Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 02:09

slowtraveler написа:От горните марки съм имал Опел Астра (3 модела Ф, Ф-класик, G), в офиса още експлоатираме Астра Ф класик и Зафира, Тойота Авенсис Т22 и Мазда6 GH(второто поколение)...
Като цена на поддръжка класацията бе Тойота>Мазда>Опел (ако не се смятат предни главини, че там на опела са над 250лв смяна на лагер/главина)...
Значи тойотата е по-скъпа за поддръжка от мазда ? хммм , учудвам се леко, но може....официалната статистика е доста различна

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 02:10

nowyaris написа:1.Блондинката
2.Брюнетката
3.Червенокосата
4.Закръглената
5.Кльощавата
6.Едрогърдата
7.Дългокраката
8...................
9....................
10. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Струва ми се по-смислена анкета :thumbsup:
тук е далеч по-трудно, рисковано и скъпо :) риск за здравето също има , въпреки въздушните възглавници :)
но официално червенокосите изневерявали най-много хахахах

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от nowyaris » 17 Мар 2015 02:11

А , и между другото , да минаваш покрай "бардак" години наред без да спираш,щото знаеш че вкъщи те чака руса писанка по дантелена нощница е много по-голямо удоволствие. Ама не винаги е по-евтино....... blush.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7131
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 17 Мар 2015 02:13

Toyko написа:
Akima написа:Гласувах за Опела - въпреки че ги ненавиждам като марка - конкретния модел е много сполучлив.

Личното ми мнение е IS 220/250 от 2008 - вървят около 20-22к с малко пазарлък.

Колко години ще я караш?
Респективно искаш ли да има добра остатъчна стойност - resale value?
за препоръчване е да мога да карам 5 години и да продам , какво е това ИС 220 бензин ли е?
виждам доста евтини инсигнии между др,
При Лексуса:
IS 220 е дизел - 177 HP - само ръчна кутия - не се предлага с автоматик - 2.2 литра редова "четворка";
IS 250 е бензин - 205 HP - автоматик - 2.5 литра V6.

Японските коли имат по-висока остатъчна стойност през годините.
Сам си забелязал колко евтина е кола на годината - Инсигния - все пак си е Опел - и марката оказва влияние на цената.

Този Лекс се продава от известно време и сигурно ще можеш да свалиш цената с 1-2-3 к - http://www.cars.bg/c585867.

Моля те да не пускаш по 5 поредни поста - има опция в редактора да цитираш повече постове.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от nowyaris » 17 Мар 2015 02:25

Какво е това "Опел Инсигния " ????

ПП.Гледам че Акорда е насъбрал 19 желаещи . Само да питам - някой подържал ли е Хонда акто си пише по дебелите книги ? Щото моята кръстница имаше Акорд и и побеля косата от сервизи - не че се чупеше,ама та винаги искаше автомобила и да е абсолютно изправен. И не беше от бедните - шефка на МБ-Горубляне biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . Сега си кара Новия РАВ4 и каза че виждала сервиза ежегодно. Пък иначе кара - туй Европата за нищо я няма откакто се пенсионира....
Последно промяна от nowyaris на 17 Мар 2015 02:34, променено общо 1 път.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7131
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 17 Мар 2015 02:27

nowyaris написа:Какво е това "Опел Инсигния " ????
Изображение

Изображение
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от nowyaris » 17 Мар 2015 02:37

То много хубаво това "Инсигния"-та бе . Туй снимки на нов ли са или на пет годишен ?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от mirott » 17 Мар 2015 08:54

nowyaris написа:
ПП.Гледам че Акорда е насъбрал 19 желаещи . Само да питам - някой подържал ли е Хонда акто си пише по дебелите книги ?
Да. По-евтина е от Авенсис.

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Kiki » 17 Мар 2015 09:30

mirott написа:
nowyaris написа:
ПП.Гледам че Акорда е насъбрал 19 желаещи . Само да питам - някой подържал ли е Хонда акто си пише по дебелите книги ?
Да. По-евтина е от Авенсис.
Ама след година-две се изравнява по цена, заради ремонтите. А след 3-4 надминава ценово Авенсиса. biggrin.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от martod » 17 Мар 2015 09:31

slowtraveler написа:
martod написа:... На всеки чарк вътре в мотора има щемпел Fo Mo Co . laugh.gif ...
Може и така да е пишело - навсякъде бе с йероглифи, та не съм 100% сигурен :whistle:
За твоя нерадост, винаги когато влезеш в спор на тема Мазда с мен, имам по една такава с разкостен двигател в сервиза, та ако искаш може и с картинки да поспорим, :whistle: но ще излезем много от темата .
Преплетените букви K и S които са щамповани на буталата, не са йероглиф, wink.gif това е логото на колбиншмит, който никога не е бил японец . no.gif
nowyaris написа:То много хубаво това "Инсигния"-та бе .
Вярно е, много е хубава, аз лично също като теб не съм карал такава, но брата ми каза, че е гледал един как кара . tooth.gif

