До Xeku и Punky

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

До Xeku и Punky

Мнение от juri_galev » 19 Авг 2005 14:01

намрих една Селика Супра в Младос снимал съм я на телефона имаше лепенки продава се обадих се иска и 1500 лв на мене ми се виждат много двигателя е 1.6 84 година.А и същатата като твоята е Xeku та трябва да я видите възможно най бързо ще кача снимките :thumbsup:.Просто искам съвет дали си заслужава дали има смисъл да се вземе колата но деиствително на външен вид си има доста работа по нея.Собственика каза че е в движение има и газова уретба но просто ми трябва съвет cool.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 19 Авг 2005 16:46

ako e kat na Xeku niama da e 1.6l a shte e 3l ili 2.5l ... ne znam kolko tochno e 5mge-to ... pone az taka mislia. spored men ne sa mnogo pari za takava rasova kola
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 19 Авг 2005 17:55

Abe ne si q vidql na vun6en vid za tva taka govorish

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 20 Авг 2005 11:06

juri_galev, мерси за информацията! :thumbsup: Почти съм сигурен обаче, че става дума за обикновена Селика, която прлича на моята, но има много други основни разлики. Двигателят на моята е 5M-GE и е 2.8, просто няма Супра 1.6, така, че тази не ми върши работа. Тук е моментът да е похваля, че най-случайно с Пънки намерихме една Селика Супра зарязана в един двор и след тежки преговори я спазарихме за 500 лева biggrin.gif Вярно, че тя е европейскят еквивалент на нашите, но доста от частите са идентични, така че сделката е уникално изгодна. Сега ще мислим къде да я закараме, за да се разглоби и къде да съхраним това богатство. rolleyes.gif

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 20 Авг 2005 13:51

Явно деиствително е Селика но искам да я видите поне да ми кажете дали тези пари са много защото на мен ми се струва че са доста а чесно казано по външния вид има доста работа.Много ми хареса и за това искам да се допитам до вас възможно най бързо качвам снимките

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 28 Авг 2005 19:09

Izvinqvam se za zabavqneto no prosto nqmashe kak da gi svalq no ve4e vsi4ko e Ok

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 28 Авг 2005 19:14

ta za tova govorime bronite sa vutre v kolata i vutre e zapazena choveka kaza dvg dobre ama tiq 1500 lv kade mi gi iska mai go surbi vrata :help: ta podskajete stavali.Prosto n sam mnogo dobre zapoznat s po starite i kakv vurvqt i kato i gledam vun6niq vid 4esno kazano tez pari ne ih mu gi dal wacko.gif.toq v tiq 1500 lv ima i edna gazova oretba pak s neq ne moje li da go prelujem da si q prodava toi az nema da sasipvam kolata s taq gaz

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 28 Авг 2005 20:14

Както и предполагах, става дума за обикновена Селика. dry.gif Какво да ти кажа juri_galev, не знам дали си струва да се захванеш с тази кола, има лош вид и доста липси, които са много трудни за възстановяване. Естествено, че можеш да ги поръчаш от ТМАуто, но цените там са доста високи. :help: Освен това, според мен парите, които й търси продавача са много за тази кола, има доста работа по нея и ще ти трябват поне още 2000 лева за да придобие добър вид и поне малко да заприлича на тази на снимката. Ако можеш да си го позволиш и ти се захваща с подобна авантюра давай, но викни някой специалист и я огледайте много добре преди да я вземете. :thumbsup:
Прикачени файлове
Celica.jpg
Celica.jpg (84.67 KiB) Преглеждано 4600 пъти

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 28 Авг 2005 20:38

Ще те послушам просто не виждам и аз смисъл в този автомобил доста има рабата прав си а просто парите ги няма на куп аз ако ги имах парите на куп и за реставрация щях направо да си взема някоя потдържана :thumbsup: мерси

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 28 Авг 2005 20:41

Такава има и в по-добро състояние - не са редки - за суми от порядък на 6-700 лева. Днес видях обаче кафява Супра като на Хеки - паркирала на Левски и Дондуков. Мисля имаше лента на челното стъкло с надпис "TONI".

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 28 Авг 2005 20:47

видях подобна селика(като на последната снимка).
синя, доста позанемарена, но в по-добро състояните от тази в топика. намираше се в пресечката под Цар Симеон в посока Сливница(или в следващата, не помня) - вижда се от бул Хр. Ботев. колата май е на това място от доста време, може все още да е там.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 28 Авг 2005 20:51

juri_galev написа:Ще те послушам просто не виждам и аз смисъл в този автомобил доста има рабата прав си а просто парите ги няма на куп аз ако ги имах парите на куп и за реставрация щях направо да си взема някоя потдържана :thumbsup: мерси
ot taya celica, osven djantite, i chohalcheto na skorostniyat lost, drugo ne vizdam da e interesno... dry.gif
ako iskash takuv tip celica, ima edna v dvizenie v Lozenez, Heki moze da ostavi belezka na kolata, ako se ineteresuva choveka da ya prodava, shte ti zvunne!
imashe oshte edna taka chervena s gazova sistema v obelyane, pri onya s hidravlchniyat serviz, i dvete cressidi, zena mu ya karashe.
ako iskash AE86 ima edna za prodan v Karlovo, tryabva da proverya da ti pratya edin telefon, choveka shte te svurze!
tiya celici imat tchno 2 interesni varianta:
ednata e s 4A-GE dvigatel 1.6
drugata e 18R-G dvigatel 2.0
povecheto v BG sa s 1.6 2T-B dvigatel, 86kc, i ne si zasluzava da gi pravish.
purvite dve shte poznaesh po fakta che imat zadni diskovi sprachki, a ne barabanni, oshte kato ya vidish na ulicata.
tozi model deto si nameril e vtorata generaziya ot 84g. nagore, prednite farovete im se zatvaryat nazat i nagore, i nyamat kapaci, i sa malko po-smeshni... tongue.gif
po princip ima chasti da napravi chovek ultra moshten turbo 2T ili 3T dvigatel ot (paradiseracing.com) no shte struva sustoyanie, i posle tryabav da smenyat i zaden most, i skorostna kutiya i spirachki i edin kup drugi nshta, koito sa standartni pri purvitae dva varianta na tozi model, shtot vse pak idvat sus dviagteli s po 124kc, 1.6 e injekciya, a 2.0 e s dva 40mm mikuni karburatori, i ima evtini razpredelitelni valove, da go napravish 180-200kc, s dva 45mm webera naprimer!
taka che reshi koi model iskash i kazi, puk tuka shte namerim, shte te nasochim.
wink.gif
Последно промяна от punkara на 28 Авг 2005 20:54, променено общо 1 път.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 28 Авг 2005 20:52

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Тони как това трябва задулжително да си го сложиш за да знаят на кой е колата друг е въпроса че с тая лепенка ставаш известен ан алдиторията с това че колата ти е о тунинг генерацията. offtopic.gif .Вчера отскочих до Божурище имаше Драг състезание гледах само А клас та имаше едни интересни Жигули който правеха Астрите с по 2 коли смешни и цялата публика унемяваше

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 28 Авг 2005 21:06

juri_galev написа:laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Тони как това трябва задулжително да си го сложиш за да знаят на кой е колата друг е въпроса че с тая лепенка ставаш известен ан алдиторията с това че колата ти е о тунинг генерацията. offtopic.gif .Вчера отскочих до Божурище имаше Драг състезание гледах само А клас та имаше едни интересни Жигули който правеха Астрите с по 2 коли смешни и цялата публика унемяваше
djantata na snimkata po-gore deto si snimal, predna ili zadna e? wacko.gif

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 28 Авг 2005 21:17

Предната джанта е но аз гледах отзад е с дискови спирачки до колко можах да видя и от доло колата беше бая поизгнила wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 192 госта