Dvukolka

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
ALTEZZA
Регистриран: 10 сеп 2004 20:19

Мнениеот ALTEZZA » 01 фев 2006 08:53

V35GTR написа:ALTEZZA govorih sus Marto (gofladjiiiiata) otnosno negovia motor. Toi mi go predlagashe za bez pari dokato se naucha i si vzema moi. Ako si navit mojesh da govorish sus nego! Mislia che kato ucheben motor e super!

abe tova hubavo, no problema e che az oste ne sam siguren che iskam izobsto da se nauchavam.
->

Потребителски аватар
ALTEZZA

Мнениеот ALTEZZA » 01 фев 2006 08:56

del_sol_fen написа:абе знаех си аз че В35ГТР (на бг написано изглежда мноо яко),
ще купи мотор ама не мислех че ще го пробва в мокрото. много съм разочарован. аз се надявах да има с кой да карам а пък то...... васко, използвай времето докато е студено, да си купиш гуми и спирачки на мотора и да ги сложиш преди да е станало моторджийско време. мотора не е като колата. всяка една грешка в поддръжката на мотора като нищо може да ти коства МНОГО. не е шега. спирачки, в гаража ще се сменят без проблем, гумите ги купи а когато е хубаво времето тогава го закарай да ти ги сменят. купи си масло за мотора, без значение какво ти е казал онзи от който си го купил. купи си и смазка за веригата. купи си яке. купи си каска (или вземи оная на кану, даже май пишело хонда да нея). купи си ръкавици, летни ще ти свършат работа.

тва е. аз на мотора не се качих преди да ги имам тези неща. отзад на паркинга правих кръгчета ама след като татко му се качи хахахаха. моля те помисли сериозно върху нещата които съм изброил по-горе. айде честито и със здраве и ВНИМАТЕЛНО да си го караш. само да се стопли и ща се разкараме към езерото, да ти покажа аз къде обичам да се разкарвам. айде.

del_sol, ti hubavi saveti mu davash, ama vse edno govorish na Vanko che ne mu triabva druga kola, prosto si gubish vremeto. mnogo dobre znaesh che V35GTR pak ste go iskara motora na razhodka tazi sedmica, pak ako ste i sniag da ima wacko.gif
->

Потребителски аватар
PAKETA_1
Регистриран: 21 фев 2005 09:54

Мнениеот PAKETA_1 » 01 фев 2006 09:46

del_sol_fen написа:1. Гуми
2. Спирачки
3. Масло и филтър
4. Смазка за веригата
5. Яке
6. Ръкавици
7. Каска (ти взе на Кану старата ама си вземи твоя по нататък)

Брат ми е прав за всичко , но все пак да не забравяме че нямаш ни книжка ни пермит ни Застраховка...книжката сега не можеш да я вземеш ама поне изкарай пермита за да можеш законно да караш с нас поне дневно време.

Недей да купуваш нищо преди Байк Шоуто на 10-ти Февруари - само се ориентирай в цените.

Ето ти сайта от който аз пазарих и досега по евтин не съм намерил:
http://www.accwhse.com/ и пак Само Гледай

За пермита прочети това, тъпо е ама ти не ги знаеш тези неща пък и са полезни. Всичките са много логични, но докато не си карал мотор не ги знаеш...в дъжд (пък и по принцип) никога не караш в средата на платното и използваш предимно задна спирачка...

http://www.sos.state.il.us/publications/pdf_publications/dsd_x1405.pdfчети и пълней

Ето ти един много як форум за мотоциклетисти, Прочети всичко в Мъдроста на Моториста...чети и не пиши безмислени постове за да не те наградят с Каиш на Месеца...много яка награда, присъжда се на най-плиткоумния и недоразвит форумджия който спами, пише тъпи и несвързани теми, задава тъпи въпроси или спори без нищо да знае...връчва се чрез гласуване в анкета защото всеки месец има по 4-5 сериозни кандидата за наградата.
http://bikerz.netissat.bg

Потребителски аватар
PAKETA_1

Мнениеот PAKETA_1 » 01 фев 2006 09:53

ALTEZZA написа:abe tova hubavo, no problema e che az oste ne sam siguren che iskam izobsto da se nauchavam.

Ела с нас на Байк Шоуто и после пак ще си приказваме...пък и аз ти казах че за научаването можеш да се научиш и на нашия smile.gif

Потребителски аватар
juri_galev
Регистриран: 24 дек 2004 23:45

Мнениеот juri_galev » 01 фев 2006 12:28

И на мен много ми харесва честито и умната.Само да попитам колко му е застраховката на това чудо в Америка :thumbsup:

Потребителски аватар
PAKETA_1

Мнениеот PAKETA_1 » 01 фев 2006 18:04

juri_galev написа:И на мен много ми харесва честито и умната.Само да попитам колко му е застраховката на това чудо в Америка :thumbsup:

Според зависи... smile.gif ...

зависи на колко години си, дали си женен, какъв ти е driving record-a и от кога имаш книжка за мотоциклет.
Моите предположения са че на в35гтр ще му искат 550-650$ за гражданска отговорност за една година и към 1300$ за пълна застраховка което ще се дължи на многото му актове за превишена скорост.

Потребителски аватар
juri_galev
Регистриран: 24 дек 2004 23:45

Мнениеот juri_galev » 01 фев 2006 18:42

До колкото знам колкото си по млад шофер толкова ти е по голяма застраховката та се оказва в един момент че застраховката в един момент става по скъпа от целия мотор закупен :thumbsup:

Потребителски аватар
V35GTR
Регистриран: 09 мар 2005 00:43
Контакти:

Мнениеот V35GTR » 01 фев 2006 18:56

Da se nadiavame che po gornoto niama da e istina zashtot vuv kraina smetka mnogo debelo izliza!
DEUUUUUUUUU_SOUUUUUUU_fen. mersi za informaciata i za suvetite! Shte gledam vsichko da e vuv izriadnost predi da se kacha pak na motora

PAKETA blagodaria za tvoite saveti, info za chasti i literatura! Nadiavam se skoro da sum na tarmaka i da cepia noshta sus sobstvena knijka!

ALTEZZA az mislia che ne mi davash dostatuchno kredit osobeno sus sravneniata sus vanko. Kakto i da e! Otkroveno kazano, nadiavam se skoro da te zaribim i ti da balansirash na 2 kolela!

Mersi na vsichki! :thumbsup:
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа:Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Потребителски аватар
ALTEZZA

Мнениеот ALTEZZA » 01 фев 2006 20:30

V35GTR написа:ALTEZZA az mislia che ne mi davash dostatuchno kredit osobeno sus sravneniata sus vanko. Kakto i da e! Otkroveno kazano, nadiavam se skoro da te zaribim i ti da balansirash na 2 kolela!

iskrenno se nadiavam da gresha v sravneniata si wink.gif . kolkoto do zaribiavaneto, niama da e lesno...
->

Потребителски аватар
V35GTR
Контакти:

Мнениеот V35GTR » 01 фев 2006 21:00

^ ... ne mislia che ni e strah da li shte bude lesno ili ne! Siguren sum che kakto az i ti uspiahme da vkarahme PAKETATA vuv onia film na ujasite, taka i tebe shte uspeem da te zaribim! :whistle: wink.gif
Shift_Изображение

Supra vs Skyline

Потребителски аватар
punkara
Регистриран: 12 сеп 2004 13:23

Мнениеот punkara » 02 фев 2006 06:07

ALTEZZA написа:
V35GTR написа:ALTEZZA az mislia che ne mi davash dostatuchno kredit osobeno sus sravneniata sus vanko. Kakto i da e! Otkroveno kazano, nadiavam se skoro da te zaribim i ti da balansirash na 2 kolela!

iskrenno se nadiavam da gresha v sravneniata si wink.gif . kolkoto do zaribiavaneto, niama da e lesno...

mani Altezzov ne gi slushai teya, ti si visok, a pa az sum shirok... ne sa za nas teya kolesarki, mnogo she ni duha vetura tongue.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 02 фев 2006 06:13

punkara написа:
ALTEZZA написа:

mani Altezzov ne gi slushai teya, ti si visok, a pa az sum shirok... ne sa za nas teya kolesarki, mnogo she ni duha vetura tongue.gif

Abe GTR-kata i toj e nekude kum 2m, no kak si e izbral CBR ohmy.gif o6te ne moga da go proumeq?!? wacko.gif E pak dobre, 4e ne e CBR RR, 4e tam o6te pove4e se sguva6 na 4.
Az s udovolstvie bih se ka4il na edno 600CB(naked bike), kojot ako ne se luja ima su6tiq dvigatel kato CBR F4i cool.gif
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
V35GTR
Контакти:

Мнениеот V35GTR » 02 фев 2006 06:52

^ 195 cm i 114 kg!!!! wink.gif ne znam obache niakaksi se subrah na motora..... malko neudobno no sum sigren che shte svikna. Te po princip tezi motori ne sa za dulgi raztoinaia taka che nevijdam prichina ot tazi gledna tochka ALTEZZOV da ne si zeme edin.... puk i punki she go glasim - zdrave da e! wink.gif tongue.gif
Shift_Изображение

Supra vs Skyline

Потребителски аватар
ALTEZZA

Мнениеот ALTEZZA » 02 фев 2006 08:10

Punky, както виждаш от размерите дет V35GTR ти е дал, и той не е никак малък. иначе и аз преди това все разправях, че тез мотори са ми прекалено малки и кат се кача на някои изглеждам смешно. та ме накараха да се кача на един да мерим, аз все още си мисля че ми е малък мотора, но всички юнаци около мен твърдят че си било ок. та ето и снимка да си кажете мнението.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
->

Потребителски аватар
V35GTR
Контакти:

Мнениеот V35GTR » 02 фев 2006 08:31

Super si Fifi!!!! mnogo ti otiva!!!!! wink.gif
mejdu drugot tochno tozi motor si biah namislil obache DEU SOU i raketata me ubediha che tozi e dosta maluk i kus po razmeri!!! Taka che moje bi shte izglejdash po hubavo na moia!
Shift_Изображение

Supra vs Skyline

Върни се в “Off Topic”