Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 8 години и 46 000 км

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Akima
Мнения: 7090
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 51 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от Akima » 28 Яну 2015 17:22

nowyaris написа:То е Ярис,няма какво да му стане - изчислен е жени да го мъчат . И той като мене tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Дидо,
ако позволиш този израз ще го ползвам всеки път,когато някоя девойка ме пита защо да си купи точно Ярис! biggrin.gif :thumbsup:
Показателен и изчерпателен е!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от nowyaris » 28 Яну 2015 22:38

Akima написа:
nowyaris написа:То е Ярис,няма какво да му стане - изчислен е жени да го мъчат . И той като мене tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Дидо,
ако позволиш този израз ще го ползвам всеки път,когато някоя девойка ме пита защо да си купи точно Ярис! biggrin.gif :thumbsup:
Показателен и изчерпателен е!
С девойките за други неща трябва да се говори.Иначе имаш неограничено разрешение да използваш израза за абсолютно всеки модел автомобил,мотоциклет,велосипед,яхта и частен самолет - само и само после да стане "работата" :thumbsup:
ПП.Майтапа на страна,но май бензиновите Яриси наистина ще излязат най-държеливия модел на Toyota EU . Кат знам в Русе на времето как ги търкаляха най-различни пласьори,дистрибутори,търговски представители,сотаджии и "вся осталная сволач" , голяма част от която от женски пол , и как не мръднаха и не се обадиха - верно са много читави автомобилчета.Аз лично го ползвам само когато съм отпуск в България,но в интерес на истината никога не съм изпитвал нужда от по-голяма и по-силна кола.Само дето тук в Австрия свикнах на автоматици и малко ми липсва при Ярис този гевезелък.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7090
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 51 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от Akima » 31 Яну 2015 18:09

nowyaris написа:
Akima написа:
nowyaris написа:То е Ярис,няма какво да му стане - изчислен е жени да го мъчат . И той като мене tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Дидо,
ако позволиш този израз ще го ползвам всеки път,когато някоя девойка ме пита защо да си купи точно Ярис! biggrin.gif :thumbsup:
Показателен и изчерпателен е!
С девойките за други неща трябва да се говори.Иначе имаш неограничено разрешение да използваш израза за абсолютно всеки модел автомобил,мотоциклет,велосипед,яхта и частен самолет - само и само после да стане "работата" :thumbsup:
ПП.Майтапа на страна,но май бензиновите Яриси наистина ще излязат най-държеливия модел на Toyota EU . Кат знам в Русе на времето как ги търкаляха най-различни пласьори,дистрибутори,търговски представители,сотаджии и "вся осталная сволач" , голяма част от която от женски пол , и как не мръднаха и не се обадиха - верно са много читави автомобилчета.Аз лично го ползвам само когато съм отпуск в България,но в интерес на истината никога не съм изпитвал нужда от по-голяма и по-силна кола.Само дето тук в Австрия свикнах на автоматици и малко ми липсва при Ярис този гевезелък.
offtopic.gif

Ти се смееш,ама ето ти повод да се ползва цитатът - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=28644. biggrin.gif
/Даже може да играете на познай набора :whistle: /

И пак ще ви помоля да сте спокойни.

П.С.Ладовия мотор също може да се тунигова - https://www.youtube.com/watch?v=QuiyPhUIUzo. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от nowyaris » 31 Яну 2015 18:58

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Не знам за Снежанка94,ама жената вече седем години с този ярко червен Ярис не може да се отърве от джудженца,хем е 68.
ПП.Ама и аз съм един . Дъщеря ми е 94 .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от nowyaris » 03 Фев 2015 17:41

BOz написа:А бе Яриса ли хвалихме или ГПС-ите, че се обърках? mellow.gif
Яриса,колега,Яриса.Ама са отплеснахме малко.Само аз ли съм доволен от мъничето,бе колеги ? Аз повдигнах темата за да разбера какво да очаквам от количката на 50 хиляди,на 65 хиляди, на 80 хиляди и на пенсионирането си след 12 години...... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от desSs » 03 Фев 2015 18:35

за съжаление не мога да ти помогна какво да очакваш по-натам, на 4 години и 40к яриса го дадох на брат ми, той го кара още година и нещо и го продаде. до него момент никакви проблеми, само изгорели крушки biggrin.gif тоест аз съм от много доволните smile.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от slowtraveler » 03 Фев 2015 18:44

Обаче Десс някои помним за съединителя на автоматика :whistle: tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7090
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 51 пъти

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от Akima » 04 Фев 2015 00:01

slowtraveler написа:Обаче Десс някои помним за съединителя на автоматика :whistle: tooth.gif
Slow,
той се сменя заедно с ботушите - ти нищо не разбираш. :whistle:

Сериозно предлагам да отделим "навигационните" постове в една нова тема.
На тази тематика мога да помогна много.

