Допускане на негативни мнения...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено

Да се допускат ли негативни мнения на новорегистрирани колеги

Анкетата свършва на 16 Ное 2017 15:34

1. ДА
33
46%
2. НЕ - чак след 10 мнения
26
37%
3. НЕ - чак след 20 мнения
5
7%
4. НЕ - чак след 30 мнения
7
10%
 
Общо гласове: 71

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от mfandakov » 15 Ное 2017 23:16

Понякога хората наистина са излъгани от търговци на употребявани части/не визирам никого/.
Но вината си е на този който търси по евтиното,вместо да си купи нова част.
По темата, всички нагласени негативни мнения рано или късно "увисват".
И за това мисля че не трябва да се слага такова "сито",за мнения на новорегистрирани хора.
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2017 23:20

Причината за такова сито може да бъде например 'хигиената във форума'...
Сами сте се убедили, че разпространяването на 'фалшиви новини' въпреки всичко има резултат - част от хората започват да вярват на фалшивите новини... Същото е и при форума (не визирам конкретния казус - там предполагам просто е станало недоразбиране между страните).
Каква е ползата от разпространяване на такъв тип информация?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
WoLF
Мнения: 2550
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 210 пъти
Получена  благодарност: 94 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от WoLF » 16 Ное 2017 01:35

Мисля има достатъчно интелигентни хора в този форум, които да видят неистинността и да я "наградят" по свое усмотрение, а след достатъчно негативни реакции темата да се заключи, но да седи за назидание tooth.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Kiki » 16 Ное 2017 07:24

mfandakov написа: По темата, всички нагласени негативни мнения рано или късно "увисват".
Така е, но за сметка на предлагащия услугата, който през това време ще загуби доста клиенти, а не за сметка на
този, който заблуждава.
За съжаление обаче, не можеш да му вземеш клавиатурата на недобросъвестния писач. bash.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от dokkito » 16 Ное 2017 07:56

Лошата реклама и негативното мнение винаги е най- добрата анти реклама. Хората , които мамят го заслужават . Минава време докато се разбере дали е истина. В ситуацията винаги има спечелили и загубили. Смятам , че всеки има право да се произнесе, но за съжаление винаги има подведени хора, защото в такъв диалог единия лъже.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 16 Ное 2017 08:06

WoLF написа: Мисля има достатъчно интелигентни хора в този форум, които да видят неистинността и да я "наградят" по свое усмотрение, а след достатъчно негативни реакции темата да се заключи, но да седи за назидание tooth.gif
Въобще не оспорвам това... Но има хора, които могат да се подведат точно по такъв тип мнения и на това разчитат и 'злосторниците'.
Дори имам близък роднина, много добър човек, който обаче с удоволствие би повярвал на такива писания - кой каквото му каже - все е истина. И след това мърмори, че все той се набутвал tooth.gif (аналогията с телефонните измамници навярно е доста близка - те не разчитат на 'интелигентната' част от населението, а разчитат на доверчивата (макар и тя също може да е много интелигентна)..
Затова и идеята ми бе как да направим форумът 'по-чист' от недобросъвестни писания. Да, в заглавието съм написал 'Негативни' вместо недобросъвестни - имам предвид второто, но там нещата стават още по-размити и трудни за канализиране...
Да, навярно по-точно е ограничаването на 'прекалено позитивни и прекалено негативни' писания, отличаващи се от писаните по темата :) Което обаче също не е правилна формулировка, защото много често колегите с различно мнение (но добросъвестните) са инициатори на движението напред :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Допускане на негативни мнения...

Мнение от iakrastev » 16 Ное 2017 09:51

Според мен най-разумното би било новодошлия колега batececo да защити изстреляното във въздуха изречение с конкретни аргументи, доказателства и примери и ако не го направи => всичко това, което обявява е една добре спретната лъжа продиктувана от негови лични мотиви/въображения или някакъв опит за подкопаване на авторитета на друг човек. Съответно, ако тези по-горе споменати аргументи ги има и са добре обосновани, колегата Нико да напише едно мнение това така ли е или не. В случай, че както наблюдаваме такива аргументи от batececo няма в продължение на доста време, аз лично за себе си приемам, че всичко е една добре спретната история и просто човека е влязъл оплюл е някой, и си е тръгнал, и съответно няма място за присъствие в този форум. По ясно от това здраве му кажи. Иначе да съгласен съм, че в спора се ражда истината, но подкрепена с доводи и аргументи.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
batececo
Мнения: 571
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 176 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от batececo » 16 Ное 2017 09:54

Май ме бъркаш с колегата, който плюе Нико.

Първо не съм новотегистриран. Отвори ми профила (един клик) и виж.

Второ НЕ АЗ съм се оплаквал от Нико. Даже както казах съм си поръчвал неща от него и съм много доволен. Пак прочети, оплакалия се беше поръчал двигател и е частен случай. Това не съм аз. Намери темата и прочети.

Трето подскочих като видях споменаването на един "форумен" майстор от бегеком форума (комунистическия) на рено. Не мога да си замълча, при положение че знам какъв монтаж направи на мой приятел. Имаше и тема и мнения в стария рено бегекомския форум (преди 5 години) които бяха затрити.

Прочети малко преди да ме обиждаш и да ми припосваш неща, които не съм казал!

Ето ти темата и въпрсното мнение на НОВОРЕГИСТРИРАНИЯ колега (каква изненада - това не съм аз!):
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?p=331169#p331169

Моля те да си едитнеш мнението!
Последно промяна от batececo на 16 Ное 2017 10:38, променено общо 2 пъти.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Допускане на негативни мнения...

Мнение от iakrastev » 16 Ное 2017 10:11

И не на последно място към колегата slowtraveler - чел съм правилата на форума, преди малко реших отново да ги прегледам, за евентуални промени. Колега дай ми конкретна формулировка на "Допускане на негативни мнения...". Кое и по какви механизми регулира/преценява кое мнение е негативно. Ясно е че това го прави модератор, но стигаме отново до това, че говорим за човешки фактор, което е силно субективно и трябва може би да има ясно разписани правила, кое се третира за негативно, кое НЕ и защо е поставено в графа негативно. Съгласен съм, че трябва да има някой, който да коли и беси, т.к в един момент ще настане анархия, но преди да се удари ножа, трябва да бъде разписано защо това се налага и когато това ясно е разписано в едно правила и хората са се съгласили с това, да не им идва като гръм от ясно небе, защо и поради какви причини мен ме няма на картата и всеки да си носи отговорността. Пример, аз сега искам да гласувам за анкетата по-горе, има си мои лични убеждения, но въпреки това човек може да се раздвои между някой от отговорите. Надявам се, че това мое питане няма да се третира като негативно, а по-скоро в положителна насока за самия форум. Живи и здрави!
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
batececo
Мнения: 571
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 176 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от batececo » 16 Ное 2017 10:18

Прочети ми мнението по горе. Допуснал си грешка и ме обиждаш необосновано. Пропускаш мнения, не редове...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 16 Ное 2017 10:23

iakrastev написа: Според мен най-разумното би било новодошлия колега batececo ....
Въобще не става въпрос за конкретен човек, а още по-малко за колегата batececo (четете по-внимателно - не е той колегата, който е писал мнението за проблема :whistle: )...
Освен това не смятам , че колегата, във връзка с чието мнение относно НИКО въобще повдигнах въпроса, е действал с користна цел - според мен просто не са се разбрали или някой е говорил с недомлъвки.
Но това е само причината да повдигна въпроса, и се надявам да достигнем до консенсус как да се процедира в бъдеще с подобни (поне според мен - недостатъчно аргументирани) негативни (или силно позитивни) мнения от новорегистрирани колеги...
Целта съвсем не е цензура, а по-скоро - изолиране на възможността на некоректни 'инцидентни' потребители да използват форума за дезинформация..
Това, че е било изтрито негативно (или силно позитивно) мнение на новорегистриран потребител, не значи, че при утвърждаването на колегата във форума, в бъдеще същото такова мнение ще бъде изтрито.

Относно Правилата и 'негативните мнения' - може да се разпише по различен начин... Например 'Не се допуска писането от новорегистрирани потребители на мнения, уронващи или силно преувеличаващи впечатленията от утвърден участник във форума, до утвърждаването на новорегистрираните потребители като коректни и полезни за форума'.
Да, може да се вкара и 'графата' Репутация в условията...


П.С. в допълнение - ето пряк пример за нуждата от модерация - колегата batececo съвсем нормално е пуснал доклад срещу мнението на iakrastev, защото се е почувствал обиден, и наистина не той е авторът на мнението, което е било модерирано. Представете си подобно съобщение от съвсем непознат и неактивен във форума потребител. Според статистиката в анкетата значи е по-добре да остане такова мнение, пък всеки, 'който е достатъчно интелигентен' да си решава дали е истина или не? За мен това не е правилното решение...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Допускане на негативни мнения...

Мнение от iakrastev » 16 Ное 2017 10:32

Колега batececo - правя сериозен едит на мнението си и се извинявам за несправедливите нападки към теб! Изваденото от контекста изречение от написано от теб batececo написа:
Източник Оправя "коли" (30 годишни дараци, оп, "легенди") на модове безплатно, в замяна на това "неподходящи" мнения на недоволни изчезват безследно. Безплатна реклама и постоянни хвалби.
Ме накара да напиша всичко това, защото съм бил свидетел на много такива безпочвени изцепки. Сега разбирам, че всъщност човека който плюе е друг (gogostiv), за което се извинявам!
Но чак да даваш квалификации, че ме мързи или не ми се занимава, мисля си че не се връзват на факта, че дори и в момента пиша всичко това.
Мисля при така поднесените ми извинения разбираш каква е била основната цел на поста ми, а именно пише се нещо негативно, но се аргументира добре в противен случай всичко си остава една постановка.
Жив и здрав! Карай я по-спокойно.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
batececo
Мнения: 571
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 176 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от batececo » 16 Ное 2017 10:36

Благодаря, извинявам се и аз ако съм те засегнал по някакъв начин.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Допускане на негативни мнения...

Мнение от iakrastev » 16 Ное 2017 11:27

Към "slowtraveler" - 'Не се допуска писането от новорегистрирани потребители на мнения, уронващи или силно преувеличаващи впечатленията от утвърден участник във форума, до утвърждаването на новорегистрираните потребители като коректни и полезни за форума'. - До тук добре, може би трябва да се разпише кога се случва това утвърждаване, може би комбинация от брой коментари / период от регистрацията на потребителя + някакъв feedback от останали потребители във форума. Според статистиката -> статистиката е хубаво нещо, но ако не се замислиш преди да избереш нещо като отговор за който гласуваш, може леко да се изкриви представата за нещата. А и аз лично не съм превърженик на мисленето, "Като не е в мойта градина, какво ме интересува. Да стои там поста да се плюят, пък така ли е не е ли, какво ме интересува." Тук според мен е много важно да се добави и още нещо в противовес с предложеното, забелязвам че понякога се пускат едни заядливи, иронични, и неща от типа "ти си прост", коментари обратно от именно утвърдените потребители. Сега ще кажеш дай пример. Мисля се сещаш за какво говоря, та може би е желателно да има контрол на утвърдени потребители от други такива. За да има някакъв контрол и на по-високо ниво.
Съгласен съм, че има хора във форума, които се регистрат и не знаят къде се намира двигателя на автомобила, но въпреки това, подход трябва да има, но не и от типа на заяждане, ирония и т. н ., именно в тази ситуация утвърдения (знаещ човек), трябва да пусне една препратка към конкретната тема интересуваща засягаща човека, а вече той си носи отговорност за това дали ще прояви усилие или неусилие да достигне до отговора, който го вълнува.

П.С - Съгласен съм, че това всеки потребител трябва да прецени дали дадено мнение е истина или не - не е правилното решение, да може би всеки ще си направи неговите изводи, но поста с гнузта ще остане, и се получава че един ден като някой се върне и прочете(и не знае пълната картина) ще направи погрешни изводи от там заключения, от това че един човек в случая новия съфорумец е решил да си направи кефа....
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от BOz » 16 Ное 2017 12:04

iakrastev написа: 'Не се допуска писането от новорегистрирани потребители на мнения, уронващи или силно преувеличаващи впечатленията от утвърден участник във форума,
И се връщаме в комунизма, който ти "казва", че само един е може да бъде прав, без значение дали е или не е. tooth.gif
Отделно какво означава утвърден участник? Аз утвърден ли съм? А кога съм станал утвърден? На 10-тото мнение, на 20-тото? Или на 2-рата година?
Цензура на мнение не трябва да има. Трябва да се цензурира само неприлично съдържание, спрямо обществените норми на комуникация. Демек ако двама или повече потребители започнат да се обиждат,
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта