Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 31 Дек 2016 14:19

Що бе,Колега,във Япония вече не ги ли правят ? :D Уточних че Японски /произведен в Япония/ Ярис може да бъде закупен от дилър в Европа само в описаните два варианта.Също така си мисля че няма никаква разлика в качеството на произведените в Япония и Франция хибридни Яриси.
ПП Нещо и аз взех да се навивам за хибриден Ярис,ама още ми миришат краката.............. . Ама не казвайте на колегата Boz.
Весело посрещане на всички колеги.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 31 Дек 2016 14:29

prius 3 написа: @nowyaris,
Суетата и лакомията ги коментираш ти и в същото време искаш да не се коментират?! Странни взаимно изключващи се неща искаш!
Когато семейството ти се увеличава и живееш с него, домашните любимци също са се увеличили, не ходиш на работа, а работиш от вкъщи е съвсем нормално да ти стане тясно и да искаш да се разшириш. Предвид горните неща и с колите е така, но малко по-различно. Написал съм ти го по-горе. Зависи и от размерите на човека, а не само от колата. Яриса може да е всичко, но по никой стандарт не се вписва, като семейна кола. А и е семейна, когато се ползва от всички членове на семейството... ;)
П. С. Ние празнуваме Нова година, а не Силвестър. Св. Силвестър се празнува на 02.01. Може пък да си католик и затова така...
Весело посрещане на Новата година на теб и всички колеги! Нека бъде по-добра за всички! :)
А,вписва се,вписва се.Когато работиш във българска фирма за средна българска заплата и семейството е двучленно идеално се вписва.Твоя аршин е немски,затова така казваш.И аз съм из немско,ама си ползвам българския аршин.Мога и немския да ползвам,ама дъщерята от 4-5 години ползва английски аршин.Та понеже не можем да си уеднаквим мерните единици у дома стигнахме до извода че Яриса е идеалната семейна кола.Иначе за британското кралско семейство идеалната семейна кола била Ролс-Ройс. tongue.gif .То понеже и кралицата работела от вкъщи и семейството и непрекъснато се увеличавало.Нищо че тя принципно си е дребничка.
ПП.Аз всъщност не съм католик,протестантин съм.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от Not_active_user_1 » 31 Дек 2016 14:41

Хибриден Ярис според мен е грешка да се купува освен, ако не живееш в някое гъсто населено място и да има проблем с местата за паркиране, както и много задръствания. Разликата в цената между Яриса и Ауриса хибриди е много малка, както и консумацията на гориво е пренебрежително малка, за да предпочетеш Яриса пред Ауриса!
Другата набутвация е, че цената между най-ниското ниво на Яриса хибрид и нехибрид е много голяма, докато при Ауриса е много малка.
Според моите виждания с тези цени и характеристики, Ярис хибрид е възможно най-неизгодната сделка.
За аршините не съм съвсем съгласен в твоя случай. Когато аршина ти е такъв не си вземаш нова кола например. Когато средствата са ограничени се прави някакъв компромис. Ти си направил компромис с това да си вземеш малък автомобил, обаче да е нов. Какъв е смисъла? Да пръднеш първи на новите седалки ли? Ами ако някой мароканец във фабриката на Тойота във Франция докато работи по таблото го е направил пръв? Язък ти за новата кола тогава... tooth.gif
И що си протестант? Щото протестираш ли или наистина? Не знаех да има протестанти в Бг, ако действително си такъв. Ви католици има около Пловдив и около Свищов. Познавам няколко такива, но за протестанти не бях чувал.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 31 Дек 2016 15:00

Добре,няма да си купувам хибриден Ярис - както кажеш,така и ще направя.Иначе аз питах във фабриката - не е бил мароканец, бил е алжирец.Всъщност по какво се различава пръднята на моя алжирец и твоя японец ? И двете нации наблягат на ориза.
И сега да знаеш - в България има около 5 милиона протестанти.Защото за римо-католическата църква ортодоксите са също протестанти,както и евангелистите/демек еретици/.
Пак отиде темичката ми на майната си.Айде стига писане-да почва пиене :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 06 Яну 2017 09:34

