Индианаполис Ф1 - от мястото на събитието

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Индианаполис Ф1 - от мястото на събитието

Мнение от PAKETA_1 » 19 Юни 2005 07:38

Поздрави на всички.

Ден първи - Тренировки

От Тойота феновете от форума пристигнах първи в Индианаполис, тъй като тръгнахме в 5 сутринта (искахме да гледаме първата тренировка която беше от 11 до 12). За съжаления бях в кола със трима Ферари фенове, преживяване което би подложило на изпитание търпението на който и да фен на друг отбор, и направо е мъчение за Тойота фен като мен. То бива, бива ама това на нищо не прилича. Ферари феновете са чудни представители на флората и според много учени са липсващото звено между пън и дръвник. Доказано е, че не поемат никакви присадки, ишлемосвания и въобще за тях няма спасение. Тъй като са ми скъпи приятели, аз не им се сърдя, човек не си избира сам място в екосистемата. След като седнахме на трибуните аз тактично се измъкнах от Ферари обкръжението си и седнах срещу бокса на Тойота и гордо развявах флага 200х140см сам в трибуна за 300 души (тежка е съдбата на Тойота фена в Индианаполис). И сам фенът е фен.

Изображение

След време се появи една дебела японка с шапка и японско знаме и долу горе това бяха феновете на Тойота. След като никой от бокса на нашия тим не ми обърна внимание след 30 минутно размахване, аз се присъединих към моите скъпи приятели, привърженици на “другия” червен отбор. Започнаха да излизат болидите и започнаха и овациите. Ферари, Макларън и Уилиямс бяха сред най популярните. Излезе Тойота и аз се разкрещях, размахах знамето и никой не се присъедини към моя изблик на радост. Около 500 човека се обърнаха да видят чий е този глас в пустиня. За щастие аз не съм от притеснителните и долу горе се превърнах в атракция от жалко естество. Тойота се представи сравнително добре на около 8-мо и 10-то място в първата тренировка за деня, като най бързи бяха двата Макларъна следвани от двете Ферарита. Тренировката свърши и аз с нетърпение чаках Алтезов да се присъедини към мен за втората тренировка.
Щом сме двама, страшно няма казва една древна народна мъдрост.

Изображение

. Двамата с Алтезов (и V35GTR който беше със смесени чувства, подкрепяйки тайно Рено) се настанихме пред бокса на Тойота, където вече имаше доста повече привъженици на любимия тим (някъде към 10) и аз започнах да развявам пак, посявайки надежда в сърцата на бокс-персонала и другите осем хард-кор фена. Излязоха болидите, разфучаха се и с Алтезов с притръпнали сърца чакахме да видим задаващата се кола на Ралф Шумахер. Видяхме го да се задава от завоя, тъкмо преди правата колата се подхлъзна, завъртя се и се удари със страшна сила в бетонната стена, и се сурна към 300м и спря точно пред нас. Не мога да ви опиша какво изпитахме със Алтезата. Ралф обаче излезе жив и здрав за радост на тълпата, колата обаче беше доста потрошена както си личи от снимките. Веднага спряха тренировките за да почистят пистата.
Изображение
Изображение
С Алтезата посърнахме като препикано мушкато, дори V35GTR беше съпричастен. Забележете обаче ехидните и злобни ферари фенове, как се смеят на нещастието ни. Мамка им.
Изображение
. Суматоха настана в бокса (обаче организирана суматоха). Закараха разбитата кола в боскса и от някъде докараха и тест колата на Зонта който се беше завъртял на друг завой и беше ударил и той леко колата. Никой обаче не беше видял Зонта защото всички бяха вперили очи в Ралф.
Изображение
С посърнали лица гледахме как колите на другите свистят покрай нас. Аз не спрях да развявам знамето, знаейки че поне колата на Трули е ок. Някакъв идиот ми предложи 20$ за знамето щото тойотите били много зле и отнесе доста поздрави на майка си и други близки роднини. За 30 минути механиците оправиха по малко разбитата тойота и Трули и Ралф излязоха пак и ги разбиха. Трули свърши осми за деня за радост на десетте фена. След като се прибраха един пич каза че сме били най-истинските фенове след като сме продължили да крещим (главно аз) дори когато и трите болида бяха на части в бокса. С Алтезата му казахме че дори и с Короли да излязат в неделя, пак за тях ще викаме. Само искам да ви дам пример за по-горно написаното за Ферари феновете. Алтезата и V35GTR се опитаха да обяснят на една фенка на Ферари, че има и други отбори, и други гледни точки. На тази снимка те и обясняват като хора:
Изображение
Само след 2-3 минути дори V35GTR се отказва и я оставя да се пържи в ада (образно казано), а V35GTR е най-упорития и твърдоглав човек който познавам. Няма спасение за тези хора.
Изображение

Ден втори - Квалификации

С триста зора успяхме да убедим Ферари феновете и брат ми (Бар-Хонда фен) да седнем пак на трибуните пред бокса на Тойота, ужким там тарапаната ще е по-малка (намиг, намиг).). Доста повече хора имаше на пистата, дали защото бешесъбота или защото беше време за официалните квалификации. Седнахме, зачесахме хайникенчетата които предвидливо си бяхме донесли и аз започнах да развявам байряка. С Алтезата и Лорда бяхме с едни и същи фланелки на тойота и държа да отбележа че изглеждахме съвсем професионално, без да изглеждаме натруфени с тойота аксесоари.
Изображение
Първа излезе тест колата на тойота карана от Зонта, който ще кара в Неделя вместо Ралф. Бурните ни овации събудиха още няколко тойота фенове. Започнаха да излизат и други коли, имаше и овации и освирквания и бира без скара. Излезе Трули посрещнат достойно от нас, постави най-доброто време до момента и ние полудяхме (главно аз). Всяко следващо време беше по лошо от неговото и екстаза беше пълен. Крещяхме и викахме (главно аз) и имам мазол от развяване на знамето. Когато даже М. Шумахер се представи по зле от Трули бяхме на седмото небе (главно аз и Алтезата), Лорда беше вперил поглед в бокса и се опитваше да разбере какво човъркат по колите там, тцъкайки с език неразбиращо. Ето го и Трули:
Изображение
След края на квалификациите от бокса най накрая ни забелязаха с това голямо тойотско знаме (единственото на трибуните) и започнаха да ни махат и подкачат. И ние махахме и подскачахме и крещяхме, абе голямо махане падна. Само искам да обележите готината тойота мацка коятоза белязахме в бокса. Ето я и отпред и отзад.
Изображение
Изображение

И така Трули стартира от първа позиция в неделя. На излизане бяхме голяма атракция (главно аз), скандирайки “Тойота” и поздравявайки всеки срещнат тойота фен или японец (пак главно аз). Ето една интернационална тълпа която организирахме:
Изображение
Глас не ми остана от викане и ръце не ми останаха от размахване, но нали е за Тойота - ВИНАГИ
Изображение
Ето ни и с брат ми, той за Хонда аз за Тойота, той за ЦСКА аз за Левски...абе да не сте ни в къщата.
Изображение
Дано утре Тойота пак да са първи. Очаквайте включване...
Последно промяна от PAKETA_1 на 19 Юни 2005 09:46, променено общо 1 път.

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 19 Юни 2005 08:23

Яка маниа ,утре сметам да видя и останалите подробности от технологийте на болидите и да ги имлементирам във моя паментик на културата:)
Изображение

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 19 Юни 2005 08:49

Izkefihte me mnnoooo.............ei tva e TOYOTA da ti legne na surceto! biggrin.gif
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

El Camino

Мнение от El Camino » 19 Юни 2005 10:55

РАКЕТАааааа, уникален си! Не съм предполагал, че може да ми е толкова интересно да чета репортаж от Ф1, а го прочетох на един дъх и още исках! Страшни фенове сте!
Успех на ТОЙОТА днес!!!!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Индианаполис Ф1 - от мястото на събитието

Мнение от punkara » 19 Юни 2005 14:36

BRAVO PAKETA!!!
Neveroyaten reportaz, naprvo me izkefi maksimalno! TOYOTA RULES!
Samo Taka! :thumbsup:
Prosto dulzish na publikata i vtorata chast ot reportaza, bilo ot s dobri ili ne chak tolkova dobri novini!
ako i jurnalistite v BG imaha takuv stil na pisane druga durzava shtyahme da budem!
Blagodarya!
punkara :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 19 Юни 2005 16:14

Evalata za vsichko mnogo gotini hora ste znameto na Toyota i pod nego bulgarskiqt tribagrenik Evalata poklon pred vas worthy.gif worthy.gif worthy.gif super sa snimkite sichko e super evala pak

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 19 Юни 2005 21:30

Maleeee iazuk za vsichko........ne moa poviarvam,che gledam samo 6 koli na pistata......dano ne vi e mnogo kofti,che taka stana! sad.gif
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Юни 2005 22:03

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 19 Юни 2005 22:46

Невероятен репортаж! Поздравления за патриотизма и за интелигентната фенщина! :thumbsup: Вие ме запалихте да направя и невъзможното, но някой ден да присъствам на състезание на Ф1. Може би в Истанбул през август... cool.gif :whistle:

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 19 Юни 2005 23:25

:thumbsup:

sajeliavam che ne uspiah da doida :)
za smetka na tova napravih vsichko vazmojno da se kupia mnogo v baseina i da izpia mnogo bira biggrin.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 20 Юни 2005 04:22

Ni6to ne si izpusnal osven osvirkvane i nedovolni repliki! mad.gif :censored: sad.gif
Samo da ne re6at drugata godina da nqma US Grand Prix, 4e togava izqdohme durvoto. Imam v predvid tezi deto hvurliha plastmasovi 6i6eta na pistata. Da ne zabranqt sustezanieto zaradi takiva izpulneniq na nedovolstvo, koito az donqkude razbiram, no pilotite ne bqha vinovno ot tova koeto razbrah. Ina4e az se izkefih maximalno predi starta. Sled malko puskam snimki! :thumbsup:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Индианаполис Ф1 - от мястото на събитието

Мнение от Japanese_fever » 20 Юни 2005 04:55

Ima li nqkakvi vuzrajeniq, ako pusna snimki na 4lenove ot kluba?
Za6toto men me ima na 1-2 snimki, no ima snimki na ALTEZZA, PAKETA_1, Del_Sol_Fen i tehni priqteli.

Iskam samo da postan edin sajt za flanelki za Del_Sol_Fen:
http://www.vtec.net Az mislq ot tuk da si vzema nqkakvi flanelki!

Del_Sol-ka kakvo 6te kaje6 za tozi Fen?!? biggrin.gif :whistle: laugh.gif :
Прикачени файлове
Eto edin ot qdosanite fenove!
Eto edin ot qdosanite fenove!
FIA.jpg (152.72 KiB) Преглеждано 6824 пъти
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 20 Юни 2005 06:39

Неам думи ,и да псувам и да не псувам денят беше тъжен за всички фенове ,особено тези на пистата...

Само ша ви покажа Topic-a na #formula1:

[22:00] *** Now talking in #formula1
[22:00] *** Topic is '...i nastana cirk na Indianapolis! Pilotite na Michelin se pribraha v zagriavashtata obikolka. Jalko za balgarskite fenove na pistata! Finish 1.M.Sh. 2.Barrichello 3.Monteiro 4.Kartekyan 5.Minardi 6.Minardi 7.Trulli 8.Raikkonen NEKLASIRALI SE
Изображение

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 20 Юни 2005 06:40

sorry momcheta - mnogo sa izmoren, mnogo sam razocharovan, ne mi e do pisane sega...shte izchakam da se utai gorchilkata, i shte napisha podrobno moiata versia na neshtata...daite mi niakolko dni - shte se opitam da ia napravia po interesna i ot parvata
Pozdravi - za men toyota si e pobeditel - gumi ne gumi - sigurno e edno - beshe unikalno sastezanie kakvoto i da oznachava tova... :thumbsup:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 20 Юни 2005 07:07

Na nqkoj 4erveni li sa mu rucete do laktite i vrata kato na varen omar?!? biggrin.gif
Az si go obqsnqvam po 2 na4ina:
1. Po4ervenql sum ot qd dneska na pistata
2. Prihvanal sum 4erveniq cvqt ot purvata pobeda na Ferrari za sezona
3. Prekalil sum s birata

Imam krem! Moga da usluja. cool.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта