Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Kiki » 29 Апр 2015 07:31

slowtraveler написа:Колеги, сега на овчари ли ще се обиждаме - само да споделя, че като студент съм бил и овчар по време на студентска бригада
Аз пък като студент съм бил ТКЗС-ар - брал съм домата. biggrin.gif
Това обаче не ми пречи сега да карам Авенсис и да съм луд по цялата глава. rolleyes.gif tongue.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от scorpion » 29 Апр 2015 09:44

За протокола: като студент съм изръшкал Плевенските поля (не знам защо от ВИИ К. Маркс ни водехе все по плевенско) но хита бяха двете бригади в птицекланницата в гр.Левски ... подробности около живота и смъртта на клетите кокошки няма да ви разправям или как се правят пилешки кремвирши. Или пък за хладилните тунели с пилета от 1965 година ....

Извън протокола и по темата: Тойотката си е тойотка. Харесвам си я но ето вече няколко пъти мой приятел ме взима за тенис с купената наскоро едногодишна Куга (взе я доста изгодно). Ми хубава колица. Добре направена. Хубава изработка. Вътре с приятен интериорен дизайн. Дизелака под капака не се чува. Автоматика не се усеща, а се изстрелва много добре. Голям шибидах, един куп глезотийки. Не мога да си затворя очите и да кажа. Абе това е Форд. Другия ми приятел с който джиткаме тенис се пъчи с най-новата JEEP (фактор е в БС и ги менка колите). Ми харесва ми по дяволите и аз бих се метнал на такова нещо... Та с две думи, както и преди съм казвал: За всеки влак си има пътници wink.gif

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 29 Апр 2015 17:28

scorpion написа:За протокола: като студент съм изръшкал Плевенските поля (не знам защо от ВИИ К. Маркс ни водехе все по плевенско) но хита бяха двете бригади в птицекланницата в гр.Левски ... подробности около живота и смъртта на клетите кокошки няма да ви разправям или как се правят пилешки кремвирши. Или пък за хладилните тунели с пилета от 1965 година ....

Извън протокола и по темата: Тойотката си е тойотка. Харесвам си я но ето вече няколко пъти мой приятел ме взима за тенис с купената наскоро едногодишна Куга (взе я доста изгодно). Ми хубава колица. Добре направена. Хубава изработка. Вътре с приятен интериорен дизайн. Дизелака под капака не се чува. Автоматика не се усеща, а се изстрелва много добре. Голям шибидах, един куп глезотийки. Не мога да си затворя очите и да кажа. Абе това е Форд. Другия ми приятел с който джиткаме тенис се пъчи с най-новата JEEP (фактор е в БС и ги менка колите). Ми харесва ми по дяволите и аз бих се метнал на такова нещо... Та с две думи, както и преди съм казвал: За всеки влак си има пътници wink.gif
Бе то и аз ако съм някъде незаобиколим фактор и не си зная парите сигурно всяка година нова баварка ще карам , ама ...... Знаем си хала и говорим за нормални неща.
ПП.За КУГАта да не те е яд-застрахователния агент на семейството в което съм на втората година я върна на дилъра.С блокирал двигател на няма и 75 хиляди.И Пак си взе X3-ката.И той до последно беше много доволен от Фордчето tooth.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 05 Май 2015 12:40

Да споделя.
Аз направих моя избор:

Изображение

Успех на другите участници.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Akima » 05 Май 2015 13:31

BOz написа:Да споделя.
Аз направих моя избор:
.....
Успех на другите участници.
Честито! :thumbsup:

Желая ти да си създаваш хубави спомени с новата придобивка. :cheers: :cheers: :cheers:

От моя гледна точка това е оптималният вариант.
Ако имаш желание ще се радвам/е да споделиш малко повече детайли - мотор,ниво на об.,колко приуса струва колата и т.н.


П.С.Надявам се да са ти я дали с БГ меню,а не да ти налагат някакви чужди езици досадните немци. biggrin.gif tongue.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от scorpion » 05 Май 2015 16:50

Честито ! Дълги безаварийни и комфортни километри с новата придобивка !

