Чудене-Корола или Голф?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Гост

Чудене-Корола или Голф?

Мнение от Гост » 12 Юли 2005 20:54

Здравейте,

От две години карам стара Корола (1985,2Е). Изминах с нея около 100 хил.км и съм доволен. Не съм имал сериозни проблеми с нея като изключвам само един случай, когато на път се счупи зъбното колело на маслената помпа (в Гърция - ремонта ми стуваше общо около 200 euro). Решил съм да я продам - вече има доста неща за правене, стара е. Впрочем, ако я карах само в страната не бих я сменял, но за навън не ми се рискува. Бях решил по съвет на приятели да взема Голф 2 или Джета. Основното предимство пред Королата е, че са по-високи, а на мен ми се случва често да карам и по черни пътища. Някои познати собственици на Голф твърдят, че е по-устойчив на пътя от Королата. Другото е, че частите са по-достъпни и по-евтини при Голф. А и също били мн.здрави автомобили. Королата, пък, е по-икономична и по приятна за каране (според мен - не съм карал Голф повече от половин час). Е - чудя се дали пък да не си взема пак Корола, но от по-новите(около 1990г)? Дали не може колата да се вдигне по някакъв начин? Може ли да се сложат 14'джанти и то с гуми профил 70-80? Или - някакъв др.начин за повдигане, ако има такъв, и дали е скъп?

Моля, дайте съвет!
Ще бъда благодарен за всяка информация

dimitoo
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Апр 2005 22:20

Мнение от dimitoo » 13 Юли 2005 20:58

Аз имам Корола 90 год. и е с 14' джанти и е на гуми с височина на 70 или 75 и при това е с по-твърди пружини отпред. И мое лично мнение е, че не може да се сравнява с голф. Королата е по- добра. :thumbsup:

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 13 Юли 2005 21:25

E ti ako pitash v volcvagen foruma 6te ti kajat da si zemesh Golfa taka4e estestvenno 4e vseki 6t ti kaje 4e toyota trqbva kakto i az po dobro edvali 6te namerish uspeh i znai Toyota RULZZZZZ

realist

Мнение от realist » 15 Юли 2005 13:47

karah Golf blizo 2 godini, sled nego si kupih Corollata i se edno se ka4ih ot kru4ka s magarence na kola :) kakvo drugo da ti kaja - izbora si e tvoi, tuk nikoi niama da ti kaje da zemesh Golf tva tribva da ti e iasno ;) samo pogledni 4e Toyota e dsta po napred v klasaciite i 4e VW gubi ot poziciite si. I nai vajnoto, kaji mi kava evoliucia ima pri Golf ot Golf 2 nasam kato izkliu4im kupeto i oborudvaneto ???, pove4eto im dvigateli sa sashtite s malki izkliu4enia

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 15 Юли 2005 20:53

Колега ти намери къде да зададеш този въпрос. Едва ли има човек от този форум които да ти каже - взимай Голф biggrin.gif , то поне нещо друго да беше, но пък точно Голф. :thumbsup:
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

ALEKANGG

Мнение от ALEKANGG » 04 Авг 2005 16:44

GOLFA MOJE DA SE SRAVNQVBA SAMO S RUSKA KOLA!!!!! NAJ MALKO S QPONSKLA.NITO E PO ZDRAV NITO PO BARZ NITO NI6TO!!!!! I E PALNO DARVO PO NEUDOBEN OT JIGULA

ivossss
Мнения: 62
Регистриран на: 22 Юли 2005 00:34
Местоположение: Sofia City

Мнение от ivossss » 05 Авг 2005 16:25

..
Последно промяна от ivossss на 16 Окт 2013 00:29, променено общо 2 пъти.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 05 Авг 2005 17:05

Аз смятам че от новото по хубаво няма то естественно всеки го знае зависи от много неща аз бих предпочел да остана с тази Кола защото в Бг спец София трудно ще си намериш читава Тойота защото читавите не се продават загледаи се и виж в списанията.Колко малко Тойоти се продават.Аз ня смятам че Нисан е лошо марка кола пък и колата е нова такаче няма смисъл да си правиш някакви експерименти.Малко са хубавите коли който се продават най вече тойота

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 05 Авг 2005 17:54

Zemi si golfa! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

ivossss
Мнения: 62
Регистриран на: 22 Юли 2005 00:34
Местоположение: Sofia City

Мнение от ivossss » 05 Авг 2005 20:51

..
Последно промяна от ivossss на 16 Окт 2013 00:29, променено общо 2 пъти.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 06 Авг 2005 01:55

Аз пък ще ти кажа че пък много малко са хората който са се качили на Японска и след това са се върнали на Германска или пак френска или каква то и да е друга марка с доста хора съм разговарял собственици на Японски коли и са ми го казвали :thumbsup:

alekangg
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Авг 2005 16:52

Мнение от alekangg » 06 Авг 2005 17:07

az ot kakto smenih na qponska kola taka j ostanah,smqtam da ne se vra6tam na druga nqma zna4enie kva e,no japan da e. sega sam s nissan,no smqtam da mina na toyota 4e ve4e 2ri nissan imam i omrazva vse pak. zatva j pitah za corolla ama nikoi nqma takava da spodeli ina4e mi haresva mnogo taq 3 vratata 110 konq koqto e 98 godina.pak ot golfa po skapan kola neznam,mn sa zle nito varvqt nito sa zdravi,da 2kite bqha po zdravi ot 3ki i t.n. uspeh ako zeme6 golfa da ne go nosi6 mn po remonti

alekangg
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Авг 2005 16:52

Re: Чудене-Корола или Голф?

Мнение от alekangg » 06 Авг 2005 17:09

Anonymous написа:Здравейте,

От две години карам стара Корола (1985,2Е). Изминах с нея около 100 хил.км и съм доволен. Не съм имал сериозни проблеми с нея като изключвам само един случай, когато на път се счупи зъбното колело на маслената помпа (в Гърция - ремонта ми стуваше общо около 200 euro). Решил съм да я продам - вече има доста неща за правене, стара е. Впрочем, ако я карах само в страната не бих я сменял, но за навън не ми се рискува. Бях решил по съвет на приятели да взема Голф 2 или Джета. Основното предимство пред Королата е, че са по-високи, а на мен ми се случва често да карам и по черни пътища. Някои познати собственици на Голф твърдят, че е по-устойчив на пътя от Королата. Другото е, че частите са по-достъпни и по-евтини при Голф. А и също били мн.здрави автомобили. Королата, пък, е по-икономична и по приятна за каране (според мен - не съм карал Голф повече от половин час). Е - чудя се дали пък да не си взема пак Корола, но от по-новите(около 1990г)? Дали не може колата да се вдигне по някакъв начин? Може ли да се сложат 14'джанти и то с гуми профил 70-80? Или - някакъв др.начин за повдигане, ако има такъв, и дали е скъп?

Моля, дайте съвет!
Ще бъда благодарен за всяка информация
mn zdravi as na teoriq samo, i e po ustoi4iva ako kara6 po nivqta s nego,6toto toj si e kato karuca i na nivata i na magistralata

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 08 Авг 2005 17:59

alekangg написа:az ot kakto smenih na qponska kola taka j ostanah,smqtam da ne se vra6tam na druga nqma zna4enie kva e,no japan da e. sega sam s nissan,no smqtam da mina na toyota 4e ve4e 2ri nissan imam i omrazva vse pak. zatva j pitah za corolla ama nikoi nqma takava da spodeli ina4e mi haresva mnogo taq 3 vratata 110 konq koqto e 98 godina.pak ot golfa po skapan kola neznam,mn sa zle nito varvqt nito sa zdravi,da 2kite bqha po zdravi ot 3ki i t.n. uspeh ako zeme6 golfa da ne go nosi6 mn po remonti
Az imam 4e-fe Corolla no e po malkia motor 88Ps....kolata e super vurvi,kato samolet,koeto znachi,che po moshnia dvigatel shte e oshte po dobur....prigotvi se za razhod pone 10 kila gradsko!Ako te interesuva neshto drugo pitai:)
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

boss
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Авг 2005 19:14
Местоположение: софия

Re: Чудене-Корола или Голф?

Мнение от boss » 14 Авг 2005 20:48

Anonymous написа:Здравейте,

От две години карам стара Корола (1985,2Е). Изминах с нея около 100 хил.км и съм доволен. Не съм имал сериозни проблеми с нея като изключвам само един случай, когато на път се счупи зъбното колело на маслената помпа (в Гърция - ремонта ми стуваше общо около 200 euro). Решил съм да я продам - вече има доста неща за правене, стара е. Впрочем, ако я карах само в страната не бих я сменял, но за навън не ми се рискува. Бях решил по съвет на приятели да взема Голф 2 или Джета. Основното предимство пред Королата е, че са по-високи, а на мен ми се случва често да карам и по черни пътища. Някои познати собственици на Голф твърдят, че е по-устойчив на пътя от Королата. Другото е, че частите са по-достъпни и по-евтини при Голф. А и също били мн.здрави автомобили. Королата, пък, е по-икономична и по приятна за каране (според мен - не съм карал Голф повече от половин час). Е - чудя се дали пък да не си взема пак Корола, но от по-новите(около 1990г)? Дали не може колата да се вдигне по някакъв начин? Може ли да се сложат 14'джанти и то с гуми профил 70-80? Или - някакъв др.начин за повдигане, ако има такъв, и дали е скъп?

Моля, дайте съвет!
Ще бъда благодарен за всяка информация
Ами аз карах голф 2 повече от 2 години и да ти кажа бях много доволен от колицата, минах повече от 30 000 км градско-за 2 години и единственото нещо което смених беше амортисьори и каре.
Колата не е много висока но спрямо королата ти незнам.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 107 госта