Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от kickata » 15 Авг 2016 10:28

zi_zi_top написа: Предадоха ми я с масло на 1 мм под белега за минимум.
Че не ги гледат много то е ясно, ама по-интересното е защо "пипа" маслото на тези км.? Това 1.4 D4D ли е?
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от zi_zi_top » 16 Авг 2016 15:54

Да 1,4 Д4-Д. Сега ще я следя и ако има проблем ще я правим гаранционно. До юли 2018 е в гаранция.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от slowtraveler » 17 Авг 2016 08:11

kickata написа: Поразпитай кой я е карал преди това-демонстрационен автомобил ли е, върнат служебен от оперативен лизинг или върнат от частно лице. От тях ли е купувана или не? Има много условности... Това, че я продават като "проверен употребяван автомобил" съвсем не означава, че е са я върнали във вида, в който е излязла от завода.
Напълно съм съгласен с Кицката...
Вярно, че когато я вземаш от местен представител много по-лесно можеш да проследиш историята на автомобила...
Но твърдо не трябва да се вярва безрезервно...
Спомням си как един друг официален представител на японска марка продаваше 'нов' автомобил на около 4-5 месеца, само че по 'български' бе забравил да спомене, че автомобила е имал сериозен инцидент... Ако не се лъжа историята бе такава, че при ТО или при някакъв дребен проблем автомобила бе оставен на дилъра за ремонт, но служител на дилъра бе 'тествал' автомобила със сериозен челен удар, при който автомобила в 'бяла' държава би бил бракуван директно...
Вдигна се голяма патърдия, и явно дилъра е приел да подмени автомобила за своя сметка, защото след това дилъра продаваше същия този автомобил в мобилето като 'почти нов, закупен от дилъра, проверен', макар и дълго ремонтиран автомобил.....
Така, че както казваше май другаря Ленин - доверявай, но проверявай tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от zi_zi_top » 17 Авг 2016 09:27

Сервизната история е проверена от доверен вътрешен човек още когато я харесах. Освен три ТО и смяна на предни накладки има 2 дребни бояджийски намеси по врата и броня. Минала е сервизна кампания по препрограмиране на ECU. Няма нищо за разход на масло и доливане между ТО. Има предположения, че при последното обслужване не е било заредено масло до максималния обем и за изминатите 10 000 км е стигнало до минимума.
Както и да е, сега ще си имам едно на ум и ще го следя по-внимателно в следващите 2 години.
Честно казано не ми мина през ум да тръгна да я проверявам като на Горублянска автокъща и да гледам масла и антифриз. Предоверих се на сервизната история и чек листа за "проверен употребяван автомобил". Очевидно дядо Ленин е бил прав! :D
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от Scott » 17 Авг 2016 11:09

zi_zi_top написа:...Честно казано не ми мина през ум да тръгна да я проверявам като на Горублянска автокъща и да гледам масла и антифриз. Предоверих се на сервизната история и чек листа ...
Зизи, когато има автоджамбази намесени, независимо от нивото, марката, държавата и т.н. винаги има 'изненади'. Аз така си купих Селиката на времето със 101 точков чек лист. След като случайно открих че нещо не беше както трябва (май изгоряла крушка) минах през листа точка по точка и се оказа че 20% въобще не са бутвани, просто някой е слагал кръстчета в полето Checked. Както и да е, тя пък се оказа пушка за 4 години и 100к мили, дано и твоята да е така х2. Честито!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от slowtraveler » 17 Авг 2016 11:57

zi_zi_top написа: Предоверих се на сервизната история и чек листа за "проверен употребяван автомобил".
А защо не им зададе пряко въпроса - защо маслото е под минимума след като са го проверили? На твое място бих подходил по-твърдо - в края на краищата те са те подвели с тази информация, а реално не са проверили нещо - ами да си берат плодовете на повеждането...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Trigeminus
Мнения: 12
Регистриран на: 10 Авг 2016 10:33
Местоположение: София

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от Trigeminus » 17 Авг 2016 12:11

Има ли новини, кога ще е наличен фейслифта на королата в България ? :whistle: В руски предавания в youtube вече има тест драйв на фейслифта ! tooth.gif

Trigeminus
Мнения: 12
Регистриран на: 10 Авг 2016 10:33
Местоположение: София

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от Trigeminus » 17 Авг 2016 12:21

Сега отворих сайта на тойота и показва, че вече го има наличен punk.gif . Ще трябва да мина скоро през дилъра да я разгледам по-добре ! Дали са подобрени двигателите , а не само екстериора и интериора ?

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от Рошко » 17 Авг 2016 12:33

zi_zi_top написа: Има предположения, че при последното обслужване не е било заредено масло до максималния обем и за изминатите 10 000 км е стигнало до минимума.
Не бих се учудил... На стария ми Auris 1.6 vvt-i първа генерация по каталог му дават 4,2 L масло, но на всички ТО в Тиксим ми наливаха по точно 4 еднолитрови туби.

gosho987
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Сеп 2014 12:37
Местоположение: Пловдив

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от gosho987 » 17 Авг 2016 17:17

Моят "Auris" 1,4Д4Д го взех преди 2,5 г. от ТМ ауто и съм доволен. Oт тогава - сменям само консумативи. :D

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от zi_zi_top » 18 Авг 2016 00:26

Благодаря за добрите пожелания!
На този етап много ме кефи Королата. Има доста добра динамика и един куп глезотии, с които все още не съм свикнал, но е приятно да ги има. Планирам да добавя задни паркинг сензори, защото камерата не ми е достатъчна и на 2-рия ден щях да я ударя в една колона в служебния паркинг. На старата Корола дори само с паркинг сензори не съм имал проблем никога.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от Airfan » 18 Авг 2016 09:44

Честито!
Изображение Изображение

Trigeminus
Мнения: 12
Регистриран на: 10 Авг 2016 10:33
Местоположение: София

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от Trigeminus » 18 Авг 2016 12:01

Честито и много безаварийни километри и щастливи мигове с нея wink.gif ! Какъв е разхода в града , ако не е тайна :whistle: ?

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от zi_zi_top » 18 Авг 2016 12:18

От понеделник до днес на обяд само градско ми показва 5,7 л/100 км. Вероятно може да се смъкне и още, ако следя стриктно "съветите" на датчика за смяна на предавките, но това ще промени динамиката на шофирането ми.
През уикенда ще я пробвам извънградско.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

netset
Мнения: 23
Регистриран на: 02 Апр 2016 06:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Мнение от netset » 20 Авг 2016 15:14

kickata написа:
zi_zi_top написа: Предадоха ми я с масло на 1 мм под белега за минимум.
Че не ги гледат много то е ясно, ама по-интересното е защо "пипа" маслото на тези км.? Това 1.4 D4D ли е?
Явно това си им е специалитет на тези от ТМ АУТО.
И аз след последното "техническо обслужване" трябваше да доливам масо. guns.gif
Toyota Avensis T27 1.8 VVT-i, 147к.с - 2013 г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Kavalcho и 59 госта