Пътуване с кола из Европа

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от mirott » 22 Юли 2015 10:07

Ако приемем, че България е в Европа смея да сложа тук един линк на колега от Опел форума, който се е постарал да запише бензиностанциите по маршрут Бургас-София и обратно. Мисля, че ще е полезно на много хора.
https://www.dropbox.com/s/ecbicq0wcw165 ... 8.xls?dl=0

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Фиш в Гърция ?

Мнение от lubooo » 14 Сеп 2015 17:24

Привет , имам едно питане към колегите които са пътували в Гърция и са имали вземане даване с пътната полиция там. Получи се така , че имам един фиш за това , че изпреварих бус движещ се с 30-40 км в час при наличие на 2 - на непресечена , тъпа ситуация обаче фиша е в мен :) , та 80 евро , обаче полисмена каза , някава мега оферта ако съм го платил в рамките на 10 дни в поща щял да е 40 евро , като цяло нямам никакво намерение да ходя да им превеждам пари и да плащам фишове , въпроса ми в случая е кой на кого ще го сложи . Бих се радвал някой да сподели опит или сходна история с негов познат а не догадки и лични интерпретации на това какво би станало !
Последно промяна от Akima на 14 Сеп 2015 17:39, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от Akima » 14 Сеп 2015 17:48

Имате 14 дни срок,за да "хванете промоцията" - заплащане 50% от стойността,посочена във фиша.

Платете си глобата при следващо посещение на Гърция,ако планирате пак да почивате/преминавате от там през този живот.
Полицаите са си направили човещината.

Глоби в Гърция - не претендирам за актуалност:
Нарушение на скоростта до 20 км - 40 евро
Нарушение на скоростта над 20 км - 100 евро
Нарушение на скоростта над 30 км - 350 евро и вземат книжката за 60 дни
Алкохол от 0,5 до 0,8 гр/литър - 200 евро
Алкохол от 0,8 до 1,1 - 700 евро и книжката за 90 дни
Алкохол повече от 1,1 - 1200 евро, вземат книжката за 180 дни и затвор поне 2 месеца
Повторно нарушение алкохол повече от 1,1 - 2000 евро, 5 години книжката и затвор поне 6 месеца
Неизползване на предпазен колан или каска за мотоциклетистите - 350 евро и отнемане на книжката за 10 дни
Неправилно изпреварване - 700 евро , 20 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата
Преминаване на червен светофар - 700 евро, 60 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата
Неспазване на знак СТОП - 700 евро , 20 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата
Състезания на пътя и спиране на платното за движение - 700 евро , 30 дни отнемане на книжката и 30 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата
Опасно шофиране - на зиг заг - 700 евро , 30 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата
Преминаване при спусната мантинела на влака - 700 евро , 60 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера
Обратен завой на непозволено място - 700 евро , 20дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата
Шофиране по тротоара или неспиране пред пешеходна пътека, когато има пешеходец - 200 евро и отнемане на талона и регистрационните номера на колата за 10 дни
Спиране на непозволено място - 80 евро , 10 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на регистрационните номера
Непозволено спиране на местата за инвалиди - 150 евро, 10 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на регистрационните номера
Използване на радио или мобилен телефон от мотоциклетисти- 150 евро и отнемане на книжката за 30 дни
Използване на мобилен телефон или телевизор от шофьори на автомобили (забранено е и използването на handsfree, може да се говори само с bluethooth) - 100 евро и отнемане на книжката за 30 дни
Непоставяне на пътни обозначения от фирми извършващи ремонти по пътя - 1500 евро глоба и затвор поне 6 месеца
Нарушение шофиране в еднопосочен път - 200 евро и отнемане на регистрационните номера и контролния талон на колата за 20 дни
Спиране на кръстопът - 350 евро , отнемане на книжката за 20 дни и отнемане на контролния талон и регистрационните номера за 20 дни
Използване на устройства като анти-радар - 2 000 евро, 30 дни книжката и отнемане на регистрационните номера и талон на колата за 60 дни
no.gif no.gif no.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

dgeff
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Сеп 2015 00:06

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от dgeff » 16 Сеп 2015 00:40

Здравейте, моля за малко помощ. Имаме планирана екскурзия с кола София-Будапеща-Прага-Виена- Белград-София от 19 септември. Всичко е организирано,платено и станаха бъркотиите с имигрантите. Не сме се отказали, поне засега, мислим, че ако стигнем до Будапеща, след това няма да имаме проблеми (и ние като бежанците). Изцяло през Румъния не ни се пътува и се чудим добре ли е да минем през Сърбия, след Белград да кривнем към Румъния (Тимишоара,Арад) и оттам да влезем в Унгария. Всякакви мнения, съвети и информация за пътища ( къде да отбием за Румъния) и КПП ще ни бъдат от полза.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от slowtraveler » 16 Сеп 2015 08:57

Защо на отиване ще влизате в цирка със Сърбия, а не преминете директно Дунав мост 2 - Сегед и нататък - по схемата...
На връщане ако ви се влиза - може да преминете през Сърбия - в обратна посока вероятно ще е по-спокойно...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dgeff
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Сеп 2015 00:06

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от dgeff » 16 Сеп 2015 10:42

Ами защото общото мнение е, че пътят през Румъния е по-тежък и бавен, а досега не са казали, че има проблем на нашата граница със Сърбия. Та си мислехме (множествено число, защото сме няколко пътуващи) дали не направим някаква комбинация - да не е изцяло Румъния и да спестим границата Сърбия - Унгария. Явно според вас това не е добра идея. Благодаря, ние нямаме опит в пътуването, само с организирани екскурзии, даже се шегуваме, че веднъж решихме да тръгнем и затвориха границите. А какво имате предвид под "цирка със Сърбия" - минаването от Сърбия към Румъния ли?

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от biro » 16 Сеп 2015 11:55

dgeff, много ще съм ти благодарен като тръгнеш да споделиш как е пътувантео. На 29. октомври ще пътувам до Лондон с колата и силно се интересувам от ситуацията с граничните пунктове на Румъния, Унгария и Австрия.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от slowtraveler » 16 Сеп 2015 12:57

Ами аз отидох през Румъния (Русе-Дебрецен) се върнах от Сегед през Белград...
Румъния поне пътищата през които минавах бяха ОК... Някои от които МНОГО ОК...
Докато Сърбия въпреки магистралата движението бе доста бавно и некомфортно - ремонти, чакане на местата за плащане, чакане по границите (само Унгария-Сърбия бе над час и половина, и то преди 2-3 месеца - преди сегашния панаир) и т.н... Дори жената почна да ми мрънка защо не сме се върнали пак през Румъния, и то при условие, че влязохме в БГ през Връшка Чука без да чакаме никаква опашка - нямаше никой на границата...

P.S. За Словакия и Чехия да не забравите да си купите винетки на границата - дебнат :whistle:

За Унгария може да си ги вземете онлайн (аз така направих и не знам как е 'ръчната процедура').
В Австрия не съм ходил с автомобила си (макар май на табелата пишеше Виена 40км tooth.gif ) и не знам кое как е - там nowyaris да помага...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от jim_beam » 16 Сеп 2015 13:33

На 14.9. минах през сърбия,хърватско,словения,австрия.всичко бе спокойно,турците са се изнесли и се пътува нормално.обаче нещата са динамични,австрия и германия въведоха проверки по границите.мисля че през румъния като че ли е най-добре.очаква се бежанците да се насочат през хърватско-словения-австрия,имай го в предвид.
Ps:забравих нещо,в сърбия строят магистрала към ниш и има едно място малко преди тунелите,където между 9-11 и 13-15 часа затварят тотално пътя.ако ще минаваш оттам тръгни рано да не увиснеш.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от biro » 16 Сеп 2015 16:11

Мисля да пътувам през Румъния, Унгария (Сегед), нощувка Будапеща, Австрия, Германия (нощувка Франкфурт), Белгия, Франция - Ламанша - UK.
Винетките за Румъния и Унгария задължително онлайн. За Австрия се изисква лепене на стикер на стъклото.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

dgeff
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Сеп 2015 00:06

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от dgeff » 16 Сеп 2015 17:17

Нашият вариант (неокончателен) е да влезем в Сърбия и да се насочим към границата близо до град Вършац, после в Румъния през град Тимишоара. От там или към Сегед в Унгария, или да продължим нагоре към Орадея в Румъния и там да влезем в Унгария.
Ps:забравих нещо,в сърбия строят магистрала към ниш и има едно място малко преди тунелите,където между 9-11 и 13-15 часа затварят тотално пътя.ако ще минаваш оттам тръгни рано да не увиснеш.
Е, направо ме уби, досега нямах такава информация. Колко рано, по нощИте?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от slowtraveler » 16 Сеп 2015 18:59

Хм... Гледам варианта през Вършац до Сегед 664км..
През Видин - 667км... Да, нямаш толкова магистрала, обаче пък избягваш две граници на ЕС....
От друга страна когато минавах, имаше паспортна проверка и в посока Румъния-Унгария, но опашката вървеше добре - за около 10 минути се изнизахме....
Сам решаваш, но от София аз бих избрал Дунав мост 2...

Дефакто ако не ми се ядяха плескавици и мЕшано-мЕсо, и на връщане щяхме да подминем Сърбия и да се върнем през Румъния tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от jim_beam » 16 Сеп 2015 19:18

dgeff написа:Нашият вариант (неокончателен) е да влезем в Сърбия и да се насочим към границата близо до град Вършац, после в Румъния през град Тимишоара. От там или към Сегед в Унгария, или да продължим нагоре към Орадея в Румъния и там да влезем в Унгария.
Ps:забравих нещо,в сърбия строят магистрала към ниш и има едно място малко преди тунелите,където между 9-11 и 13-15 часа затварят тотално пътя.ако ще минаваш оттам тръгни рано да не увиснеш.
Е, направо ме уби, досега нямах такава информация. Колко рано, по нощИте?

Колега какво ще гледаш толкова в сърбия,ако въобще то поне белград.къде ще ловиш тия пътеки към тимишоара,дървото ти е гарантирано.слушай слоу и мини по новия мост и ще имаш много по-малко грижи.
От калотина до въпросното място(ремонта) имаш около 45 мин.,знаеш кога затварят пътя,направи си сметка кога да тръгнеш.аз тръгнах в 5 от пловдив и нямах проблеми.за съжаление на границата не са сложили табела с информация за ремонта,виждаш чак като стигнеш до там.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от slowtraveler » 16 Сеп 2015 22:28

Не знам дали няма да има пак активно движение през Сърбия на 'натурализираните германци':
През периода 19 – 27 септември 2015 г., във връзка с обявената едноседмична почивка за празника Курбан байрям, се очаква значително усложняване на пътната обстановка, както в страната, така и по граничните пунктове с България.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Пътуване с кола из Европа

Мнение от slowtraveler » 18 Сеп 2015 09:27

Нова информация от снощи:
Познати пътуваха Връшка Чука-Сърбия-Хърватия-Австрия-Мюнхен...
Проблеми по магистралите никакви - емигрантите не са по магистралите и ГКПП...
Преди границата няколко километра преди Словенско-Австрийската граница пътя преминава в една лента, осветена като ден, полицейски кордони около пътя, полицаи през 10 метра около пътя (и периодично допълнително те осветяват с мощни подвижни фенери)...
Пълен контрол на самата граница - там се чака, защото проверяват всеки и всичко...
На няколко пъти ги е спирала и полиция с автомати по време на движение навътре в страната (и в Германия).
Изпреварва те автомобил, светва лампите, спират те, пълна проверка на документите, справка в компютрите, и след няколко минути се извиняват за забавянето и те пускат...
До следващия път...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта