Toyota Corola 1.3 16V, 1998ма дали има детонационен датчик?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
BobyB

Toyota Corola 1.3 16V, 1998ма дали има детонационен датчик?

Мнение от BobyB » 03 Авг 2005 12:29

4EFE Двигател ако не се лъжа. По принцип я карам с А95 бензин, но сега ми изпадна евтин 92 и се чудя дали мога да карам така с него без да пипам настройки някакви? Ако има детонационен датчик се предполага че компютъра сам се наглася за октаните...

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 03 Авг 2005 14:05

znam sas sigurenost che starite pokolenia 4efe niamat takav. obache ako e kato pri 5efe-tata moje ot 1994-5 nagore da imat.

Nai dobroto miasto da pitash e tozi forum - www.toyotagtturbo.com. Tam sa mnogo dobre zapoznati s tozi dvigatel


P>S> ako e 4efe triabva da e 16V dvigatelia, ne 12V
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Гост

Мнение от Гост » 03 Авг 2005 14:10

ugabuga написа:znam sas sigurenost che starite pokolenia 4efe niamat takav. obache ako e kato pri 5efe-tata moje ot 1994-5 nagore da imat.

Nai dobroto miasto da pitash e tozi forum - www.toyotagtturbo.com. Tam sa mnogo dobre zapoznati s tozi dvigatel


P>S> ako e 4efe triabva da e 16V dvigatelia, ne 12V
Ами аз в заглавието писах че е 16V, 86 коня мисля че се води. 98-ма година производство, което предполагам значи че вече си има такъв датчик?

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 03 Авг 2005 14:15

Степен на компресия 9.6:1 - приятно трошене на мотора с 92 бензин :-)

Гост

Мнение от Гост » 03 Авг 2005 14:19

jamie написа:Степен на компресия 9.6:1 - приятно трошене на мотора с 92 бензин :-)
T.e.? Има ли сензор или не? Иначе компресията ми се вижда сравнително нормална.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 03 Авг 2005 14:24

Да, компресията си е съвсем нормална за качествен 95 бензин. Като минимум.
Дори да има сензор - трябва 92 да ти е подарък за да си струва. А според мен и сензор на тоя мотор няма.

Гост

Мнение от Гост » 03 Авг 2005 15:56

jamie написа:Да, компресията си е съвсем нормална за качествен 95 бензин. Като минимум.
Дори да има сензор - трябва 92 да ти е подарък за да си струва. А според мен и сензор на тоя мотор няма.
Честно казано не знам какъв бензин би трябвало да се сипва. Аз сипвам 95 по навик, но не съм го прочел някъде това. Няма нищо и на капачката за резервоара. Огледах двигателя - никъде няма пластини за превключване какъв бензин ще се използва както беше на старата ми Омега. В същото време има един датчик който влиза точно в блока отзад, и се чудя да не би точно той да е Knock sensor?
Иначе сега като се замисля, ами ако пише някъде че трябвало по принцип бензина да е 98? cool.gif
Книжка нямам... unsure.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 03 Авг 2005 15:59

Не е за 98 чак (не че ще го върне ;) ).
Не бих слагал 92 на твое място - колата си е твоя, ти решаваш.

BobyB

Мнение от BobyB » 03 Авг 2005 16:01

Да добавя, че по принцип съм много доволен от Тойотата... За една година така и не надникнах под капака на двигателя rolleyes.gif
Сега като поразгледах изглежда доста добре - няма масло, чист е навсякъде, работи като часовник, не харчи масло, не тропа никъде. Абе кола която иска от мен само бензин cool.gif
В сравнение с Омегата която имах съм супер доволен. Дано и в бъдеще е така надеждна :thumbsup:

El Camino

Мнение от El Camino » 03 Авг 2005 16:25

BobyB написа:Да добавя, че по принцип съм много доволен от Тойотата... За една година така и не надникнах под капака на двигателя rolleyes.gif
Сега като поразгледах изглежда доста добре - няма масло, чист е навсякъде, работи като часовник, не харчи масло, не тропа никъде. Абе кола която иска от мен само бензин cool.gif
В сравнение с Омегата която имах съм супер доволен. Дано и в бъдеще е така надеждна :thumbsup:
Чак малко скучна нали?:)
След опела и аз се родих. Ама нещо май се свършват балъците, че не мога да го продам wink.gif .
Сипвай и масълце и бензин по предписание и си я карай със здраве! Това дето ще спестиш от евтини бензини ще са точно парите за ремонтите.
Дори да има такъв датчик, не значи че няма да чука двигателя. Той си чука, само дето ECUто се мъчи с подръчни средства да компенсира.. но го прави за кратко и после се опитва да се върне към нормалната програма. Т.е. ще е демонстрация на упоритост от твоя страна и от двигателя biggrin.gif

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 03 Авг 2005 16:34

Kolko ti gori dvigatelcheto.....poneje motora e kato moia,ta mi e intersno!?:)
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

B

Мнение от B » 03 Авг 2005 17:12

И аз имам трудности с пласмента на Опела... На всичко отгоре е 2.6 а при тия застраховки много хора се плашат sad.gif
В интерес на истината Опела е 7 години по-стар... Ще видим Тойотата като мине 10 годинки как ще се държи.

Иначе за JoroBoy - грубо 8 на градско и 6 на извънградско. Не съм я засичал точно, но там някъде. 3 врати хечбек е, изглежда доста лекичка така че този разход ми се вижда съвсем нормален.

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 03 Авг 2005 17:16

B написа:И аз имам трудности с пласмента на Опела... На всичко отгоре е 2.6 а при тия застраховки много хора се плашат sad.gif
В интерес на истината Опела е 7 години по-стар... Ще видим Тойотата като мине 10 годинки как ще се държи.

Иначе за JoroBoy - грубо 8 на градско и 6 на извънградско. Не съм я засичал точно, но там някъде. 3 врати хечбек е, изглежда доста лекичка така че този разход ми се вижда съвсем нормален.
Mi na men mi gori priblizitelno 9 gradsko...ama si ia nastupvam de:)
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта