Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 20 Юни 2017 22:22

Че е "батал" цялата държава.....така е,че ония са нещастници по пътищата дето дремят цял ден скрити в шумата,,нещастници са.
Всичките ни закони са правени на парче силно повлияни от всякакви лобита в парламента.Полицията по пътищата не е там да организира движението,не е там да следи за нарушения,за проблемни участници в движението,Те са там просто да касират,сега с тези камери залогът се вдигна ,Полицаите са силно податливи да вземат пари,и сега когато санкциите са по високи мизата се вдига още повече.Лично съм говорил с хора които са на пътя,и в откровен разговор ми е казвано директно че има ли начин вземат ,обаче същевременно и много ги е страх.Сега насложиха все млади надъхани момчета,и в началото се правеха на "голямата "работа,докато не ги завъртя реалността.Тук в БГ сме си едно голямо "село"и всички се познаваме от тук от там.И мина малко време и тези младите омекнаха,сега вече знаят кой кой е и когато видят някой с по невзрачна кола в издънка направо му вадят душата.Аз до преди година давах пари съвсем легално като "спонсорство" http://www.webcafe.bg/webcafe/obshtestvo/id_102195471 ,давал съм сериозни суми,защото тези все плачат все за нещо им трябват пари,пари за ремонт на колите,пари за бензин,пари за ремонти.Един ден ми писна ,и спрях да давам.Е сега тези като мен вече не дават от доста време и сега дойде време да се пълнят сметки с пари от тези актове по ,сега някой ще каже че тези проверки ще подейства нарушенията ще се редуцират.....Не няма да се редуцират ,не е това пътят/друг е и много отдавна измислен/обаче той не пълни сметки,защото при него превенцията е на преден план ,за разлика от сега действащата схема.
И за това тук е пълна смехотия и оправия няма,и няма да има защото всичко е объркано.За това колегаToyota Yarispz, не се пали много защото просто тук си е така.Пълна схема е цялата държава,кофти версия на европейска държава.
Последно промяна от mfandakov на 20 Юни 2017 22:24, променено общо 1 път.
worthy.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Kiki » 20 Юни 2017 22:23

Toyota Yarispz написа: Незнам за вас ама аз мисля да си прехвърля парите в немска банка, пускам за продажба два чисто нови апартамента в софия и двата са с по две подземни паркоместа и мазета близо до метро и на комуникативни места (обзаведени са до ключ с висок клас климатизация) вземам си детето и се спасявам от тая шибана кочина.......(аз 30 години чакам светлото бъдеще, бачкам като вол и ще ме ебът некви идиоти.... няма да стане тая )
На новото поколение трябва да се даде някакъв шанс за нормален живот!!!
Айде със здраве от мен ,
btw администраторите могат да ми закрият профила!
Там, където се гласиш да отидеш - в по-нормалната държава, със сигурност и законите се спазват стриктно, като за нормална държава. Със сигурност и законите са по-сурови от нашите, пак като за по-нормална държава..
Така, че, няма да ти е по лесно там, ако не ги спазваш.
Аз нямам нищо против да са сурови законите, защото не искам да ме газят шофьори без книжка, пияни, дрогирани, недисциплинирани и откачени.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 20 Юни 2017 22:31

mfandakov, то хубаво, но не разбрах - смяташ за нормално ако те спрат без свидетелство за правоуправление да ти се извинят и да ти кажат - 'пътувай си нататък'?!!
Та нали в последно време сума ти народ загина от неправоспособни шофьори.. Сурова мярка, но малко по малко ще промени психиката. Защо в Гърция нашенците са по-дисциплинирани? Да, реват, че току остане някой автомобил там със смъкнати номера и то на платен техен паркинг, ама свиват ушите и карат предимно културно... Надявам се и тук да стане така... И не само за българите, но и за чужденците... И ще се напълни хазната...

П.С. напълно безвъзмездно също сме помагали на КАТ - хартия, тонер и т.н. по молба на приятел, работещ там.. Но да, от доста години спряхме не заради друго, а просто приятеля вече не работи там. Акта за липса на книжка си го платих по това време tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 20 Юни 2017 22:36

Не е нормално да кара който и да е без СУМПС ,обаче изтеклият не е чак проблем за който да се свалят номерата.Аз знам едно училище където мнооого мургави взеха осми клас,без да могат да четат камо ли да научат правилник.Е от кой трябва да те е повече страх от "братчедите" или от мен с изтекъл документ. :thumbsup:
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 20 Юни 2017 22:41

За закона няма значение цвета на кожата... Как според теб би трябвало да изглежда закон, според който 'дистанционно' да се разбира каква е причината да нямаш книжка в момента? Дали заради това, че имаш здравословен проблем? Или пък си имал проблеми зад граница? Или ......
За да е ясен и лесен за изпълнение закона, той трябва да е пределно прост. Защото иначе навлизаме в спирала от условности, които не водят до нищо добро... Например 'ако е изтекла книжка до 1 месец - глоба 20лв'... Ама защо да не е 2 месеца - човек може да се заблее - ОК, 40лв... Е да, ама човека е просрочил 3м? .... Така закона може да не успее да се побере в един хард-диск... tooth.gif
Относно 'братчедите' - та нали предимно заради тях направиха тези добавки в Закона....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 20 Юни 2017 22:45

На човека по отгоре му е изтекла книжката с 15 дни,аз лично когато прочетох това и си проверих моята.Случва се човек да пропусне срока за подмяна,не ми е само това за което да мисля.Не мисля че това е за сваляне на номер.Документа си е у колегата ,просто е изтекъл срока.Толкова голямо нарушение ли е това че да остана без автомобил ,и да не мога да отида на работа да речем.
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 20 Юни 2017 22:56

mfandakov, това е основен принцип на всички документи със срок на валидност....
След датата на валидност НЯМАШ документ - държаната от теб пластика/хартийка и т.н. нямат никаква стойност... И няма такова понятие 'просто е изтекъл срокът' - това е развнозначно на 'нямам документ'...
Книжката можеш да си я подновяваш и всяка година - никой не ти пречи... Срокът, през който можеш да подадеш документи за подновяване е ОГРОМЕН...

Toyota Yarispz написа: btw администраторите могат да ми закрият профила!
Какво разбирате под 'закриване на профила''??
И каква е причината за такова желание?
Обидени сте на форума?

Реално в случая смятам, че подхода ви е кардинално сгрешен...
Тръгвате да се оплаквате от ЗАКОННИ действия на полицията, вместо да потърсите съвет и/или идея за по-безболезненото му разрешаване/приключване...
Неслучайно още в началото споменах:
slowtraveler написа: Това обаче, за което трябва да се бориш е да успееш да си вземеш по-скоро автомобила...
Обаче в последствие темата заби към лирични отклонения...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 20 Юни 2017 23:06

stst68 написа: Обстоятелството, че свидетелството за правоуправление на водача е с изтекъл срок не го прави неправоспособен, защото наличието на този документ само удостоверява правоспособността, не я поражда и съответно изтичането срока на документа не лишава водача от придобитото право да управлява МПС. С изтичането на срока на валидност на СУМПС водачът не губи правоспособността си, т. к. същото подлежи на подмяна съобразно разпоредбата на чл. 15, ал. 1, т. 1 Наредба № 1-157/1.10.2002 г. В случай, че срокът на валидност на този документ изтече, той се превръща в нередовен документ по смисъла на § 1, т. 2, б. "ж" ДР ЗБЛД. Санкцията за лице, което използува такъв нередовен документ, е предвидена в чл. 81, ал. 2, т. 6 ЗБЛД.
Дали колегата ако се напъне,няма да чуе това също.
worthy.gif

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от dimkaraganchev » 20 Юни 2017 23:09

Е, в чужбината ще го посрещнат с отворени обятия. Особено, като разберат, че е булгар... :)

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 21 Юни 2017 00:59

Много разводнихме темата, така че давайте само по същесттво drunk.gif
tooth.gif Toyota

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 21 Юни 2017 09:28

Неофициално - ще те мотат месец с всякакви причини, за да не ти върнат талона на колата... Като наказателна мярка..
mfandakov написа: Обстоятелството, че свидетелството за правоуправление на водача е с изтекъл срок не го прави неправоспособен
Както сам знаеш - цитата който си дал е от конкретно дело... Могат да се намерят доста решения на други съдилища, които се различават от това решение...
И според мен по чистата логика другите са прави...
Факт е, че в закона не са написали 'притежаващ валидно свидетелство за правоуправление', но навярно това се подразбира...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Airfan » 21 Юни 2017 10:12

Не разбирам цялата драма тук. В крайна сметка ако така е разписано в закона - действали са по него. Ако те бяха пуснали за 3 дни щяха да са в нарушение на закона - а нали от това се оплаквате - беззаконие? Не виждам драма - сбъркал си и толкоз - пиеш една бира, теглиш една майна и си с велосипеда 6 месеца или колкото е там.
Изображение Изображение

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от todor87 » 21 Юни 2017 10:15

То се подразбира, че и когато ти е изтекло свидетелството не си НЕПРАВОСПОСОБЕН, а си с НЕРЕДОВЕН документ. Което не означавам, че по някаква причина си ЛИШЕН от правото да управляваш МПС. Защото както казах по-горе, по твойта логика, когато ти е изтекла ЛК вече трябва да нямаш права като гражданин на България и автоматично да минаваш със статут на временно пребиваващ. Съгласен съм че трябва да има санкция, но да свалят табели и да задържат МПС за такова нарушение е меко казано абсурд. Абсурдистан сме си за залост. thumbdown.gif
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 21 Юни 2017 10:50

Не знам защо замесихте личните карти, и то в напълно объркан контекст...
Както писах по-горе - имате ли право да се ползвате от ЛК когато е изтекла? Можете ли с нея да удостоверите, че например имате право да изтеглите кредит? Или дори да изтеглите пари от личната си сметка? Абсолютно по същия начин е и в случая - никой не оспорва, че си изкарал курсовете за категорията и си имал книжка... Дали ще бъде подновена зависи от медицинския преглед. Може да не ти разрешат да продължиш да шофираш..

Ако си медицински негоден, правоспособен ли си или не? И имаш ли право да шофираш по обществените пътища ?:whistle:


П.С. навярно по-точния термин е невалиден, а не нередовен документ... Айде сега прочетете синонимите на 'невалиден' drunk.gif

За 'абсурдистан' - така си е - доста народ тук смята, че за него Законите не важат и той е изключение... А незнанието на Законите не освобождава от отговорност..
И да - има нужда доста от Законите да бъдат оправени...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 21 Юни 2017 11:16

Да кажа и аз има предложение от мвр книжките да станат безсрочни...
По горната логика от вчера имам нова книжка с 10г. срок, ако след 3 години превъртя и взема да газя пешеходци това медицинско как се вписва....
Просто наказанието е несаръзмерно, питах как е в германия ситуацията евентуално някаква глабо и никакво писледствие за самата книжка ели пък автомобила
tooth.gif Toyota

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Stop123 и 59 госта