Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 08 Май 2015 20:59

BOz написа:
nowyaris написа:Тези петна под Инсигнията от нейното двигателно масло ли са или от трансмисията и ? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Не, потта от конете под капака. w00t.gif
А , добре , успокоих се . Ти все пак провери отново .
Иначе честито - великолепен автомобил е . На снимката не личи комби ли е или ......
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 08 Май 2015 21:59

Явно ти е ниска резолюцията на монитора и в комбинация с платформата на форума се получава така, че не я виждаш цялата.
Копирай линка със снимката и я виж в отделен прозорец, ако имаш интерес да видиш комбито.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

kanchev80
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Апр 2015 14:18

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от kanchev80 » 08 Май 2015 22:37

Добре, че каза за резолюцията. И аз сега я видях. Прекрасна е.
Ако не е притеснително за теб - кви пари й брои? Коя година е? Нов внос ли е - от къде? Предполагам имаш изграден поглед към кои или към какво да се насоча при избора на даден екземпляр? Като мотор - 130 или 160 коня е по удачният вариант?
Може и на ЛС.

kanchev80
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Апр 2015 14:18

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от kanchev80 » 14 Май 2015 16:47

Колега,
явно наслаждението на новата придобивка е голямо, но дали би споделил впечатлението си от Инсигнията.
Имаш ли изградени впечатления относно автоматика при 160 коня - проблемен ли е особено при автомобил втора употреба.

ПП. Вече правих оглед на две Инсигнии - едната бе повече от прекрасна със сервизна история и всичко читаво, но бе седан, което не ме удовлетворява.
Втората пък бе за демфер /2000 лв/ и е имала заведена щета за цялостно пребоядисване от градушка - т.е. 2 кофи кит biggrin.gif

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 15 Май 2015 12:16

От седмица се чудя как да формулирам мнението си така,че всички да ме разберат.И накрая успях biggrin.gif . Ако ти предлагат на масата Кайзер пастърма (Авенсис) , що ти трябва да си поръчваш малотрайни колбаси (Инсигния и Мондео) ??????? Не мога да разбера !!!!!!!!! Нещо мазохистично има .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 15 Май 2015 14:31

kanchev80 написа:Колега,
явно наслаждението на новата придобивка е голямо, но дали би споделил впечатлението си от Инсигнията.
Имаш ли изградени впечатления относно автоматика при 160 коня - проблемен ли е особено при автомобил втора употреба.

ПП. Вече правих оглед на две Инсигнии - едната бе повече от прекрасна със сервизна история и всичко читаво, но бе седан, което не ме удовлетворява.
Втората пък бе за демфер /2000 лв/ и е имала заведена щета за цялостно пребоядисване от градушка - т.е. 2 кофи кит biggrin.gif
Автомата си е класическия Aisin AF40-6. Демек Тойота и за това по принцип не е цвете за мирисане.
Не, че е нещо проблемен, ама като го сравниш с алтернативния ZF и разбираш тия японци колко са зле. biggrin.gif

Виж щетата къде е правена. Може и да има 2 тона кит, а може и да няма толкова много. Но лично аз при всички положения ако знам, че колата е правена от градушка, то със сигурност не бих я взел, без значение дали е правена перфектно или не. Просто лично вътрешно чувство и убеждение.
nowyaris написа:От седмица се чудя как да формулирам мнението си така,че всички да ме разберат.И накрая успях biggrin.gif . Ако ти предлагат на масата Кайзер пастърма (Авенсис) , що ти трябва да си поръчваш малотрайни колбаси (Инсигния и Мондео) ??????? Не мога да разбера !!!!!!!!! Нещо мазохистично има .
Да ти отговоря точно на въпроса - защото взимаш Кайзер пастърма, а получаваш Хамбурски Народен за цената на пастърмата. Надявам се съм ти отговорил абсолютно точно. stupid.gif
И за да бъда в тон, то някой може да предпочита малотраен колбас, вместо вечен бахур, имитиращ Кайзерска пастърма, ако ме разбираш.
Аз примерно не мога да купя Русенско варено, което всеки ден да служи все тъй вярно, да си все тъй сит, ама всеки ден поглеждайки настрани си казваш - а бе май е по-добре от време на време да ям и аз някоя друга плешка, нищо, че няма срока на Русенското варено. Пък като мине срока на годност, то ще си купя друга плешка. Но отваряйки поредната консерва с Русенско варено и поглеждайки срока на годност, все тъй отново се самонадъхваш, че това е най-доброто нещо, което може да имаш и усмихнат поглеждаш настрани с презрение към хората, които са избрали да ядат малотрайна плешка на скара и все тъй не разбирайки и упреквайки ги, че са тотални мазохисти. worthy.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 15 Май 2015 16:29

Добре,колега,парите са си твои,ти си знаеш.Човек до определена възраст трябва да експериментира с живота си,за да натрупа житейски опит-това го разбирам.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

kanchev80
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Апр 2015 14:18

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от kanchev80 » 15 Май 2015 19:14

BOz - сподели впечатления от автомобила. Сравни го със другите, които си тествал.

