Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от scorpion » 22 Яну 2016 08:47

Същото го казвам на всичките дилъри, които ми предлагат оферти.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от martod » 22 Яну 2016 09:28

scorpion написа:Да се включа и аз... Ако може laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Не може, изчакай си реда . laugh.gif
scorpion написа:
Значи определено съм се насочил към СУВ или по-скоро към т.н. кросовъри. Утре ще тествам все пак новия РАВ4. Тествах Новия Кашкай, също X-trail и май бях първия тествал новата Киа Спортидж. Планирано е тестване на Каджар, а верoятно и на Мазда CX3 и CX5...
Кажи си го направо паркетник, biggrin.gif та да те разберем по лесно какво търсиш .
Щом и Маздите заглеждаш, CX3 я прескочи, няма подходящ двигател за такова купе, виж при CX5 вече е друго нещо, особено с 2.2 дизеловия мотор .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от zi_zi_top » 22 Яну 2016 09:30

Същото е положението и при медицинските апаратура, оборудване и консумативи.
Много ни е малък пазарът и издръжката на представителствата и гаранционните сервизи вдигат ужасно много цените.
На мястото на scorpion не бих си причинил тези главоблъсканици. Да имаш луксозна безпроблемна кола и да се впуснеш в това приключение за мен е излишен разход на нерви, пари и време.
НО всеки сам си знае! wink.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от scorpion » 22 Яну 2016 11:01

zi_zi_top написа:Същото е положението и при медицинските апаратура, оборудване и консумативи.
Много ни е малък пазарът и издръжката на представителствата и гаранционните сервизи вдигат ужасно много цените.
На мястото на scorpion не бих си причинил тези главоблъсканици. Да имаш луксозна безпроблемна кола и да се впуснеш в това приключение за мен е излишен разход на нерви, пари и време.
НО всеки сам си знае! wink.gif
По тази логика се отказах на 3-тата, и 5-тата година откакто я имам. Сега ако пак ... Факт, е че нервите и времето вече го харча. За парите ще видим. другия факт е, че колата ми е безпроблемна и на все още малко километри. Но пък е факт, че ми се кара вече автомат и нещо малко височко (не казвам огромно)... Факт е, че всички около мен ми казват, че съм луд... Вярно ли rolleyes.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2016 11:36

Като се качиш на нещо по-височко, няма да ти се слиза :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от scorpion » 22 Яну 2016 12:52

Taka...сега слязох от тест драйва на РАВ4, 2.0 автомат.
Визия екстериор: паркетник отвсякъде. Белия цвят отваря. Изглежда отвън ниска но всъщност е ОК. Като цяло има модерен дизай. Веднага ми се наби сложената БЕЗрелефна емблема на Тойота. Защо ??? Аеродинамика, или просто кост сейв.
Интериор: далеч от интериора на сегашната ми кола. Защо ? Твърди на пипане пластмаси, все още ползване на стари контролни прибори - мигачи, светлини, управление на огледала...Като изключим копчето старт-стоп и отчасти тези на отоплението, останалото е ...ми седи евтино и постно. Включително и духалките на таблото, които са бих казал демоде и грозни (по-грозни са само на новата Витара). Кожен салон от изкуствена кожа - ОК. разбираемо е. Качество на изработка като цяло на салона и ергономичност....по 10-балната система давам около 6. Някои копчета и екстри са заврени много кофти. Като отопление на седалките, копчето за спорт режим, да не говорим че ако искате по време на движение да боцнете айпода или УСБ устройството....е няма как. Трябва да се навеждате в средната конзола.
Обзор вътре, комфорт на седене, возене - много добро. Приятно, удобно,има визия,доста обезшумен двигател, обезшумено окачване. Широко ! Хареса ми.
Управление, разгон, спиране: много ми допадна. В нормален режим плавна, приятна, има мощност. В спорт режим: чудесно ускорение, по-стегнато държане. Управление на скорости от волана. Реагират добре, усеща се добре. Много добро поведение на пътя. По неравности не е дървена но е стегната. Дупките без разклащане, дрънчене. Спирачките са отлични. Браво ! Маневриране отлично.
Обща оценка: Хареса ми автомобила като управление, комфорт на возене, поведение. Не ми харесва липсата на рафинираност в интериора, по-кофтите материали, лиспа на екстри с които конкуренцията води по точки за такава цена, самата цена.

Определено обаче влиза в списъка ... засега !

laugh.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2016 13:15

С някои ергономични простотии се свиква....
При мен всичко е навряно по идиотския мерцедески тертип върху лоста на мигача...
Там са къси/дълги, предни, задни чистачки, пръскалки и т.н...
А за отоплението и вентилация на седалките се влиза в меню на централната конзола (ако не е сметнало, че трябва да ги включи самостоятелно де - прави го автоматично при понижаване под и надвишаване над определена температура)...
В началото дразнеше много. В последствие всичко става автоматично..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от scorpion » 22 Яну 2016 14:53

За основните неща е ОК, за спомагателните не е. Каквото може да се икономиса е икономисано. Разбира се основните прибори за управление са ОК.
Ето пример за кофти разположение на основна функция. Каджар. Круз контрола е разположен ... до седалката на средната конзола при ск.лост. Може би се свиква но докато караш да пускаш волана и да търсиш до себе си настройка за круз rolleyes.gif Тъпо cool.gif

В РАВ по волана има доста копчетии (стоят малко грозно и са кофти пластмаса)...Докато карах не успях да разцъкам БКП или да пробвам друго. Simple is the best...Но пък перките за +/- скорост ми харесаха.... Апропо и кожената подвързия на волана е вече от по-кофти кожа....отново икономия.....А модела скокнал като цена.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от Airfan » 22 Яну 2016 16:13

Тия перки за +/- на скоростите не съм сигурен, че ще ги ползваш. Аз си играх с тях 10-ина пъти и са ми безинтересни вече. angel.gif Къде е копчето за спорт режима точно? За мен примерно, при Авенсис е направено на много идиотско място. Какъв е интериора не зависи ли и от нивото на оборудване? Поне при Авенсиса пластмасариите зависеха от нивото.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2016 16:17

Airfan написа:Тия перки за +/- на скоростите не съм сигурен, че ще ги ползваш....
Ползвам ги често при спускане в колона... Ако съм извън колона няма проблем - автоматиката сама си смъква предавки ако усети, че не искам да се покачва скоростта...
Но в колона когато скоростта е по-непостоянна, обикновено смъквам 2-3-4 предавки надолу, за да има веднага по-голям спирачен ефект, а не да чакам автоматиката да осмисли какво искам от нея...
Приключи ли този режим - веднага преминавам обратно на автомат (при мен става пак с перото за смяна на скорости)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от nowyaris » 22 Яну 2016 17:14

scorpion написа:Да се включа и аз... Ако може laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Значи определено съм се насочил към СУВ или по-скоро към т.н. кросовъри. Утре ще тествам все пак новия РАВ4. Тествах Новия Кашкай, също X-trail и май бях първия тествал новата Киа Спортидж. Планирано е тестване на Каджар, а верoятно и на Мазда CX3 и CX5...

Ще споделя впечатления за всичките в понеделник.

Дали някои от тези би могла да бъде новата кола на Скорпион... Знам ли. Нека първо да видим ще има ли стопанин настоящата колица пък после ще го мислим ... dry.gif
За тез пари такъв трилитров Туарег може да си сгънеш,че всички гореизброени да ти се струват като детски играчки..... . Като си решил да тръшкаш такава сума,поне си сложи в гаража нещо сериозно-за Големите стотина хиляди километра не са нищо.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от scorpion » 22 Яну 2016 17:23

nowyaris написа: За тез пари такъв трилитров Туарег може да си сгънеш,че всички гореизброени да ти се струват като детски играчки..... . Като си решил да тръшкаш такава сума,поне си сложи в гаража нещо сериозно-за Големите стотина хиляди километра не са нищо.
Няма да ми влезе в гаража laugh.gif laugh.gif laugh.gif Сериозно ! Това е сериозен критерий. Дължина да е макс. 4650. няма да го натиквам с шут laugh.gif
Иначе 2-ръка без да се замислям скачам на ЛК happy.gif ама няма как.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от nowyaris » 22 Яну 2016 17:38

То ако си приготвил такава сума ще стигне и за Туарег,и за по-дълъг гараж /стария с доплащане/. Шегувам се,ти си знаеш . Карал съм и Тигуан,и Туарег - нищо общо нямат.X3 и X5 - също.И за Лендкруизъра не съм много съгласен-на последния ми дядо в Ноймаркт любовницата /унгарска графиня-бивша/ имаше чисто нов маслено зелен с бежава кожа - каза че е около 70 хил.евра.Ами отвътре не ми хареса / един път ги возих до един ресторант и после обратно/. Нямаше нищо общо с Туарега който карах три месеца преди това . Хем Туарега не беше много нов.Графинята каза обаче че бил невероятно надежден японеца и тя повече от 25 години само Лендове си купувала.
ПП.Графинята беше 75 годишна,ама отракана мацка..... biggrin.gif
Така че ти си знаеш :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от Japanese_fever » 22 Яну 2016 19:27

slowtraveler написа: Обаче наскоро минавах през Джип за една част (ако кажа каква - ще ми се смеете boo.gif tooth.gif )
Кажи, кажи...? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Не знам как е в БГ, но тук всеки (всеки нормално мислещ) се пазари с дилъра. Коли основно се купуват в края на годината (когато е излязъл вече новия модел и дилъра гледа да разкара предния модел). Основно се пазари за инвоице прице или толкова колкото дилъра е платил за колата. Свалят редовно по 5 хил. и повече.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2016 19:40

Japanese_fever написа:
slowtraveler написа:Обаче наскоро минавах през Джип за една част (ако кажа каква - ще ми се смеете boo.gif tooth.gif )
Кажи, кажи...? laugh.gif laugh.gif laugh.gif ....
Знаете номера е хванат на една пластмасова подложка... При повечето подложки номера се навира странично в жлеб...
Обаче моите номера бяха хванати с едни пластмасови щипки, които щракват и закопчават номера. Още като вземах джипа коментирах, че така сигурно ще си загубя номера... Уверяваха ме, че няма никаква опасност...
За по-сигурно преди обиколката из Русия разпробих номерата и ги хванах с коларски болт tooth.gif
Миналата седмица след автомивка виждам, че едната щипка на задния ми номер е отлетяла нанякъде...
Дали от автомивката или някое дете си е играло - не знам...
Не че ще падне номера (то вече сигурно не мога да го сваля никога, че го хванах и с две контрагайки tooth.gif ), ама ме дразнеше...
Та отидох да видя нямат ли такива подложки. За да си взема само щипката. След голямо ровене из склада намериха такава подложка - около 3лв punk.gif
И сега си имам и резервна щипка (подложката директно я изхвърлих - бе с реклама на мицубиши tooth.gif ) angel.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 95 госта