Тойота Авенсис на старо?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Гост

Тойота Авенсис на старо?

Мнение от Гост » 31 Авг 2005 15:11

Здравейте!

Събрал съм си парички да си купувам кола на старо. Много искам този път да НЕ е немска. В момента избирам между италианска, френска и японска. Тъй като последния вариант най-много ми харесва, искам да ви попитам какво мислите за следното: Тойота Авенсис 1999 г. 2.0 ТД за 12500 лв. на 142 000 км (уж). Никога не съм карал Тойота, единствените ми впечатления от японски автомобили са от една Мазда 323 (убийствена кола!), та ще ми се да чуя нещо от вас. Ненапразно пиша тук, искам да чуя мнения на хора, които разбират от Тойоти и които (евентуално) са карали и други коли (Фиат, Ситроен, Мазда, Нисан) и могат да направят обективно сравнение.
Много ви благодаря!

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Re: Тойота Авенсис на старо?

Мнение от ToyotaFan » 31 Авг 2005 16:01

Гост написа:Здравейте!

Събрал съм си парички да си купувам кола на старо. Много искам този път да НЕ е немска. В момента избирам между италианска, френска и японска. Тъй като последния вариант най-много ми харесва, искам да ви попитам какво мислите за следното: Тойота Авенсис 1999 г. 2.0 ТД за 12500 лв. на 142 000 км (уж). Никога не съм карал Тойота, единствените ми впечатления от японски автомобили са от една Мазда 323 (убийствена кола!), та ще ми се да чуя нещо от вас. Ненапразно пиша тук, искам да чуя мнения на хора, които разбират от Тойоти и които (евентуално) са карали и други коли (Фиат, Ситроен, Мазда, Нисан) и могат да направят обективно сравнение.
Много ви благодаря!
Без колебание, вземи си Тойота !
Още повече дизела на Тойота би трябвало да е Made In Japan, което прави нещата още по-сериозни! :thumbsup:

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 31 Авг 2005 18:49

Авенсисът не е типичната японска Тойота, в него има доста европейско влияние (все пак се сглобява във Великобритания), но в никакъв случай не е лоша кола, още повече като гледам с какви европейски марки я сравняваш. Все пак ако искаш дизелов Авенсис, потърси си такъв с двигател D4D, мисля, че след 2000г. са такива. Успех! :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 31 Авг 2005 19:50

Гост, wyprosa mi e stranen no e po temata - na kolko godini si ?

TATl
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Авг 2005 12:07
Обратна връзка:

Мнение от TATl » 31 Авг 2005 23:28

Определено си вземи тойота ако можеш. Аз имам авенсис д4д - купен е нов преди два месеца, но мога да ти кажа че е чудесен автомобил във всяко едно отношение. Имам и корола, но тя е бензин и нея я кара жената, но преди авенсиса аз я карах. Имам една вектра и преди да се кача на тойота си мислех че опела е кола. Да ама не - сега не слизам от тойотата. Баща ми има един микробус пак тойота - модел 79г. и освен амортисори и шарнири не е пипано друго. Опс и съединител но това са си необходимите неща. Иначе по мотора не съм пипал нищо. А не си знае километрите. Иначе дизела на авенсис е страхотен. Много е тих и пъргав имайки предвид че колата тежи два тона. Набира много леко и нямам ниакакви проблеми ако се наложи да изпреварвам някой. Кофтито е нафтата - аз зареждам само от омв и то спринт дизела. Зареждах от лукойл, но голяма мъка за колицата. От петрол и шел същата гадост. Ами това е - взимай тойотата. Макар че д4д е след 2001г. производство, но мисля че и предишния им дизел не отстъпва.
Поздрави:)

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 01 Сеп 2005 00:42

Преди да се сдобиеме с джипа и яриса имахме Авенсис точно същата година същия мотор който ти искаш да купиш какво да ти кажа 2.0 тд 90 коня вярно малко са за този автомобил следващото покеление двигатели вече д4-д 116 и сега вече най новия дизел 150 и 180 коня.Аз не зная какво се чудиш още пък и най малкото тук секи ще ти каже да избереш тойота вземай Здравото и сигорното :thumbsup: tongue.gif успех в покупката wink.gif

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 01 Сеп 2005 00:46

[quote="TATl"]Определено си вземи тойота ако можеш. Аз имам авенсис д4д - купен е нов преди два месеца, но мога да ти кажа че е чудесен автомобил във всяко едно отношение. Имам и корола, но тя е бензин и нея я кара жената, но преди авенсиса аз я карах. Имам една вектра и преди да се кача на тойота си мислех че опела е кола. Да ама не - сега не слизам от тойотата. Баща ми има един микробус пак тойота - модел 79г. и освен амортисори и шарнири не е пипано друго. Опс и съединител но това са си необходимите неща. Иначе по мотора не съм пипал нищо. А не си знае километрите. Иначе дизела на авенсис е страхотен. Много е тих и пъргав имайки предвид че колата тежи два тона. Набира много леко и нямам ниакакви проблеми ако се наложи да изпреварвам някой. Кофтито е нафтата - аз зареждам само от омв и то спринт дизела. Зареждах от лукойл, но голяма мъка за колицата. От петрол и шел същата гадост. Ами това е - взимай тойотата. Макар че д4д е след 2001г. производство, но мисля че и предишния им дизел не отстъпва.
Поздрави:)[/quote]
А по въпроса за Нафтата си много прав преди години ходихме с Авенсиса до Швеция мале боже като стапихме на Германско с Хубава нафта как е 90 коня 180 км си ги потдържаше колето.Просто бяхме много доволни от този автомобил rolleyes.gif

Гост

???

Мнение от Гост » 02 Сеп 2005 14:57

jamie написа:Гост, wyprosa mi e stranen no e po temata - na kolko godini si ?
А би ли обяснил каква връзка има въпросът ти с темата?

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Re: ???

Мнение от jamie » 02 Сеп 2005 15:13

Гост написа:
jamie написа:Гост, wyprosa mi e stranen no e po temata - na kolko godini si ?
А би ли обяснил каква връзка има въпросът ти с темата?
Имаше навремето един цитат:
"Хонда за батко, Тойота за татко."
Връзката е подобна - ако основното което искаш е пъргавина - Хонда според мен е избора. Ако търсиш солидна изработка и липса на проблеми - Тойота. Това не е универсално правило обаче - просто насока.

El Camino

Мнение от El Camino » 02 Сеп 2005 15:30

Aбе в тоя контекст, как са новите Хонди?

Не само от този форум се вижда, че Тойота сваля гарда напоследък, но как са останалите Чисто Японски фирми в тоя смисъл - Хонда, Субару и Сузуки?
Мазда и Нисан май съм ги отписал.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 02 Сеп 2005 15:32

Абе не отписвай никого - а новия Сивик май се опитва да бори Щатския пазар напоследък - доста приятна кола извадиха !
Да не забравим че в Щатите от над 10 години кола на годината беше Тойота Камри - прекъсвана само за 2 години от Хонда Акорд !

El Camino

Мнение от El Camino » 02 Сеп 2005 15:43

Ти само потвърждаваш това, което казах. Кола на годината БЕШЕ sad.gif Тойота Камри. Хонда Сивик е ХУБАВА кола.
Аз имах в предвид, че останалите съм ги отписал:).

А и тези кола на годината за мен нищо не значат. Една кола се доказва след 10 - 15 години;). В БГ кола на годината е Пежо.. Цитроен.. :whistle:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 02 Сеп 2005 15:47

В БГ кола на годината става или баничарка, или таксиджийка - млада демокрация сме - ще ни мине :thumbsup:

Гост

Мазда - отписани?

Мнение от Гост » 02 Сеп 2005 17:42

El Camino написа:Aбе в тоя контекст, как са новите Хонди?

Не само от този форум се вижда, че Тойота сваля гарда напоследък, но как са останалите Чисто Японски фирми в тоя смисъл - Хонда, Субару и Сузуки?
Мазда и Нисан май съм ги отписал.
Защо си отписал Мазда? Според мен са доста добри, даже съм чувал, че били с много здраво окачване и безотказни двигатели.

El Camino

Мнение от El Camino » 02 Сеп 2005 17:44

БИЛИ съм чувал и аз.
Сега са незнамсиколкопроцента ФОРД.
Нисан пък рЕНО sad.gif ...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта