Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Kiki » 21 Юни 2017 11:30

todor87 написа: То се подразбира, че и когато ти е изтекло свидетелството не си НЕПРАВОСПОСОБЕН, а си с НЕРЕДОВЕН
То, като ти е изтекъл срока на личната карта, не означава, че не си българин, ама в банката няма да ти разрешат да изтеглиш някаква сума пари с невалидна карта.
По същата логика нямаш право да караш кола с изтекъл срок на валидност на книжката.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от todor87 » 21 Юни 2017 11:32

За мен СУМПС и ЛК са просто едни пластики, които периодично трябва да се подменят. За закъснелите трябва да има санкции, то си и има, по закона за личните документи. Ама за такова провинение мерките, които са взети на колегата са прекалени. А пази боже личния лекар да ме преценя мога ли, не мога ли да шофирам. По твоите притеснени за годност на водача, трябва на всяко подновяване и изпит да полагаш и психо тест и още не знам какво. А истината е, че всичките тези мерки, които се вземат не са превенция, а са само за да пълнят "хазната" (джобовете) на власт имащите. Кой ти мисли за народа? Ще ме оставят без кола за н-ти време. Ами работата,пари, жена,деца кой мисли за това? Айде работи ти без кола 6 месеца. Но сигурно ще се успокояваш с мисълта, че си наказан за това мега нарушение подобаващо и ще си караш байка.
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от peterhr » 21 Юни 2017 12:18

Тези мерки са измислени от безсилието на държавните институции да събират глобите. Защото няма механизъм, по който да се събират наложените глоби. И започват да измислят различни методи, къде работещи, къде не, само и само да отчетат дейност, че ще повишат събираемостта.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от biro » 21 Юни 2017 12:20

Toyota Yarispz написа: Да кажа и аз има предложение от мвр книжките да станат безсрочни...
По горната логика от вчера имам нова книжка с 10г. срок, ако след 3 години превъртя и взема да газя пешеходци това медицинско как се вписва....
Просто наказанието е несаръзмерно, питах как е в германия ситуацията евентуално някаква глабо и никакво писледствие за самата книжка ели пък автомобила
Я питай колко глобяват в Германия ако на публично място си изхвърлиш боклука или изкрещиш Heil Hitler. Ако беше толкова елементарна системата там, нашите телефонни измамници щяха да заработват в евро от немски бабички.

todor87, ти ако работиш с личната си кола лоша работа. Ако бизнесът ти зависи от МПС и ти го откраднат/тотализират закриваш бизнеса ли? Естествено, че когато колата е неразделна част от ежедневието, човек разчита на повече от 1 бройка.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 21 Юни 2017 12:30

Трудно може да се направи уравнивиловка...
В Германия са имали други проблеми и са намерили други решения... Например там едва ли всеки трети-четвърти кара с невалидна книжка...

todor87, честно казано дали са прекалени мерките - навярно... Все пак проекта бе за борба точно с хората без книжки...
А дали ми пука дали ще ме оставят без конкретна кола за месец? Едва ли - имам достатъчно 'резервни' варианти - лични и служебни автомобили...
Тукашният колега със същия казус също не е останал без 'резервен' вариант...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от todor87 » 21 Юни 2017 13:20

Не съм фен на обясненията колко и по колко имам. Но самата мисъл, че колата ще ми е на "трупчета" заради някаква небивалица няма да ми дава мира. Хората БЕЗ книжки нямат нищо общо с хората с НЕВАЛИДНИ книжки. За каква борба говорим? wacko.gif И предполагам, че на повечето хора им пука понеже нямат "н" на брой превозни средства. То като опре ножа ще мислиш варианти ама за такива глупости бива ли? mad.gif
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 21 Юни 2017 13:40

Нали си наясно, че притежанието на недействителна книжка не може да доведе до някакви преференции...
Недействителната книжка може да е в резултат от много фактори... Започвайки от немърливост на потребителя (моя случай бе точно такъв :) ), преминавайки през отнети контролни точки, незаплатени глоби, психологическа и медицинска негодност, груби нарушения на правилника и т.н..
Който му пука - да спазва закона...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от nowyaris » 21 Юни 2017 14:00

Невалидно СУМПС е просто парче пластмаса.И в България,и навсякъде.Пък защо точно е невалидно- всеки сам си знае-на ченгетата не им е тва работата.Между другото и тук,в Австрия свалят номерата за щяло и нещяло.Ама 'агнетата" си плащат и си траят.Личния ми съвет е ако някой е решил да продава всичко и да се мести на Запад , преди това хубаво да си помисли. Щото тукашните ченгета са барем три пъти по ербап от българските.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от todor87 » 21 Юни 2017 15:08

slowtraveler написа: Нали си наясно, че притежанието на недействителна книжка не може да доведе до някакви преференции...
Недействителната книжка може да е в резултат от много фактори... Започвайки от немърливост на потребителя (моя случай бе точно такъв :) ), преминавайки през отнети контролни точки, незаплатени глоби, психологическа и медицинска негодност, груби нарушения на правилника и т.н..
Който му пука - да спазва закона...
Значи според теб човек, който никога не е изкарвал курсове и полагал изпит за шофьор се приравнява с такъв, който има СУМПС и просто е забравил или невидял, че трябва да си подмени пластиката...Аз така тълкувам думите ти...Дано греша...
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 21 Юни 2017 15:34

Разбира се че е така според Закона ( и в повечето държави) - не грешиш...
Понасяш си последствията според нарушението... Ако смяташ, че е незаконно - го обжалваш и влизаш в съда (в конкретния случай, въпреки, че е доста сурово наказанието, не смятам, че е незаконно)...
Ако смяташ, че по принцип е неправилно - внасяш предложение за изменение (дали чрез някоя партия, или чрез гражданско сдружение - това са формалности)...

Издребняването по твоята логика води до множество 'разклонения', които няма как да бъдат обхванати в закон... Според теб кой е по-опасен - състезател от Ф1 (навярно се сещаш, че наскоро единия от участниците там нямаше СУМПС, защото нямаше години за получаването му), или бай Пешо, никога не излизал от с.Долно нанагорнище, ама имаш СУМПС... Закона се прави за общия случай... И за да има ред - трябва да се спазва, дори и да не ти отърва...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Airfan » 21 Юни 2017 16:19

Предполагам, че е разписано нещо от типа "налага глоба от хх лв до хххх лв" или "спира от движение за период от х месеца до хх месеца" и в този случай ако си с изтекла книжка, ще си в ниската граница, а ако си нямал книжка или имаш утежняващи обстоятелства - отиваш на максималното.
Изображение Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Kiki » 21 Юни 2017 16:27

Не знам защо още се спори по въпроса?!
Закона си е закон и трябва да се спазва!!!
Защо трябва да спорим, дали манго, който никога не е карал курсовете, а има книжка и кара по пътищата е по-добър от този, който не си е заверил навреме книжката? Важното е, че и двамата са нарушили някакъв закон и трябва да си понесат наказанието според закона за съответното нарушение.
Дидо ви го е написал, че ченгетата в Австрия са три пъти по-строги, защото и законите са по-строги.
Именно затова в края на краищата там има и многократно по-добра дисциплина по пътищата и не само по пътищата.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от todor87 » 21 Юни 2017 18:13

http://www.paragraph22.bg/22-sedmichnik ... ski-knijki
Ето ви един анализ. От прочетеното излиза, че просто пак нямаме точен и ясен закон. Пълна каша. Пълен АБСУРДИСТАН сме. Всеки власт имащ орган да си го тълкува закона както иска и да те клатят за щяло и не щяло. sad.gif
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 21 Юни 2017 18:57

Колега ти с радиото спорил ли си. :)
worthy.gif

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Iliyа Damyanov » 21 Юни 2017 20:00

dimkaraganchev написа: Е, в чужбината ще го посрещнат с отворени обятия. Особено, като разберат, че е булгар... :)
В чужбината въобще не им пука дали си булгар! Ако си плащаш данъците много те обичат и уважават. До скоро си мислех , че са супер гадове и си е узаконен рекет защото доста пари ми смъкват. Но като се поогледах разбрах смисъла от големите данъци.
Ще дам пример за единствения ми контакт с пътна полиция. В делничен ден в пиков час след обед на кръстовище леко ме тръкна чевена кола и избяга. Щетите бяха козметични по бронята. Обадих се по телефона и след няма две минути се появиха някакви цивни с кола без означения но със син букакан. Първо направиха няколко снимки а после освободихме кръстовището. Последва обяснение какво и кога се е случило и ми казаха да си заминавам.След час и половина ми се обадиха от полицията да отида в едно от управленията им с колата. Въпросната червена кола таман я разтоварваха и се оказа Ауди тройка с унгарска регистрация. Питах за шофьора и ми казаха , че нямам работа с него но от любезност ми обесниха че е арестуван и е в друго управление но там нямало паркинг , мен са ме извикали за да вземат проба от боята защото застрахователите го изисквали. Освен това като приключат по моя случай ще го прехвърлят в ZOLL (данъчно митническа служба) защото има адресна регистрация от 7 години в Германия и си търсят пътни данъци на унгарската кола. Абе страшно ми се видя за момента и после като се замислих ми стана още по-страшно. Според мене е наситено с камери които лично аз не виждам и второ за един хулиган на пътя какъв ресурс е използван за да го арестуват за час и половина ...... а тука си има и дрога и оръжие в циркулация......... мисля , че учавстваме в някакъв дирижиран маскарад.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 62 госта