Анкета - мит или факт е надеждността на Toyota ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Анкета - мит или факт е надеждността на Тойота?

мит
11
15%
факт
62
85%

Общо гласове: 73

Потребителски аватар
batececo
Регистриран: 24 фев 2014 12:52

Мнениеот batececo » 22 яну 2018 16:22

stefo91 написа:Източник
slowtraveler написа:Източник А защо не пусна аналогична анкета - 'Рено надежден автомобил ли е?' :whistle:

Пусни, аз първи ще гласувам :D с НЕ

Само да вметна, че дотук има 4 гласа в форума на Рено като половината за гласували че Рено е една от най-ненадежните коли а другите 2-ма, че Рено е еднакво надежно с другите

https://www.renault-bgfans.com/

Те тука те. :D

Бегекома е корумпиран яко, група хора си пишат каквото им кефне и избиват комплекси. За това бегефенс. Там няма избиване на комплекси.

По темата - в който и форум да пуснеш такава те
ма, резултата е ясен. Разбира се ако пуснеш в рено форума ще си нахвалят реното.

Пробвай в някой форум от типа на офроуда, за мен един от най-добрите форуми и като цяло хората там не са сектанти, отговарят нормално и технически издържано.

Аз като бивш ренаджия книга мога да напиша за рено и за бг майсторите (в няколко тома). За това рено и подарък не искам. Изпбщо автомобил така да се подбира, че да не се отваря двигател 2 пъти за 6 години и след пълен основен ремонт на скорости 2ра да излиза постоянно сама... още имам гадния навик да държа втора и ме питат защо. Защо ли? Защото в БГ недай си боже да опреш до сервиз еле па да караш Рено...
Последна промяна от batececo на 22 яну 2018 16:26, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
stefo91
Регистриран: 06 фев 2012 00:39
Контакти:

Мнениеот stefo91 » 22 яну 2018 16:25

slowtraveler написа:Източник Доколкото виждам - хората отговарят, че е еднакво надежден с Тойота Какво ти говори това ?

Жоро, това е в форума на Рено, да пуснем тук такава анкета tongue.gif guns.gif

Ти и до утре да хвалиш коли от Жип до Трабант, само вота ще покаже истината, моля всички да гласуват безпристрастно!
Аз съм гласувал безпристрастно и спрямо наблюденията и личният ми опит.

Още е рано, но ето какво мислят колегите с Рената:

Рено по-надеждни ли са в сравнение с Тойота?
Да, Рено е по надеждно спрямо Тойота - 0 (0%)
Не, Рено е една от най-ненадеждните марки - 4 (40%)
Не мога да преценя - 1 (10%)
Еднакво надеждни са - 5 (50%)
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 22 яну 2018 17:18

Имам микробус рено трафик , купуван чисто нов 92-ра година , в момента е на 280 000 км - сменяна е водна помпа , предни дискове и закопчалки на задните вратии. Опел вектра , 93-та година , купуван чисто нов - до 315 000 км нямаше ремонти по двигателя и окачвнето , само стандарно обслужване.Тойотите са ми на 300 000 и 100 000 км - никакви проблеми. Имам ауди б4 - пълен боклук , всичко по него се троши. Ако не го оправях сам , отдавна щях да съм го хвърлил на скрап . Засега го държа , за да ми напомня защо да не си купувам повече немска кола. Не мисля скоро да бягам от японските коли , вече и не въртя толкова много километри и май ще си откарам с тези още 5-6 години .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 22 яну 2018 17:59

