Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от kickata » 20 Юни 2017 11:44

Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 20 Юни 2017 12:54

Toyota Yarispz написа: Т.е нашите олигофрени не правят разлика между нередовен документ и липсата на такъв!
А каква е разликата? И в двата случая нямаш валиден документ...
Колегата горе е подсказал - 'топли' ли те нещо, ако настъпи ПТП, а застраховката ти е изтекла преди няколко дни?
Вземаш си поука, плащаш си 'гяволъка' и продължаваш нататък... И аз съм минал по този път - съвсем бях забравил, че книжката важи от датата на медицинското, а не от датата на издаването и... Та си спомням, че съм взел книжката през месец Май, ама съвсем съм изключил, че поради дългите курсове по наше време съм предоставил медицинското още Февруари месец... Та в края на Април ме бяха спрели boo.gif Е няма такова експресно издаване на книжка - след два дни трябваше да пътувам надалеч :)

Това обаче, за което трябва да се бориш е да успееш да си вземеш по-скоро автомобила...

Явно са се овълчили напоследък - близък приятел се 'похвали', че преди две седмици на входа на Варна са му взели личните документи и документите на автомобила, защото при проверка (за алкохол, защото в близкото село/град имало сбор?!!!) се оказало, че колегата не е пил, ама за фирмени автомобили на фирмата на колегата (не е ЕТ) имали неплатена глоба (стотина лева)... То и колата не била минавала преглед, ама нейсе (Лексъс RX :) ). Документите (и талона на автомобила) са иззети заради неплатената глоба...
След като плати глобата на колегата му върнаха само книжката, а талона на автомобила бил изпратен в София, защото там бил регистриран автомобила... Та не се знае кога ще може да кара служебния автомобил легално скоро :) Очаква се да минат 2-3 месеца...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от yass » 20 Юни 2017 13:40

И аз мисля, че има голяма разлика при нередовен документ и липса на такъв (т.е. неправоспособност).

Ясно е, че трябва да има санкция, но е абсурдно да е еднаква в двата случая.
Auris Hybrid (2017)

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от tora » 20 Юни 2017 15:10

Така е, промениха го в закона зимата, под мъдрото ръководство на един Настимир Незнайний имаше - председател на транспортната комисия, който май и не е бил никога шофьор. Та дотогава минаваше номера - забравих си документите и можеше да се мине с 10 лева глоба.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 20 Юни 2017 16:17

Вие сериозно ли?!!
Формално погледнато НЯМАШ ДОКУМЕНТ!!! Притежаваш хартийка, пластика с изтекла валидност... За закона никога не е имало 'полувалиден' документ.
Та нали точно затова се преиздават книжките, за да можеш да докажеш на властите ДАЛИ могат да ти (пре)издадат книжката... Ако не отговаряш на условията - не ти я преиздават и НЯМАШ КНИЖКА...
Щом не си си направил труда да подадеш документите за преиздаване на книжката и тя е изтекла - НЯМАШ КНИЖКА...
Дали ще ти я преиздадат по-лесно ако преди това си имал такава - разбира се... Поне засега не са вкарали в Закон периодичните шофьорски изпити (за щастие :) )...

И това съвсем не е измислено тази зима... Както писах по-горе - имах акт за липса на шофьорска книжка преди около 20 години... Точно защото ми бе изтекла старата...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Airfan » 20 Юни 2017 16:42

Когато не си го носиш е 10 кинта, ама като изтече се води, че нямаш - примерно може да си медицински негоден вече.
Изображение Изображение

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 20 Юни 2017 18:15

добре де значи книжката е взех за 3дни а може да остана без частна соибственост например 6м :censored:
някой лови ли тънкия момент!?
Еб@ти и Шиб@н@та територия където живеем......
значи преди време един олигофрен ми отне предимство и ме потроши, колата ми стана тотал щета, падна и един светофар в сф и какво стана .............?
взеха му точки за отнето предимство, а и колата му остана в движение :censored: :censored: :censored: а аз последните 7-8г. нямам даже фиш ...
tooth.gif Toyota

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от iovkito » 20 Юни 2017 18:57

Справедливост няма , няма и да има .На мен затова ми се повдига от политици , адвокати , прокурори , полицаи и все хора от "системата" Като си свърша работата , заминавам за 1-2 месеца , за да си почина от идиотщината и след това се започва отново. :whistle:
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 20 Юни 2017 20:33

Незнам за вас ама аз мисля да си прехвърля парите в немска банка, пускам за продажба два чисто нови апартамента в софия и двата са с по две подземни паркоместа и мазета близо до метро и на комуникативни места (обзаведени са до ключ с висок клас климатизация) вземам си детето и се спасявам от тая шибана кочина.......(аз 30 години чакам светлото бъдеще, бачкам като вол и ще ме ебът некви идиоти.... няма да стане тая )
На новото поколение трябва да се даде някакъв шанс за нормален живот!!!
Айде със здраве от мен ,
btw администраторите могат да ми закрият профила!
tooth.gif Toyota

