Carina E GTi

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Carina E GTi

Мнение от bambo » 10 Авг 2005 19:05

Здравейте,

От днес и аз ставам горд собственик и пълноправен член на вашия клуб.
Колата която взех преди броени минути е Carina E GTi, със 3S-GE двигател. Има нужда от малко ремонти, но се надявам да я преведа в доста приличен вид, та да не срамим клуба rolleyes.gif. Знам че е малко проблемно със частите специално за таз модификация на Карина, но мисля че ще се справя.

Ми това е. Тез дни ще направя малко снимки и ще постна да я видите.

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 10 Авг 2005 19:24

Dobur izbor...s zdrave da si ia karash! :thumbsup:
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 10 Авг 2005 19:58

ste te drapnem ot Nissan cluba tuk wink.gif . ta chestito ti za Carinata, az za Carina ne e kat da znam koi znae kolko, no znam che 3S-GE dvigatelite sa dobri. kakvo triabva da i se pravi na kolata?
->

El Camino

Мнение от El Camino » 10 Авг 2005 20:38

Oптималния избор! Да ти е честита семейната спортна колица!:)
1.6 на това купе се мъчи, 3сфето си е измъчен по рождение, 3сгето определено трябва да е най - малък като разход и най - смисления двигател за Карина!
Та и си от Пазарджик... biggrin.gif
Как така се спря на Карина - познати ли имаш с такива?

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 10 Авг 2005 20:47

El Camino написа:Oптималния избор! Да ти е честита семейната спортна колица!:)
1.6 на това купе се мъчи, 3сфето си е измъчен по рождение, 3сгето определено трябва да е най - малък като разход и най - смисления двигател за Карина!
Та и си от Пазарджик... biggrin.gif
Как така се спря на Карина - познати ли имаш с такива?
3s-ge-to e 2.0 ne 1.6. Mislia che shte e mnogo dobre za kupeto, no spored men pocvhai da zadeliash pari za butala, bieli i turbo kit ot 3s-gte :-D

0psi is no fun
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 10 Авг 2005 21:07

Аз с подобна кола не бих пипкал мотора - най-вероятно си е 170 коньовата версия - просто ще се погрижа всичко да и е наред - а промени само в интериор/окачване/малко прагчета и престилки.

pol
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Авг 2005 19:03
Местоположение: Световрачене
Автомобил: Тойота Версо
Обратна връзка:

Re: Carina E GTi

Мнение от pol » 10 Авг 2005 21:29

bambo написа:Здравейте,

От днес и аз ставам горд собственик и пълноправен член на вашия клуб.
Колата която взех преди броени минути е Carina E GTi, със 3S-GE двигател. Има нужда от малко ремонти, но се надявам да я преведа в доста приличен вид, та да не срамим клуба rolleyes.gif. Знам че е малко проблемно със частите специално за таз модификация на Карина, но мисля че ще се справя.

Ми това е. Тез дни ще направя малко снимки и ще постна да я видите.
ЗДРАВЕЙТЕ.
И аз от днес съм с Тойота Карина, само че GL 20i - 127 к.с.
Малко се шашкам дали нещо няма гнило по колата и се надявам също да ми кажете на какво да наблегна при по-сериозните огледи. Взех я за 8400 но 97 000 км. и първа рег-я 12.97 г.
Да очаквам ли да има нещо гнило или да се успокоя. Днес огледах подробно отдолу колата и освен задно гърне със тръба за смяна друго не ми направи впечатление.
Молбата ми е да ме насочите към сервиз, за да сменя ремъците и ролките към тях и да ми огледат окачването и спирачките.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
МАЛКОТО КИЛОМЕТРИ, КОИТО МИНАХ ДНЕС МЕ УВЕРИХА, ЧЕ ЯПОНЦИТЕ УМЕЯТ ДА ПРАВЯТ АВТОМОБИЛИ :thumbsup:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 10 Авг 2005 21:46

ugabuga написа:
El Camino написа:Oптималния избор! Да ти е честита семейната спортна колица!:)
1.6 на това купе се мъчи, 3сфето си е измъчен по рождение, 3сгето определено трябва да е най - малък като разход и най - смисления двигател за Карина!
Та и си от Пазарджик... biggrin.gif
Как така се спря на Карина - познати ли имаш с такива?
3s-ge-to e 2.0 ne 1.6. Mislia che shte e mnogo dobre za kupeto, no spored men pocvhai da zadeliash pari za butala, bieli i turbo kit ot 3s-gte :-D

0psi is no fun
toi ne e kazal che 3S-GE e 1.6L, ami che 1.6L dvigatel e slab za tova kupe(1.6 на това купе се мъчи), a 3S-GE mu pasva po-dobre(най-малък като разход и най-смисления двигател за Карина!) wink.gif
->

El Camino

Мнение от El Camino » 10 Авг 2005 23:18

ALTEZZA написа:
ugabuga написа:
El Camino написа:Oптималния избор! Да ти е честита семейната спортна колица!:)
1.6 на това купе се мъчи, 3сфето си е измъчен по рождение, 3сгето определено трябва да е най - малък като разход и най - смисления двигател за Карина!
Та и си от Пазарджик... biggrin.gif
Как така се спря на Карина - познати ли имаш с такива?
3s-ge-to e 2.0 ne 1.6. Mislia che shte e mnogo dobre za kupeto, no spored men pocvhai da zadeliash pari za butala, bieli i turbo kit ot 3s-gte :-D

0psi is no fun
toi ne e kazal che 3S-GE e 1.6L, ami che 1.6L dvigatel e slab za tova kupe(1.6 на това купе се мъчи), a 3S-GE mu pasva po-dobre(най-малък като разход и най-смисления двигател за Карина!) wink.gif
Ама и аз умея да се изразявам wacko.gif

Мерси Алтеза! Точно това имах в предвид :thumbsup:

А колегата със 3сфето - 127 екологичната версия - веднага да му сложиш една газова. Няма да разбереш, че е там - само дето ще ти гори на половина! Честито!
Ммм... погледнете им и двамата кормилните рейки. Много е възможно да има лек теч на масло - все пак английски версии карате. Но това ще им е проблема. Нищо друго не се очаква!

bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от bambo » 10 Авг 2005 23:50

ам мерси на всички :-)
гледам че някой беше питал какво има да се прави по колата... отговарям, подреждайки ремонтите по реда в който мисля да ги направя:
1. окачване (предни и задни биалетки, тампони на стаб. щанга отзад, носачи отпред)
2. лагери на задните главини (цели главини варвят)
3. лагери в скоростната кутия ( не се знае кои точно засега)
4. малко по двигателя (гумички клапани, сегменти евентуално)
5. компресора на климатика
6. боядисване

Та това е със ремонтите. Колега Ел Камино, защо се радваш че съм от Пазарджик? да не си градски? ;-) Ако си градски - лесно ще ти обясня защо се спрях на Карина, и защо точно на тази ;-)
А колегата Алтеза мога да го успокоя че нямам намерение да изоставям нисан клуба, микрата ми излиза в края на седмицата от сервиза като нова ;-)

El Camino

Мнение от El Camino » 11 Авг 2005 00:49

Градски май мога да се нарека cool.gif . Ще ми е интересно да пишеш (дори на ЛС), може да се окаже, че се и знаем. То като се замисля даже и моята Карина се е появявала у наше село smile.gif .

pol
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Авг 2005 19:03
Местоположение: Световрачене
Автомобил: Тойота Версо
Обратна връзка:

Мнение от pol » 11 Авг 2005 08:32

А колегата със 3сфето - 127 екологичната версия - веднага да му сложиш една газова. Няма да разбереш, че е там - само дето ще ти гори на половина! Честито!
Ммм... погледнете им и двамата кормилните рейки. Много е възможно да има лек теч на масло - все пак английски версии карате. Но това ще им е проблема. Нищо друго не се очаква!
Благодарско.
Да разбирам ли, че двигашелят ми е 3S-FE ???
[/quote]

El Camino

Мнение от El Camino » 11 Авг 2005 10:06

3S-FE - трябва като го погледнеш да зеленее леко дори. Толкова е екологичен biggrin.gif

bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от bambo » 11 Авг 2005 11:33

Хм, ЕлКамино... може и да се знаем сигурно... щом си идвал у наше село, сигурно знаеш че тук дилъра на toyota е с доста силни позиции :-) а пък аз да кажем... имам доста общо с него. rolleyes.gif

Иначе, по въпроса за английските версии - позволи ми да не се съглася wink.gif, все пак номера на шасито ми започва с JT :whistle:

El Camino

Мнение от El Camino » 11 Авг 2005 11:38

bambo написа:Хм, ЕлКамино... може и да се знаем сигурно... щом си идвал у наше село, сигурно знаеш че тук дилъра на toyota е с доста силни позиции :-) а пък аз да кажем... имам доста общо с него. rolleyes.gif

Иначе, по въпроса за английските версии - позволи ми да не се съглася wink.gif, все пак номера на шасито ми започва с JT :whistle:
Е това е причина да ти честитя още веднъж тогава! biggrin.gif За друга кола говорим просто!:)
Какъв цвят е бтв? До момента у наше село ли се е подвизавала?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Namu и 89 госта