Ot stud umri, no gazar badi !

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Ot stud umri, no gazar badi !

Мнение от ALTEZZA » 21 Ное 2005 09:00

Kykepa beshe pusnal skoro edna tema che na negovata i bilo studeno, ta reshih da priloja az edna snimka(dolu) za da vidim na koia i e po studeno. tova e zimnata kola na V35GTR(Nissan Sentra, iavno idvasta s ekstri kato moon roof), parkirana na parkinga na kinoto det hodim vsiaka nedelia, taka si e stoiala okolo 5 chasa(do kat izgledame dva dalgi i otekchitelni filma, NE gledaite Harry Potter!), kato snimkata e napravena pri temperatura 40*F(4*C). tai kato ne smiatam che snimkata govori sama za sebesi, ste pomolia V35GTR da razkaje za kakvo stava vapros :whistle:
Прикачени файлове
Image(097).jpg
Image(097).jpg (36.83 KiB) Преглеждано 4843 пъти
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ot stud umri, no gazar badi !

Мнение от Japanese_fever » 21 Ное 2005 20:47

ALTEZZA написа:Kykepa beshe pusnal skoro edna tema che na negovata i bilo studeno, ta reshih da priloja az edna snimka(dolu) za da vidim na koia i e po studeno. tova e zimnata kola na V35GTR(Nissan Sentra, iavno idvasta s ekstri kato moon roof), parkirana na parkinga na kinoto det hodim vsiaka nedelia, taka si e stoiala okolo 5 chasa(do kat izgledame dva dalgi i otekchitelni filma, NE gledaite Harry Potter!), kato snimkata e napravena pri temperatura 40*F(4*C). tai kato ne smiatam che snimkata govori sama za sebesi, ste pomolia V35GTR da razkaje za kakvo stava vapros :whistle:
Imalo li e dujt ili snegovalej, 6toto ako ne e ne vijdam kakvo moje da mu stane, osven da mu zalepnat rucete za volana i/ili za skorostniq lost, he-he ... laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 21 Ное 2005 22:18

XAXAXAXAXAXAXA XEXEXEXEXE ... biggrin.gif biggrin.gif laugh.gif
Daje ne vidiah koga go snima tova!!!!
Iztoriata na tazi kola e dosta cvetna i dulga! Tazi kola beshe na bashta mi koito mejdu drugoto niama nikakvo chuvstvo za podrujka!!! Svidetel sum na smiana na maslo pri 21,000 mili sus nai obiknovenno mineralno maslo ta dori i filter mislia che i spesti! unsure.gif Ta kolata beshe udarena 2003 godina ot TIR(18 wheeler) i razbirase razmazana otzad. Slava bogu bashtam mi se oturva samo sus sinini! Sledovatelno insurance companiata totalvaha kolata no bashtami reshi che moje da se opravi i ia zagara na nashenci da ia izpraviat! Ta sled izpravianeto si kupi druga (Altima) i tazi ia zariaza! sled 1.5 godina prestoi az ia postegnah i reshih da ia polzvam prez zimata zashtoto infinitoto e sus letni gumi plus tova e zadno, puk da ne govorim za solta koiato se lee iz chikagskite ulici. Izmih ia, izchistih ia, kupih novi gumi i pochnah da ia karam. Triabva da postegna motora, novi sveshti kabeli, poluoski i tnt no za sega shte ia karam dokato ne spre! Shibidak nestho beshe zaial ta reshih da go opravia. Razglobih go i otkrih che e zaial poneje samia tavan se beshe izkrivil ot udara. Poizpravih go, slojih WD40 i se opravi, no poneje niamah vreme ne go dosglubih. Slojih staklkoto ot gore i trugnah na kino! Karam si az sus okolo 50mph, poglejdam na gore i gledam kak stakloto bukvalno izlita.. wacko.gif Padna na ulicata, slizam da go zema, mianava edna kola, vtora, treta, chetvurtata go pregazi i go schupi. Sega trebe da polzvam univeraslno reshenie, toest nailon + tikso, za da resha problema dokato namera kapak ot "junka yard" wacko.gif

PS nadiavam se da niama "Voda v kupeto part 2" wink.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 21 Ное 2005 22:39

chakai malko, iskash da mi kajesh che si slojil sunroof-a bez da mu slojish boltovete li? ohmy.gif
inache po dobre pobarzai s namiraneto na nov, che s nailoni si za nikade, zimata pochti si e doshla veche!
->

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 21 Ное 2005 22:57

ami Altezzov kak da se opravdaia??? znachi stana mnogo studeno i mi izmruznaha prustite. gaikite beha trudni za zavivane a i osve tova stana tumno ta reshih da ostavia za utre....sega trebva da nameria kak da go napravia shtoto neshto ne moga da namera staklo....
Lorde znaesh li nekade kade moje da pitame za takuv guruk?
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 21 Ное 2005 23:17

V35GTR написа:ami Altezzov kak da se opravdaia??? znachi stana mnogo studeno i mi izmruznaha prustite. gaikite beha trudni za zavivane a i osve tova stana tumno ta reshih da ostavia za utre....
w00t.gif edin suvet ot men: nedei da si opravyash Infiniti-to sam, po-dobre go dai na Altezzov, che sledvashtiyat put moze da ostavish i zadniyat most nekude po putya... wacko.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif :thumbsup:

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 21 Ное 2005 23:47

punkara написа:
V35GTR написа:ami Altezzov kak da se opravdaia??? znachi stana mnogo studeno i mi izmruznaha prustite. gaikite beha trudni za zavivane a i osve tova stana tumno ta reshih da ostavia za utre....
w00t.gif edin suvet ot men: nedei da si opravyash Infiniti-to sam, po-dobre go dai na Altezzov, che sledvashtiyat put moze da ostavish i zadniyat most nekude po putya... wacko.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif :thumbsup:
:whistle: ako govorish za malkoto nissanche, na li ti kazah che nashenci ia napraviha. wink.gif Altezzov samo maslo mi e smenial na infinitito {EDIT : I guma e lepil!}! Toi vuobshte i neshte da chue za popraviane .... i napulno go razbiram! wink.gif wink.gif
Za sega kolicata vurvi bez problem no triabva da se smeniat poluoskite mnogo skoro!!! Trebe da govora sus Lorda shtot toi gi razbira dobre. Toi kaza che e lesno ama se pak trebe da go butam da me instructira kvo da prava. Sustho taka nakladki, rotori i Sunroof i e gotova
:whistle:
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 22 Ное 2005 01:26

v35gtr:
...poluoski, nakladki, rotori i Sunroof i e gotova
nishto rabota... :thumbsup:

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 22 Ное 2005 02:54

del_sol_fen написа:v35gtr:
...poluoski, nakladki, rotori i Sunroof i e gotova
nishto rabota... :thumbsup:
Super !!! Deuuu Souuu koga she doidesh da ia svurshish???? daje she ti dam suha para!!!! :whistle: :whistle: wink.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Ное 2005 09:58

punkara написа: w00t.gif edin suvet ot men: nedei da si opravyash Infiniti-to sam, po-dobre go dai na Altezzov, che sledvashtiyat put moze da ostavish i zadniyat most nekude po putya... wacko.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif :thumbsup:
aaa, men hich ne me butai sred koli nosesti emblemi razlichni ot na Toyota, vapreki che stom sa Japan pak sa OK.

inache poluoski, rotori, nakladki, sunroof sa se nesta lesni za smiana, no ni triabva miasto i instrumenti za taz rabota wink.gif
->

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 22 Ное 2005 11:01

само ми е интересно как реши че можеш просто да го оствиш отгоре и да си мислиш че ще стои на магистралата...нали си ходил на олимпияди по физика и знаеш принципа на Бернули...тц тц тц
мааму стара - не те бива в "Направи си сам" раздела щом не се отнася за компютри и DJ оборудване