Шантава работа.Аз тука читава Дизелова Тойота Корола или Авенсис под 200 хиляди не можах да намеря за границата от 7000 евро - 10 години .Тез дето са без преглед за експорт всички са или над 300 хиляди,или ги е газил валяка-демек те отиват в България.Вие ги юркате още 100-200 хиляди преди да започнат да се обаждат за това-онова.И после питате дали Тойота са надеждни.Чисто нов трицилиндров Ярис за 10 години и 57 000 само градско в на жената ръцете / разбирай 2-3 скорост,газ-спирачка,и вий на умряло щото винаги е в обороти/ само една водна помпа и две халогени крушки.Пистовия и той,ама на стария нищо му нямаше. И всичко си работи както е от завода.Естествено че е супер надеждна.По-надеждна от всяко френско или италианско отроче.По-надеждна от Форд и Опел.Наравно е с Фолксваген,Хюндай,Хонда и е много преди Френски Нисан и Испанска Мазда /с малки изключения/.
Просто има едно много важно нещо,дето го пропускате - сравнявайте КЛАСОВЕ АВТОМОБИЛИ , а не само марки.Естествено всеки Мерцедес Е-класа или БМВ 5 серия е по-надежден от Авенсис.И всяка Ц класа и всяка БМВ 3-та серия е по-надеждна от Аурис.Сега ще почнете да плюете,ама си е така - ценовите характеристики са в пъти по-различни и няма как да сравнявате кон с катър.Немския Премиум само с Японския Премиум може да се сравнява - Лексъс,Акура и Инфинити. Това е :thumbsup:
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

extory
Регистриран: 08 сеп 2015 11:51

Мнениеот extory » 22 яну 2018 18:52

Това че 5-та серия БМВ бил по-надежден от Авенсис щото бил по-скъп и по-луксозен, много не съм съгласен ....
Няма да споменавам марки някой да не се обиди, ама имам наблюдения на много по-луксозни лимузини от швабско дето всеки месец нещо изпатква...говорим за нови коли.
Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 22 яну 2018 18:59

stefo91 написа:Източник Жоро, това е в форума на Рено, да пуснем тук такава анкета
Ти и до утре да хвалиш коли от Жип до Трабант, само вота ще покаже истината, моля всички да гласуват безпристрастно!

Май сам си противоречиш, и в същото време - потвърждаваш моето мнение, че колкото и да е 'безпристрастно' гласуването- в повечето случаи при съвременните автомобили липсват някакви сериозни проблеми...
И затова хората са доволни от избора си на автомобил... Анкетата в Рено форума го потвърждава...
Неслучайно още в първото ми мнение по темата споделих:
slowtraveler написа:Източник Убеден съм, че ако подобна анкета е пусната в който и да е автофорум за съответната марка, резултатът от масовото мнение би бил : 'достатъчно надежден'....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dokkito
Регистриран: 01 юни 2013 09:34

Мнениеот dokkito » 22 яну 2018 19:01

Не съм карал много Тойота , но за времето и километрите съм останал с добри впечатления. Навярно разочарованите колеги тук са попаднали на раздрънкани Тойоти , които са добре прикрити.
В семейството ни е имало три марки , Опел, Мазда и две Тойоти. Опела и Маздата бяха страшно здрави кучета, но те бяха от старата пръс и няма как да ги сръвнявам с по- новите Тойоти.
На Яриса съм сменял само накладки и биаледки за повече от 30 хил. км. Слабо но издръжливо куче е!
Королата е сравнително нова в семейството , но ме радва.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Двигателист
Регистриран: 13 окт 2008 23:32

Мнениеот Двигателист » 22 яну 2018 21:39

iovkito написа:Източник Имам микробус рено трафик , купуван чисто нов 92-ра година , в момента е на 280 000 км - сменяна е водна помпа , предни дискове и закопчалки на задните вратии. Опел вектра , 93-та година , купуван чисто нов - до 315 000 км нямаше ремонти по двигателя и окачвнето , само стандарно обслужване.Тойотите са ми на 300 000 и 100 000 км - никакви проблеми. Имам ауди б4 - пълен боклук , всичко по него се троши. Ако не го оправях сам , отдавна щях да съм го хвърлил на скрап . Засега го държа , за да ми напомня защо да не си купувам повече немска кола. Не мисля скоро да бягам от японските коли , вече и не въртя толкова много километри и май ще си откарам с тези още 5-6 години .

Б4-ката от магазина ли е и тя?

Потребителски аватар
max-2
Регистриран: 08 дек 2005 19:15

Мнениеот max-2 » 22 яну 2018 21:48

Аз съм доволен от моята тойота. На повече от 25 години е, върви доволно и не е изгнила още. 14 години и 200 к км е карана в Австрия. Останалите 185 к са от мен в България.
За новите тойоти не мога да дам мнение. Карал съм авенсиси всичките, ярис, короли, камрита, но не съм имал и поддържал.
Carina E 4AFE LB, Citroen C5 X7 3.0 HDI
Bass_Mann написа: Японските коли имат максимален въртящ момент на високи обороти. За разлика от отрочетата на VAG ,които като им дадеш газ и оставаш без управление щото предницата ти е във въздуха.

Потребителски аватар
stefo91
Контакти:

Мнениеот stefo91 » 22 яну 2018 22:12

И в Рено форума е много забавно, те намериха отговора, цитат от там от преди малко - Няма по здрава кола от служебната и новата. tooth.gif

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 22 яну 2018 22:18

stefo91 написа:Източник И в Рено форума е много забавно, те намериха отговоро, цитат от там от преди малко - Няма по здрава кола от служебната и новата. tooth.gif

Не се връзвай! Аз нов, макар и служебен Трабант няма да карам, защото животеца ми е мил. tongue.gif
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 22 яну 2018 23:27

stefo91 написа:Източник И в Рено форума е много забавно, те намериха отговора

Да не би да потвърдиха тезата ми, че анкетата ще покаже, че Реното е здраво поне колкото Тойота? :whistle: tooth.gif
Неслучайно още в началото коментирах това...
Та не знам - аз ли се опитвам да обясня тезите си прекалено неясно?
Тойота си е достатъчно здрав автомобил за да бъде в списъка с алтернативи...
Но това не значи, че винаги би бил идеалният избор за втора ръка - всичко зависи от състоянието на конкретния екземпляр..
► Виж съдържание

batececo написа:Източник За това бегефенс. Там няма избиване на комплекси.

То там май няма никой - затова и никой не избива комплекси :) Последните мнения отпреди доста време..

Потребителски аватар
stefo91
Контакти:

Мнениеот stefo91 » 22 яну 2018 23:39

slowtraveler написа:Източник Да не би да потвърдиха тезата ми, че анкетата ще покаже, че Реното е здраво поне колкото Тойота?
Неслучайно още в началото коментирах това...
Та не знам - аз ли се опитвам да обясня тезите си прекалено неясно?
Тойота си е достатъчно здрав автомобил за да бъде в списъка с алтернативи...
Но това не значи, че би бил идеалният избор - всичко зависи от състоянието..

Абе над 1/3 от хората си гласуват, че Реното е боклук малко повече казват, че няма ралика, а другите нямат мнения или незнаят (подчертавам, че става въпрос за форума на Рено в който са малко или много пристрастни към Рено), дали в нашият форум 1/3 ще гласуват, че Тойота е боклук и никой няма да гласува, че са по-здрави от Рено... :whistle: може да пробваме ако искаш :D
Тук гледам 83% казват, че е факт надеждността на Тойота... как мислиш? :thumbsup:

dimkaraganchev
Регистриран: 03 юни 2010 18:23

Мнениеот dimkaraganchev » 22 яну 2018 23:42

БМВ по зимни курорти си е постижение. Браво. tooth.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 22 яну 2018 23:50

stefo91, това, което виждам е, че 1/4 (а не 1/3) казват, че Реното е ненадеждно, а около 2/3, че е надеждно поне колкото Тойота....
С другите ти съждения съм съгласен, но и никога не съм ги оспорвал... Причината за такъв очакван резултат (поне според мен) съм ги споделил по-рано...
И точно затова не виждах смисъл от такава анкета... Тя прилича много на статистиките - нали имаше такъв лаф 'само ми кажи какъв резултат искаш да получиш, и ще ти подготвя въпросите' ....

dimkaraganchev написа:Източник БМВ по зимни курорти си е постижение. Браво. tooth.gif

Накъсваха го - нали ти казвам :) Смятаха го за служебен автомобил, с безлимитно гориво, и 'оригиналните' гуми (за щастие бяха зимни, макар и дърти)... Само веднъж се въртяха на един завой и то до Варна :) Късметлии :) И не получих нито един фиш за глоба :thumbsup: Реално за година експлоатация и май над 50х.км единственият им разход бяха тези 250-280лв за шайбата tooth.gif

Върни се в “Общи теми”