Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от ffsolutions » 15 Мар 2015 20:33

slowtraveler написа: Кое бихте избрали - рядко чупещ се автомобил със скъп ремонт, или често чупещ се, но с изключително евтин ремонт?
На този въпрос всеки си намира личен отговор и компромис между горните фактори...
Абсолютно си прав! Тънкият момент е само да не попаднеш на автомобил, който се чупи често, и струва скъпо да се прави. Това е по-скоро риск при по-високотехнологичните автомобили (Мерцедес, Ауди, Лексус, Акура и т.н.). Там не бих се и замислил - взимам Лексус пред която и да е алтернатива.

В моите очи, Тойота е от първия тип - не е евтино да я поддържаш, но пък се налага рядко. Какво става като удариш чертата и сравниш с други автомобили - не знам. Мой много близък приятел дава аналогични пари (като консумативи и части) за поддържане на мерцедес (2003-та год. CLK), така че нещата при Тойота наистина са си цена. Но пък пипаш рядко, и имаш спокойствие и увереност, които за мен си струват. Затова и Тойота държи такива цени на автомобили 2-ра употреба, както и Хонда. Просто са качествени и здрави (което е различно от евтини). :thumbsup:

А колегата, пуснал темата, трябва наистина сам да направи своя избор. Коя марка и модел автомобил да вземе ще определи сам на база собствените си приоритети.
Ако търси здравина, спокойствие и остатъчна стойност, няма да сгреши с Тойота или Хонда. За останалите му предпожения не смея да изказвам мнение. Аз бих стоял далеч от всичко френско и италианско.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от slowtraveler » 15 Мар 2015 20:46

И друго - май от списъка само Маздата е японска :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 15 Мар 2015 21:56

Я да си признае кой е другият гласувал за Инсигнията,че да си направим една дискусия - може някой да се е излъгал да си я купи. tooth.gif :whistle:

Казвал съм го вече в друга тема:

Лукс №1 в един автомобил е той да не се чупи.
Затова сме във форума на Toyota.

Има и по-красиви и по-грозни коли,по-скучни и по-интригуващи и Toyota се намира някъде в златната среда по тези показатели. worthy.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от nowyaris » 15 Мар 2015 22:46

За кола която "просто не се чупи" техническия раздел на нашия Форум си е доста пълничък biggrin.gif . Истината е че независимо от марката и модела автомобила си е скъпо удоволствие и си трябват парички за него.И понеже тези около мен си имат достатъчно парички,всеки кара каквото намери и каквото си хареса,без да чете форуми,класации и прочие . Не че не гледат и не избират,но основното е коя марка има сервиз най-наблизо в градчето.При мен има Фолксваген(не Ауди),Сузуки,Мазда и Фиат - е, 80% от всичките десетина хиляди жители карат тези четири марки.Като им разправям за Тойота,те викат-не става,най-близкия сервиз е на трийсетина километра и това си е-карат което им е под ръка.На тукашните дилъри повече от половината оборот им е от употребявани автомобили.И всеки купува това,което отнема най-малко време за обгрижване.Дори и да е кекаво,те тука си имат минимум по две коли в двора и че едната стояла седмица в сервиза не ги бърка.
ПП.При нас ,в БГ-то е друго-мислене,умуване,четене.Тука австрийците си знаят-купиш ли втора ръка автомобил е все едно да се ожениш за прясно разведена булка - някой я е изоставил щото вече "не е стока" biggrin.gif .- не трябва да имаш големи очаквания за сметка спестените суми.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 15 Мар 2015 23:02

nowyaris написа:Тука австрийците си знаят-купиш ли втора ръка автомобил е все едно да се ожениш за прясно разведена булка - някой я е изоставил щото вече "не е стока" biggrin.gif .- не трябва да имаш големи очаквания за сметка спестените суми.
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Как да не ти се радва човек,че си във форума. cool.gif