Аз съм в Залцбург и при мене от вчера е ад.Жената тази сутрин ми звъня и каза че и в Русе от снощи пак било ад.Ама тя нали си е пичка-трепач таз сутрин станала в 5,30,изринала около Яриса каквото могла ,ключа и на момента с две маневри излязла на булеварда още в 6,30.На пристанището пред митницата била само тя.Чак към 8,00 дошъл колегата и,и той с Ярис като нашия,ама дизелов.Сутринта цъкнал неговия,ама не веднага :D .Другите и двама колеги с дизелови Ауди и БМВ още ги нямало - обадили се че ще закъснеят tongue.gif tongue.gif tongue.gif Жената каза че всичко друго пред блоковете било леш. Те тва е кола..............
ПП.Апропо,въпреки смешно ниската си цена,ПЕТЛАСС ще излязат читави зимни гуми.Просто споделям. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Оги
Мнения: 1091
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от Оги » 11 Яну 2017 12:41

nowyaris написа:...ПП.Апропо,въпреки смешно ниската си цена,ПЕТЛАСС ще излязат читави зимни гуми.Просто споделям. :thumbsup:
Преди години купих зимни гуми във време, когато се бях охарчил, взех едни Тигри, че боклук от класа- ясно, ама на снега и леда се държаха прилично. Понеже едната се деформира на втората седмица я заведох на рекламация, но търговеца не пожела да се занимава. Както и да е, пролетта беше свалена и се очакваше да бъде хвърлена, но я прибрах. Есента попаднах случайно на един щанд за материали за рапарации на гуми и взех каквото трябва, че и опънах отвътре един бандаж, на баланса 150 г. олово и таз гума стана задна. Не само че я закърпих здраво ами и от инат реших да я експлоатирам докато се съдере до последно- то беше ясно, че само един пробив и отива на боклука.
Таз гума чифтосана се търкаля задна поне 6-7 сезона, колата никъде не мръдна затова че е била евтина. Омръзна ми да я гледам и наглеждам всеки сезон да не би да е издула пак, но така си остана докато я махнах с грайфер към 6 мм.
Това, че някакви гуми са евтини не означава, че са боклук, но не значи и че са кой-знае каква стока. Те просто си вършат работа с известни забележки, които не е задължително да е пренебрегнато сцепление.
Зимните евтинии често са с голямо съпротивление при търкаляне, съответно по-висок разход на гориво и/или нестабилни на сухи или мокри терени. За градска кола не кой-знае какво.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 11 Яну 2017 19:53

На малка кола като Яриса,дето зимата я навърти в града две хиляди за 4-5 месеца , я не , скъпи зимни гуми не си струва да се слагат - по добре на два-три сезона нови от евтините . Иначе жената каза че вчера на леда в Русе бил Яриса като шейничка , ама те и големите коли с марковите гуми и те били като големи маркови шейни.Тази заран в 20-30 см. в пресен мек сняг изорала коловоза по неразринатата в 6,30 улица с ПЕТЛАССа . Значи и с по-евтини може . Важното е колата да е технически добре .Пък Яриса това го може , не се чупи и дава сигурност , нищо че е сапунерка от евтините .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 26 Дек 2017 09:50

Честита Коледа,Колеги.Вчера се прибрах по обед от Линц в Русе,и понеже още на момента се нашморцах,чак тази сутрин за пръв път погледнах нашия Ярис.
На 21.12 направи точно 10 години.В момента е точно на 57 596 километра.за последната година-никакъв ремонт отново.Всичко си е все още оригинално.
Само дето лятото и смених маслото и масления филтър.Крушки,свещи,накладки,дискове,антифриз,спирачна течност....абе всичко си е още от Франция.Всъщност когато преди години сменях водната помпа,май доляха половинка литър антифриз.И тогава пистовия ремък.То и това си е ремонта до момента.Няма грам ръжда,няма олющено,одрано..... . Всичко си работи след 10 години както си работеше в магазина.Без никакви ремонти.
Те това е кола за мен.Пълна липса на грижи по нея-само консумативи.Няма друга такава.......Евала.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
iovkito
Мнения: 2824
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от iovkito » 26 Дек 2017 09:59

Доста неща си сменял. :D Аз на 300к км все още карам с оригиналната водна помпа.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 26 Дек 2017 10:46

iovkito написа: Доста неща си сменял. :D Аз на 300к км все още карам с оригиналната водна помпа.
Така е.Пълно щастие няма.Понеже на 23.12.вечерта стоях в автобуса на унгарската граница 9 часа и като стигнахме в София късно след обед на 24.12 вече нямаше автобуси за Русе и карах Бъдни вечер с чужди хора,а не със семейството твърдо съм решил още като се върна в Линц след празниците да си купя кола.Ясно е че ще е Тойота,обаче там основно са дизели и ги продават след десетата година и след 230 хиляди километра-модела е без значение.И им искат едни много здрави пари на тези които са с австрийски преглед.Така че всяка информация за дизеловите двигатели на по десетина години и на по двеста хиляди /сигурни/ ще ми е от неоценима полза.Какво да гледам,какво да слушам,какво да проверявам,кой точно двигател.....Другото не ме вълнува-то си е като на бензиновите.Около мене има 2-3 Авенсиса 2002-2004 дизели на по двеста и няколко хиляди,с преглед,ама им искат между 3 и 5 хиляди и пустия му страх.... Мен в Линц кола не ми трябва,ще я ползвам само за да си идвам до Русе.- десетина хиляди на година.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
iovkito
Мнения: 2824
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от iovkito » 26 Дек 2017 11:04

Ако ще е тойота , изборът ти се свежда до корола с 1,4 дизел или авенсис с 2,0 и 2,2 . Търси такава без дпф , когато я купуваш направи диагностика на дюзите , да са горе-долу с добри компенсации и съединителят да е мек и да отделя по средата. Може да си вземеш и едно комплектче за тест на гарнитурата на главата , най-евтините идват с течност за около 10-15 теста , поне ще си сигурен , че и там няма проблем. Тези двигатели изкарват по над половин милион , ако дюзите се сменят навреме.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от zi_zi_top » 26 Дек 2017 20:57

Алтернативен вариант е да вземеш хибриден Ярис на жена ти, а ти да вземеш стария Ярис. smile.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 26 Дек 2017 21:17

zi_zi_top написа: Алтернативен вариант е да вземеш хибриден Ярис на жена ти, а ти да вземеш стария Ярис. smile.gif
Скъп е като вариант.Не мога все още да се сафирясам след годините следване в Лондон на фармацевтката.Отделно дето мисията с пререгистрацията на български автомобил в Австрия е почти невъзможна и доста скъпа.А няма как да го карам с българските номера там-ще ме хванат и такъв сух секс ще ми теглят....
От три месеца само за това мисля,един милион варианта съм разработил и накрая май ще се спра на този с потребителски кредит от тяхната Райфайзен.Ама трябва поне 6 месечни заплати да са ми превели по сметката,а аз до момента съм само три.Сега до края на месеца ще станат четири.Те и автокъщите дават на изплащане,ама не можеш да се пазариш,а като отидеш на частно с парите в ръката са склонни да продадат и на доста по-занижени цени.А и лихвата по потребителски кредит на мен лично ми я обявиха от банката 1,75 %.Годишно.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

SuperDani
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Авг 2013 10:01

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от SuperDani » 03 Авг 2018 19:57

Привет, Ярис ми 1.4d4-d вече е на 5 години и почти 200000км навъртяни само в България!
Абсолютно нищо не се е чупило, само масло, филтри и една смяна на накладки за сега!
Железна! Държи се на пътя както като нова!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Мнение от nowyaris » 18 Авг 2018 20:23

Продължавам да твърдя,че Ярис е най-здравата и надеждна европейска Тойота.На четвърто място е по продажби в Европа за своя клас след Поло,Клио и Фиеста.
Нашата е вече на около 60 хиляди и за близо вече 11 години месец Май и сменихме трите свещи и предните накладки.Дисковете не бяха мръднали.лек реглаж на задните спирачки и ръчната.Лек шлайф на барабаните,много лек,по ръбовете заради ръждата..Задните накладки имат още поне 60 хиляди.Бях писал,че е изгоряла запалката,ама се оказа че не е,а е кофти зарядното на смартфона.И изгоряла лампичка на една от врътките за вентилацията на купето.И все така - по десетина километра дневно само градско,само втора-трета,газ-спирачки,полусъединител...... Железен автомобил.Преди два месеца някакъв келеш чукнал мойта отзад на околовръстното /егати как звучи/ и по каско смениха задната броня с боядисване.По боята иначе нормални щети от Кауфланд и Лидъл.Отвътре все още си е като нова-няма да дрънне,нама да хлопне.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 2 госта