Допускане на негативни мнения...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено

Да се допускат ли негативни мнения на новорегистрирани колеги

Анкетата свършва на 16 Ное 2017 15:34

1. ДА
33
46%
2. НЕ - чак след 10 мнения
26
37%
3. НЕ - чак след 20 мнения
5
7%
4. НЕ - чак след 30 мнения
7
10%
 
Общо гласове: 71

aandonov
Мнения: 61
Регистриран на: 16 Ное 2017 17:55
Местоположение: Шумен

Допускане на негативни мнения...

Мнение от aandonov » 27 Ное 2017 10:23

slowtraveler написа:Но мнения от рода 'сестрата на Пешо е к...ва' едва ли са неприятни само за мен..
А хубава ли е? :)
Toyota Yaris 1.0 2010
Toyota Yaris 1.0 2013

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 27 Ное 2017 11:07

Като мис България - сам си тълкувай както си искаш tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ufer
Мнения: 2584
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 32 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от ufer » 27 Ное 2017 18:25

Според мен трябва да се допускат негативни мнения, защото те служат като балансьор за културата на обслужване и качеството на ремонтите у нас. По този начин и сервизи, и гаражни майстори могат да си сравняват малко часовника, защото "балканското" мислене си е голям проблем във всички сфери на обществения живот. Разбира се, мненията трябва да са аргументирани и да позволяват "обратна връзка" както с форума, така и с критикувания сервиз (майстор).

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Kiki » 27 Ное 2017 18:42

ufer написа: По този начин и сервизи, и гаражни майстори могат да си сравняват малко часовника, защото "балканското" мислене си е голям проблем във всички сфери на обществения живот.
Това "балканското" мислене само в едната посока ли е?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 27 Ное 2017 20:40

ufer, в случая никой не оспорва възможността да се пускат негативни мнения... Въпросът е такива мнения да могат да пускат що годе достоверни източници...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ufer
Мнения: 2584
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 32 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от ufer » 29 Ное 2017 10:15

Трудна работа е достоверният източник. Някой може да има и 10, и 50 мнения, и пак да не е обективен - меко казано. А Кики, това за "балканското мислене" може да бъде и в една посока, и във всички: на принципа "Атом от всички страни! Спасявайте се!" Ние сме и малко особена нация. При нас се преплитат прекалено много характерни черти - и хубави, и лоши. Може би и затова хаосът при нас и комшиите е толкова голям. В Западна Европа хората са доста по-праволинейни и там нещата подлежат на по-голям контрол и ред. А бе оправия няма, а ако има, тя е у нас на късмет...

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Kiki » 29 Ное 2017 10:55

ufer написа: Трудна работа е достоверният източник. Някой може да има и 10, и 50 мнения, и пак да не е обективен - меко казано. А Кики, това за "балканското мислене" може да бъде и в една посока, и във всички Ние сме и малко особена нация. При нас се преплитат прекалено много характерни черти - и хубави, и лоши.
Точно това имах предвид, когато ти зададох въпроса! Затова не мисля, че може да са даде категоричен отговор на въпроса дали да се допускат или не такива мнения и да се удари със секирата но главата на някого.
Има и добри и лоши хора, има и добронамерени и обратно.
Много добра идея на модератора да пусне тази тема, но дано добрият разум да надделее.
Аз разсъждавам по следния начин:
Когато един добросъвестен клиент е доволен от някаква услуга, може да изкаже своето положително мнение, може и да не го изкаже, но никога няма да я оплюе.
Когато един гадняр, който иска да навреди на някой, може и да е доволен, но ще направи всичко възможно да навреди, заради завист, заради лошотия или заради това, че винаги е недоволен от всичко и всички независимо как е обслужен. Познавам такива хора.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
ufer
Мнения: 2584
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 32 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от ufer » 30 Ное 2017 07:57

:thumbsup:

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Допускане на негативни мнения...

Мнение от kostadinnm » 30 Ное 2017 23:00

Аве, защо света трябва да е черно-бял?! И какво като има някакво негативно мнение. Аз като проучвам за надеждност дадена услуга/продукт, гледам да изчета по възможност целия спектър от мнения за нея. Естествено има един минимум, който трябва да се отрязва(неграмотни/спамаджийски мнения). Най-сконфузно е като няма мнения.
Има дългогодишно проучване(не мога да го намеря) за щастието/дълголетието. Там едно от нещата е, че стреса(предполагаемо причинен от конфронтация при работни, вкл. и услуга<->клиент, взаимоотношения) не е непременно скъсяващ живота. Въпрос на възприятие - дали го смяташ за препятствие за да продължиш или ненужна пречка, където някой/нещо умишлено те спъва. А, хората, които в ранните си години били оптимисти(съотв. избягвали да влизат в конфронтация), по-нататък се чувствали по-нещастни, заради неоправдаване на очакванията им.
Та така и ние сега - чудим се дали да оставяме хората да се коментират свободно във форума или да следим за потенциални хейтъри, като ги рязваме овреме да не ни развалят спокойствието на малкия китен тойота форум :) Ако са единични случаи(т.е. да не са регистрирани повече никове или да не се репликира "на въпреки" на всяко мнение на ответника), не виждам защо да им се пречи. А, ако се появи някой ценен за форума, ще спечелим всички.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 01 Дек 2017 01:48

kostadinnm написа: Естествено има един минимум, който трябва да се отрязва(неграмотни/спамаджийски мнения).
Целта на запитването в темата е точно отрязването на спамаджийските мнения... Не бих окачествил по друг начин единично мнение с такава единствена цел...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Допускане на негативни мнения...

Мнение от nowyaris » 01 Дек 2017 06:19

kostadinnm написа: Аве, защо света трябва да е черно-бял?! И какво като има някакво негативно мнение. Аз като проучвам за надеждност дадена услуга/продукт, гледам да изчета по възможност целия спектър от мнения за нея. Естествено има един минимум, който трябва да се отрязва(неграмотни/спамаджийски мнения). Най-сконфузно е като няма мнения..
Щото,Колега,ако не е "черно - бял" света става "50 нюанса сиво".И ако си от ебаната/битата страна си е много гадно.Освен ако не си "мазо". Ако искам да си съставя мнение,отивам на място и си го съставям сам,като за целта си плащам,ако е нужно."Тоя казал,оня рекъл" не ми върши работа.Особено когато Някой се опитва да ме убеди че нещо , от което лично съм бил доволен,е кофти.Или обратното.
И все пак за мен е важно кой е този "Някой". Във този Форум има доста Колеги,в чието мнение може да се вслушаш.И да се съобразиш с тяхното мнение.Но не и да го приемаш на 100 %.Те са си тук от Години.
Има и други.Темата е за тях.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Kiki » 01 Дек 2017 08:09

kostadinnm написа: Аз като проучвам за надеждност дадена услуга/продукт, гледам да изчета по възможност целия спектър от мнения за нея
И като прочетеш някое негативно мнение, написано доста майсторски, за да те накара да се замислиш сериозно, си готов да се откажеш, нали? А замисляш ли се дали наистина това мнение е съвсем искрено или цели нещо друго?
Точно затова е повдигнат въпроса в тази тема, за да се намери начин да се ограничи възможността на ново регистрираните да влияят недобросъвестно на такива като теб.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 01 Дек 2017 08:36

nowyaris написа: И все пак за мен е важно кой е този "Някой". Във този Форум има доста Колеги,в чието мнение може да се вслушаш.И да се съобразиш с тяхното мнение.Но не и да го приемаш на 100 %.
Правилно - всеки изказва мнение през призмата на своето усещане за ситуацията... От друга страна макар и може да не съм съгласен с направените изводи и съждения от колега, на доста от колегите бих приел споделен факт за 99% истина, колкото и невероятно да ми се струва.
Което лично не бих направил с непознат виртуално или реално колега, за който не съм си изградил все още мнение. А новорегистрираните (или да го наречем - малко активните, защото може да се е регистрирал преди пет години, но да не е написал нито едно мнение)

А идеята на темата много точно я е формулирал Кики :
Kiki написа: Точно затова е повдигнат въпроса в тази тема, за да се намери начин да се ограничи възможността на ново регистрираните да влияят недобросъвестно
на колеги, които смятат форума за крайна инстанция и приемат всичко написано в нета за чиста монета.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Допускане на негативни мнения...

Мнение от kostadinnm » 01 Дек 2017 18:08

Въртете го, сукайте го - така както го описвате, искате само супер-човеци да се присъединяват към форума. А аз пиша, защото виждам, че модераторите имат желание за някаква промяна. Ако slow не беше "рискувал" да върне мнението на gogosiv, аз, въпреки, че се досещах, нямаше да разбера точно какви са законовите принципи при покупко-продажба. Надявам се на други хора вече да им е станало ясно. Отделно и дискусията за собственик<->майстор и кой трябва да е отговорен за резервните части. Все такива неща, ама си трябва диалог.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 01 Дек 2017 20:19

► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта