Carina E GTi

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от bambo » 11 Авг 2005 12:01

biggrin.gif
И аз така знам, че за друга кола говорим ;-). Довечера ще постна снимки на колата. Иначе е черен металик, с оригиналните лети джанти, спойлерчето отзад и характерното "дупе" с двата ауспуха. Може и да си я виждал. Колата е у наше село от нова - '96г. насам. Сменила е няколко номера, но от 3 години някаде е със един доста "лесен" :whistle:. Ако си имал рбота по сервиза на toyota със сигурност си я виждал.
А, довечера кат постна снимки, може и да се сетиш.
БТВ. Некфа идея за части за ГТ по-танкана? Че оригиналните болят много :-)

El Camino

Мнение от El Camino » 11 Авг 2005 12:07

bambo написа:biggrin.gif
И аз така знам, че за друга кола говорим ;-). Довечера ще постна снимки на колата. Иначе е черен металик, с оригиналните лети джанти, спойлерчето отзад и характерното "дупе" с двата ауспуха. Може и да си я виждал. Колата е у наше село от нова - '96г. насам. Сменила е няколко номера, но от 3 години някаде е със един доста "лесен" :whistle:. Ако си имал рбота по сервиза на toyota със сигурност си я виждал.
А, довечера кат постна снимки, може и да се сетиш.
БТВ. Некфа идея за части за ГТ по-танкана? Че оригиналните болят много :-)
Хаха:))). Щом теб като вътрешен в Тойота Пз те болят, аз направо се въздържам от коментар. Еле пък за компетентност:). Влизах точно два пъти там - видях една напудрена Супра, блъснатата черна Селика (после се запознах и с момчето, на което е), обаче Карина .. не загледах. Надявам се да имам разума и да не си хабя бензина да влизам повече там biggrin.gif
Части - пиши какви ти трябват - все ще изскочат асоциации във форума, да не говорим, че и доста от частите са взаимозаменяеми с други модели.

Гост

Мнение от Гост » 11 Авг 2005 12:18

Честито на новите собственици !!!!!!!!!! biggrin.gif
Много добри коолици сте си взели.

Абре El Camino що така за 3S-FE-тата говориш - не са чак толкова спънати. Е , не е като да съм в спортна кола, но динамиката е съвсем прилична за семеен автомобил. Все пак това е кола за по-улегнали хора.

El Camino

Мнение от El Camino » 11 Авг 2005 12:25

Anonymous написа:Честито на новите собственици !!!!!!!!!! biggrin.gif
Много добри коолици сте си взели.

Абре El Camino що така за 3S-FE-тата говориш - не са чак толкова спънати. Е , не е като да съм в спортна кола, но динамиката е съвсем прилична за семеен автомобил. Все пак това е кола за по-улегнали хора.
Не ти излезе ника.
А за 3сфето принципно и аз това казвам - пенсионерска колица. Идеална за газ - т.е. живот в двигателя така или иначе няма, от обема ще си вади въртящия момент и ще движи семеиството щастливо по пътищата на България. biggrin.gif
Еми сори за мнението ми наистина е малко крайно, ама като се кача на по заспала кола, ще си го променя, обещавам biggrin.gif . Иначе не е лоша, нали така се казваше:)).

bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от bambo » 11 Авг 2005 15:00

Еми какво ми трябва...
Задните главини бяха най-големия проблем (най-скъпото) но за късмет се оказа че ги има на склад (залежала поръчка) та ще мина метър и със чакането и със цената :whistle:
Иначе ми трябва по окачването почити всичко... ама точно то не се сещам със кое ще е взаимозаменяемо.
А, нещо което е еднакво за всички карини - кора под двигателя предна дясна... че там са тръбите на климатика точно и малко грозно стърчат отдолу в момента... пък и със тез наводнения дето стават на последък.... трябва ми и капачка за оригинална лята джанта също и пепелник!!! :) пръскалки за фаровете отпред ако има нейде... бутонче с капачка за предно дясно стъкло (залепих го, ама искам новичко :-) ), машинка електрическа за предно ляво стъкло... май е това засега... довечера ще огледам какво точно ми трябва по окачването... и ще сменя задните главини...


P.S. от ентусиазъм забравих да честитя на колегата с който едновременно сме си взели колите. Да ти е честита, жив и здрав да си я караш, и да не се налага да се виждаме в сервиза :-D

LEXUS_

Мнение от LEXUS_ » 12 Авг 2005 20:32

bambo написа:ам мерси на всички :-)
гледам че някой беше питал какво има да се прави по колата... отговарям, подреждайки ремонтите по реда в който мисля да ги направя:
1. окачване (предни и задни биалетки, тампони на стаб. щанга отзад, носачи отпред)
2. лагери на задните главини (цели главини варвят)
3. лагери в скоростната кутия ( не се знае кои точно засега)
4. малко по двигателя (гумички клапани, сегменти евентуално)
5. компресора на климатика
6. боядисване

Та това е със ремонтите. Колега Ел Камино, защо се радваш че съм от Пазарджик? да не си градски? ;-) Ако си градски - лесно ще ти обясня защо се спрях на Карина, и защо точно на тази ;-)abe ,kolega,to kato te slu6am kakvy remonty shte i varty6 na tazy carina,napravo se uplashih!!!samo shte ty kaja che tazy kola nykak ne e pazena,daje e karana kato karuca ot nekoi biv6 karucar mad.gif .--az ne sam chuval predy 300000km.pone, da se smenyat lagery na glavyny po toyota ohmy.gif ,ili pak lagery po sk.kutya/kva e taya zverska eksploatacya bre!!!!/ wacko.gif ,da ne govoryme che nikoga ne sam chuval za smiana na nosachi pry toyota!!!!!,a za segmenty ako e pod 400000km,ne se govory/e zavysy kak e karana y s kakvo maslo/,da ne govoryme che ako se kara kakto tryabva ,segmentyte gy smenyat kam800000km.az ne byh sy metnal na takava zahabena kola.vyj tapiceryata,syguren sam che y tya e yznosena--abe taya carina da ne ne vnos OT ITALY??? :help:
:help: А колегата Алтеза мога да го успокоя че нямам намерение да изоставям нисан клуба, микрата ми излиза в края на седмицата от сервиза като нова ;-)

bambo
Мнения: 182
Регистриран на: 09 Авг 2005 18:51
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от bambo » 14 Авг 2005 00:39

Хм,
колега Lexus_... ако ти покажа тапицерията на колата - ще решиш че е на полвин година :-) Освен това си е оригиналната тапицерия - черен плюш, дет си е продадена колата със нея. Не, не е внесена от италия, колата е може би единствената бройка GTi, влязла чисто нова в България. Колата я знам откакто е внесена, даже съм я карал през тез години преди да стане моя. И да - лагери на главини рядко се сменят преди 300000 wink.gif , и не, не е карана от каруцар а е поддържана изрядно само и единствено с оригинални части, във фирмен сервиз. За сегментите съм казал - "евентуално", защото все пак говорим за 3S-GE двигателя и аз просто искам да се застраховам.
А що се отнася за сменянето на "носачите" - не си чувал да се прави, защото сигурно не си виждал окачването на Carina E GTi, както и на Celica GT4 / Tsport. Сигурно ще бъдеш доста учуден ако ти кажа че това окачване има по 3 шарнира на колело + по още един ОТГОРЕ на амортисьора? :help: и ако преброя съставните му части, се заформя един списък от около 8! щанги / носачи на колело wacko.gif Малко гадна работа за поддръжка, ама си заслужава според мен.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта