Kude sa TOYOTA MOTOR v ranglista na Forbes 2000

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 05 Май 2005 23:34

Japanese_mania написа:
Altezzov smeni li kartata na Shell s takava na Mobil1?!?
Za6toto az gledah v4era kato zaredih, 4e na receip-a ima reklama na tehnite kreditni karti. Ina4e zardih malko, 4e bqh na 4erveno i vednaga po4uvstvah razlika m/u BP i Mobil1?!? Az li si vuobrazqvam ili koato sum sipal mlako sum bil po-lek i pove4e e dyrpala?!? 4udna rabota?!
vzeh si karta ot Citi, det dava %5 ne zavisimo na koia benzinostancia zarejdam, a sasto taka i na vsichko kupeno ot hranitelni stoki ili apteki, a sasto i 1% na vsichko ostanalo, ta si e dosta po nadalavera.
Japanese_mania написа:I ti ne se zaribqvaj mnogo-mnogo s tezi kreditni karti, 4e kolkoto pove4e debt credits, tolkova po-lo6o za teb/nas!
t.e.? kvo ste reche zaribiavane?
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 06 Май 2005 01:17

ALTEZZA написа: t.e.? kvo ste reche zaribiavane?
Ami gledaj da nqma6 mnogo kreditni karti! Tova e! smile.gif
Abe nali znae6 kak e s creditite - gleda6 s nqj-maluk APR(naj-nisuk % na interests) i izpla6ta6, ako moje vsi4ko navednuj, 4e ina4e si uduljava6 perioda na pla6tane, a s tova lihvata. Tova go znae6, az nqma kakvo da ti obqsnqvam! :thumbsup: Izpolzavaj 25% ot limita na krtata i pokrivaj balanca.
Nedej da zatuva6 v crediti, tova mi e misulta.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 06 Май 2005 02:17

poprincip e hubavo da imash 2-3 kreditni karti za kreditnata istoria, no ne e hubavo da imash mnogo, togava sa ti potencialni mnogo zaemi. inache az hich i ne se interesuvam kolko mi e lihvata, kolkoto i pari da sam slojil na kartata za meseca, vinagi plastam palnia balans, taka lihva izobsto i ne plastam. a prichinata da slagam vsichko na kartata e edno che taka kesh ne triabva da nosia i vtoro mi se trupat tochki i v posledstvie mi prastat po niakoi drug chek.
a tova che vadia(vsastnost veche ia imam) nova karta ne oznachava che imam prekaleno mnogo, stoto vednaga zatvariam edna ot starite.
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 06 Май 2005 06:33

ALTEZZA написа:poprincip e hubavo da imash 2-3 kreditni karti za kreditnata istoria, no ne e hubavo da imash mnogo, togava sa ti potencialni mnogo zaemi. inache az hich i ne se interesuvam kolko mi e lihvata, kolkoto i pari da sam slojil na kartata za meseca, vinagi plastam palnia balans, taka lihva izobsto i ne plastam. a prichinata da slagam vsichko na kartata e edno che taka kesh ne triabva da nosia i vtoro mi se trupat tochki i v posledstvie mi prastat po niakoi drug chek.
a tova che vadia(vsastnost veche ia imam) nova karta ne oznachava che imam prekaleno mnogo, stoto vednaga zatvariam edna ot starite.
Abe ti dobre pravi6, 4e ima6 samo 2-3 tova iskam da ti kaja.
Ama q pak si pomisli ne pla6ta6 li lihva,za6toto pla6ta6 APR(Anual Percentige Rate), koeto ti e vsu6tnost lihvata za cqlata godina. Tq obiknoveno varira?!?, no ne znam ot kakvi faktori se vliae?!? ohmy.gif
Predpolagam, 4e ti e m/u 10-15%, ta i po-malko. Ta za tazi lihva govoreh, koqto ti e v/u all purchases and cash advances! %-ta e razli4en za purchases i cash, kato za teglene cash ot credit card vinagi e nabutvaciq(visok e %-ta na APR), taka 4e izbqgvaj! Tegli si ot debitnata!

A znae6 li, 4e zatvarqne na creditna karta moje da se otrazi negativno na credit history-to ti, ponqkoga?!?

Tova znae6 li go? Pitaj kompetentni, az ne sum ot tqh! smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 06 Май 2005 07:46

da znam che moje da se otrazi negativno, tova zavisi kak si ia zakril kartata. po niakoga kat ia zakriat moje da stoi na istoriata che e se edno te sa zakrili kartata stoto te sa reshili che ne si dobar potrebitel, vapreki che ne e bilo taka, moje taka da izglejda. za tova e hubavo ot vreme na vreme da se proveriava istoriata i da gledash niakoi da ne ti e napravil takava mizeria. az lichno ne se pritesniavam koi znae kolko za moita istoria, izplastam kakvo li ne(apartamen, kola), i istoriata mi e dostatachno dobra za da mi puka za takiva gluposto, ako mi napraviat takava mizeria prosto ste im se nakaram edno hubavo.
inache az nali ti kazah che men lihvite na kreditnite karti hich ne me barkat, izplastam vseki mesec balansa, na kakvo ste mi slojat lihva? ako ste i 100% da e lihvata, kogato e na balans $0, nachi ste plata i lihva $0 wink.gif
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 06 Май 2005 09:58

btw, ako ti triabva poveche info na kartata det si izkarah, eto:

http://www.citibank.com/us/cards/cardse ... /index.jsp
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 07 Май 2005 19:44

ALTEZZA написа:btw, ako ti triabva poveche info na kartata det si izkarah, eto:

http://www.citibank.com/us/cards/cardse ... /index.jsp
Blagodarq 6te q pregledam tiq dni! :thumbsup:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 56 госта