Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
biro
Мнения: 2626
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от biro » 12 Дек 2017 21:24

В моя случай нямаше опция за указване на оборудването. Просто ми направиха поръчка с крайна цена и това е лизинга/застрахованата стойност.

Гумените стелки 4 броя плюс стелка за багажник на C-HR струват 500+ лв, но ми направиха отстъпка.
На авенсисът също купих оригинални гумени стелки от тойота за около 300лв, които нямат нищо общо с онези по магазините и 5 години по-късно са в много добро състояние. Тази работа е като с парфюмите. Уж онлайн са по-евтини но качеството е като за цената.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от nitsodar » 13 Дек 2017 07:16

Колега,аз не говоря за какви да е стелки,а за Rezaw Plast. Ползвал съм такива и преди и те издържат без проблеми дългосрочна експлоатация. Не са проблем толкова 200+ лв., но просто ми изглежда нереално по-висока цена tooth.gif
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от nowyaris » 14 Дек 2017 18:39

От кога този който дава лизинга почна да определя кой точно ще е застрахователя ????? Още преди вече 10 години Ником ми предложиха един застраховател,Хипо-Алпе Адрия друг,а пък аз си предложих сам на себе си трети.И точно третия стана моя застраховател през периода на лизинга.Че и после пак.
И с ипотеките е така-банката може да иска еди кой си застраховател,ама като дигнеш патърдията и клякат-застраховам си имота дето аз искам,не дето иска банката.
Сега,ако не сте си избрали Вие самите верния/правилния застраховател - тва е друг въпрос.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 14 Дек 2017 18:51

Дидо, не си съвсем прав... Последната дума е точно на застрахователя или лизингодателя или кредитодателя.. Застрахователят трябва да е одобрен от тях...
Защото в края на краищата вещта е тяхна до момента на прехвърляне... И при евентуален голям застрахователен проблем ти може да си свиеш ушите, да изоставиш вещта и да не ти е изгодно да платиш остатъка на лизинга, ама контрата ще остане в тях...
При ипотеките същата работа - банката застрахова само нейният дял... Ако искаш имотът да ти е напълно застрахован - застраховаш твоя дял (т.е. цената минус кредита) в който си искаш застраховател...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от nowyaris » 14 Дек 2017 21:53

И ако в момента стойността на кредита дори без лихвите е по-висока от стойността на ипотеката/обезпечението/ ? А.... ? Къде отиват банката ?
Щото искаха да ми слагат автоматично годишната застраховка по тяхна преценка и при техен застраховател,на цялата ипотека,пък аз им казах да го .....
И клекнаха-застраховам си ипотекираното обезпечение където аз си искам и им представям съответната договорена полица за следващата година.
И с колите е така-автомобила си е на лизингодателя собственост,ама ако имам пълно каско при застраховател върху сумата на моментната оценка
в началото на застрахователния период какво против би имал лизингодателя?Ако той е сключил договор с застраховател да му урежда клиенти,аз
какво общо имам ? И какво общо има одобрението на лизингодателя към избран от мен застраховател ? Имам си законово признати застрахователни
полици и куп други документи. Отделно дето всяка нормална банка е презастраховала и своите авоари,и кредитите които е раздавала някъде.
Не ги мисли банки и лизингови агенции.Те са си опекли нещата предварително.Пък ако успеят да изкарат нещо отгоре-добре дошло.
Живия пример е австрийската Хипо-Алпе-Адриа.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 14 Дек 2017 21:57

Маздата ми бе към Хипо-Алпе-Адрия... Вярно на края на първата година приключих с лизинга, но цените, които бяха обявили бяха по-добри от това, което можеш да намериш като самостоятелен 'пациент'...
И то избирах от списък със свестни застрахователи...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от nowyaris » 15 Дек 2017 06:48

Жена ми за 10 години с Яриса никога не е имала проблеми със застраховател.То и почти не ги е посещавала.Един или два пъти за дреболии и са давали много повече пари от реално нужните за покриване на щетата.А миналата година един от апартаментите ни се наводни от парното на съседа - дребни щети - ламинат и петна по тавана - само в спалнята - дадоха пари почти колкото за основен ремонт на целия . Просто всичко си зависи от личния контакт между двете страни по сделката .
ПП.Не съм съгласен че за 10 годишна кола каското е ненужен разход.Нито е невъобразима сума,нито е безмислено.Даже,според мен кола след 5-тата година се нуждае от каско много повече,отколкото през първите пет.Просто аритметика.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Airfan » 17 Дек 2017 01:59