Направи ли обслужване - колко излезе като стойност.

memorex

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от memorex » 15 Май 2015 20:49

nowyaris написа:Добре,колега,парите са си твои,ти си знаеш.Човек до определена възраст трябва да експериментира с живота си,за да натрупа житейски опит-това го разбирам.
offtopic.gif И двамата не сте първа младост, като мене де laugh.gif , що се драчите?
BOz за тез пари да беше взел една петичка и да спрем до там. bash.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 16 Май 2015 01:41

kanchev80 написа:BOz - сподели впечатления от автомобила. Сравни го със другите, които си тествал.

Направи ли обслужване - колко излезе като стойност.
Утре мисля да довърша обслужването и ще споделя крайната цена. Макар, че няма да е много релевантно като цена, ако не използвате максималните отстъпки по магазините. За това ще споделя за обслужването с цени за крайни клиенти. Но нека го довърша и ще споделя, ако е интересно.
memorex написа: BOz за тез пари да беше взел една петичка и да спрем до там. bash.gif
Няма как, човек. Една алтернативна 5-ца (F11) е точно х2 като пари. Да, по-хубава е 5-цата, но и цената е също толкова готина. spell.gif
За мен колебанието беше само между Авенсис и Инсигния. Даже в играта влезе и Ситроен Ц5. Мондеото никога не ми е било в обектива, защото не ми харесва.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от mitko007 » 18 Май 2015 00:21

Честито Колега,
чудесен автомобил. И аз миналата година гледах Инсинийте, но в крайна сметка се спрях на Авенсиса. Може би бях малко предубеден спрямо опела. Така или не, надявам се да ти служи добре и даи се кефиш максимално. wink.gif
Toyota RAV4 AWD Hybrid

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от scorpion » 20 Май 2015 09:23

Мой приятел вчера ме вози в новия си служебен Авенсис Т27 2.0 дизел ... За пръв път се качвам в този модел. Радвам се, че на времето избрах Т25-фейслифта. Не останах въобще впечатлен от интериора и возенето. Груба пластмаса, евтина на докосване, по табло, страници, врати, доста по-лоша изолация на ДВГ отсек. Дизела при ускорение се чуваше доста отчетливо. Доста твърдо возене, дори неприятно твърдо. Модификацията му е екзекутив. Хареса ми екстрата с авт.пускане и вдигане на ръчната, блутута и общо взето нищо друго... За мен този модел и изработката му си е оттъпление от предишния.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 20 Май 2015 10:33

Крайния резултат.
Смяна на двигателно масло, маслен, въздушен, горивен и купе филтри, ангренажен ремък с ролки, външен ремък с ролки, спирачна течност, антифриз, хидравлична течност + труд = 652 лв. Това като ползвам отстъпки за части. Не ми се смятат крайните цени.
Тотал да докарам колата до това състояние след покупката - демек всички разправии по номера, застраховки, гуми, чистачки и подобия, които идват като разход след покупката на автомобила = 3700.12 лв. Това включва като части извън "стандартното" обслужване задни дискове и накладки - 262 лв.
Също така сваляне и прочистване на смукателния колектор + изтръгване на пеперудките. Едната пеперудка аха да беше умряла и да вземе да направи лоши неща. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от zi_zi_top » 20 Май 2015 10:39

За съжаление при всичките им нови модели го има това евтино излъчване. Лично на мен като интериор от автомобилите единствено Версо ми харесва горе-долу.
Новата Корола е доста по-зле като интериор от Е12. Явно е такава тенденцията при Тойота. Сега ми е много любопитно на най-новия Авенсис, който се очаква есента как ще бъде интериора. На снимките не е лош, но в реално време ще видим... sad.gif
Новия РАВ и Ленд Крузера са определено по-добре, но цените им са много далече от моята готовност да дам пари за МПС.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 20 Май 2015 11:27

И при конкуренцията е така - Голф,Пасат,Тигуан - последни серии - отвън изглеждат наистина страхотно,особено Пасат и Голф. Отвътре - евтиния . Може би Тигуан е малко по така , но и той..... . След като автомобилите вече счетоводителите ги конструират , така ще е . Споделям пресни впечатления от тази пролет в държава , където марката е любима и почти всички купуват Волфсбург .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 36 госта