Аз сега се замислих,че с Toyot-ите,купени нови съм нямал почти никакви ядове в сервизи,но пък пиша за кеф тук,а с VAG-овете ми е друг опита,но не пиша там. tooth.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от mirott » 16 Мар 2015 08:56

slowtraveler написа:И друго - май от списъка само Маздата е японска :whistle:
Цъ! И Акорда е японски! И разликата му с Маздата е, че не просто е произведен в Япония. А наистина е само с японски части...
Последно промяна от mirott на 16 Мар 2015 10:14, променено общо 1 път.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от martod » 16 Мар 2015 09:28

slowtraveler написа:И друго - май от списъка само Маздата е японска :whistle:
Особено твоята, беше от най японските . biggrin.gif На всеки чарк вътре в мотора има щемпел Fo Mo Co . laugh.gif
Кел файда, че вече наистина са японки, като 10 години преди това продаваха на клиентите си коли с двигатели на Форд и Пежо . Ти намрази един път марката, пък после да те чакат да се върнеш пак към нея . smile.gif
По темата истината е следната :
Покупката на 5 годишен автомобил е най добрия начин да изпиташ късмета си . biggrin.gif Ако случиш на кола, започвай да пускаш и тото после .
Конструкторите са се погрижили след този период да започнат сериозните ремонти и щеш- не щеш да прибягваш към покупка на следващия модел .
На времето, когато произвеждаха по здрави коли, европейците подменяха автопарка си масово на 10-та, 12-та година, сега бързат да се отърват още на 5-та 6-та година от автомобила си .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от scorpion » 16 Мар 2015 10:00

Пратихте колегата да си търси Хонда Акорд, а аз тъкмо оформям офертата си за моята cool.gif
И този път не се шегувам .... така, че count-down !

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Airfan » 16 Мар 2015 10:06

scorpion написа:Пратихте колегата да си търси Хонда Акорд, а аз тъкмо оформям офертата си за моята cool.gif
И този път не се шегувам .... така, че count-down !
Що не изчакаш новия Авенсис?
Изображение Изображение

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от didak » 16 Мар 2015 10:25

Airfan написа:
scorpion написа:Пратихте колегата да си търси Хонда Акорд, а аз тъкмо оформям офертата си за моята cool.gif
И този път не се шегувам .... така, че count-down !
Що не изчакаш новия Авенсис?
'щото преди да излезе новия е момента да си купиш статия Авенсис, а ако следваме посоката на мислене на производителите, скоро новите модели ще са заложени с 3 години живот.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от nowyaris » 16 Мар 2015 17:54

Моя Ярис дето абсолютно безпроблемно мина 7 години и 40 хиляди някой знае ли колко живот му е заложил конструктора и технолога.Питам просто за информация във връзка с предвиждане на бъдещи разходи.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от iovkito » 16 Мар 2015 18:46

Ще минеш 200 000 само със смяна на масло и свещи.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от slowtraveler » 16 Мар 2015 19:01

martod написа:... На всеки чарк вътре в мотора има щемпел Fo Mo Co . laugh.gif ...
Може и така да е пишело - навсякъде бе с йероглифи, та не съм 100% сигурен :whistle:

А относно търсенето на автомобил - предполагам, че ще е добър избор ако вземе автомобил от изявен колега от форума - явно автомобила не му е бил безразличен...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от iovkito » 16 Мар 2015 20:14

scorpion написа:а аз тъкмо оформям офертата си за моята cool.gif
Ще направиш подарък на някой . Не можа да я докараш до 100 000 км.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 16 Мар 2015 21:17

scorpion написа:Пратихте колегата да си търси Хонда Акорд, а аз тъкмо оформям офертата си за моята cool.gif
И този път не се шегувам .... така, че count-down !
Помниш ли,че бях първи на опашката! :whistle:
Сега ще трябва да те бан-ваме. tooth.gif wink.gif

Моля да ми споделиш на ЛС цена и условия - проявявам интерес - лошото е,че търсим Hilux 7-Gen за работа и по законите на Мърфи май ще изтърва твоя подарък. :crybaby:

Към какво си се насочил,ако не е тайна?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Namu и 176 госта