Mislq da si smenqm masloto sam!

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Mislq da si smenqm masloto sam!

Мнение от Japanese_fever » 01 Юни 2005 04:29

Ta re6il sum da si smenqm masloto tuka v na suvartiranta garaja.
Maslo 6te si vzema. Re6il sum Castrol ili Mobil.
Filtura dnes mnogo me ozada4i kato cena?!? mellow.gif STP - $2.99, BOSH-$5.99, Mobil-$11.99. Ne znam za6to razlikata v cenata e tolkova golqma?!? Vidqh samo, 4e vuv filtura na Mobil ima nqkakva projinka koqto peroqtno razpruskva masloto po dobre kum dupkite?!?
Az naj-veroqtno 6te si vzema naj-evtiniq filtur.

Vuprosa e dali da dam s $5-10 po-malko i da si zagubq 20-30 min v garaja ili da otida da mi go smenqt?
Ne mi e tolkova za parite, no mi se iska da se napravq malko na majstor biggrin.gif ! Su6to ne znam kolko trqbva da se zavie filtura i kak da go otviq kato nqmam takuv kliu4. NA nqkoi filtri pi6e da se zavie 2/3 na drugi 3/4?!? Bez kliu4 kak moga da go razviq i zaviq masleniq filtur? smile.gif
Mersi predvaritelno.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 01 Юни 2005 10:20

"пружинката" най-вероятно е още някой клапан.
Ако ще спестиш $10 - по-добре иди да ти го смени Алтезата :whistle:

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 01 Юни 2005 15:23

smeni si go sam. stava za 10 min max, koeto fakticheski e vremeto koeto chakash da se izteche masloto a prez tova vreme si piesh birata.

otvartash probkata, izticha, ootvartash filtara, izticha kvoto e ostanalo, slagash nov filtar, zavartash probkata i nalivash novo maslo.

otnosno filtrite - ima hubavi i loshi. Mobil1 sa NAI dobrite no i nai skupite, samo deto BOSCH sa praveni ot Mobil1 no pod imeto na bosch. taka che ako si kupish bosch fakticheski kupuvash mobil1 na polovin cena! imashe niakade edin "filter study" chakai da go nameria ....

http://minimopar.knizefamily.net/oilfilterstudy.html
http://board.tercelonline.com/viewthrea ... 552&page=1
http://people.msoe.edu/~yoderw/oilfilte ... lters.html

Tuka mojesh da prochetesh vsichko za filtrite. Purolator Pureone sa mnogo dobri sushto! Tiah v Advance Autoparts mojesh da gi namerish. Nikoga ne vzemai fram shtoto za parite si sa pulni bokluci

Filtrite na Motorcraft sa sushto mnogo dobri. az sam pochti siguren che 4age-to izpolzva sushtia filtar kato tercel/paseo/etc. napravi cross reference. ako e taka i iskash da si vzemesh filtar s po goliam kapacitet si vzemi Mortorcraft FL-400s. 2 puti po goliam e! tova oznachava poveche maslo kato cialo v sistemata i sledovatelno malko po-niska temperatura.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 02 Юни 2005 02:36

A ni6to ne kaza za STP?!? Te sa izvestna marka za avto konsumativi?!? ohmy.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 02 Юни 2005 05:32

ugabuga mersi za infoto! :thumbsup:

Imam edin vupros, kojto leko me pritesnqva:
Normalno li e na prazni oboroti(izkliu4en otskorost) dvigatelq mi da raboti pod 800rpm?!? Zna4i znam, 4e 800(t.e. malko pod 1000)rpm e normalno kogato dviagtelq raboti svobodno, bez da e na skorost.
Na men oborotite nqkoj put sa mi okolo 800, no nqkoj put padat mnogo nisko okolo 500 i po nadolu?!? sad.gif Dvigatelqt raboti ravnomerno, no na mnogo niski oboroti?!? dry.gif Tova se slu4va, kogato gvigatelq e zagrql, no ne vinagi se slu4va?!? KAto natisna spira4kata oborotite vinagi padat pod 800rpm, kogato sum na mqsto?!?

Kakvo mislite? mellow.gif

A ot skoro gledam, 4e kolata mi pali malko po-trudno, ot kolkoto predi nqkolko meseca?!? Air filtura go 4istih predi 3-4 meseca!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 02 Юни 2005 07:32

jamie написа:"пружинката" най-вероятно е още някой клапан.
Ако ще спестиш $10 - по-добре иди да ти го смени Алтезата :whistle:
Na men Altezzata, ako mi e nablizo samo na nego 6te si poverqvam avtonobila! biggrin.gif No trqbva da proputuvam 25 mili za da otida do tam deto ba4ka! mad.gif A kakto i da go pogledne6 25mili sa 40km. wacko.gif Ne 4e ne sum patuval tolkova za drugi ne6ta, ama za edno malso?!?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 02 Юни 2005 08:22

chuval sam che i v Honda prodavat filtri :whistle:
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 02 Юни 2005 09:37

Japanese_fever написа:
jamie написа:"пружинката" най-вероятно е още някой клапан.
Ако ще спестиш $10 - по-добре иди да ти го смени Алтезата :whistle:
Na men Altezzata, ako mi e nablizo samo na nego 6te si poverqvam avtonobila! biggrin.gif No trqbva da proputuvam 25 mili za da otida do tam deto ba4ka! mad.gif A kakto i da go pogledne6 25mili sa 40km. wacko.gif Ne 4e ne sum patuval tolkova za drugi ne6ta, ama za edno malso?!?
Абе на мен ако ми е на 40 км - ще ида да пия една бира с него.
Ама това е друг въпрос - знам че в Щатите 40 км е огромно разстояние... rolleyes.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 02 Юни 2005 21:26

a be stiga da ne podskacha kato zaklano pile niskite oboroti ne triabva da te pritesniavat. inache proveri si vakumite, moje ottam da ima malak problem

Japanese_Mania

Мнение от Japanese_Mania » 03 Юни 2005 00:38

ugabuga написа:a be stiga da ne podskacha kato zaklano pile niskite oboroti ne triabva da te pritesniavat. inache proveri si vakumite, moje ottam da ima malak problem
To4no tam maj4e imam nqkakuv problem - vakumite! wacko.gif
Za6toto malko mi te4e brake fluid ot suedinitelq, ama ne znam to4no ot kude i e mnogo malko. Moje li tova da e problema??? ohmy.gif

Peter
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Дек 2004 04:19
Местоположение: Houston

Мнение от Peter » 03 Юни 2005 05:24

Mi az moeto maslo na Camry-to si go smeniam sam i polzvam samo Castrol GTX 5W30 te i v serviza na Toyota takowa maslo naliwat. A za filtyra nai-dobre si vzemi originalen takuv na Toyota ot nai-blizkia dilur, struva niakyde okolo $5.50

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 03 Юни 2005 05:31

Japanese_Mania написа:
ugabuga написа:a be stiga da ne podskacha kato zaklano pile niskite oboroti ne triabva da te pritesniavat. inache proveri si vakumite, moje ottam da ima malak problem
To4no tam maj4e imam nqkakuv problem - vakumite! wacko.gif
Za6toto malko mi te4e brake fluid ot suedinitelq, ama ne znam to4no ot kude i e mnogo malko. Moje li tova da e problema??? ohmy.gif
brake fluida i vakumite niamat dopirni tochki

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 03 Юни 2005 08:12

Peter написа:Mi az moeto maslo na Camry-to si go smeniam sam i polzvam samo Castrol GTX 5W30 te i v serviza na Toyota takowa maslo naliwat. A za filtyra nai-dobre si vzemi originalen takuv na Toyota ot nai-blizkia dilur, struva niakyde okolo $5.50
А бе то хубаво ще вземе филтър на Тойота, ама той човека кара Хонда... :whistle: tongue.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 03 Юни 2005 09:54

ugabuga написа: brake fluida i vakumite niamat dopirni tochki
Имат - брейк буустъра :-)

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 03 Юни 2005 14:36

da ama kato ti teche spirachna technost shto trianbva da ti izticha vakum!?

fizicheski dopirni tochki niamat. tova che i dvete verigi minavat prez brake booster-a ne znachi che sa svarzani

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 189 госта