Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от LEXUS » 17 Мар 2016 16:22

e 10 написа: Е_ _ х ти и желязото, което ще ме кара аз да се съобразявам как да му докарам разхода, вместо то с параметрите си да ме спечели за фен! Колега, връщай го тоя Аурис, независимо от балтията, защото с времето тя се увеличава геометрично. Даже и да оправиш тавана, дори и да свали малко разхода, тази кола вече ти е изградила някакво негативно отношение. След като имаш други автомобили, вземи си малолитражка, (не е задължително да е Тойота),която да не те трови, като предварително не се запасяваш със свръх очаквания!
Желязото дали го е спечелило като параметри - за тази цел се предлага тест драйв,та дори и по-дълъг такъв по няколко дни,ако не се лъжа. Не е като да чакаш 15 години и да ти излезе редът за нова кола и пред Мототехника да вземеш каквото има. Много лесно е да си изградиш негативно впечатление от нещо,когато очакванията са ти много големи. Но точно тук се връщам към първото изречение- очакванията могат да бъдат реални,ако подложиш колата на тестово шофиране.
А да сравняваме автомобил от два пъти по-висок клас със 136 к.с. мощност,автоматик с малотриажка с 68 к.с. с механични скорости е сгрешена нагласа и безпринципно сравнение.
e 10 написа:
LEXUS написа: Първо закрий всички дизели,защото с разхода ти на LPG се обезсмислят,после се захвани с хибридите.Не прескачай стъпала. w00t.gif
Ааа, недей така! Дизелите също се газифицират и тогава хибридът окончателно изпуска палмата на първенството unsure.gif !
Интересно защо не виждам много газифицирани дизели. И интересно за кое първенство говорим. Какъв ще бъде допълнителният спад на мощността на дизел в класа на Аурис или Приус, автоматик ли ще бъде,с каква мощност, какъв е разходът му и т.н. Силно ме съмнява хибридът да изпусне палмата на първенството като усъвършенстваност и ефективност.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от e 10 » 17 Мар 2016 17:28

Наясно ли сте с газифицирането на дизеловия двигател и дали това се отразява негативно на динамиката и разхода? И в поста си до колегата mirott коментирате разхода от икономическа, а не от технологична гледна точка - усъвършенстваност и ефективност! И безпринципни сравнения не правя - колегата dapiemvino сам заяви, че ако е знаел за разхода на хибрида, би си купил Ярис.
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от Kiki » 18 Мар 2016 15:38

extory написа: Аз може ли да попитам какво значи икономично каране г-н дапиемвино ?

В почти всяка книжка на всяка една кола пише на какви скорости с какви предавки да карате за да постигате оптимален разход.
А когато колата е автомотик? tongue.gif biggrin.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от slowtraveler » 18 Мар 2016 15:58

АвтомОтик (сигурно комбинация между автомобил и мотика tooth.gif ) също има особености на шофиране за постигане на добър разход...
В повечето случаи не обичат играта с газта - дал си газ до дупка - супер... Но не и да даваш газ и след това да отпускаш газта - тогава почват да се чудят какво искаш от тях и започват да се държат неикономично, превключвайки ненужно предавки и т.н. tooth.gif
Та и с автомОтик можеш при еднакви други условия да постигнеш по-висок или по-нисък разход дори само от играта с газта...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от Kiki » 18 Мар 2016 17:21

Браво, Слоу! Ти разгада гатанката.
Това точно е хибрида - нещо между автомобил и мотика. w00t.gif tooth.gif (леле, мале, какви ще се почнат сега tooth.gif )
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от Рошко » 18 Мар 2016 17:35

Спира един Перничанин с голфа си до един Майбах на един светофар. Отваря Перничанина джама и свирка, кима на шофьора от майбаха да си отвори прозореца. Отворил го шофьорът и перничанинът го пита:
-Абе да те питам, доволен си от тва?
Шофьора погледнал...
- Доволен съм, що?
- Май не са много хубави, гледам не ги карат много...

Та така и с тия, които никога не са и помирисвали хибрид (в пряк и преносен смисъл) tooth.gif

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от martod » 18 Мар 2016 19:24

e 10 написа: Наясно ли сте с газифицирането на дизеловия двигател и дали това се отразява негативно на динамиката и разхода?
Той ако беше наясно, щеше ли да пише за спад на мощността . biggrin.gif
Задаваш и ти риторични въпроси . smile.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от LEXUS » 20 Мар 2016 16:44

martod написа:
e 10 написа: Наясно ли сте с газифицирането на дизеловия двигател и дали това се отразява негативно на динамиката и разхода?
Той ако беше наясно, щеше ли да пише за спад на мощността . biggrin.gif
Задаваш и ти риторични въпроси . smile.gif
Не съм наясно, така е, но фактът,че не се прави често тази конверсия, не говори в полза на практичността й.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

GermanGramatikov
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Авг 2013 13:00

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от GermanGramatikov » 21 Мар 2016 11:49

Здравейте колеги,

Искам да споделя и аз опита си с Аурис хибрид - от известно време бях решил, че ще си взимам и аз такава кола. Направих 2 тест драйва като на първият ми даде разход по компютър 5.0/100км, но това беше преди да съм изчел хиляди теми за как трябва да се кара един хибрид и също така за pulse'n'glide начина на шофиране, а и също така я настъпвах няколко пъти за да й усетя диманиката и въпреки доста по високият разход от заводския (почти литър и половина отгоре) с друга кола със същото шофиране не го бях постигал градско. След това отидох на 2ри тест драйв като този път следвах изцяло техникат на pulse'n'glide и не минавах в power зоната и познай - 3.6/100км по компютър каране в приятното задръстване в младост околу в пик час 17:00. Сега знам, че много от вас ще кажат че компютъра не е точен но колкото и да е реалната разлика не ми се вярва да е повече от 5-10% което пак мисля, че е страхотно постижение. Сега ме е яд, че забравих да го снимам, защото може би никой няма да ми повярва, но до 2 седмици трябва да дойде моята и тогава ще пускам и снимки :)

Edit: Тъй като може би не стана съвсем ясно в каква вързка го пиша това да поясня - най-вероятно колата има някакъв проблем тъй като и повечето други собственици на аурис/приус хибриди са написали че им дава средно под 5 ...

Също така искам да добавя ейто този линк в който е обяснено по какъв стандарт и по какви условия се тестват колите за официалния им каталожен разход - https://en.wikipedia.org/wiki/New_Europ ... ving_Cycle

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от SFINKS » 04 Апр 2016 11:11

Следващият превъзбуден хибридаджия tooth.gif
Разхода на Приус в София е +5 , да си знаеш за информация .
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kaman4e и 61 госта