Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от nowyaris » 26 Дек 2015 21:33

memorex написа:E кое му е нормалното да плащам 1600 лв за данък и гражданска за автомобил на 4 години с евро 6 бе колега .Пътя ли мачкам повече ,атмосферата ли тровя повече не знам.Ами то като не се стимулира екологията за къв сме в тоя евро съюз и в Европа?
На скоро бях по работа в западна Африка , ами че там е същата пушилка и отрова като при нас .Иначе се засилиха да правят вело алеи нашите ама тез дето ще карат по тях не мога да ги мисля как и от къде ще вдишат. tooth.gif
1600 лева ????????????? За една година?????????????????? А стига бе!!!!!!!!!!!!
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от dimkaraganchev » 26 Дек 2015 23:37

nowyaris написа:..Тц,работната заплата няма нищо общо,тук около мен на всички заплатата е перфектна,но докато колите им не станат на по 300-400 хиляди не ги продават,карат си ги...
Перфектна, перфектна, колко да им е перфектна. Когато моята заплата стане 4-5 бона, ще си купувам само нови коли и хич няма ми пука за данъци и застраховки.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от nowyaris » 27 Дек 2015 10:25

dimkaraganchev написа:
nowyaris написа:..Тц,работната заплата няма нищо общо,тук около мен на всички заплатата е перфектна,но докато колите им не станат на по 300-400 хиляди не ги продават,карат си ги...
Перфектна, перфектна, колко да им е перфектна. Когато моята заплата стане 4-5 бона, ще си купувам само нови коли и хич няма ми пука за данъци и застраховки.
Тя ще ти стане 5 бона заплатата когато 1 евро стане 10 лева.Тук в Австрия,а и в Германия за да взимаш 2500 евро нетна заплата трябва да си с магистратура и поне 5 години стаж по специалността.Нормално за работник със средна квалификация нетното месечно е 1300-1400 евра.Ако си мислиш че тук дърветата вместо листа имат банкноти..... . И затова хората си карат колите до последно,плащат си данъците без да мрънкат и спестяват,спестяват,спестяват....... . Затова имат. Купуват си нови автомобили чак когато старите станат финансово неизгодни.След това ние ги караме .
Данъците трябва да се плащат-не подлежи на коментар.Как после се разходват тези данъци трябва да се следи.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от slowtraveler » 27 Дек 2015 10:28

dimkaraganchev написа:....Когато моята заплата стане 4-5 бона, ще си купувам само нови коли и хич няма ми пука за данъци и застраховки.
Ами забрави за тази 'песен лИбовна'.... tooth.gif
Приятел има заплата над 10х.евро и кара старо фордче, щото данъка е над 70% guns.gif
Както се казва - има нещо гнило в Дания spell.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от Kiki » 27 Дек 2015 17:04

Аз познавам един немски милионер, собственник на една голяма фирма, който много "дипломатично" ме попита дали съм много богат, защото нося скъп часовник.
Показа ми неговия, който струваше не повече от 30 Евро.
Същият караше едно БМВ 7-ма серия на 15 год. и изобщо не се притесняваше нито от скъпия данък, нито от хорските приказки. laugh.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от Scott » 27 Дек 2015 17:35

Kiki написа:...караше едно БМВ 7-ма серия на 15 год. и изобщо не се притесняваше нито от скъпия данък, нито от хорските приказки.
Това са изключения, които само затвърждават правилото. Аз пък познавам десетки хора дето карат сносни автомобили на под 4-5 години с нормална заплата. Когото човек харесва хубавите неща и може да си угоди, не виждам защо да не си го позволява, веднъж се живее.
Автомобилът е един вид мерител за социалния статус и ако си т.нар. professional в UK не караш Дачия или друга бюджетна марка. Същото важи и за Германия, съдейки по колегите от фирмите с които работим.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от Kiki » 27 Дек 2015 19:05

Scott написа:Това са изключения
Съгласен съм с това.
Ако мога да си позволя нов и хубав автомобил, не бих се замислил и за минута дори.
Германецът, който цитирах е един от шарената фауна на природата.
Друг е въпросът, че в последните години в Германия по пътищата се забелязват доста поостаряли автомобили.
Явно и кризата си е казала думата, а и емигрантите там са си доста. :whistle:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

memorex

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от memorex » 27 Дек 2015 20:42

Добре де ,мамка му това облекчение до 74 кВ на база на какво е?Сън не ме хваща вече. tooth.gif

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от nowyaris » 27 Дек 2015 21:01

memorex написа:Добре де ,мамка му това облекчение до 74 кВ на база на какво е?Сън не ме хваща вече. tooth.gif
На база процент масови потребители на новозакупени автомобили.
Какво стана с 1600-те лева годишен данък и гражданска? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

memorex

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от memorex » 27 Дек 2015 21:26

Отначало като питах ми извадиха табличка която приличаше на чернова tooth.gif и уж разбрах че таксата ще на половина но после пак попитах и разбрах че то било за 6 м .Така че,плащам ги кат поп.Отърване няма че и каското като сложиш става колкото един ярис . tooth.gif

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от Scott » 27 Дек 2015 21:29

memorex написа:...плащам ги кат поп.Отърване няма че и каското като сложиш става колкото един ярис ...
Какъв е тоя данък, че ми стана интересно? На служебна кола? ДДС или какво?

memorex

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от memorex » 27 Дек 2015 21:57

Scott написа:
memorex написа:...плащам ги кат поп.Отърване няма че и каското като сложиш става колкото един ярис ...
Какъв е тоя данък, че ми стана интересно? На служебна кола? ДДС или какво?
Данък мпс +ГО.Мощност 313 к.с ,2012 г,евро 6 за тоз дето клати клоните на дърветата.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от Kiki » 27 Дек 2015 22:29

memorex написа:
Scott написа:
memorex написа:...плащам ги кат поп.Отърване няма че и каското като сложиш става колкото един ярис ...
Какъв е тоя данък, че ми стана интересно? На служебна кола? ДДС или какво?
Данък мпс +ГО.Мощност 313 к.с ,2012 г,евро 6 за тоз дето клати клоните на дърветата.
Тези, които са го измислили този данък, са като този на аватара ти. worthy.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от BOz » 28 Дек 2015 00:56

memorex написа:
Scott написа:
memorex написа:...плащам ги кат поп.Отърване няма че и каското като сложиш става колкото един ярис ...
Какъв е тоя данък, че ми стана интересно? На служебна кола? ДДС или какво?
Данък мпс +ГО.Мощност 313 к.с ,2012 г,евро 6 за тоз дето клати клоните на дърветата.
Магаре, може ли да ми кажеш на коя кола през 2012-та година с 313 коня е покривала Евро-6 стандарт?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

memorex

Re: Данъчни облекчения за МПС 2016-та

Мнение от memorex » 28 Дек 2015 09:54

BOz написа:Магаре, може ли да ми кажеш на коя кола през 2012-та година с 313 коня е покривала Евро-6 стандарт?
Напълно си прав тази(бмв) е евро5 .Дилемата е между нея и една чисто нова дето е евро6 .Разлика няма която да идва от стандарта и за двете режат глави .
Яриса е прав само бюджетна.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 59 госта