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 07 Май 2015 18:47

Благодаря ви!
Akima написа: Честито! :thumbsup:

Желая ти да си създаваш хубави спомени с новата придобивка. :cheers: :cheers: :cheers:

От моя гледна точка това е оптималният вариант.
Ако имаш желание ще се радвам/е да споделиш малко повече детайли - мотор,ниво на об.,колко приуса струва колата и т.н.


П.С.Надявам се да са ти я дали с БГ меню,а не да ти налагат някакви чужди езици досадните немци. biggrin.gif tongue.gif
Като детайли - Нивото на оборудване е Козмо, 2.0 ЦДТИ (160к.с.) и струва колкото един Приус. :)
Няма БГ меню, но въпреки, че съм фен на българските надписи по принцип, то на дали щях да си го пусна на български език. Както и телефона ми, и компютъра ми. От всичките ми уреди само пералнята ми е на български и още ми е странно. Но там няма много къде да бъркат - вълната си е вълна, памука си е памук и т.н.
До колкото като оставиш превода на цели технически термини на някой си и става мазало в крайния продукт. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 07 Май 2015 20:21

Тези петна под Инсигнията от нейното двигателно масло ли са или от трансмисията и ? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 07 Май 2015 21:17

nowyaris написа:Тези петна под Инсигнията от нейното двигателно масло ли са или от трансмисията и ? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Не, потта от конете под капака. w00t.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от zi_zi_top » 07 Май 2015 21:41

Гадняри! Плачете за модерация! Оставете човека да се порадва истински на покупката няколко дни поне!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Akima » 08 Май 2015 14:50

Отключил съм ви темата само,защото е петък следобед и знам,че на някои ще им доскучее на работното място. wink.gif tongue.gif

П.С.Ако не пиша повече - Доктора да търсите. :help: stretcher.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 08 Май 2015 16:23

BOz написа:...
Честито... А за българските надписи и т.н. - въпреки, че ми е удобно на английски, се оказа, че с джипката се разбираме по-добре когато е настроена на руски (няма български за съжаление)...
Причините:
1. Контактите в телефона ми са на кирилица. Разпознаването на кирилица (гласовото набиране) работи само когато е избран език с кирилица... Виждаш ги, но не можеш да ги избереш с глас. Ако си на английски, търси само в списъка с хората, изписани на латиница
2. Картата на навигацията се превключва на кирилица, като произнасяне на улици и населени места е почти по български... При включен английски език е чудо ако успееш да разбереш дори такива лесни градове като ПлИвеееееен (с ударение на последното 'е' и градация нагоре на тона към края на думата)...
Да не говорим за някои по-завъртяни български имена tooth.gif

И да почерпиш хубаво за новата придобивка, че колегата взе на жена си нова корсичка, ама не почерпи навреме и вече я сефтосаха (на третия ден от излизане от шоурума) tooth.gif bash.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 08 Май 2015 16:54

slowtraveler написа:...
И да почерпиш хубаво за новата придобивка, че колегата взе на жена си нова корсичка, ама не почерпи навреме и вече я сефтосаха (на третия ден от излизане от шоурума) tooth.gif bash.gif
Aaaa, почерпих вече. 3 торби с почерпка изсипах, че и колектив за демонстрация събрах. От тази страна съм се застраховал. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Airfan » 08 Май 2015 17:11

BOz написа:
slowtraveler написа:...
И да почерпиш хубаво за новата придобивка, че колегата взе на жена си нова корсичка, ама не почерпи навреме и вече я сефтосаха (на третия ден от излизане от шоурума) tooth.gif bash.gif
Aaaa, почерпих вече. 3 торби с почерпка изсипах, че и колектив за демонстрация събрах. От тази страна съм се застраховал. tooth.gif
Не върви така тая работа - и аз го направих пък виж миналата година юли какво стана... drunk.gif
Изображение Изображение

kanchev80
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Апр 2015 14:18

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от kanchev80 » 08 Май 2015 17:26

Честито колега и дълги безаварийни километри,

С нетърпение очаквам да споделиш какви съществени разлики като плюсове и минуси си констатирал след придобивката на Опела спрямо всички други автомобили, които си тествал.
Ще бъда изключително благодарен за подробности от твоя гледна точка спрямо марките и моделите.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 143 госта