Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
WoLF
Мнения: 2550
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 210 пъти
Получена  благодарност: 94 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от WoLF » 17 Апр 2017 09:35

Тъщата мисли, че ДЗИ са държавна банка и компания (т.е. сигурна), както и повечето които им правят обемите... Аз по различни причини минах през Алианц и нямам забележки, но сега Приус-а ще го мисля къде ще е според условията и покритието wink.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 17 Апр 2017 14:37

Забележките ми към Алианц бяха само на финансово ниво - разликата в цената прескачаше всякакви психологически граници...
Като се добави и конкретен немислещ служител (ами след година-две ако/когато решах да заведа щета на тези точици, вече нямаше да имам избор за официален сервиз, а и тогава можех да комбинирам с други новополучени евентуални щети на същия детайл, които щяха да бъдат отремонтирани наведнъж - с едно плащане на ремеонта)- нещата стават неприятни...
Иначе нямам забележки към отстраняването на щетите от тяхна страна..
Но както казах - Алианц ми предложи доста по-неизгодни условия - по-ниска застрахователна стойност на цена на премията с около 600+ лева по-виска спрямо конкуренцията им.
А алтернативата бе по-висока застрахователна стойност (с около 4х.лв) при същите или по-добри условия(пак официален сервиз, но без ежегодно заснемане и такъв тип простотии)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Airfan » 18 Апр 2017 01:45

yass написа:
Освен това, вярно ли е, че от ТМ Ауто работели с Алианц и ако имам щета няма да има нужда да ходя до застрахователя за оглед, ами мога да отида направо в сервиза и те директно щели да се оправят със застрахователя? Т.е. аз не се занимавам с нищо, освен да закарам колата до сервиза?
Не е вярно - пак си ходиш на оглед на общо основание.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 18 Апр 2017 09:53

Истината навярно е по средата... Възможно е да има такъв офис..
Например сега в сградата на Балканстар Варна има офиси и на лизингодателя Алианц и на застрахователя Алианц...
Т.е. наистина можеш да закараш автомобила и да не се занимаваш, макар, че това не е специална договорка на дилъра, а просто факт, че на същото място са и застрахователите и лизингодателите...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от BOz » 18 Апр 2017 10:08

Airfan написа: Не е вярно - пак си ходиш на оглед на общо основание.
Когато съм имал щета и съм се възползвал от доверен сервиз, след оправянето на колата не ми се е налагало да ходя на оглед.
Отделно, че реално за огледа преди поправянето на колата, собственика не е задължен да присъства. Ако ТМ (или всеки друг доверен сервиз) нямат проблем (по принцип те нямат проблем) и те се оправят със застрахователите по време на огледа, защото най-малко колата трябва да бъде разглобена, за да се установят всички щети, то не виждам защо трябва да се разкарваш и занимаваш по принцип. Ако и добавим, че собственика на автомобила по принцип може да си няма и хал хабер за какво става въпрос, то той иска единствено обратно поправен автомобил. За това сервизите се занимават с разглобяване, описване, комуникация със застрахователите и т.н.
Ама все пак визирам за случаи, в които колата не е в състояние да се придвижва. Сега ако една врата е одрана и искаш да се боядиса само, то си трябва разкарване. За такива малки щети наистина тия от ТМ може и да не искат те да се разкарват за опис на една драскотина.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Airfan » 18 Апр 2017 12:13

BOz написа:
Airfan написа: Не е вярно - пак си ходиш на оглед на общо основание.
Когато съм имал щета и съм се възползвал от доверен сервиз, след оправянето на колата не ми се е налагало да ходя на оглед.
Отделно, че реално за огледа преди поправянето на колата, собственика не е задължен да присъства. Ако ТМ (или всеки друг доверен сервиз) нямат проблем (по принцип те нямат проблем) и те се оправят със застрахователите по време на огледа, защото най-малко колата трябва да бъде разглобена, за да се установят всички щети, то не виждам защо трябва да се разкарваш и занимаваш по принцип. Ако и добавим, че собственика на автомобила по принцип може да си няма и хал хабер за какво става въпрос, то той иска единствено обратно поправен автомобил. За това сервизите се занимават с разглобяване, описване, комуникация със застрахователите и т.н.
Ама все пак визирам за случаи, в които колата не е в състояние да се придвижва. Сега ако една врата е одрана и искаш да се боядиса само, то си трябва разкарване. За такива малки щети наистина тия от ТМ може и да не искат те да се разкарват за опис на една драскотина.
Аз говорих за първоначалния оглед. След ремонт никога не съм я водил на снимка.
Схемата с Алианц е следната - при настъпване на събитие ги уведомяваш по телефона в срок и получаваш като СМС номер на щета. След това ако колата е в движение е твое задължение да идеш до пункт за оглед, ако не е в движение, разбира се ще дойдат в сервиза. След като ти я огледат първоначално, трябва да ти одобрят щетата. Издава се електронно възлагателно писмо, чиито номер получаваш по СМС. С този номер отиваш в доверения сервиз и започваш ремонт, ако е необходимо втори оглед да се прави, до колкото знам, дори не отива агент на Алианц, а директно работят със снимки по електронен път.
Друга схема не ми е известно да работи.
Изображение Изображение

Аватар
CelicaSf
Мнения: 94
Регистриран на: 28 Ное 2011 12:52

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от CelicaSf » 18 Апр 2017 12:23

Yass, oт тези, които си предложил бих избрал Армеец или Алианц. Може вноските ти да са една идея по-високи, но определено си заслужава поне според мен, защото не съм имал неприятности с тях. Моето каско е в Армеец, като съм им клиент доста отдавна и не са ме разочаровали като цяло. Когато има нещо по колата им звъня веднага и обяснявам проблема. Вече не знам коя поредна година става да съм при тях и съм доволен от факта, че са ми отказали нито веднъж да приемат и изплатят нещо, което е имало по колата.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Airfan » 18 Апр 2017 13:14

CelicaSf написа: Yass, oт тези, които си предложил бих избрал Армеец или Алианц. Може вноските ти да са една идея по-високи, но определено си заслужава поне според мен, защото не съм имал неприятности с тях. Моето каско е в Армеец, като съм им клиент доста отдавна и не са ме разочаровали като цяло. Когато има нещо по колата им звъня веднага и обяснявам проблема. Вече не знам коя поредна година става да съм при тях и съм доволен от факта, че са ми отказали нито веднъж да приемат и изплатят нещо, което е имало по колата.
Армеец - никога. На колега след градушката в Пловдив - цялата кола на вълни, счупено предно стъкло - 0 лв от Армеец и се съдят в момента. Защо - след покупка на колата колегата отива в Армеец да прехвърли каското на свое име. Прехвърля колата, но не искат да я заснемат - нямало нужда. Издават му документ за това, че не е необходимо заснемане. Щетата му е отказана, защото колата не е заснета. Автомобилът е БМВ 5-ца 2008-а година. И те така....
Изображение Изображение

Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от yass » 20 Апр 2017 10:57

Благодаря на всички за съветите.

Получих общите условия на 4-те компании. Въпреки, че най-много хвалби имаха Алианц, много ме шокира факта, че въпреки ужасно по-високите си цени, за покритие извън България искат доплащане. Това окончателно ме разубеди да се напъвам за тяхната застраховка.
Остана да избирам от ДЗИ и Булстрад. И понеже Булстрад покриват без изключения страните от споразумението "Зелена карта" - избрах тях.

Само времето ще покаже дали и колко съм сбъркал. Но все си мисля, че докато колата е на лизинговата компания, ядовете няма да са ми големи.

Да видим как ще се развият нещата и дали скоро ще пиша в темата за "нашите Тойоти" :)
Auris Hybrid (2017)

Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от yass » 20 Апр 2017 21:55

Колеги, получих документите за лизинга.

Обаче нещо много ме притесни. Искат да подпиша Запис на заповед. Това нормално ли е и дали е практика?

На всичкото отгоре срока, за който ще важи тая Запис на заповед е 54 месеца, а лизинговия срок е 48.
Auris Hybrid (2017)

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Airfan » 20 Апр 2017 23:06

Да и аз подписах.
Изображение Изображение

Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от yass » 20 Апр 2017 23:15

Ясно, да не се филмирам тогава.
Auris Hybrid (2017)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 21 Апр 2017 01:43

За срока бих спорил до дупка - какво е това да е 6м след приключване на лизинга?! Максимум месец (спора е за принципа - не, че е толкова съществен)...
Иначе по принцип и аз подписвах такива Записи, но бяха година за година...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от BOz » 21 Апр 2017 10:10

Това пък за какво се прави? И каква е сумата в документа?
Нали уж беше, че каквото си платил - това е. Ако не ти изнася вече лизинга под една или друга форма, просто се отказваш, връщаш колата и кой от къде е.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 21 Апр 2017 11:03

Нямам под ръка документа (навярно съм го унищожил в момента, в който са ми го върнали) и не си спомням точните параметри..
Гледам в Анексите за предсрочно частично погасяване изрично си пише, че са ми връщали Записа, и сме издавали нов с нови параметри...

Целта навярно е да си гарантират вземането на автомобила... В смисъл - ако се откажеш и им върнеш автомобила - няма проблем - кой от къде е...
Но ако се откажеш, но не могат да си вземат автомобила - трябва да се защитят за такъв вариант - почват да те гонят тебе лично...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: FearSoft и 6 госта