Само ще кажа,че не е редно да ги сравнявате само по марки - ключът от бараката е чипсет-а - има голяма разлика между SiRFstar III,IV,V и т.н.
За картите даже няма да започвам,който е виждал/ползвал стара руска/военна топографска карта с изолинии знае,че й липсват само камъчетата. laugh.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнение от desSs » 04 Фев 2015 09:48

slowtraveler написа:Обаче Десс някои помним за съединителя на автоматика :whistle: tooth.gif
хаха да верно имаше го и тоя момент, ама ремонта беше гаранционен biggrin.gif не им е много читав типтроника unsure.gif но всичко останало е шест biggrin.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7090
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 51 пъти

Re: Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 7 години и 39 000

Мнение от Akima » 06 Фев 2015 18:02

Темата е почистена и част от мненията са разделени в следните теми:

Навигация за Yaris XP90 2005–2011

Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Toyota се завръща във WRC с Yaris 300HP 1.6 Турбо

Моля тази тема да се използва само по предназначение,за да не бъдат предприети друг вид мерки.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 7 години и 39 000

Мнение от nowyaris » 07 Фев 2015 14:03

Като например какъв вид други мерки ? Що са нужни 5 теми , след като имам само един Ярис ? За да коментирам нещо трябва да обикалям всяка една специализирана тема .Гуми за Ярис ! Масло за Ярис ! Акумулатор за Ярис ! Крушки за Ярис ! Добавки за Ярис ! Бушони за Ярис ! Накладки за Ярис ! Мнения за Ярис ! Оценки за Ярис ! ...... И ред други . Малко е глупаво според мен . Все сте умни момчета,що не го завъртите Форума да не е с "общи теми" и технически въпроси" а ако може да се раздели по основни модели,продавани в Родината и една обща за всички други модели . И всеки да си бяга в неговата пътека . Атлетиката е доказала,че така се дават максимални постижения . На къси разстояния,естествено . :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7090
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 51 пъти

Re: Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 7 години и 39 000

Мнение от Akima » 07 Фев 2015 20:36

Собствениците/Началството така е решило - чети тук -http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=28351.

И горния ти пост е за там. wink.gif

А иначе Ярисите са 3 и имат разлики - къде съществени, къде пренебрежими, но разлики.
WRC има ли общо с ежедневното обичайно шофиране на Ярис ?
Навигацията,за която говорихте е за телефони - не й е тук мястото.

Повече не смятам да обяснявам - темата за връзка е достатъчна - и Жоро го познаваш. :thumbsup:
Наливай си нещо приятно и кажи едно наздраве - аз така процедирам в събота.
Ако дъждът можеше да отмие болките ни, вятърът да разсее всички наши съмнения, а слънцето да сгрее душите ни, въобще нямаше да има нужда да се мъчим с тая ракия.
worthy.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 7 години и 39 000

Мнение от nowyaris » 07 Фев 2015 21:39

Разбрах.Наздраве.Някой има ли представа под какъв ъгъл са разположени местата за биелите (кобилиците) на коляновия ми вал на моя трицилиндров двигател - 120 градуса или ....?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Re: Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 7 години и 39 000

Мнение от slowtraveler » 07 Фев 2015 22:13

E, може и да са на 240 градуса tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Yaris XP90 2005–2011 - Равносметка за 7 години и 39 000

Мнение от nowyaris » 08 Фев 2015 11:39

slowtraveler написа:E, може и да са на 240 градуса tooth.gif
Не бе,сериозно,как са наредени местата за биелните лагери - като на Мерцедес емблемата ли ? Като са 4 цилиндъра,ясно - два горе,два долу,ама мойте са три .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 5 госта