Темата изобщо стана много интересна, biggrin.gif уж Тойотата най добра, уж Акорда не бил нищо особено, пък един колега подметна, че евентуално, може би ще пусне неговия на пазара и модераторите пощуряха, кой по напред да я вземе . laugh.gif
Ало, модовете, спрете сА бре, така ще останем без нито един мод, каращ Тойота . tooth.gif
Аз предлагам, да се променят правилата на форума и като в един друг японски форум, да се забрани името Хонда. biggrin.gif
Който го спомене- БАН, а темата директно в коша .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от mirott » 17 Мар 2015 10:13

Кики, не ме разбра. Акорда е по-евтин за поддръжка. А поддръжката си е на определени км или месеци при всички коли. Цената на екземпляр втора употреба е доста по-висока от идентичен Авенсис. Хондата държи повече пари на вторичния пазар и има защо-просто е по-качествена! И ремонтите на Тойотата са доста повече от на Хондата, повярвай. Особено по окачването. Пък за моторите...не случайно Хонда е производител N1 на мотори в света biggrin.gif !
Последно промяна от mirott на 17 Мар 2015 10:40, променено общо 1 път.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от slowtraveler » 17 Мар 2015 10:34

martod написа:...За твоя нерадост, винаги когато влезеш в спор на тема Мазда с мен, имам по една такава с разкостен двигател в сервиза, та ако искаш може и с картинки да поспорим, :whistle: ..
Прати снимки на ЛС - ще ми е интересно да видя (ако имаш снимки на MZR-LF)...
Двигател не съм пипал, защото не ми е правил проблеми (всъщност веднъж съм виждал един изпържен 2.3 ДИСИ с биела, излязла на белия свят tooth.gif )..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от martod » 18 Мар 2015 08:48

slowtraveler написа: Прати снимки на ЛС - ще ми е интересно да видя (ако имаш снимки на MZR-LF)...
Двигател не съм пипал, защото не ми е правил проблеми
Нямаш ядове и на ОС (обществени съобщения) biggrin.gif даже да ти ги пратя .
Ето ти бутало от LF с въпросните йероглифи .http://media.snimka.bg/s1/3250/032743962.jpg?r=0
Това са му черупките на биелата .http://media.snimka.bg/s1/4401/035046935.jpg?r=0, следствие от липсата на засечки против превъртане и технологията с прахово рязане на биелата, взаимствана познай от кого, biggrin.gif защото Мазда до 2002 г. нямаха двигател с такива лагери и биели .
Не веднъж съм ти го казвал, късметлия си ти, че се отърва на време . smile.gif
Следи и историята на колата за напред, ако можеш и ще се убедиш сам, каква случка ще и се случи с двигателя, случката е гарантирана, но не от ГЕРБ, tooth.gif а от Мазда . sad.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

gojyto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Юли 2010 16:37
Местоположение: Burgas

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от gojyto » 18 Мар 2015 09:39

Airfan написа:Времето и нервите, които ще вложиш да четеш и пишеш, ако ги вложиш да работиш, ще избиеш сумата за евентуалните ремонти.
Абе с нашите бг заплатки не е много сигурно.
MADE IN JAPAN

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от scorpion » 18 Мар 2015 10:07

Привет !
Булката се разкъндардиса (отново), за която се извинявам blush.gif Причините са обикновенни но най-важното е, че просто не е дошло времето явно !

Иначе, гласувах за S60, защото никога до онзи ден не бях сядал в такава кола (в повечето от посочените съм сядал и карал). На витрината на Мото Пфое има една S60, 1.6D2, 115 hp на 579 километрта (40,490 лева, спечелена от тото но печелившия е предпочел пари). Най-ниското ниво на обурудване е (по каталог струва около 53 хил.лв) но и въпреки това смея да твърдя, че особено като интериор наистина е доста впечатляващ автомобил, който внушава масивност, здравина и усещане за комфорт. За съжаление не е автомат но за автомат, цената щеше да е различна.

Новото Мондео в най-високото си ниво на оборудване също ме впечатли но и цената е съответстваща. Същото важи и за Фокус.
За съжаление или не, бих казал, че поне като усещане, допир до материалите,дизайн и детайл на елемента, сегашните актуални модели на Тойота отстъпват.

Хубав ден !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG, Majestic-12 [Bot] и 185 госта