Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
biro
Мнения: 2626
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от biro » 07 Мар 2017 09:01

Позамислих се снищи за изземването на моето възлагателно писмо от сервиза. Възможно е да са показали подписаното от мен и ДЗИ вълагателно писмо на първия собственик под предлог, че отхвърлят жалбата му, защото щетата ще бъде отремонтирана. След това обаче изтеглят писмото от сервиза, а мен ме въртят с жалбата от предишния собственик.
Както и да е, щетата е оправена отдавна, в ДЗИ няма да направя каквато и да било застраховка.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
kirenski
Мнения: 26
Регистриран на: 17 Сеп 2012 14:59
Местоположение: София

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от kirenski » 07 Мар 2017 09:28

krasengn написа: Миналата година за първи път направих застраховка каско. След това обаче разбрах някои неприятни подробности:
1. Застрахователната сума трябва да бъде колкото се може по малка, (но по-голяма от оценката на колата) за да платим по-малка премия
2. Макс. сума, която може да получим (ако колата изчезне) е равна на оценката на колата в момента на застрахователното събитие и не зависи от застрахователната сума в момента на застраховането
3. Външни детайли като гуми и джанти не се покриват от застраховката (ако са откраднати)
4. Умишлен палеж на колата не се покрива от всички застрахователни компании.
Eдин бърз коментар,за колегите ,че малко не е точно така;
1.Премията не зависи само,само от оценката на колата
2.И това не точно така,а по скоро зависи къде си застрахован и кога и как ще изчезне колата или как ще я докараш до тотал
3.Покриват се :whistle:
4.Покрива се,дали в ОУ или с допълнително заплащане,но тук зависи и каква бележка ще получиш от пожарникаря
РАВ 4 -2.2 DCAT- 2016 -AUTOMAT
C4-1.6/4AL-2006

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 07 Мар 2017 09:50

kirenski
1. Да, не зависи само от оценката, но оценката е един от важните фактори - все пак премията е процент точно от оценката
3. Не се покриват ако липсват (откраднати)... Повечето застрахователи (всички, които съм виждал) имат клауза за непокриване на липса на демонтируеми детайли, гуми и т.н... Да, ако се повреди, счупи детайла, гума, джанта - там се покрива без проблем..
4. При моите застрахователи досега се покриваше риска..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Nedkow » 07 Мар 2017 22:32

slowtraveler написа: Дали ще мине такъв номер в официалния сервиз? Съмнявам се tongue.gif

Да, вторият автомобил сигурно пак ще го прехвърля към ДЗИ, пък ще го мисля...
При едни и същи условия Уника (автомобила бе застрахован при тях откакто е излязал от магазина) ми иска три пъти по-висока премия. Няма грешка - ТРИ ПЪТИ по-висока, подминаваща 14% от стойността на автомобила... Последните 5 години няма обявявана щета.
Да, ако реша да се съглася на самоучастие ще ми падне процента на около7%, но ако има щети - ще плащам 5% от всяка щета, но не по-малко от 100лв на всяка щета... Къде е Киро на кирия tongue.gif

Гледам колегите плюят, но биха ли платили 1300лв отгоре за удоволствието да застраховате при конкретен застраховател за девет годишен автомобил със себестойност сигурно някъде около 14-15х.лв.???
Общо взето хватките на застрахователя са близки... А щом са близки - започват да се гледат цените...
За официален сервиз няма проблем :thumbsup:

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Nedkow » 07 Мар 2017 22:36

kirenski написа:
krasengn написа: Миналата година за първи път направих застраховка каско. След това обаче разбрах някои неприятни подробности:
1. Застрахователната сума трябва да бъде колкото се може по малка, (но по-голяма от оценката на колата) за да платим по-малка премия
2. Макс. сума, която може да получим (ако колата изчезне) е равна на оценката на колата в момента на застрахователното събитие и не зависи от застрахователната сума в момента на застраховането
3. Външни детайли като гуми и джанти не се покриват от застраховката (ако са откраднати)
4. Умишлен палеж на колата не се покрива от всички застрахователни компании.
Eдин бърз коментар,за колегите ,че малко не е точно така;
1.Премията не зависи само,само от оценката на колата
2.И това не точно така,а по скоро зависи къде си застрахован и кога и как ще изчезне колата или как ще я докараш до тотал
3.Покриват се :whistle:
4.Покрива се,дали в ОУ или с допълнително заплащане,но тук зависи и каква бележка ще получиш от пожарникаря
Колега никой застраховател непокрива липса на детайли
Клауза "Злоумишлен палеж" е допълнително покритие при някои застрахователи.

Моля, неподвеждайте колегите с условности, ако сте от малък град и шефа на пожарната ви е баджанак, евентуално бихте взели бележка за фалшиво събитие .

Аватар
kirenski
Мнения: 26
Регистриран на: 17 Сеп 2012 14:59
Местоположение: София

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от kirenski » 08 Мар 2017 11:53

Уважаеми г-н Недков,
Бих искал да ви обърна внимание,на следните неща;
1.Не подвеждам никого .
2.Нямам баджанак или познат в пожарната.
3.Споделям видяното от мен и част от моите малки знания по темата.
4.Клауза "Злоумишления палеж " е покрит при някои Застрахователи,без допълнително заплащане.(При повечето водещи застрахователи tooth.gif )
5.А при определени условия се покрива и липса на детайли. tooth.gif

Бих искал да ви обърна внимани,че е необходимо да почетете ОУ,на застрахователите и начина по които се ликвидират щетите. tooth.gif

Поздрави,
РАВ 4 -2.2 DCAT- 2016 -AUTOMAT
C4-1.6/4AL-2006

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 08 Мар 2017 11:58

А бихте ли подсказали какви са условията / клаузата, при която се покриват липса на леснодемонтируеми детайли и към кой застраховател?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Nedkow » 08 Мар 2017 23:00

Да аз също очаквам да разбера, кой застраховател покрива липса на детайли и при какви условия освен след откриване на откраднато МПС.
И колега аз съм прочел достатъчно Общи условия очаквам да ни предоставите линк към прочетените от вас такива за горе посочените покрития.
Посочената точка 4 от вас не допринася за нещо различно от моето мнение.

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от krasengn » 09 Мар 2017 09:32

Започнахме много съдържателна и полезна дискусия по същество. След две денонощия обсъждане можем да уточним:
1. Нямаме изгода от голяма застр. сума. Защото колкото по-голяма е тя, толкова повече е цената на застраховката (застр. премия). Идеално ще е, ако тя е леко по-ниска от оценката на колата. Защото при кражба ще получим именно текущата оценка на колата, която започва да намалява още от деня следващ сключването на застраховката.
2. Външни откраднати детайли като гуми и джанти обикновено не се покриват от застраховката. Ако някой съобщи коя компания за каква сума ги застрахова, ще е много полезен.
3. Умишлен палеж има възможност да се включи в застраховката и според мен е хубаво да се прави. За съжаление това обикновено е срещу допълнително заплащане.
krasengn написа:1. Застрахователната сума трябва да бъде колкото се може по малка, (но по-голяма от оценката на колата) за да платим по-малка премия.
2. Макс. сума, която може да получим (ако колата изчезне) е равна на оценката на колата в момента на застрахователното събитие и не зависи от застрахователната сума в момента на застраховането.
3. Външни детайли като гуми и джанти не се покриват от застраховката (ако са откраднати).
4. Умишлен палеж на колата не се покрива от всички застрахователни компании.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от BOz » 09 Мар 2017 11:01

Във връзка с тази тема искам да споделя, че научих за застрахователна компания, която не бях чувал до сега. Един приятел започна работа там, та ми стана много смешно.
Като ми каза къде работи отначало си помислих, че нещо се гъбарка с мен. Та 3 пъти го питах къде е започнал работа, докато приема, че не се шегува. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 09 Мар 2017 11:21

Aaa, наскоро колега бе ударен от клиент на тази компания... Та и той го питал няколко пъти докато попълват протокола - да не би да се е объркал в името :)
Та накрая получил потвърждение от нашия застраховател, че отсрещния застраховател наистина съществува :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

e 10
Мнения: 671
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 1 път

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от e 10 » 09 Мар 2017 16:52

Дал Бог, взел Бог tooth.gif !
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

don_balon73
Мнения: 24
Регистриран на: 23 Яну 2017 14:29
Местоположение: Plovdiv/Burgas

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от don_balon73 » 11 Мар 2017 23:26

Е как бе, по телевизията от години вървят реклами за тази компания worthy.gif

Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от yass » 17 Апр 2017 04:48

Така, колеги, искам да се допитам до вас и вашия опит, защото не мога да реша какво да правя. До сега никога не съм ползвал услугата Каско и нямам никакъв опит.

Възможно е да сте прочели, но ако не сте - от известно време се чудя дали и каква кола да си купя. Е, накрая реших, че ще е Auris Hybrid. Направил съм вече поръчка, одобрен съм за лизинг и от лизинговата компания чакат да избера към кой от четирите предложени от тях застрахователя желая да се застраховам.

Предложенията са следните:

Код за потвърждение: Избери целия код

Компания         1-ва година         2, 3 и 4 година       ГО (за 1 г.)         Общо за 4 г.
Алианц            4,75%                  4,95%                301 лв.             9 029 лв.
Армеец            4,20%                  4,50%                248 лв.             8 057 лв.
Булстрад          3,60%                  4,30%                253 лв.             7 600 лв.
ДЗИ               3,60%                  4,50%                234 лв.             7 764 лв.

Вие на мое място, кой застраховател ще изберете (и евентуално защо)?

Освен това, като ви чета съм малко озадачен. Явно има значение компанията и условията им за разни палежи, демонтируеми детайли и т.н. А не са ми дали да чета нищо. Само цифричките по-горе.

Освен това, вярно ли е, че от ТМ Ауто работели с Алианц и ако имам щета няма да има нужда да ходя до застрахователя за оглед, ами мога да отида направо в сервиза и те директно щели да се оправят със застрахователя? Т.е. аз не се занимавам с нищо, освен да закарам колата до сервиза?
Auris Hybrid (2017)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 17 Апр 2017 08:27

Аз бих избрал ДЗИ - имат доста големи обеми (да, навярно заради старата комунистическа слава :) )... И поне от колегите не съм чувал лоша дума за що годе нов автомобил.
Не са врънкала като АрмеНец... За Булстрад в момента се чуват не съвсем добри неща откъм обеми (т.е. приходи).
Алианц - безпроблемна, но и по-скъпа... Ако не те бъркат парите - те са добър избор... Но впоследствие започват да стават доста досадни и претенциозни.
А тъй-като не обичам да сменям застрахователя впоследствие (т.е. след изтичане на лизинг и т.н.), то изборът ми би бил последния в списъка..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта