Анкета - мит или факт е надеждността на Toyota ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Анкета - мит или факт е надеждността на Тойота?

мит
11
15%
факт
62
85%

Общо гласове: 73

Потребителски аватар
memorex
Регистриран: 07 апр 2012 22:09

Мнениеот memorex » 23 яну 2018 23:06

Аз пък имам приятели руснаци дето карат истински Тойоти произведени за японския пазар макар и повечето от тях да са купувани не нови.Убеждават ме че няма по-здрав автомобил.И аз съм имал такъв екземпляр .Накрая го караха без да сменят масло двигател и пак не се строши.На РАВ 4 III за десет години експлоатация ( японско производсво) съм сменял консумативи и водна помпа (веднъж) при правилна поддръжка.Единствения проблем е ,че много взе да скърца отвсякъде ,има тънки ламарини и калпава пластмаса на броните.
Ефектът на Дънинг-Крюгер -Неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, поради което погрешно оценяват способностите си много по-високо от средното т.е. метакогнитивната неспособност на неквалифицирания да разпознава грешките си

Потребителски аватар
stefo91
Регистриран: 06 фев 2012 00:39
Контакти:

Мнениеот stefo91 » 23 яну 2018 23:13

nowyaris, ти като цяло имаш много объркани мнения, не мога да те разбера точно, а не се имам за глупав... за мен нито БМВ нито Мерцедес са по-здрави от Тойота (особено ако говорим при немарлива подръжка и над 10 години), като цяло БМВ, Мерцедес и т.н. са коли, които си ги вземат хората за да си правят кеф не за да не им с чупят.
Имам много познати с БМВ и Мерцедес, които берат сериозни ядове и статистиките за коли околи и над 10 години го доказват.
Да караш Мерцедес примерно по цял свят е въпрос на престиж (не говоря за дръгели на по много години разбира се), но не е евтино и не са по-надеждни от Тойотите!
За това, че една кола на 400 000 км. може да изглежда като на 100 000 имам в предвид, че в България повечето коли се карат предимно градско и много се амортизират, докато немците предимно карат на дълго, и минават примерно 200 км. на ден, но почти не изполват спиратчката, съединителя, не отварят и затварят вратата постоянно, не сядат и стават от седалката постоянно, повечето не пушат, не се качват по бордюри, не я грее слънце колата, не я вали дъжд и сняг (много от колите стоят в гаражи), не сядат потни и мръсни по седалките, а с костюма и т.н. плюс това си прав, че дори елементарната подръжка е на друго ниво и с качествени части.
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Потребителски аватар
memorex
Регистриран: 07 апр 2012 22:09

Мнениеот memorex » 23 яну 2018 23:26

Така е .Редовната употреба на автомобила удължава живота на някои компоненти а градското шофиране като мото часове е почти двойно.
Ефектът на Дънинг-Крюгер -Неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, поради което погрешно оценяват способностите си много по-високо от средното т.е. метакогнитивната неспособност на неквалифицирания да разпознава грешките си

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 24 яну 2018 00:23

stefo91 написа:Източник Жоро, понеже не върваш на немската статистика ти направих статистика от 2 форума, мисля че вече хилядите те примери са излишни!
Вярвай на числата те са обективни и не лъжат! guns.gif

Стефо, тъпчем на едно място... Аз ли лошо обяснявам, ти ли криво ме разбираш - не знам...
Ама пак да пробвам - аз вярвам на числата... Въпросът е, че се опитвам да си обясня какво виждам зад сухите числа...
И се опитах да те накарам и ти да погледнеш, ама ти продължаваш да тъпчеш на място...
А не вникнеш ли в причината да се получат такива числа - това ще си останат неразбираеми за теб числа...
Защото какво имаме - над 50% от хората в Рено форума са убедени, че реното е здраво колкото Тойотата, или дори е по-здраво от Тойотата... С което лично и аз не съм съгласен ако се тръгне от 'нулев километраж'...
Но това са фактите... Каква е причината? Според мен си е пределно ясна и дори не е свързана с фенщина, а със субективните впечатления - колите не създават чак такива проблеми... А като се появят - 'не боли' чак толкова...
Последното мнение на колега там потвърждава тезата ми : "Рено е надеждно точно колкото всички останали марки автомобили, просто всяко нещо е според чергата. "
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 24 яну 2018 08:14

stefo91 написа:.... докато немците предимно карат на дълго, и минават примерно 200 км. на ден, но почти не изполват спиратчката, съединителя, не отварят и затварят вратата постоянно, не сядат и стават от седалката постоянно, повечето не пушат, не се качват по бордюри, не я грее слънце колата, не я вали дъжд и сняг (много от колите стоят в гаражи), не сядат потни и мръсни по седалките, а с костюма и т.н....

Извинете ме за офтопика, но представата Ви за немците и експлоатацията на автомобил в Германия покрива по-малко от 10% от живеещите в Германия и техните автомобили. rolleyes.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

alexius
Регистриран: 05 апр 2011 20:27

Мнениеот alexius » 24 яну 2018 12:46

Надеждността на автомобила се проявява след 10-тата година, не случайно в Щатите японските коли среден клас държат висока цена и най-бавно се обезценяват. При цена на труда в сервизите 100 долара / час колите се ремонтират само при крайна необходимост, като всепризнато е мнението че японскте коли влизат най-рядко за ремонт.
Сега всички марки могат да изкарат първите 100000 км без ремонт, даже някои Дачия и Пежо/Рено.
От друга страна хората имат склонност да се хвалят и мнението за собствения им автомобил не е обективно, както и често се забравят дадени ремонти и разходи. Но ако се записват, се получава друга картинка.
Например ето тук някои потребители доста точно си водят сметките.
https://www.carspending.com/bg/vehicle/ ... 08-1-6-hdi
Ремонти - Двигател 1 946,00 лв.
Ремонти - Скорости 2 200,00 лв
https://www.carspending.com/bg/vehicle/ ... nic?page=2

Ако ги питате, и те ще кажат че са много доволни от колите си:))
Последна промяна от alexius на 24 яну 2018 14:17, променено общо 1 път.
Rav4 2.0 2007 Aut

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 24 яну 2018 13:44

alexius написа:Източник Надеждността на автомобила се проявява след 10-тата година, не случайно в Щатите японските коли среден клас държат висока цена и най-бавно се обезценяват. При цена на труда в сервизите 100 долара / час колите се ремонтират само при крайна необходимост, като всепризнато е мнението че японскте коли влизат най-рядко за ремонт.
Сега всички марки могат да изкарат първите 100000 км без ремонт, даже Дачия и Пежо/Рено.

Надеждността по статистиките със сигурност е за коли под 10 год, от които в белите страни доста малък процент остават в експлоатация толкова години. Изобщо тук си вадим заключения коя кола колко се разваля на база предимно автомобили 8+ години, на които отдавна им е обран цвета от някой друг.
Изображение

Потребителски аватар
nov
Регистриран: 28 яну 2007 19:15

Мнениеот nov » 24 яну 2018 13:53

Airfan написа:
alexius написа: Изобщо тук си вадим заключения коя кола колко се разваля на база предимно автомобили 8+ години, на които отдавна им е обран цвета от някой друг.

Ми да де, тогава се вижда кой кум и кой сват. До 5-7 години общо взето са на един хал, но после вече идва същинското, когато като дойдат в Бг трошките с превъртяни километражи от 400к на 130к. и започне тук да се пести от поддръжката.

alexius

Мнениеот alexius » 24 яну 2018 14:20

В САЩ се карат много над 10-годишни коли, средна възраст на автопарка 11.5 години
https://www.usatoday.com/story/money/20 ... /30821191/
Rav4 2.0 2007 Aut

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 24 яну 2018 14:26

nov написа:Ми да де, тогава се вижда кой кум и кой сват. До 5-7 години общо взето са на един хал, но после вече идва същинското, когато като дойдат в Бг трошките с превъртяни километражи от 400к на 130к. и започне тук да се пести от поддръжката.

Ако си първи собственик може би може да видиш кой е кум и кой сват, ако си Н-ти вече е гаранция - Франция... Дискусията е глупава като цяло, тъй като се коментира издръжливостта на излезли от употреба стоки, т.е. нищожна е.

alexius написа:Източник В САЩ се карат много над 10-годишни коли, средна възраст на автопарка 11.5 години
https://www.usatoday.com/story/money/20 ... /30821191/

Yet Americans are buying cars at an annualized rate of more than 17 million vehicles, marking a high not seen since before the Great Recession... They're either keeping the old ones along with the new ones — know anyone who bought a new car and kept their old one in the driveway? — or the vehicle made its way into the used-car market, where someone else bought it
Хората си ги държат като втора кола и вече не се употребяват като активно/основно превозно средство.
Изображение

alexius

Мнениеот alexius » 24 яну 2018 14:38

Точно така, купуват ново, но за по-сигурно си пазят и старото японско:):
Rav4 2.0 2007 Aut

Потребителски аватар
kickata
Регистриран: 11 юни 2009 10:50

Мнениеот kickata » 24 яну 2018 15:06

Няколко пъти съм ходил в щатите (последно 2017), тъй като брат ми живее там. Доста пътувахме това лято (обиколихме 3-4 щата) и мога да кажа, че наистина японския автопарк там преобладава. Американски коли е трудно да видиш по пътя (с изключение на Форд Мустанг и Форд Ф150). Относно възрастта на колите, ами спокойно мога да кажа че не са първа младост. В Лос Анджелис масово се карат коли над 10 години, да не говорим, че на външния вид никой не държи. Една кола няма, която да не е одрана или зажулена, броните се връзват с подръчни материали, колкото да не паднат. А като се сетя ние тук за една драскотина и хайде при застрахователя да завеждаме щета...
Там първо има застрахователен регистър, т.е. ако завеждаш повече щети ти скача застраховката, второ за всяка щета има самоучастие, т.е. щети до $500 си ги поемаш сам...
Такива ми ти работи...
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 24 яну 2018 15:15

alexius написа:Източник Точно така, купуват ново, но за по-сигурно си пазят и старото японско :)

Че колко коли японско производство имат там?
Между другото - познати в района си карат дъртите мерцедеси и не искат да ги сменят за нищо японско :)

П.С. добре е да попълните профила си 'Местоположение' съгласно правилата на форума...

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 24 яну 2018 15:43

Имам съсед, който от 10 години живее в щатите. Скоро си беше върнал и пихме по ракия. В разговора стана на въпрос кой каква кола кара. Беше смях, когато се разбра, че и двамата караме РАВ 4 една и съща година произведени.
Попитах го дали има много Тойоти в САЩ. Каза, че доста хора карат всякакви модели на Тойота, която в последните 5-6 години е станала много популярна марка в щатите, особено джиповете, Королата и Авалона, което било тамошния Авенсис.
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 24 яну 2018 15:46

Имам предвид друго - доколкото си спомням - японските марки там са доста евтини, и са произведени в щатите.. Дори някои модели се различават конструктивно от европейците и японците...
Изключение са японските японци :)

Върни се в “Общи теми”