Нормалните хора нямат избор при лизинг.
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2824
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от iovkito » 17 Дек 2017 11:57

Когато си по-настоятелен , има избор. На мен ми прецакаха почивката заради хубавия им имобилайзер и от догодина съм при друг застраховател. Хубаво , че ми свършва лизинга и се отървам от тази банда мошеници. Трябваше да си купя и нещо на лизинг , за да разбера защо повече никога да не го правя.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Hursa
Мнения: 4891
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 11 Ное 2021 11:38

Кой застраховател е за предпочитане - булстрад или дзи. Някой ползвал ли е услугите им в близките година две.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Mcl
Мнения: 658
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Mcl » 11 Ное 2021 19:17

Булстрад е за предпочитане, с ДЗИ никога не сме се разбирали. И вече всички коли са ми към Булстрад, и отстъпката е добра.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 24 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 11 Ное 2021 19:36

ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХх


И да нафлудим темата. Преди година имах тъжното нещастие да се занимавам със застрахователи във връзка със тафен автомобил. ДЗИ платиха всичко. Под всичко визирам ВСИЧКО от застрахователната стойност МИНУС дължимите вноски... имах КЪСМЕТА да е в началото на полицата, така че обезценяването да е минимално спрямо застрахователната оценка. НО пък ликвидационния им център е под всяква критика. На пи***а си май***на пътя до там е с дупки като кратери. НОООпък като изключим изключително дребните дертове. Наистина се вписах в минималните законови срокове за получаване наобезщетение.

От Булстрад, грях ми на душата ако се оплача. Платиха ми щети които според техните условия не би трябвало да ми платят И ТО при все, че вече бях преподписал в друга компания... Така че СССР - Секи САМ Си Решава... За тази година при друг застраховател вноската ми е 400 ~ при булстрад щеше да ми е 600.. разбира се с малки плюсове и минуси за всяка компания. Булстрат имат застраховка ГАП, която е яка и според мен приемлива като цена. Да не ФЛУДЯ допълнително всеки може да си провери. но long story short: Застраховаш колата в началото за 5 години, на застрахователна стойност да речем 40 000... следващите 5 години КАСКОТО всяка година намалява, 38 000; 35 000и тн... ГАП ти плаща разликата между застрахователната стойност и началната сума... в моя пример 40к.. ТА крадат ти колата на 5тата година застрахователя, който и да е, я оценил на 30 000.... плаща ти тези 30к и разликата до 40к я търсиш по тази ГАП. Условието е колата да е тотал

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от YoKK » 11 Ное 2021 23:37

И как ти плаща тези 30к, като колата е застрахована на 30к, а застрахователят изплаща до 75% от застрахователната сума? Нещо си противоречиш?!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2021 07:27

75% от стойността не е ли заплащане само ако автомобила например е тотализиран, но ти искаш да остане у теб...
Ако им кажеш да си го вземат - би трябвало да ти заплатят цялата сума (минус текущата амортизация за дадения период)

Иначе от години съм в ДЗИ, но не съм имал щетимост, за която да се обърна към тях... Но като цени съм много доволен..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 24 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Krachunov » 12 Ное 2021 08:03

YoKK написа: 11 Ное 2021 23:37 а застрахователят изплаща до 75%
Нещо си изпуснал в общите условия. Къде прочете че застрахователя бил плащал ДО 75%?!?!
Ако колата ти е ПОДЗАСТРАХОВАНА, може.
Колата ти е застрахована за определена сума. Да речем с горния пример на 5тата година 30 000 лв.
На 1ви януари колата според застрахователя струва 30к. В края на годината или след 12 месеца тя ще струва 25....(супер условни цифри, не търси коя кола как се обезценява).
Та да кажем 5 000 лева се обезценява колата за 1 година - 12 месеца.
тотализираш колата в 1вия ден от каското, застрахователя ще ти плати 30 000 лева.
Тотализираш я на 6тия месец. Ще ти плати 30 000 минус половината от обезценката тоест 2500.
Тотализираш я на 12тия месец, ще ти плати 25к.
Къде и за какъв дявол спрягаш 75% идея нямам.

Та без значение в кой месец си я тотализирал. Ти си си направил тази ГАП застраховка. Застрахователя по каско ти плаща дадената сума, според колкото се е обезценила. СЛЕД ТОВА, отиваш в булстрад и им казваш, пичове колата по ГАП Е застрахована на 40 000 лв. Каското ми е платило...25 000. От вас търся още 15 000 лева.
Разбира се каското ще си приспадне вноски ако имаш от сумата която трябва да ти даде

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Dimitar38 и 7 госта