"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
color
Мнения: 93
Регистриран на: 03 Май 2017 20:24
Местоположение: София

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от color » 15 Май 2017 09:55

Колеги,здравейте,
отскоро съм собственик на Avensis T25 2.0 D4D, закупен от автокъща в България.
Регистрирах го в КАТ София преди няколко дни и чак днес ми направи впечатление, че в големия талон е отбелязано "Без номер на двигателя".
Колата е от Италия и в оригиналния талон също нямаше сериен номер, а само кода на двигателя - 1AD-FTV.
1.Това проблем ли е и да ходя ли да се разправям в КАТ или да не го мисля?
2.Също бих искал да попитам къде е щампован номера и как мога да си го проверя за собствено успокоение?
Последно промяна от Akima на 16 Май 2017 00:14, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.Честито.Правопис.
Toyota Avensis D4D 2.0 126hp
Nissan Primera P10 1.6i 102hp

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от mfandakov » 15 Май 2017 20:39

Аз лично бих се зарадвал на това,случвало ми се е и колата ми впоследствие си смени мотора от 2000 на 3000 кубика. tooth.gif
Последно промяна от Akima на 16 Май 2017 00:34, променено общо 2 пъти.
Причина: Правопис.
worthy.gif

Аватар
babata
Мнения: 117
Регистриран на: 05 Мар 2016 16:09
Местоположение: Плевен

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от babata » 15 Май 2017 20:58

color написа: Това проблем ли е и да ходя ли да се разправям в КАТ или да не го мисля?
Аз бих казал, че си късметлия, че си я регистрирал! smile.gif
Не виждам никакъв проблем - не съм специалист и това е мое мнение.
А за това, че си късметлия, накратко моята история.
На 28.04.16 г. си купих колата от автокъща, документи, застраховки, договори...и към в къщи. Чакам 1-во майските празници, отивам в КАТ..., А?, няма номер на двигател....
Комисия, криминалисти, прокуратура, полиция...много тежка процедура, загуба на време и пари на данъкоплатеца и за защо!?
И така, чак след летните отпуски на бюрократите, към края на октомври отивам в КАТ, но документите ги няма. Отивам до прокуратурата да ги получа лично и се връщам в КАТ. Оказа се, че го няма заявлението за регистрация. Питам шефа на КАТ: и ако не се намери, какво правим. И той ми вдига рамене. Не може да се извади копие, нищо. Айде обратно по веригата на документите: комисията от КАТ /като ме видеха и направо ми казваха върнати ли са документите или не, без да ги питам/, криминалистите, РПУ-то, където давах показания като някой престъпник, и накрая в прокуратурата, където били сложили заявлението в "тяхната" папка. Вадат го, искат разрешение от прокурор да ми върнат МОЯ документ, срещу подпис, питам ги има ли други оригинали при тях, ровят, вадят още нещо, пак чакам разрешение от прокурора да си ми го върнат и айде в КАТ. Давам ги на шефа, поглежда решението и слага един подпис.
Готово!
За този подпис чаках 6 месеца.
А за какво беше подписа? Да се регистрира "Без номер"!
След това още толкова перипетии с номер по избор, но това е друга тема.
В крайна сметка разбрах, че колата не е крадена и спокойно мога да пътувам в чужбина, че двигателя е сменян гаранционно и е на около 80К, че DPF е сменен и още някой и друг +. Колко са минусите, не знам.
Но както баба казваше: всяко зло за добро.

С две думи, щом имаш регистрация не го мисли, а се наслаждавай на шофирането на този автомобил.

П.П.: Моят е същия мотор и ми казаха, че за някой държави въобще не "набиват" номер на двигател-не знам колко е вярно.
А може и твоят двигател да е "по-нов". Сменените двигАтели нямат номер, а само кода/типа на мотора 1AD-FTV. Това пише на моя.
Успех.
поздрави
Димитър
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV , 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Без номер на двигателя в големия талон - проблем ли е?

Мнение от Akima » 16 Май 2017 00:31

Ето как трябва да изглежда щампата със серийния номер.
Ето как трябва да изглежда щампата със серийния номер.
s-l1600.jpg (89.36 KiB) Преглеждано 11791 пъти
"Шопландската" Пътна полиция е пословична с мотивацията и натовареността си - вероятно при огледа не са го разчели - поради мръсотия например...
Възможна е и гаранционната смяна на мотора .
В целият свят моторът е консуматив като всички останали агрегати по колата.
Тук има прекалено много тарикати на квадратен метър - както и в съседните балкански държави.
Карайте си колата - темата от тук нататък е напълно излишна.

П.С.Хубаво е да се научите, че КАТ не съществува.
Органът, който Ви вълнува се казва Отдел "Пътна полиция" към СДВР.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от Airfan » 16 Май 2017 08:48

Няма как гаранционно да ти сложат двигател без номер, какви ги говорите бре хора? Нали после трябва да се купуват части за него, а понякога различните серии идват с леко различни части. Имало е корозия или мръсотия и някой го е домързяло да чисти или просто не са знаели къде да търсят. worthy.gif
Изображение Изображение

Аватар
babata
Мнения: 117
Регистриран на: 05 Мар 2016 16:09
Местоположение: Плевен

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от babata » 16 Май 2017 09:00

Airfan написа: Няма как гаранционно да ти сложат двигател без номер, какви ги говорите бре хора?
Факт!
Доказано от сервиз на Тойота с разпечатка на поръчката и вложените части.
Поне моя случай е такъв и такова обяснение ми бе дадено.
поздрави
Димитър
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV , 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от Airfan » 16 Май 2017 09:08

Можеш ли да я сканираш и покажеш тук. Баси ,ще си ударя шапката в земята ако видя такова нещо.
Последно промяна от Akima на 16 Май 2017 20:26, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.
Изображение Изображение

color
Мнения: 93
Регистриран на: 03 Май 2017 20:24
Местоположение: София

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от color » 16 Май 2017 10:57

Колата я проверих по VIN в ТМ Ауто и е правен гаранционен ремонт на главата в Италия, но без да е правено нищо по бутала, цилиндри и т.н. Всъщност точно служителя който ми прави справката ми каза да погледна в талона и да сверя номера на двигателя с този който излиза според тяхната система. Това ми е първата Тойота и не знам къде точно да търся номера, затова помолих за съдействие. @Akima - благодаря за посрещането и снимката, ако ме насочиш и къде точно по двигателя се намира ще е супер.
Toyota Avensis D4D 2.0 126hp
Nissan Primera P10 1.6i 102hp

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от mfandakov » 16 Май 2017 12:00

Akima написа: П.С.Хубаво е да се научите, че КАТ не съществува.
Органът, който Ви вълнува се казва Отдел "Пътна полиция" към СДВР.

Тези в Пловдив ги мързи явно да си свалят табелата.

ул. „Напредък“

https://goo.gl/maps/o62UPdVMSaB2
Последно промяна от Akima на 16 Май 2017 13:42, променено общо 1 път.
Причина: Оправен цитат.
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от slowtraveler » 16 Май 2017 13:45

Офтопик
хахаха - юнака или девойката с опела са трепач :) И сам да съм в трамвая - пак ще се блъскам :)

За табелата - такива солидно изработени табели не се свалят как да е...
Мога да ти покажа снимки от центъра на 'северозападно' европейски град, където от огромни пана на стените на блоковете те гледат Маркс, Енгелс, Димитров, май Ленин и още някакъв от старите величия, ама Васил Коларов ли бе - забравил съм... Струва много пари да го премахнеш, и да поставиш нещо на негово място... Ама какво да монтираш там?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от Akima » 16 Май 2017 14:04

color написа: ако ме насочиш и къде точно по двигателя се намира ще е супер.
До камбаната на скоростите беше при 1AD - но това е по памет. :whistle:
Airfan написа: Няма как гаранционно да ти сложат двигател без номер, какви ги говорите бре хора? Нали после трябва да се купуват части за него, а понякога различните серии идват с леко различни части.
Изначално се бъркате...
Има съществена разлика между номер и код на мотора.
Секвенциаленият номер служи само за отчетност, а кодът "носи" характеристиките на мотора.
И никой не поръчва части без да направи дефектовка на отворен мотор - дори и дилърите!
Съвсем нормално е да няма секвенциален номер, но е задължително да има табелка с код на мотора.
Аксиома е, както в авиацията всички болтове са с главите нагоре.
mfandakov написа: Тези в Пловдив ги мързи явно да си свалят табелата.
Горното само потвърждава тезата ми. wink.gif
Освен това вижте бялата "демократична" табела точно над входа.
Нагледно:
http://gdnp.mvr.bg/Administrativni_uslu ... efault.htm

Много пенсионери наричат "Банка ДСК" ЕАД - ДеСеКаса. tooth.gif
Независимо, че от доста време са собственост на OTP Group - https://dskbank.bg/Page/default.aspx?xm ... -BG/About/.
Просто хората не се учат - интересно е, чи природата и времето модерират най-добре. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от Toyota Fan Forever » 16 Май 2017 15:06

В резервни части всеки двигател идва (short block - също, както и гол блок) с щампована (отлята) фамилия на двигателя, но без номер след това - площадката за номера е празна. Последващата регистрация е "без номер". Голям хит обаче, когато интервенцията е на лизингов автомобил, рефакциите относно КАТ - разправиите са за лизингополучателя след придобиване :D на автомобила, именно той ходи да събира документи - поръчки, фактури ...
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от WoLF » 16 Май 2017 16:11

Офтопик
Akima написа: Много пенсионери наричат "Банка ДСК" ЕАД - ДеСеКаса.
Тъщата я мисли за държавно учреждение и само нея ползва(касата) за по-сигурно да не ѝ вземат парите...
ИзображениеИзображениеИзображение

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от e 10 » 16 Май 2017 16:21

Така е регистрирана още в началото на 2006 г. В белите държави двигателят е резервна част.
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Прикачени файлове
IMG_20170516_160845.jpg
IMG_20170516_160845.jpg (506.83 KiB) Преглеждано 11656 пъти
Последно промяна от Akima на 16 Май 2017 20:37, променено общо 1 път.
Причина: Лични данни.
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

"Без номер на двигателя" в регистрационния талон /Свидетелство за регистрация - Част I/ ?

Мнение от Оги » 17 Май 2017 10:42

Щом са издали талона така никой нищо не може да каже за таз кола. Собственика няма никакво общо с издаването на талона - да са гледали, да са чели, талона си е държавна собственост. Това, че плащаме такси за да го издадат и го съхраняваме не означава, че някой от нас може да отговаря затова, че техен служител не е видял нещо си там или някой да смята липсата на тоз номер за недостатък. Между впрочем - случва се и при други марки автомобили да нямат номер на мотор. Ми като няма какво...газ до ламарините...

п.с. и да не си мислите, че КАТ е свещено нещо- наскоро ми издадоха удостоверение за собственост с грешка в регистрационния номер !
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 59 госта