Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от dnedkov » 22 Яну 2016 20:25

Според мен е задължително да вземеш оферти от всички търговци, и да "изцедиш" максимално от цената вносителя на желаният от теб автомобил. Маржовете им са твърде високи, конкуренцията не е малка. :thumbsup:
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от LEXUS » 23 Яну 2016 23:16

nowyaris написа:
scorpion написа:Да се включа и аз... Ако може laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Значи определено съм се насочил към СУВ или по-скоро към т.н. кросовъри. Утре ще тествам все пак новия РАВ4. Тествах Новия Кашкай, също X-trail и май бях първия тествал новата Киа Спортидж. Планирано е тестване на Каджар, а верoятно и на Мазда CX3 и CX5...

Ще споделя впечатления за всичките в понеделник.

Дали някои от тези би могла да бъде новата кола на Скорпион... Знам ли. Нека първо да видим ще има ли стопанин настоящата колица пък после ще го мислим ... dry.gif
За тез пари такъв трилитров Туарег може да си сгънеш,че всички гореизброени да ти се струват като детски играчки..... . Като си решил да тръшкаш такава сума,поне си сложи в гаража нещо сериозно-за Големите стотина хиляди километра не са нищо.
Хехе, той ако дава 100 000лева! несравнимо по-логично е да си вземе истински джип от сорта на Ланд Крюзер,а не някакъв паркетник Туарег,дето е и доста безличен на всичкото отгоре. Но всеки си има предпочитания.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от Airfan » 23 Яну 2016 23:47

Само на мен ли Cruiser-а ми се вижда адски грозен на вид stretcher.gif
Изображение Изображение

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от LEXUS » 23 Яну 2016 23:57

На мен пък Крузера много ми харесва- суров вид,излъчващ здравина и проходимост.Запазена марка на по-малкия е масивната решетка с обърнати ребра надолу,а с новите фарове изглежда още по-хищен. Докато Туарега горкия ми изглежда като разлят, нещо между леген и варел, с предница на Кади.Трагичен дизайн за джипка. Но както казах всеки си има естетически предпочитания. Много хора харесват балонестия Q7,но аз мисля ,че е абсурдно кръгъл като барабан на пералня. biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от Kiki » 24 Яну 2016 08:48

Airfan написа:Само на мен ли Cruiser-а ми се вижда адски грозен на вид stretcher.gif
Не е само на теб! tooth.gif
Качествата му на високопроходим автомобил са неоспорими,но визията no.gif и на мен не ми харасва.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от scorpion » 24 Яну 2016 09:24

Така. Знапи нека забравим за ЛК, вероятно няма да е в този живот happy.gif може би в следващия.
Иначе ЛК ми допада много а онзи дзвер с който пюувахме из пустинята до Дубай няма да забравя никога.

Вчера тествах Рено Каджар 4х4 1.6 DCI ръчка (Рено-Нисан не предлагат 4х4 автомат). Нямаха 1.5 2WD, EDC automatic за тест. Ниво на обурдване Зен (абе Зян един вид biggrin.gif ). Зян зян ама си имаше доста гъдели, за които накрая. И така. Общо взето возенето на новия Кашкай с една идея по "френско" , т.е по меко, което ми допадна. Окачването е стегнато, волана е ми пасна - нито мек нито твърд. По интуитивен от на РАВ4.
Мнах през симеоновско-симеоново-бистрица-Ринг мол, т,е истествах и ускорение по околовръстното, павирания път симеоново-бистрица, панорамния витошки от Бистрица до околовръстното.
Поведение много добро. Има мониторинг на системата 4х4 и видях, че дори и на заскрежения, влажен, хлъзхав път, рядко хвърляше повече от 5 процента на задния мост, т.е съотношение през повечето време беше 100 процента предно, в завои и то само при настъпване на газта 95/5 за предното.
По интересното беше, че като реших да изключа ЕКО и включа Спорт....оооооо това животно се изстрелва много,много добре. Най добре от всички тествано, а е само 130 лошадя под капака с тон и половина тегло.
Не знам обаче как ще е 2WD с доказалия се 1.5 DCI avtomat ( комбиняция автомат се предлага само с този диз.двигател).
Иначе има хубава емстра с едно дръвче с листенца на таблото. Като го ръчкаш му падат листенцата tooth.gif иначе аз го закрепих на повечето да си стоят, което ми даде впечатляващите около 6,7/100 разход за все пак интензивното и дина ично каране, вкл. И спорт режим из завоите на Бистрица. Има екстри като мъртва точка, круз контрол, следене на знаци, ограниченке на скоростта и ... Като загасиш двигателя на таблото се изписва инфо за това ка си карал и съвети за имоно икономичност...аз бях на един показател Ок, на другите бях посъветван tooth.gif
Иначе съм харесал ниво Босе, автомат 1.5 дизел черна перла. Обаче пустатс му липса на 4х4 автомат !
Същото при Кашу и Екс трейл...

После минах през Стар мотърс. Имам оферта за ЦХ5 2.0 бензин скайактв автомат... Ниво революшън. Вътре е най-качествения салон докоснат от мен. Тест другата седмица. Като оферта спрямо РАВ4...По-добра е w00t.gif

И те така....

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от scorpion » 24 Яну 2016 09:29

Апропо докато правех тест драйв на РАВ, госпожата дпомена пе са им откраднати два РАВа. Вчера разбрах, че на мои познати пак е задигната равката, а като отишли в полицията, още няколко собственички подали молби за издирване... ohmy.gif

Щом подпукаха и Тойота...явно вече не се подбира, а че има чадър според мен на всички е ясно...кофти.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от nowyaris » 24 Яну 2016 09:39

Tо накрая работата отива на Дъстър-ще ти останат пари да обиколиш с него цяла Европа и после да си купиш още един Дъстър.
А и май никой не ги краде.Отделно около мен в Тирол много ги карат-едни металици с едни лети джанти.... Никак зле не изглеждат.
А и казват че много добре катерят балканите при ниски експлоатационни разходи.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

memorex

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от memorex » 24 Яну 2016 12:03

tooth.gif
Преди Дъстъра може да се мине през Антарата.Тъкмо да разберем защо не ги купуват хората на тези впечатляващи цени.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от nowyaris » 24 Яну 2016 13:30

Не мисля че има впечатляваща разлика в механиката и двигателите на Екстрейла,Кашкая,Каджара,Дъстъра и другите Производни на Рено/Нисан/Дачия.Някои са просто по-тапицирани,ама една и съща работа вършат за доста различни пари. Хюндай/Киа/Митсубиши - и там същото.Ситроен/Пежо/Волво/Форд - и там същото.
Като се замисли човек - остават два варианта за Скорпиона - Тигуан/РАВ4. С тоз къс гараж..... biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от desSs » 24 Яну 2016 15:40

scorpion написа:Апропо докато правех тест драйв на РАВ, госпожата дпомена пе са им откраднати два РАВа. Вчера разбрах, че на мои познати пак е задигната равката, а като отишли в полицията, още няколко собственички подали молби за издирване... ohmy.gif

Щом подпукаха и Тойота...явно вече не се подбира, а че има чадър според мен на всички е ясно...кофти.
Еее сега сън няма да ме хване sad.gif
А тая госпожа каква е, от представителството? Как така са им откраднали 2 Рав-а?

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от Akima » 24 Яну 2016 15:59

@desSs
Спи в колата с една точилка... :whistle:


@scorpion
Hyundai Tucson - 59-72 000 лева:

Изображение

Какво мислиш?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от BOz » 24 Яну 2016 16:01

Пробвай Кугата.
Все пак си е много читав автомобил, а и ще може да се обзаведеш с 4х4 и автомат. Отделно, че и ценово е много добре позициониран. Определено не го отписвай.
Отделно, че да вземеш такъв клас автомобил без да е 4х4 е все едно да вземеш самолет без крила.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от scorpion » 24 Яну 2016 17:25

Дилърката на Тойота ми каза за откраднатите им коли, а иначе приятеля на дъщеря ми каза за откраднатия рав на близки (майката на приятелката на брат му...) съжалявам. Може да е било някакво съвпадение.

Иначе BoZ e прав. Сув без 4x4 e кофти. Иначе кумеца ми работи в ФМПфое и казва добри думи за техниката на Форд в Куга и за поведението му. Неговия баджанак и мой приятел си взе такъв и е много доволен. Моите обаче за автомобил с марка Форд не дават и дума да се изкаже wink.gif

Дачия...мерси не.

Хюндай/Киа...ще видя и в Хюндай как е хавата biggrin.gif


Поне тествам разни коли biggrin.gif

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Какъв ще е новият автомобил/или SUV/ на scorpion ?

Мнение от desSs » 24 Яну 2016 17:42

Akima написа:@desSs
Спи в колата с една точилка... :whistle:
Няма нужда от точилка, аз съм грозна и гледам лошо, като ме видят и ще избягат tooth.gif

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 110 госта