Мнения за покупка на проверен употребяван автомобил от Тм ауто

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
kickata
Регистриран: 11 юни 2009 10:50

Мнениеот kickata » 15 авг 2016 10:28

zi_zi_top написа:Източник Предадоха ми я с масло на 1 мм под белега за минимум.

Че не ги гледат много то е ясно, ама по-интересното е защо "пипа" маслото на тези км.? Това 1.4 D4D ли е?
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 16 авг 2016 15:54

Да 1,4 Д4-Д. Сега ще я следя и ако има проблем ще я правим гаранционно. До юли 2018 е в гаранция.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 17 авг 2016 08:11

kickata написа:Източник Поразпитай кой я е карал преди това-демонстрационен автомобил ли е, върнат служебен от оперативен лизинг или върнат от частно лице. От тях ли е купувана или не? Има много условности... Това, че я продават като "проверен употребяван автомобил" съвсем не означава, че е са я върнали във вида, в който е излязла от завода.

Напълно съм съгласен с Кицката...
Вярно, че когато я вземаш от местен представител много по-лесно можеш да проследиш историята на автомобила...
Но твърдо не трябва да се вярва безрезервно...
Спомням си как един друг официален представител на японска марка продаваше 'нов' автомобил на около 4-5 месеца, само че по 'български' бе забравил да спомене, че автомобила е имал сериозен инцидент... Ако не се лъжа историята бе такава, че при ТО или при някакъв дребен проблем автомобила бе оставен на дилъра за ремонт, но служител на дилъра бе 'тествал' автомобила със сериозен челен удар, при който автомобила в 'бяла' държава би бил бракуван директно...
Вдигна се голяма патърдия, и явно дилъра е приел да подмени автомобила за своя сметка, защото след това дилъра продаваше същия този автомобил в мобилето като 'почти нов, закупен от дилъра, проверен', макар и дълго ремонтиран автомобил.....
Така, че както казваше май другаря Ленин - доверявай, но проверявай tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 17 авг 2016 09:27

Сервизната история е проверена от доверен вътрешен човек още когато я харесах. Освен три ТО и смяна на предни накладки има 2 дребни бояджийски намеси по врата и броня. Минала е сервизна кампания по препрограмиране на ECU. Няма нищо за разход на масло и доливане между ТО. Има предположения, че при последното обслужване не е било заредено масло до максималния обем и за изминатите 10 000 км е стигнало до минимума.
Както и да е, сега ще си имам едно на ум и ще го следя по-внимателно в следващите 2 години.
Честно казано не ми мина през ум да тръгна да я проверявам като на Горублянска автокъща и да гледам масла и антифриз. Предоверих се на сервизната история и чек листа за "проверен употребяван автомобил". Очевидно дядо Ленин е бил прав! :D
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 17 авг 2016 11:09

zi_zi_top написа:...Честно казано не ми мина през ум да тръгна да я проверявам като на Горублянска автокъща и да гледам масла и антифриз. Предоверих се на сервизната история и чек листа ...
Зизи, когато има автоджамбази намесени, независимо от нивото, марката, държавата и т.н. винаги има 'изненади'. Аз така си купих Селиката на времето със 101 точков чек лист. След като случайно открих че нещо не беше както трябва (май изгоряла крушка) минах през листа точка по точка и се оказа че 20% въобще не са бутвани, просто някой е слагал кръстчета в полето Checked. Както и да е, тя пък се оказа пушка за 4 години и 100к мили, дано и твоята да е така х2. Честито!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 17 авг 2016 11:57

zi_zi_top написа:Източник Предоверих се на сервизната история и чек листа за "проверен употребяван автомобил".

А защо не им зададе пряко въпроса - защо маслото е под минимума след като са го проверили? На твое място бих подходил по-твърдо - в края на краищата те са те подвели с тази информация, а реално не са проверили нещо - ами да си берат плодовете на повеждането...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Trigeminus
Регистриран: 10 авг 2016 10:33

Мнениеот Trigeminus » 17 авг 2016 12:11

Има ли новини, кога ще е наличен фейслифта на королата в България ? :whistle: В руски предавания в youtube вече има тест драйв на фейслифта ! tooth.gif

Trigeminus

Мнениеот Trigeminus » 17 авг 2016 12:21

Сега отворих сайта на тойота и показва, че вече го има наличен punk.gif . Ще трябва да мина скоро през дилъра да я разгледам по-добре ! Дали са подобрени двигателите , а не само екстериора и интериора ?

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Мнениеот Рошко » 17 авг 2016 12:33

zi_zi_top написа:Източник Има предположения, че при последното обслужване не е било заредено масло до максималния обем и за изминатите 10 000 км е стигнало до минимума.

Не бих се учудил... На стария ми Auris 1.6 vvt-i първа генерация по каталог му дават 4,2 L масло, но на всички ТО в Тиксим ми наливаха по точно 4 еднолитрови туби.
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

gosho987
Регистриран: 15 сеп 2014 12:37

Мнениеот gosho987 » 17 авг 2016 17:17

Моят "Auris" 1,4Д4Д го взех преди 2,5 г. от ТМ ауто и съм доволен. Oт тогава - сменям само консумативи. :D

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 18 авг 2016 00:26

Благодаря за добрите пожелания!
На този етап много ме кефи Королата. Има доста добра динамика и един куп глезотии, с които все още не съм свикнал, но е приятно да ги има. Планирам да добавя задни паркинг сензори, защото камерата не ми е достатъчна и на 2-рия ден щях да я ударя в една колона в служебния паркинг. На старата Корола дори само с паркинг сензори не съм имал проблем никога.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 18 авг 2016 09:44

Честито!
Изображение

Trigeminus

Мнениеот Trigeminus » 18 авг 2016 12:01

Честито и много безаварийни километри и щастливи мигове с нея wink.gif ! Какъв е разхода в града , ако не е тайна :whistle: ?

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 18 авг 2016 12:18

От понеделник до днес на обяд само градско ми показва 5,7 л/100 км. Вероятно може да се смъкне и още, ако следя стриктно "съветите" на датчика за смяна на предавките, но това ще промени динамиката на шофирането ми.
През уикенда ще я пробвам извънградско.

netset
Регистриран: 02 апр 2016 06:54

Мнениеот netset » 20 авг 2016 15:14

kickata написа:Източник
zi_zi_top написа:Източник Предадоха ми я с масло на 1 мм под белега за минимум.

Че не ги гледат много то е ясно, ама по-интересното е защо "пипа" маслото на тези км.? Това 1.4 D4D ли е?

Явно това си им е специалитет на тези от ТМ АУТО.
И аз след последното "техническо обслужване" трябваше да доливам масо. guns.gif
Toyota Avensis T27 1.8 VVT-i, 147к.с - 2013 г.

Върни се в “Общи теми”