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Ное 2005 15:35

tiya centri sa takiva tenekieni kutiiki, che neznam izobshto dali si zasluzava da hvurlyash pari i trud za da ya styagash! na tyah i smata voziya ime kato v tenekiya, karal sum edna takava iz Chcago 99godina, byala na cvyat!
za da smenite poluoskite, shte tryabva da izkarate masloto na skorostnata kutiya, da izkarate sharnirite ot glavinite, a tova ne e suvsem lesno ako ne si v serviz i nyamash zdrava shtanga!
posle tryabva da naleete tova maslo, bez ruchna pompa, stava sus edin dulag markuch i edna funiya v nego...abe mrusna rabota si e za popravka v dvora! ya kolko po-lesno e da ya zakarash do tvoya nearest junk yard, i hop edi nissan po-malko na toya svyat! biggrin.gif tongue.gif , siguren sum che Altezzov shte doide s teb, za da te vurne s Altezza-ta do vkushti posle... laugh.gif :thumbsup: cool.gif tongue.gif

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 22 Ное 2005 20:17

PAKETA_1 написа:само ми е интересно как реши че можеш просто да го оствиш отгоре и да си мислиш че ще стои на магистралата...нали си ходил на олимпияди по физика и знаеш принципа на Бернули...тц тц тц
мааму стара - не те бива в "Направи си сам" раздела щом не се отнася за компютри и DJ оборудване
PAKETA ami vij sega chicagski stud ili Bernulli's law - predpolagam imash predvid "Vortex-free stationary flow" . Znachi ne iskah da go kazvam tova no shte si priznaia che slojih 3 lenti sus tixo da darjat kapaka na miasto koeto bi bilo dostatachno no samata kola beshe super prashna taka che iavno ne go zadurjaha

punkara написа:tiya centri sa takiva tenekieni kutiiki, che neznam izobshto dali si zasluzava da hvurlyash pari i trud za da ya styagash! na tyah i smata voziya ime kato v tenekiya, karal sum edna takava iz Chcago 99godina, byala na cvyat!
za da smenite poluoskite, shte tryabva da izkarate masloto na skorostnata kutiya, da izkarate sharnirite ot glavinite, a tova ne e suvsem lesno ako ne si v serviz i nyamash zdrava shtanga!
posle tryabva da naleete tova maslo, bez ruchna pompa, stava sus edin dulag markuch i edna funiya v nego...abe mrusna rabota si e za popravka v dvora! ya kolko po-lesno e da ya zakarash do tvoya nearest junk yard, i hop edi nissan po-malko na toya svyat! biggrin.gif tongue.gif , siguren sum che Altezzov shte doide s teb, za da te vurne s Altezza-ta do vkushti posle... laugh.gif :thumbsup: cool.gif tongue.gif
ihhh mamu stara goliam si HATTER!!!! Niama da se vrazumish i tva e!
az vikam da fanesh tvoite sichkite tenekii det si gi naredil i da viknesh "scrap metal recycling" da gi zemat pone da napraviat neshto ot tiah. A za moita kolica ne se pritesniavai, siguren sum che she mi vurshi rabota bez da hodi pri chicho doctor dulgi godini na pred! :whistle:
Последно промяна от V35GTR на 22 Ное 2005 20:43, променено общо 1 път.
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Ное 2005 20:20

o da, ako kolata niama da se vidga vav vazduha izobsto ne mislia che triabva da se zahvasta s neia, no toku vish Lorda e osiguril miasto za tova. za iztochvaneto na masloto, ne mislia che e zadaljitelno, kat izleze poluoskata moje malko da pochne da kape, no niama da teche koi znae kolko, nivoto na masloto bi triabvalo da e do poluoskite predpolagam. btw, negovata e avtomatik, ta transmisionnnoto maslo sigurno se naliva ot gore prez stekata, no ne sam siguren dali ste ima otdelno otdelenie za diferenciala ili vsichko e zaedno, toi Lorda znae nai dobre, po edno vreme imashe taman 4 ili 5 podobni egzempliara v kasti wink.gif
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Ное 2005 20:25

PAKETA_1 написа:само ми е интересно как реши че можеш просто да го оствиш отгоре и да си мислиш че ще стои на магистралата...нали си ходил на олимпияди по физика и знаеш принципа на Бернули...тц тц тц
мааму стара - не те бива в "Направи си сам" раздела щом не се отнася за компютри и DJ оборудване
abe ne znam kav e toz princip na Bernuly, no i az ne moga da proumeia kak prosto ste postavish sunroof-a bez boltove i ste se kachish na magistralata, vazdushnata struia nad kolata vednaga ste go zasmuche.
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта