се извинявам за главните букви. Хубав ден !

Аватар
Мишен
Мнения: 65
Регистриран на: 01 Апр 2015 18:42
Местоположение: София

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Мишен » 20 Юни 2015 16:25

Изображение
Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Japanese_fever » 23 Юни 2015 03:08

Samsung - ТИР монитори за насрещно движение:
http://www.boredpanda.com/semi-trailer- ... k-samsung/

Изображение
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 23 Юни 2015 06:46

Japanese_fever написа:Samsung - ТИР монитори за насрещно движение:
http://www.boredpanda.com/semi-trailer- ... k-samsung/

Изображение
Всичкото хубаво, ама май конкретно на снимката изображението на телевизорите не е онлайн tooth.gif
Как така е снимал от другото платно (дори и ако камерата е в огледалото, пак не е изнесена чак толкова), а и се виждат някакви езера tooth.gif
Идеята е добра, но неприложима за нашите условия (а и по принцип) - този тип камиони са за работа, блъскане и т.н., а не за шоу - телевизорите ще издържат седмица две...
И то ако няма дъжд tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 23 Юни 2015 06:51

slowtraveler написа:Идеята е добра, но неприложима за нашите условия (а и по принцип) - този тип камиони са за работа, блъскане и т.н., а не за шоу - телевизорите ще издържат седмица две...
И то ако няма дъжд
tooth.gif
Ако преди това някой не си ги "набере"... :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 23 Юни 2015 07:57

Малко да обновим с последните идиоти на пътя :whistle:
Този 'толбухинец' дето изпреварва автобуса бая ме изпъна...
Което отново поставя на дневен ред самодисциплината особено с по-мощен автомобил - в логовете видях, че скоростта точно преди случката ми е скокнала доста :censored: След което съм смъкнал до под 30км/ч...
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=RNIAt28hBUw[/bbvideo]

А тук - хора, които смятат, че пътя е техен :whistle:
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=GRmjXmEzD-o[/bbvideo]
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 23 Юни 2015 08:15

На втория клип май доста го отряза на кръговото на ул.Девня - като влезе в кръговото преди него и застана в средата като че ли,а не в дясната "лента".
Или просто видеорегистраторът ти е поставен най-вдясно - не мога да се ориентирам само по стъклоумивателите.

На първия клип иронията ме кефи - да блъснат администратора на форума на Тойота точно пред дилъра на Тойота. tooth.gif

Не можах да видя дали е ТХ,но приемаме,че е така - поне докато не се разсърдят колегите от област Добрич.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 23 Юни 2015 09:04

Akima написа:На втория клип май доста го отряза на кръговото на ул.Девня - като влезе в кръговото преди него и застана в средата като че ли,а не в дясната "лента".
Или просто видеорегистраторът ти е поставен най-вдясно - не мога да се ориентирам само по стъклоумивателите.

На първия клип иронията ме кефи - да блъснат администратора на форума на Тойота точно пред дилъра на Тойота. tooth.gif

Не можах да видя дали е ТХ,но приемаме,че е така - поне докато не се разсърдят колегите от област Добрич.
Кръговото го отрязах (както и завоите под моста) - в участъка бях сам (маневриращия юнак спря преди кръговото)... Камерата е вдясно на около 20см от стойката на огледалото...
А относно ТХ 0289 ХА- вижда се перфектно номера :whistle:
Прикачени файлове
car.jpg
car.jpg (84.91 KiB) Преглеждано 1984 пъти
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 23 Юни 2015 09:58

slowtraveler написа:А относно ТХ 0289 ХА- вижда се перфектно номера :whistle:
Изображение
Да,
свалих клипа от Тубата и кадър по кадър се вижда номера - интересно ми беше дали имаше гражданска "майстора".

Нападнали са те с италианска Астра Ф 1.4 на има-няма 20 години - 16.01.1996. stretcher.gif bash.gif
После защо има толкова смъртни случай при ПТП-а.

П.С.Колегите,които не са регистрирани в BGOF няма да виждат снимката - защо не я качиш и тук направо.
Нали някой от вас пусна отново опция за качване на сървъра и май само отвори работа.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от scorpion » 23 Юни 2015 11:20

Много опасно изпреварване на автобуса от страна на колегата с Астрата. Можело е да стане голяма беля ohmy.gif
Водача с маневрите насред платното няма да коментирам.
Само една дума - безобразие !

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 23 Юни 2015 11:28

scorpion написа:Много опасно изпреварване на автобуса от страна на колегата с Астрата. Можело е да стане голяма беля ohmy.gif ...
Да, опасно си беше - просто не се виждаше заради завоя и баничарката отпред...
Въпреки, че имаше все пак някакъв запас - не достигнах до сработване на ABS...
В случая камерата бе позагубила спътниците (затова изчезва скоростомера на дисплея)..
Но в логовете и имаше скорост през 1/4 сек (навярно я смята като диференциален сигнал, а не като разлика в местоположенията)...
И там се вижда как скоростта се повишава до около 78км/ч, след което слиза рязко до около 30км/ч (на дисплея скоростта я показва със забавяне и 'филтриране' - в същото време на дисплея показва 49км/ч :whistle: )..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от desSs » 24 Юни 2015 20:00

почти всеки ден минавам покрай Карком, и доста често има такива идиоти като този с астрата, много смотан участък. вчера един умник пак пред Карком посока центъра се изнесе силно вляво /все едно ще завива към сервиза/, за да вземе десния завой /който не знам дали е позволен там, при всички случаи е доста труден/, мигачи въобще не видях, всички скачаме на спирачките, колите една до друга на сантиметри, стана голяма каша...
затуй за да не вися в Карком за изправяне на ламарини, се прибирам вдясно още преди автомивката biggrin.gif а ако идвам от центъра, не изпреварвам, освен ако отсреща няма никой

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 24 Юни 2015 20:54

desSs написа:а ако идвам от центъра, не изпреварвам, освен ако отсреща няма никой
Изпреварването там е забранено - скоро ще подновят маркировката.

Дето се казва пусни газта и смени радиостанцията... :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 24 Юни 2015 21:12

Тя маркировката и сега се вижда добре, ама трябва да се спазва guns.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от desSs » 24 Юни 2015 21:29

Akima написа:Дето се казва пусни газта и смени радиостанцията... :whistle:
аз шофирам разумно, боря се за втори златен талон biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG и 60 госта