RAV4 XA40 D4D & D-CAT - обща дискусия и мнения за покупка

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
mrbOOm
Регистриран: 25 мар 2008 21:35
Контакти:

RAV4 XA40 D4D & D-CAT - обща дискусия и мнения за покупка

Мнениеот mrbOOm » 26 сеп 2015 14:44

Здравейте,

Дойде време да сменя старата корола е11. Искам да си купя нов автомобил РАВ4. Не намерих тема за този модел. Кажете мнения моля. Надежден ли е, колко харчи (дизел с ръчни скорости) и как се усеща возията като джип или като кола biggrin.gif
Може ли да ми дадете съвет. Каква е раликата между ДКАТ и Д4Д. ДСАТ-та е по-скъп, по-тромав и харчи повече според официалния сайт???
Колко отстъпка мога да очаквам от дилъра?
Има ли смисъл да чакам някакви изложения. Там пускат коли с големи отстъпки до колкото знам.

Поздрави,
Коста
Последна промяна от Akima на 26 сеп 2015 16:00, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.
196

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Re: RAV4 XA40 D4D & D-CAT - обща дискусия и мнения за покупк

Мнениеот Akima » 26 сеп 2015 16:03

mrbOOm написа:Не намерих тема за този модел.

Честито.Ти я основа. wink.gif cool.gif

mrbOOm написа:Каква е раликата между ДКАТ и Д4Д. ДСАТ-та е по-скъп, по-тромав и харчи повече според официалния сайт???

http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?t=3671 :thumbsup:

Имаме колега,който си взе новата XA40 и участва активно във форума - сигурен съм,че ще ти даде полезни съвети и мнение.
Моите впечатления от 2-3 тестови шофирания са положителни,но аз не си падам по тези SUV-ове.

Успех с покупката. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 13 окт 2015 12:38

За надеждност - минал съм точно 40 000 км , не съм имал каквито и да било проблеми , дано и да нямам занапред . Харчи точно 7/100 с каране само извънградско и много малко градско (колкото да изляза от града , на излизане имам 1 светофар , на влизане 4) . Возията е една идея по-добра от на стария рав , малко по-меко вози , но пак си е доста твърдо в сравнение с лека кола , на дълъг път винаги ползвам авенсиса.Автоматичната кутия се предлага само с d-cat двигателите , писано е за тях във форума , разликата се състои в това , че d-cat има 5-та дюза , която впръсква гориво за доизгаряне на саждите . Отстъпката от дилъра може да е около 10% за налични автомобили. Аз бих изчакал facelift-a , защото изглежда по-добре с новите диодни стопове , а и предната броня и фарове са малко по-различни. Сега да спомена и за негативите - по интериора има много паразитни звуци , особено при каране по неравности. Ползвали са по-евтини пластмаси , като между някои от тях има простъргвания (например между въздуховодите и аудио системата) . Явно е трябвало да пипнат малко повече , но са бързали да го пуснат на пазара. Не съм очарован въобще от вървежа ,очаквах много повече . Не мога да си обясня тази фрапираща разлика между авенсиса и рав-а , при положение , че колата ми е с двигател с 24 к.с. по-слаб. Бих те посъветвал да направиш test drive преди покупката , покарай поне 50-100 км и то извънградско , с много изпреварвания , за да не останеш неприятно изненадан , след като си дал над 60к за кола.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
mrbOOm
Регистриран: 25 мар 2008 21:35
Контакти:

Мнениеот mrbOOm » 15 окт 2015 12:56

Здрасти,

Благодаря ти много. Ще направя тестови карания със сигурност. Новият авенсис изглежда много добре. Аз търся максимално багажно пространство и това ще е от голямо значение.

Поздрави,
196

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 15 окт 2015 13:06

В такъв случай може би наистина е добре да се купи авенсис. С рав4 няма да имаш нито комфорт нито пространство. :thumbsup: Също така не знам и с каква височина си , на мен ми е много тясно на шофьорското и пасажерското място , 193см съм. Отзад ми се струва малко по-добре ,но досега не съм се возил там , за да добия представа.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Върни се в “Общи теми”