Откъде заредихте проблемна нафта

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Откъде заредихте нафтата, с която имахте проблем

1.ОМВ
18
22%
2. ШЕЛ
13
16%
3. ЛУКОЙЛ
12
14%
4. ЕКО
9
11%
5. ПЕТРОЛ
5
6%
6. РОМПЕТРОЛ
5
6%
7. Друга голяма верига
12
14%
8. Малка, незнайна бензиностанция
9
11%
 
Общо гласове: 83

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от Veni1 » 15 Окт 2016 20:54

В Пловдив, за съжаление, Марешки още няма.
Обаче пазарните правила важат ( както, прочее, и по целия свят, дето ги е открил)

Цените на трибуквената "австрийска" компания в целия град са еднакви, обаче на едно място, където има бензиностанция на конкуретна фирма на 50 м от тях, цените са същите, или макс +1 ст.

Що ли така става?
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от Kiki » 15 Окт 2016 21:24

Защото няма картел! tooth.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

ccvetan
Мнения: 72
Регистриран на: 22 Дек 2015 08:51
Местоположение: Ловеч
Благодарил/а: 1 път

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от ccvetan » 17 Окт 2016 20:41

Здравейте! Някой запознат би ли споделил, кое прави скъпата нафта по-добра и ако са добавките, то мога ли да си направя обикновенната хубава и не толкова скъпа с това "DIESEL POWER ECOMAX
http://www.millersoils.co.uk/automotive ... sector=Car". Нямам в предвид зимната. Оскъпяването е 6-7ст. на литър.
Verso 2.2 D-Cat 2010

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от veso_hds » 17 Окт 2016 21:08

ccvetan написа: Здравейте! Някой запознат би ли споделил, кое прави скъпата нафта по-добра и ако са добавките..
Точно добавките са.Отделните вериги ги слагат по различен начин.А дали DIESEL POWER ECOMAX ще направи обикновената нафта хубава не зная,но се съмнявам.За 7-те години,откак карам равката съм наливал няколко пъти добавки,но осезаема разлика не съм усетил.За мен действието на тия добавки е доста преувеличено,мнение,с което не ангажирам никого.
Пробвай пък,хем ще споделиш и опит. :D
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от slowtraveler » 17 Окт 2016 22:59

Цветане, мога да сподееля скромния ми (в съвремието) тригодишен безпроблемен опит с дизел ....
Слагам само обикновена нафта без никакви присадки, но от проверени с времето бензиностанции...
Пробвал съм експериментално вместо обикновена ОМВ нафта, най-скъпата им за един цял резервоар... Видима разлика - никаква..
Единствено в екстремни условия (много ниски температури) съм слагал по изключение от скъпата зимна ОМВ (досега май само веднъж освен онзи експеримент) ей така за всеки случай...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от Iliyа Damyanov » 18 Окт 2016 00:23

По Германия като сложа от скъпия Арал ми пада разхода с над литър. Но по-важното е , че където и да зареда няма. Сега се чудя от Бг къде да зареждам за да не стане проблем. Препоръчайте ми някаква верига дето рисковете са минимални защото не съм в час как са нещата в родината.

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от Freedom » 18 Окт 2016 06:53

Съдейки по графиката на анкетата горе - Ромпетрол. Аз карам с Авио дизел на Еко.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от slowtraveler » 18 Окт 2016 08:37

Iliyа Damyanov написа: По Германия като сложа от скъпия Арал ми пада разхода с над литър.
Сигурен ли си, че това не е свързано с маршрута, по който зареждаш това гориво...
Защото опита ми дори и с най-скъпата 'премиум' норвежка нафта (Статойл бе някъде над 3.20лв) не показа каквото и да е отклонение от нормалния разход, отчитан в БГ...
В Германия същото (там зареждах на ЕССО, но вече нормална нафта)..
Разликата бе предимно заради различния трафик и инфраструктура (в Германия разхода ми бе един от най-високите :) )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

arti
Мнения: 60
Регистриран на: 02 Сеп 2015 00:14
Местоположение: Стара Загора

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от arti » 18 Окт 2016 08:55

От около година зареждам само на Ромпетрол и до сега съм нямал проблеми от към нафта нито зимата нито лятото .... Преди зима слагам 1-2 резервоара с добавка TDA на Castrol уж да прочисти ,но от към работа на двигател, разход и т.н. не виждам осезаема разлика.
Toyota Auris (2008) 2.0 D4D 126 к.с.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от BOz » 18 Окт 2016 09:59

slowtraveler е напълно прав за нафтата. Няма как от гориво да имаш спестяване от порядъка на 1 литър. Просто няма как. Ако можеше това да се случи ей така, това би означавало, че единица литър би трябвало да съдържа едно 20% повече енергия, което в този бизнес е невъзможно.
Както пак той каза всичко е до маршрут, условия и най-вече заблуда на шофьора.
Относно ЕКО-то, миналата зима имаше около мен 10-на коли с проблеми, оказали се в следствие на проблем със замръзването на горивото. 9 от тях бяха с гориво на ЕКО и една от ОМВ.
Та като някой се обадеше със симптоми на замръзнало гориво, директно го питах дали е зареждал от ЕКО, след потвърждение го пращах да топли колата и всичко се оправяше след това.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от WoLF » 18 Окт 2016 15:50

За съжаление се оказва до бензиностанция... Преди 2 години запалих без никакви проблеми при -17 по бордови и -18 по живачен, а горивото си беше от ЕКО ermm.gif Сега провеждам тест на Ромпетрол и колата осезаемо върви по-мазно(по-малко тресене и леко по-силна в ниските), но пък и двигателя заработи леко по-шумно hmm.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от Nedkow » 18 Окт 2016 22:57

Колеги много странно защо не ви спада разхода с по качествено гориво. Принципа е следния: При обикновен дизелов мотор разхода би паднал при положение, че усетите в сходни режими облекчение в работата на мотора и просто отнемете леко педала на газта. Другата опция е да продължите да натискате, защото усещате мощността съответно консумирате получената добавена такава от горивото. При по новите автомобили с евро 4, 5 и т.н. при положение, че неконсумирате освободената мощност компютъра коригира порцията гориво на база получените стойности от изгорелите газове и тяхната температура. При некачествено гориво се отлагат повече твърди частици и се налагат по чести регенерации на филтъра за твърди частици, което се изпълнява посредством допълнителни порции гориво .

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от slowtraveler » 18 Окт 2016 23:26

Странно не странно - това са фактите... При движение предимно на темпомат, който елиминира разликите в стила на шофиране...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от BOz » 19 Окт 2016 15:10

Nedkow написа: Принципа е следния:
Принципа е следния. Имаш дадено количество енергия в единица обем. Ако колата ти харчи 5/100 "нормално" и с качествено гориво спада на 4/100, това означава, че с изгарянето на горивото то трябва да се освободи да кажем 20% повече енергия, която енергия да ти движи колата. Както казах при нормалните пазарни условия няма гориво на пазара, което реално да ти намалява разхода на гориво. Но за сметка на това съм се нагледал на много плацебо ефекти. Премиум горивата се различават в присадките, но не и в калоричността на горивото, защото калоричността е едно от нещата, които се измерва, за да се сертифицира дадено гориво.
Евро нормите освен в колите, то се прилага и в горивата. С увеличаване на нормата на горивото, то се намаляват определени примеси, които се водят опасни за околната среда. Едно от тях е сярата. Та петролните компании са задължени да прилагат други химически трикове, за да могат да постигнат необходимите смазочни характеристики на горивото, изключвайки сярата да речем. И тук вече идват горивата с повече еди какви си присадки в допълнение с минималните стандартизационни изисквания. Ама в крайна сметка калоричността на горивото се запазва в точни определени граници и следователно имаме плацебо ефекта, силно заложен в много от потребителите.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
alexsv_17
Мнения: 56
Регистриран на: 04 Май 2014 12:17
Местоположение: Русе

Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от alexsv_17 » 30 Ное 2016 15:47

Бензиностанция Круиз, град Русе. 3 зареждания през лятото и чека светна, трудно палене, промивки и т.н. оказаха се клапани на гнп и разбутани дюзи. Преди това две години никакви проблеми с обикновения дизел от Еко.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Baidu [Spider], Google [Bot], stelibg и 50 госта