ideya!

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 14 Дек 2005 01:54

super! dneska otrkih ekip na Dyado Koleda, i go vzimam s men...ima maluk problem, mai nema da moga da vlezna v nego, ama ima i po-finni v grupata! wink.gif
davai Asene, svurzi se s toya dom, i neka idem da gi zaradvame!
az si pristigam tazi Nedelya, za suzalenie mi se promeniha malko planovete, no nyama kak!
sad.gif
tamun shte mojem tochno za Koleda da gi zaradvame!
nyama da e loshto da pitate tam spezialistite kakvi sa po-podhdyashti podaruci za tezi deca! te znayat nai-dobre!
haide da skoro,
punky cool.gif

az vikam da ima nakupim i shapki s toyota otgore, ili da napechatame fanelki s kluba, ili neshto takova, da mogat da se kefyat i te! cool.gif

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 14 Дек 2005 08:21

ok, а ние от тука как да помогнем? как можем да изпратим някой друг лев...май ще трябва да стане супер бързо

Аватар
group4dam
Мнения: 101
Регистриран на: 16 Юни 2005 16:11
Местоположение: Sofia,Varna

Мнение от group4dam » 14 Дек 2005 09:08

Ние в хонда-форума се организираме от 7 месеца и преди 4 дена дарихме на един дом в Смолянско дрехи,коледна украса, игри -- кой с каквото може да помогне. Събрахме около 800 лв. ама трудна работа а тука няма много време --- то може и без повод да се направи .....

Трябва някой да вземе присърце идеята ---да звъни по домовете и да пита къде от какво има нужда;

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 14 Дек 2005 09:56

punkara написа:az vikam da ima nakupim i shapki s toyota otgore, ili da napechatame fanelki s kluba, ili neshto takova, da mogat da se kefyat i te! cool.gif
Одобрявам напълно, поне шапки да направим. Между другото, имаме ли лого на клуба? Аз поне oще не съм видял. Питам, защото мога да проверя в едно шивашко ателие за шапки. Може на бели шапки (знам, че се цапат, но тези няма да за хора като пънки wink.gif ) от пред да напишем с червени букви - TOYOTA, а от страни да се избродира с малки букви "www.toyotabg.eu".

Колкото до подаръците, най добре е да се пита, но си мисля, че няма да сбъркаме ако за подобно място вземем занимателни игри или спортни пособия. До колкото знам, в подобни заведения (без да имам нищо лошо в предвид) се акцентира на това.

Малко брейнсторминг: топки, федербал, конструктори, не се сърди човече и прочие...
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 14 Дек 2005 09:59

cj написа:Одобрявам напълно, поне шапки да направим. Между другото, имаме ли лого на клуба? Аз поне oще не съм видял. Питам, защото мога да проверя в едно шивашко ателие за шапки. Може на бели шапки (знам, че се цапат, но тези няма да за хора като пънки wink.gif ) от пред да напишем с червени букви - TOYOTA, а от страни да се избродира с малки букви "www.toyotabg.eu".

Колкото до подаръците, най добре е да се пита, но си мисля, че няма да сбъркаме ако за подобно място вземем занимателни игри или спортни пособия. До колкото знам, в подобни заведения (без да имам нищо лошо в предвид) се акцентира на това.

Малко брейнсторминг: топки, федербал, конструктори, не се сърди човече и прочие...
Абе някой мисли ли реално дали едно хлапе ще види разлика между шапка Тойота и друга ? Според мен - няма.
Няма ли начин да се провери предварително какво е най-необходимо - преди да се купят подаръците ?

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 14 Дек 2005 10:22

Съгласен съм с това, че едва ли шапките "Тойота" са сред най-належащите нужди на децата в подобни домове. Стана дума, че ще се постараем този жест да не е показен и рекламен, така че адреса на форума и други индетификационни средства нямат място там. Наистина трябва да се разбере какви са конкретните нужди на един конкретен дом, дали дрешки, или сладкиши за децата, дали телевизор, или музикална система и когато знаем това, ще вземем най доброто решение.

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 14 Дек 2005 12:05

Идеята с логото и шапките не беше с цел реклама на форума, но както и да е... съгласен съм напълно с казаното от вас. Последно някой проверява ли за конкретно място?

Дайте и предложения как ще е най-удобно да съберем средствата. Сложното е с хората извън БГ, тъй като банковите преводи са по-тромави, а и скъпи. Аз мога да заема средства на хора извън БГ, пък лятото ще се оправим smile.gif

А може и условно да направим каса на форума...
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

b_d

Мнение от b_d » 14 Дек 2005 13:04

cj написа:Идеята с логото и шапките не беше с цел реклама на форума, но както и да е... съгласен съм напълно с казаното от вас. Последно някой проверява ли за конкретно място?

Дайте и предложения как ще е най-удобно да съберем средствата. Сложното е с хората извън БГ, тъй като банковите преводи са по-тромави, а и скъпи. Аз мога да заема средства на хора извън БГ, пък лятото ще се оправим smile.gif

А може и условно да направим каса на форума...
Аз проверявам за конкретно място. До няколко дни ще имам повече информация. Сега знам, че са 56 деца м/у 6 и 18 години. Деца с недъзи. Ще ми кажат и какво е най-необходимо, за да сме максимално ефективни. До колкото разбрах може да се помогне не само с пари, но и със стари дрехи, обувки и т.н. Това което за нас е старо, за тези деца може да е най-хубавото, което са имали в живота.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 14 Дек 2005 14:07

ами вместо подаръци може да се купи нещо колективно - промерно TV, някакво радио-ЦД, плейстейшън - нещо, на което децата също ще се радват

иначе дрешки, шапки, играчки - и това става
status: за БАН

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 14 Дек 2005 14:14

[quote="maggkrabar"]ами вместо подаръци може да се купи нещо колективно - промерно TV, някакво радио-ЦД, плейстейшън - нещо, на което децата също ще се радват

иначе дрешки, шапки, играчки - и това става[/quote]


И аз съм много навит на тази идея и я подкрепям с две ръце.Аз имам разни стари дрехи из нас мога да ги нотоваря в един чувал не ми представлява трудност ще ги даря също подкрепям идеята за ТВ ако този дом който се посещава се нуждае от ново ТВ.Или пък бих отделил някой лв който да даря.Не прочетох цялата тема незнам към кой дом се ориентирате горе доло имали идея. tongue.gif wink.gif wacko.gif че те са много

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 14 Дек 2005 14:24

Идеята за телевизора ми допада, но да видим какво ще кажат от дома...
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 14 Дек 2005 16:14

ми може и не само ТВ, а и абонамент за кабелната за една година - демек пълен комплект
status: за БАН

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 15 Дек 2005 01:12

samo nemozah da razbera edno: kakvo losho ima decata da gledat formula1 na TV-to nahluzili TOYOTA shapki? cool.gif
sega kato sa s neduzi, neznachi che tryabva da gi lishim ot stil, nali taka?!
a za kakva raklama stava vupros tuka? koj shte gleda tezi shapki nyakude v zatunteniyat balkan? tva se pravi za da se kefyat decata!
ta nali nasheto ednomislie svurzano s TOYOTA ni pozvolyava da napravim tova neshto ZAEDNO, zashto da na dadem chast ot tazi spoika i na decata?!
vinagi ima nuzda ot toyota shapki... vinagi! cool.gif

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 15 Дек 2005 18:40

Az sum gotov da dam parichki za tazi kauza,no prosto neznam kak shte stane poneje niama da idvam kum Sofia.....moje eventualno da gi pratia s zapis......,kato stanat po iasni neshtata kajete!
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

b_d

Мнение от b_d » 20 Дек 2005 11:45

Ето информацията, която получих. Смятам, че е повече от достатъчна и сега топката е нашето поле.

Zdravejte,
izpra6tam vi spisyk na nujdite na decata ot doma.
Naj-mnogo se nujdaqt ot:
1. 4ehli za banq - s nomera 34, 35, 36, 37, 38, 40 -
decata sa 53. 4ehlite mogat da sa 27 4ifta ot nomerata
ot 34 do 36 i 26 4ifta ot 38 i 40 nomer;
2. 4orapi - sys sy6tite nomera, 53 4ifta - ako mogat d
sa po 2 4ifta na dete - 6te sa blagodarni mnogo.

Poneje decata sa s uvrejdaniq, to mnogo byrzo
izhabqvat dre6kite i obuvkite si. Vyzrastts na decata
e ot 7 godini do 18 godini, nqkoi sa po-drebni za
vyzrastta si, drugi po-golemi, no s kakvito i drehi
ili obuvki da im pomognete, 6te im e ot polza.

Kontaktna informaciq na doma:
DDMUI - Dom za deca i mladeji s umstvena izostanalost
s. Ilakov ryt, ob6tina Elena, oblast Veliko Tyrnovo
telefon: 06151/4245
direktor: Stefanova
star6a sestra: Dobreva (tq moje do kraja na sedmicata
da e kontaktnoto lice ottam)

Ako ima ne6to drugo, s koeto da sym polezna se
obajdajte.

Pozdravi,

Marieta Ganeva

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], BladeBG и 205 госта