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от biro » 20 Юни 2017 21:06

Само не разбрах защо реши, че си останал без частна собственост. Регистрационният номер не е ч.с.
Болшинството нарушители са наглеци и като им напишат акт не го плащат, но си продължават с нарушенията. Това води до невинни жертви. Със свалянето на рег.номер ще се подобри дисциплината.
А ти като си много на зор да караш кола, поднови си СУМПС и си купи друго МПС.
Предполагам няма да ти идва на ум да шофираш нередовен за в бъдеще.
Аз не желая да съм потърпевш от водачи нарушители и адмирирам всякакви усилия да се редуцират.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

stst68
Мнения: 22
Регистриран на: 24 Яну 2011 23:00
Местоположение: София

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от stst68 » 20 Юни 2017 21:18

Решение № 8326 от 19.06.2014 г. на ВАС по адм. д. № 2404/2014 г., VII о.

Обстоятелството, че свидетелството за правоуправление на водача е с изтекъл срок не го прави неправоспособен, защото наличието на този документ само удостоверява правоспособността, не я поражда и съответно изтичането срока на документа не лишава водача от придобитото право да управлява МПС. С изтичането на срока на валидност на СУМПС водачът не губи правоспособността си, т. к. същото подлежи на подмяна съобразно разпоредбата на чл. 15, ал. 1, т. 1 Наредба № 1-157/1.10.2002 г. В случай, че срокът на валидност на този документ изтече, той се превръща в нередовен документ по смисъла на § 1, т. 2, б. "ж" ДР ЗБЛД. Санкцията за лице, което използува такъв нередовен документ, е предвидена в чл. 81, ал. 2, т. 6 ЗБЛД.

ПАМ по чл. 171, т. 2, б. "з" ЗДвП се прилага в хипотезите на отнет или иззет документ (в случаите по чл. 171, т. 1 и т. 4 ЗДвП) и когато водачът не притежава (в смисъл няма издадено) СУМПС. Респ. мярката е допустима при първоначална липса на СУМПС и последваща такава, поради отнемането му (при лишаване от правоуправление по съдебен или административен ред) или изземването му (при загуба на правоспособността), както и когато водачът не притежава правоспособност за съответната категория по чл. 150а ЗДвП, към която спада управляваното от него МПС.

Принудителната административна мярка по ЗДвП подлежи на обжалване по реда на Административнопроцесуален кодекс.

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 20 Юни 2017 21:19

:censored:
книжката съм я взел за 4 дни , а това че колата като е без номера не мога да я продам ,нито да я ползвам какво значи според теб ? и много ясно че няма да броя нови 20бона да пълна гушите на нашите мастии, аз вече гледам да се отърва от щялата си движима и недвижима собственост в булгар. А че с мвр-то ще се съдим до дупка, ако ще и до европейския съд ще стигна.
а и идиотите от мвр предлагат книжката да стане безсрочна да им еб@ мамата
 ! Съобщение от: slowtraveler
Моля без лични нападки guns.gif
tooth.gif Toyota

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 20 Юни 2017 21:24

Относно коментара на stst68 има по нови решения на административни съдилища ,обаче практиката във всеки град е различна,като за София например твърдо пада това недоразумение, в пловдив обратното.
tooth.gif Toyota

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от todor87 » 20 Юни 2017 22:00

Тука много озлобени хора нещо... Човека го правят на маймуна вие морал му четете. По вашата логика, като ви изтече валидноста на личната карта сигурно вече не сте граждани на Република България, ами бежанци. shutup.gif
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 20 Юни 2017 22:11

Въобще не става въпрос за озлобление - в момента усещам такова единствено у колегата....
По-скоро става въпрос за отегчение от постоянно мрънкащите хора, които не искат да поемат отговорност за грешките си... И ако си мислите, че в чужбина ще ви се радват на нарушенията, каквито и да са те - в голяма грешка сте...


Като каза лична карта - пробвай с изтекли лични документи да напуснеш страната, или да си изтеглиш 5 лева на гише в банката... Или да се явиш на изпит, за който се иска удостоверение на личността...
Точно преди 3 седмици щерката не бе допусната до шофьорски изпит заради това, че нямаше с какво да удостовери личността си (изтекла лична карта)... Не се бе сетила да си вземе паспорта...
Та трябва да мрънкам, че тя си има лични документи, ама били изтекли малко ( с месец - реално новата ЛК бе издадена, но щерката я домързяло да си я вземе)..


Има елементарни правила. Да, случва се напълно неволно да се нарушат. А колегата дали се замисля какви последствия персонално за него би могла да има евентуална авария докато е без книжка?
Тогава може липсата на автомобила да му се стори детска приказка...

Така, че смятам напълно законно и логично е глобен и автомобилът е спрян от движение - предполагам чл.171, ал.2 от ЗДвП....
Да, ужесточиха правилата тази година, и неслучайно имахме тема тук с предупреждение към колегите...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 62 госта