Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 24 Юни 2015 21:55

desSs написа:
Akima написа:Дето се казва пусни газта и смени радиостанцията... :whistle:
аз шофирам разумно, боря се за втори златен талон biggrin.gif
Хахаха. И аз се боря, че моя първия си го взеха обратно tooth.gif
И в един момент се зачудих - за какъв ми е този 'златен' талон?
Срока за получаването му е доста голям, а при нашето недотам уредено движение възможността да допуснеш грешка (или да попаднеш на полицейска постановка) е доста голяма.
На времето лепяха на автомобилите едни стикери 'златно кормило' за дадената година...
Така, че нещо спря да ми пука дали съм със златен талон или не - дори и да направя нарушение, съм много далеч от граничните точки (дефакто до момента не са ми вземали нито една)...
И съответно - загубих стимул stupid.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7133
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 24 Юни 2015 22:00

Моят засега ме е спасил 2 пъти - направо си преизпълни функцията... worthy.gif

1.Бях с друг контролен талон - не за правилният автомобил.
2.Изгоря ми левият фар точно пред патрул на Пътна полиция - на другия ден slow отиваше от офиса към плажа,а аз си драх ръката да си сменя крушката/гаранционна беше/.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 24 Юни 2015 22:06

Akima написа:Моят засега ме е спасил 2 пъти - направо си преизпълни функцията... worthy.gif

1.Бях с друг контролен талон - не за правилният автомобил.
2.Изгоря ми левият фар точно пред патрул на Пътна полиция - на другия ден slow отиваше от офиса към плажа,а аз си драх ръката да си сменя крушката/гаранционна беше/.
Аз на плаж тук не съм ходил от 3-4 години :whistle: Т.е. не съм бил аз - просто няма как да отивам от офиса към плажа stupid.gif tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от nowyaris » 24 Юни 2015 22:14

Може да е била жена ти . Или някоя друга , на която си преотстъпил автомобила . Не вярвам Акима да бърка biggrin.gif .
ПП. Кво е това "златен талон" ?????? Колко струва да си го извадиш ?????
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7133
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 24 Юни 2015 22:21

nowyaris написа:Може да е била жена ти . Или някоя друга , на която си преотстъпил автомобила . Не вярвам Акима да бърка biggrin.gif .
ПП. Кво е това "златен талон" ?????? Колко струва да си го извадиш ?????
3 български лЪва и 6 години търпение...

===

Изображение


Slow си беше...

Аз нямам видеорегистратор,но имам фотографска памет.
Около 10-11 часа събота на сфетофара на Морска гара - аз се нервих на дъртия бетоновоз пред мен,а началникът беше първа кола отсреща - ходят му черните очила. cool.gif

Страх ме е да попитам за Нисана дали има чифт червени. tooth.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 24 Юни 2015 22:29

Ако съм завивал към Морска гара е било петък - все още помним tooth.gif
А в събота минавах в този район от запад на изток, ама не съм слагал цайсите - слагам ги само когато има ярко насрещно слънце - дразнят ме оттенъците при ползване на поляризираните цайси tongue.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от desSs » 25 Юни 2015 07:30

slowtraveler написа:
desSs написа:
Akima написа:Дето се казва пусни газта и смени радиостанцията... :whistle:
аз шофирам разумно, боря се за втори златен талон biggrin.gif
Хахаха. И аз се боря, че моя първия си го взеха обратно tooth.gif
И в един момент се зачудих - за какъв ми е този 'златен' талон?
ох моя първи златен талон остана на Слънчев бряг преди 5 години и още не мога да го прежаля laugh.gif но преди това ме спаси веднъж в Сливен и веднъж във Варна за превишена скорост, и то не малка angel.gif
ама откакто ми го взеха не са ме спирали дори за рутинна проверка, дано устискам още една година без нарушения biggrin.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Kiki » 25 Юни 2015 07:54

Аз моя златен талон си го спасих, като обжалвах наказателното постанолление на ловешкия н-к КАТ от ноември 2014 г..
Спечелих делото в Районният съд-Ловеч, който отмени нак. постановление и ми върнаха златния талон.
Наказателното постановление беше за несъобразена скорост. :whistle:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от desSs » 25 Юни 2015 08:37

то и аз обжалвах, щото въпреки златния талон ми бяха взели и точки, но в крайна сметка отмениха постановлението само частично, глобата си остана, но не ми отнеха точки. в КАТ като ми връщаха документите служителката посегна да ми върне златния талон, после се усети и ми надписа нов, син. абе викам дай си ми златния, кой ще разбере ахахха тя се позамисли, обаче се водели там нещо на отчет и каза, че и да ми го даде, при евентуална проверка щели да установят, че не би трябвало да съм със златен и пак щели да ми го вземат, лоши хора значи biggrin.gif
иначе си бях в правото, знака 60 въобще не му беше мястото там, те впоследствие го и преместиха, от лява лента нямаше никаква видимост на завоя и ниско долу, ама попаднах на кофти съдия. хем й цитирах дело, аналогично на моето, на нейната колежка от съседното бюро, която беше отменила постановлението, ама нъц. както и да е, минала работа, следващия път си плащам глобата и хич няма да се занимавам /е, освен ако не е някаква брутална несправедливост/

Аватар
Akima
Мнения: 7133
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 25 Юни 2015 14:55

https://www.youtube.com/watch?v=7lqDYa2J_4o - руските кучета най-умните кучета... worthy.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Not_active_user_1 » 13 Юли 2015 14:29

Akima написа:https://www.youtube.com/watch?v=7lqDYa2J_4o - руските кучета най-умните кучета... worthy.gif
Развили са си система на пресичане и са се адаптирали към обстановката. Умни същества са. Моето никога не пресича без команда. Ако трябва да пресече път, спира и чака.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Japanese_fever » 14 Юли 2015 20:50

Мишен написа:

и


Заснети безумни шофьори в България Не знам какъв му е случая на г-н Колев , но сега е ревнал в профила си , че някой го бил засякъл и му вадил пистолет. Доста странна история, никога като са ме засичали не са ми вадили пистолет.
Харесвам · Вчера в 01:05
Мерси за страниците!
Гледам идиоти всеки ден. Не че ги няма и по другите държави, но е хубаво тези клипчета да се изпращат в полицията, особено, ако колата или камиона са собственост на някоя фирма. Това значи, че техния служител застрашава живота на другите, когато е на работа.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7133
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 16 Юли 2015 17:29

Имало и извън пътя:

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

http://news.varna24.bg/570057.html
21-годишен младеж без свидетелство за правоуправление на автомобил е минал на червено с "Тойота" на светофара до КАТ Варна и се е блъснал в "Ситроен", съобщиха за Varna24.bg от пресцентъра на полицията.

Младежът се движел по бул. "Януш Хуниади" и профучал на червен забранителен сигнал, когато през кръстовището в посока центъра преминавал "Ситроен", управляван от 37-годишен мъж. Инцидентът е станал в 10.45 часа тази сутрин.

Вследствие на удара "невинният" автомобил е изхвърчал от пътя и се е "закотвил" в тревните площи пред жилищен блок, където по чудо не е имало деца или възрастни хора. Веднага на мястото на инцидента, е изпратена линейка. Двамата водачи са контактни, в съзнание, без опасност за живота, с леки наранявания предимно по краката, уточниха от полицията. Тепърва случката, разиграла се под носа на униформените, ще се изяснява, но е ясно, че младежът освен уплахата и травмите ще отнесе и сериозни глоби.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от desSs » 17 Юли 2015 18:00

малиии добре, че съм ранобудна, минах половин час по-рано през същото кръстовище unsure.gif много ме е страх от такива заспали шофьори wacko.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Japanese_fever » 17 Юли 2015 20:01

НЕ заспали, а НЕПРАВОСПОСОБНИ, има огромна разлика!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 194 госта