Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от Akima » 29 Окт 2017 08:48

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

leecho
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2017 10:02
Местоположение: София

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от leecho » 29 Окт 2017 12:39

Здравейте, аз съм нов във форума и още се обърквам в страници и теми но това ми се наби в окото и за това ще попитам хора с по-голям опит в карането на Тойота. Незнам какво става със съвременното автомобилостроене, но знам, че Аз се потрисам. Карам 20-годишна Тойота Пикник и самата мисъл да я продам ми вдига кръвното. Карам само служебни коли Нови и то за кратко..щото Субару ХМ фърли мотор на 110 000, ама така трясна, че се разхвърча и го събирахме с метлата. Май май ще се наложи да търся втори употреби и да регенериравм карета и полуоски и кормилни рейки до живот, щото нещо алтернативата с нова кочина, дето се чупи през месец, май няма да мога да приема.За това дори да не е много по темата мнението ми НО има ли шанс поне още 5 години да успявам да поддържам моя стар трактор??? Занам, че могат да се поръчват авточасти на цени не като в Тойота.Бг, знам, че кораба ми е здрав като камък и всеки съвет получен от стари пушики ще ми е добре дошъл. Освен, че съм на мнение, че новите кочини не стават за нищо!Благодаря, дано не съм излязъл от нормите за писане във форума, ако е така предварително ме извинете!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от iovkito » 29 Окт 2017 12:44

Не е никакъв проблем да поддържаш колата и през следващите 10 години. Може да е здрава , но е несигурна и това можеш да го разбереш само при ПТП. Ако в новите коли нямаше нищо по-добро , със сигурност нямаше да се купуват , а всеки щеше да позакърпва старата. Ако трябваше да карам само градско , по 5-10 км , сигурно и аз щях да търкалям някоя 15 годишна корола или карина и хич да не му мисля. :whistle:
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от slowtraveler » 29 Окт 2017 13:34

Аз засега съм доволен от новата кола... Да чукна на дърво разбира се :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от nitsodar » 29 Окт 2017 21:15

За жалост истината е тази - и в днешни дни стават грешки, голяма част от които може да са били съзнателно допуснати. Както излезе наяве "Дизелгейт" на ФВ, така и другите марки манипулират данни, няма съмнение. НО, относно мнението на leecho :
leecho написа: Здравейте, аз съм нов във форума и още се обърквам в страници и теми но това ми се наби в окото и за това ще попитам хора с по-голям опит в карането на Тойота. Незнам какво става със съвременното автомобилостроене, но знам, че Аз се потрисам....
... подкрепям 100% колегата iovkito - сигурността на нов автомобил няма нищо общо със старите такива! Преди имахме Авенсис Т25 2.2 D4D 2007г.- безпроблемна,много приятна за каране и пътуване на дълги разстояния :thumbsup: .От много скоро съм с чисто нов Авенсис 1.8 CVT. Ще пиша ревю в конкретната тема за модела, но нека мина още малко км. Искам само да споделя,че в сравнение с 10 годишния предходен автомобил, новият е друг свят, нищо общо, просто няма какво да се коментира! Системите за сигурност, обезшумеността, комфорта.... Вярно,че все може да се получи дефект при някой нов автомобил, но не би трябвало да се слагат всички под общ знаменател... angel.gif
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от dracunculus » 31 Окт 2017 00:16

leecho написа: Здравейте,
Сори, колега, но не мога да се съглася с теб. В семейството ми караме колите все от нови...и все тойоти. Проблеми, с малки изключения, не сме имали и всички ги оправихме по гаранция...това е най- хубавото на новата кола. Последните 2, за които мога да ти кажа, са Аурисът на баща ми...10год. и почти 200 000 км. И моята Корола- 5 год. и 169 000км.- само дреболии като дефекти. Е дадох я на жена ми и си купих Авенсис, пак нов. И не съжалявам. Отделно за безопастност и комфорт не говоря. И все пак всичко си зависи от поддръжката, все пак и нова кола може да скапеш ако си креативен.
Поздрави
Последно промяна от Akima на 23 Ное 2017 17:24, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от slowtraveler » 31 Окт 2017 08:08

Напълно нормално и логично е новата кола да дава повече дефекти чисто статистически... В новите коли има доста повече (и по-сложни) системи от старите... Дали на дъртия автомобил му е пукало за инжекторите като е имал карбуратор? Или за турбото, като е нямал такова. Или за ДПФ, катализатор, АБС, ТС, ЕСП, ел стъкла... Дистанционното не работело?!!! Или автоматичното пускане на фаровете не работело както трябва tooth.gif
Ей го на преди няколко дни - ъпдейтнах си фирмуера на навигацията и камерата за задно виждане стана много мъглява... Сервиза казаха - очакваме ви, заповядайте на еди-коя си дата, ще опишем случая и ще чакаме инструкции от производителя... Е да, ама уикенда не ме стърпя, та с няколко процедури се оправиха нещата. Дали на старият автомобил можеше въобще да достигна до такъв проблем? :whistle: :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от e 10 » 31 Окт 2017 11:55

leecho написа: Карам 20-годишна Тойота Пикник и самата мисъл да я продам ми вдига кръвното.
Колега, да не си сбъркал модела, че гледам в тази обява по друг начин му казват:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=53b0lo tooth.gif worthy.gif w00t.gif
Обещали сте М3 или Ауди на заблудения Ви 18 годишен син , но сте го излъгали. Е то за компенсация този автомобил е перфектната първа кола за него. Със своят изключителен 2. 0 4 цилиндров двигател и своите 122 коня- 40 умрели, 40 в кома и 42 на паша е най-хубавото нещо което може да му се случи. Колата е с външни забележки достатъчни за подигравки, но за сметка на това е същински пичелов. Не случайно моделът се казва Тойота ПиЧник. става и за мъжки пикник- алкохол , хазарт и леки жени. Този парти ван разполага с 4 места. Колата е с предно предаване , но ако се постараете може да го въртите все едно е баварец със заключен диференциал. Що се отнася до разхода за гориво , на вашия син няма да остане и стотинка за дейности от типа на хазарт и наркотици. Ако е запален дрифт маняк и иска да пили гуми , в най-добрия случай ще изпили съединителя. Допълнителен плюс е , че няма да се налага да виждате гадните му приятелки защото колата е достатъчно просторна ; )
СЕГА СЕРИОЗНО: Колата е много добре запазена за възрастта си харчи 11 на сто бензин комбинирано и е идеална за работа и за първа кола. Цената се коментира и има външни забележки. Изключително лесна, стабилна и приятна за каране с огромен багажник и страхотно поведение на асфалт. Колата е с Авоткаско 100 за тотал щета и гражданска отговорност !
 ! Съобщение от: slowtraveler
Вмъкнах цитата, за да не се загуби този бисер като изчезне обявата tooth.gif punk.gif
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Накъде отива съвременното автомобилостроене...

Мнение от WoLF » 31 Окт 2017 12:08

Еййй, голяма обява :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта