Corolla въпрос?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
dimitoo
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Апр 2005 22:20

Corolla въпрос?

Мнение от dimitoo » 18 Апр 2005 22:52

Става вълрос за Корола 1.3 12V. На бензин при малко натискане на газта си набира добре, при натискане до долу забива предницата и не иска да върви. Ходих при някакъв уж добър майстор на карбуратори и ми каза, че били много сложни и по-добре да си търся друг. Ако може да ми дадете някакъв съвет или при кой да отидя да го направи. Благодаря предварително.

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 18 Апр 2005 23:14

На бензин...
Този израз ме навежда на мисълта, че колата има и газова инсталация ако това е така, най-вероятно става дума за лоша настройка. Ако предварението, оборотите и всичко останало ти е настроено за работа на газ, при каране на бензин е нормално да има отклонение и странно поведение на колата. Друг възможен източник на проблема, може да бъда задръстена ламбда сонда и стар катализатор, при кола на 500 000км тези две неща едва ли работят нормално. Надявам се да получиш и други версии. Успех!

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Апр 2005 00:45

Ако е на газ - имат навика да стесняват входа на въздушния филтър - на кутията му. Това е достатъчно за описания проблем :-(

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

nemash problemi

Мнение от LEXUS » 19 Апр 2005 02:11

jamie написа:Ако е на газ - имат навика да стесняват входа на въздушния филтър - на кутията му. Това е достатъчно за описания проблем :-(
kolega,az karam takava corolla 1.3 12v ot 5 godini,poneje e vnos ot germany ,be6e nastroena na fyrmeny nastroiki--toest izprevarvaneto na zapalvaneto be6e na okolo 10 gradusa,i po sa6tya na4yn kato pry tebe,pri leko i plavno podavane na gas,nabira dobre,a pry ryazka gas,v parvya moment zabyva6e prednicata,i sled tova sy uskoryava.y az se 4udeh,za6to e taka,i sy misleh 4e e ot karburatora, hodyh pry nyakolko"dobry"maistora,i nykoi ne smee6e dase zahvane s toya karburator,6toto byl mnogo slojen,no nakraya,maystora ot tm auto-toyota samo zavartya delkoto na kam 20gradusa i kolata varve6e kato samolet,i darpa6e ot niskite oboroty bez problem,oba4e avansa 4uka6e,6toto tova yzprevarvane e mnogo goliamo i go namalihme na 15 gradusa-kolata varvi 4udesno,i toya efect sas zabyvaneto na prednycata iz4ezna,taka 4e ne pipay karburatora.edynstveno ot karburatora ako ne ty raboty uskorytelnata pompa,moje da se polu4ava toya efect,ama ne mi se vyarva.kazvam ty ne hody pry razny maistory da ty pipat karburatora,shtoto te osven lada y opel,y drugy nemski bangyy,drugo ne sa pravyli,a tehnite karburatory sa mnogo po-prosty,ta samo mogat da go preebat.ako iska6 da te svarja s dyagnostyka ot TOYOTA,da ya pregleda tvoyta,shte ty ostava gsm-a sy.ako yska6 pi6i! :thumbsup: biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Апр 2005 10:45

Лексъс, това към мен ли е (понеже ме цитираш) ?
Да, на някои модели става от 10 на 16 (има го в Аутодата като тунингова стойност) само че не е общо правило и в този случай бензина като качество има голямо значение.

dimitoo
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Апр 2005 22:20

Мнение от dimitoo » 20 Апр 2005 00:32

Катализатора е сменен. И преди да и сложа газ пак го правеше тоя номер. На отвора на въздушния фиртър е сложена тръбичка през която минава газта. може да има нещто общо защото преди като махнех цялата кутия на филтъра я нямаше в ниски обороти а вървеше вървеше добре във високите. Тогава ми е правила на 2-ра 100км/ч. За това със запалването не знам защото на мойта като и дам пълна газ забива предницата и изобщо не се отпушва, а на Lexus е само моментно.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 21 Апр 2005 21:10

dimitoo neznam kakvo oshte se chudish v ponedelnik imam cql den praktika pri Gerasimova vkarai kolata v dvora na daskaloto otzad pri haleto v rabotilnicata shte opravime problema kolko mu e vse pak tam sa mnogo mozaci biggrin.gif v kraina smetka Toyota e ne da kajesh neshto chujdo dry.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Апр 2005 04:30

dimitoo написа:Катализатора е сменен. И преди да и сложа газ пак го правеше тоя номер. На отвора на въздушния фиртър е сложена тръбичка през която минава газта. може да има нещто общо защото преди като махнех цялата кутия на филтъра я нямаше в ниски обороти а вървеше вървеше добре във високите. Тогава ми е правила на 2-ра 100км/ч. За това със запалването не знам защото на мойта като и дам пълна газ забива предницата и изобщо не се отпушва, а на Lexus е само моментно.
sluchaino nyakoi mozuk da ti e pipal delkoto? dry.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта