Допускане на негативни мнения...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено

Да се допускат ли негативни мнения на новорегистрирани колеги

Анкетата свършва на 16 Ное 2017 15:34

1. ДА
33
46%
2. НЕ - чак след 10 мнения
26
37%
3. НЕ - чак след 20 мнения
5
7%
4. НЕ - чак след 30 мнения
7
10%
 
Общо гласове: 71

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 16 Ное 2017 12:24

iakrastev написа: Тук според мен е много важно да се добави и още нещо в противовес с предложеното, забелязвам че понякога се пускат едни заядливи, иронични, и неща
За тази цел има репутация... Докато механизма на репутацията не е много 'работещ' за инцидентен посетител...
BOZ, отново - не става въпрос за цензура като цяло, а за филтриране на инцидентни посетители, дошли само с цел да 'оцапат' някоя тема..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1091
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Оги » 16 Ное 2017 12:38

Хора, никой не може да се избави от субективизма по какъвто и да е начин. Не си ли давате сметка, че модератора, който и какъвто и да е той не е робот, нито някаква машина, която да работи с алгоритми. Като се е ангажирал да върши това той сам може да прецени кое да коригира и кое да трие и според мен следва да му се има доверие.
Ако е искал да размаже нещата той не би постнал проблема за публично обсъждане.
Тук става дума за сделка с втора ръка части, при които често може да се случи недоразумение. Но при положение,че колегата, който е останал недоволен от Нико сам казва, че е неспециалист, а се доверил на някакъв майстор, ами то не се знае майстора пък колко е майстор аджеба. Не могъл да премести тапи ! Нико му върнал парите,но му направил отбив. Ами може да е имал основание за това. Това че някой, който не разбира се доверява на друг не означава, пък че втория е безгрешен, аджеба или единствената му цел е да свърши точно таз работа и на всяка цена...
Според мен е прекалено и излишно такъв проблем да се поставя пред аудиторията за решаване, още повече да има анкета с отговори като на листовка за шофьор. Нещата няма как да бъдат едноцветни за всеки случай, при който може да възникне спор.

п.с. какво се случило - някакъв колега разлистил форума, открил каквото му трябвало, връзка също, до този момент не му било необходимо да се регистрира, но като останал недоволен от някаква си сделка, която в последствие даже е развалена решил да стори това и да си излива несгодите от нея на страниците на форума срещу иначе почтен и коректен човек. Е, ...
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 16 Ное 2017 13:10

Оги написа: Според мен е прекалено и излишно такъв проблем да се поставя пред аудиторията за решаване, още повече да има анкета с отговори като на листовка за шофьор. Нещата няма как да бъдат едноцветни за всеки случай, при който може да възникне спор.
Идеята ми с тази тема е да проуча мнението на колегите тук - при условие, че по-голямата част искат да има такъв тип 'нецензурирани, но с голяма доза - непълни или недостоверни' мнения, то нищо не пречи на модераторския екип да ги оставя да си висят... Което не изключва вероятността да бъде премахнато мнение, за което има достоверни данни, че е 'фалшиво'...
Само че ми се струва, че ако се оставят такъв тип 'силно непроверени мнения', това пак няма да е решение - веднага ще се намери някой, у когото ще възникне обратния въпрос 'явно модераторите имат нещо с този непроверен потребител, и чрез него изнудват коректния ни съфорумец' tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1091
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Оги » 16 Ное 2017 13:28

slowtraveler написа:...ще се намери някой, у когото ще възникне обратния въпрос 'явно модераторите имат нещо с този непроверен потребител, и чрез него изнудват коректния ни съфорумец' tooth.gif
Ми и те в коша.
Колкото хора- толкоз мнения. На всеки не може да се угоди. Затова са правилата и цензурата. Тез дето са против последната в моите представи са сеирджии.
Ако погледнеш реално тоз форум за какво е- дали за някой е удоволствие да чете кубици спам докато си намери идеята от заглавието.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 16 Ное 2017 13:58

Разбира се, че не може на всеки да се угоди... Но от друга страна е добре да се търси компромис, при който повечето от потребителите са доволни. И когато се намери такъв компромис - вкарва се в правилата за да е ясно на всички 'каква ще бъде линията на партията' :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от BOz » 16 Ное 2017 15:33

slowtraveler написа: BOZ, отново - не става въпрос за цензура като цяло, а за филтриране на инцидентни посетители, дошли само с цел да 'оцапат' някоя тема..
Много добре съм хванал идеята. И пак казвам, че това си е цензура и протекция на продавачите, което не трябва да се "модерира" по никакъв начин.
За мен форумите са силно общество, но в тях не трябва да се допуска намеса в комуникацията между потребителите, които все още спазват добрия тон на общуване.
Разбирам Нико да е казал, че няма такъв човек и не е купувал двигател от него (лъжец, в тон с тази анкета/предложение), и като "утвърден" потребител да му се повярва на благата дума и да му се "помогне", но едностранно модериране в случая определено не трябва да се допуска.

п.п. До този момент, като чисто страничен наблюдател, виждам само едно - потребител, който наистина е със 100лв назад (не разбрах защо точно (изключвам разходите по сделката)) и неговото мнение трябва да му бъде премахнато. Защо? Защо трябва да му се премахне, като той си казва, че не му харесва сделката с продавача? Защо продавача не си каже и неговото мнение и чак тогава да се теглят нещата на кантара и ако трябва да се взима модераторско решение? Лично аз виждам 50/50% възможност за грешка. В единия или в другия потребител. Единия потребител си е казал каквото му "тежи", другия потребител мълчи и накрая излиза, че мълчанието се поощрява, под една или друга форма. Просто не е редно. Не е честно ако трябва така да го кажа.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Kiki » 16 Ное 2017 16:45

BOz написа:
slowtraveler написа: BOZ, отново - не става въпрос за цензура като цяло, а за филтриране на инцидентни посетители, дошли само с цел да 'оцапат' някоя тема..
Много добре съм хванал идеята. И пак казвам, че това си е цензура и протекция на продавачите, което не трябва да се "модерира" по никакъв начин.
За мен форумите са силно общество, но в тях не трябва да се допуска намеса в комуникацията между потребителите, които все още спазват добрия тон на общуване.
А какво да се прави с калтаците, които предумишлено цапат темите, по един или друг повод?
Като кажат, че сестра ти е курве, върви убеждавай някого, че нямаш сестра и никога не си имал.
Такова нещо вече веднъж ми се случи и на мен. bash.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от BOz » 16 Ное 2017 16:55

Kiki написа: Такова нещо вече веднъж ми се случи и на мен.
И на мен ми се е случвало, но казваш каквото имаш да казваш и хората сами да си преценяват. В крайна сметка като други 50 кажат, че си точен, то не виждам проблем в това за друг да не си и да си е изразил мнението.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Kiki » 16 Ное 2017 17:12

BOz написа:
Kiki написа: Такова нещо вече веднъж ми се случи и на мен.
И на мен ми се е случвало, но казваш каквото имаш да казваш и хората сами да си преценяват. В крайна сметка като други 50 кажат, че си точен, то не виждам проблем в това за друг да не си и да си е изразил мнението.
Така е, ама колко души ще се регистрират специално във форума, за да те похвалят, че си точен?
А и какво ще си помислят останалите, като видят, че някой току що регистриран с едно единствено мнение, те хвали?!
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Допускане на негативни мнения...

Мнение от nowyaris » 16 Ное 2017 17:49

BOz написа:
Kiki написа: Такова нещо вече веднъж ми се случи и на мен.
И на мен ми се е случвало, но казваш каквото имаш да казваш и хората сами да си преценяват. В крайна сметка като други 50 кажат, че си точен, то не виждам проблем в това за друг да не си и да си е изразил мнението.
В България е проблем.На 50 литра мляко колко грама бактерии му трябват,за да се вкисне?И когато млякото ти е основен поминък? Сега,значи,все пак този Форум е автомобилен,значи много или малко-технически!!!!! Не са проблем добре обосновани с ТЕХНИЧЕСКИ Факти негативни мнения от колеги,дори и новорегистрирани.Ама от сорта "та сестра му......." Пък ти върви и доказвай че си само дете..... Модераторите са за това-да следят за КОРЕКТНОСТТА между съфорумниците.Тва е.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от BOz » 16 Ное 2017 18:05

nowyaris написа: Модераторите са за това-да следят за КОРЕКТНОСТТА между съфорумниците.
А така. Добре го каза същото, което и аз казах. Трябва да има "между". В случая не може да наложиш мерки само въз основа на едната страна, а другата да е защитена по подразбиране.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Допускане на негативни мнения...

Мнение от kostadinnm » 16 Ное 2017 21:28

Напълно съм съгласен с BOz. А като прочетох питането на Ilia Damyanov от темата за НиКо, се усеща, че новорегистрирания е преиграл, и въпреки, че Ilia не успява да го разобличи, все пак се спазва добрия тон.
На мен са ми трили мнение(май само веднъж) и после се усетих, че е преувеличено/непроверено. Все пак, бих предпочел сам да се бях усетил и да го оттегля по някакъв начин. Ако искаме форума да 'порасне', така или иначе трябва да го либерализираме в някаква посока. А това, че се търси обратна връзка трябва само да ни радва :)
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Допускане на негативни мнения...

Мнение от slowtraveler » 16 Ное 2017 21:50

kostadinnm написа: Все пак, бих предпочел сам да се бях усетил и да го оттегля по някакъв начин.
Ако това те успокоява - едва ли някой си спомня какво мнение е модерирал или изтрил - това е рутинна работа, която се прави многократно през деня.....
Така, че изтриването и модерирането на мнение, при условие, че не е имало други рестрикции (предупреждение, бан) не носи абсолютно никакви негативи за 'писателя'. Ако се сметне, че е нужно да се предприемат по-строги мерки към 'писателя' се ползват други методи - репутация, предупреждение, бан... За щастие последната мярка е изключение... Мисля за последната година имаше един случай или нещо такова...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Допускане на негативни мнения...

Мнение от nowyaris » 17 Ное 2017 06:15

BOz написа:
nowyaris написа: Модераторите са за това-да следят за КОРЕКТНОСТТА между съфорумниците.
А така. Добре го каза същото, което и аз казах. Трябва да има "между". В случая не може да наложиш мерки само въз основа на едната страна, а другата да е защитена по подразбиране.
Те,Модераторите,не са такива,за да защитават или нападат който и да било съфорумец.Те са Модератори за да организират и за да отсяват "зърното от плявата".
И понеже Форума е технически а не е "бг мама" са длъжни да санкционират всяка необоснована технически,фактически или документално информация или негативно мнение към който и да било колега.И ако някой не може да проумее че това не е фейсбук или подобно сборище,а е Форум Тойота БГ. , по-добре да си оди у дома. С две ръце подкрепям Жорката и колегите му.В случая е постъпил абсолютно правилно.Демокрацията се базира на ПРАВИЛА.Демократичен е този,който ги спазва.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Допускане на негативни мнения...

Мнение от Japanese_fever » 17 Ное 2017 08:05

Аз съм съгласен с martod и Хеки - не може да се трият посттове, дори инегативни без да е изяснен случая. Ако има персонални обиди в поста, авторът трябва да бъде предупреден и поста редактиран (с цел изтриване на персоналните обиди), но не и изтриване на целия пост.

Може да се прати лична бележка (в случая на НИКО) за да се включи в темата и да обясни нещата от неговата си позиция.

Ако някой ми е прецакал колата или ме е вътрил с пари ще се погрижа във всички форуми да знаят. Ако не е верно ще си понеса бана или изтриването на поста или каквото е там наказанието. Но ако е вярно..., какво правим?

Знаем, че демокрацията умра (както казва Лорда), ама и сталинските методи не мисля, че са подходящи за този форум.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 4 госта