Анкета: Пари за здраве.

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Анкета: Пари за здраве.

Мнениеот zi_zi_top » 24 фев 2010 22:13

Интересно ми е отношението на членовете на клуба (всъщност на форума) към здравето им. Кой прави пълно КАСКО на автомобила си и кой прави Допълнително здравно осигуряване на себе си и на семейството си?
Или по-общо казано колко пари даваме за автомобилите и колко за поддържане и подобряване на здравето.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Vokil
Регистриран: 03 мар 2009 00:35
Контакти:

Мнениеот Vokil » 24 фев 2010 22:55

Въпросът ти е смислен но осигуряването било то здравно или пенсионно както застраховането и "здравеопазването" в милата ни татковина е пълни ла*на и най-добре да не ти се налага.Щото нали се сещаш в оная реклама по телевизията дето бог трябвало да даде живот и здраве тоест от тях не чакай помощ, разболееш ли се ако нямаш пари или някой близък с такива почти сигурно е че си пътник.Аз след едни преживявания с болници до такъв извод стигнах. sad.gif
Човек и добре да живее умира .......

Потребителски аватар
ivobox
Регистриран: 14 ное 2007 21:43
Контакти:

Мнениеот ivobox » 24 фев 2010 23:01

"каско" за човек единствено се сещам за застраховка живот
Avensis D-4D, 2005, 116hp, TOYOTA
Yaris T Sport, 2003, 106hp, TOYOTA

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 24 фев 2010 23:05

Смея да кажа, че не си прав за Допълнителното здравно осигуряване. Има застрахователи (Дженерали Закрила, ДЗИ, Всеотдайност, БЗК, Уника, Доверие, Токуда), които наистина правят максималното според осигурителния пакет за осигуряване на добро медицинско обслужване на осигурените лица.
Далл Богг (и не само те) не са в "белия" списък. Само като им погледне сайта човек разбира за какво иде реч. Но това е както с всякакви други дейности - някои си вършат работата добре, други не чак толкова. Светът е шарен.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 24 фев 2010 23:06

ivobox написа:"каско" за човек единствено се сещам за застраховка живот

Това е само при тотална щета biggrin.gif !

Потребителски аватар
ivobox
Контакти:

Мнениеот ivobox » 24 фев 2010 23:30

biggrin.gif biggrin.gif
поемат както "леки жулвания" и по-тежки "удари", но общо взето са постфакто, ако стане нещо чак тогава......
за мене е по-важно да се мисли превантивно, а не като се разболееш или ти стане нещо да се влачи човек по болници(изкючвам нещастни случаи)
то има неща, които си зависят от самите хора.....да се хранят правилно, да спортуват...такива ми ти работи

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 24 фев 2010 23:42

ivobox написа:то има неща, които си зависят от самите хора.....да се хранят правилно, да спортуват...

Абсолютно съгласен! Пуснах тази тема с общо образователна цел на тема поддържане, възстановяване и подобряване на здравето.
Бих се радвал ако стане дискусия, в която да се включат повече участници!
Самият факт, че Допълнително здравно осигуряване е непозната услуга е малко смущаващ, защото почти всички знаят какво е КАСКО.
Не се притеснявайте, участвайте, а аз ще помагам (без да се заяждам с никой) за повишаване на здравната ви култура.

Потребителски аватар
ivobox
Контакти:

Мнениеот ivobox » 24 фев 2010 23:55

аз имам един въпрос относно храненето
какво ти е мнението за т.н. вегетарянствно. то има много видове, но най- основно за месото.

Потребителски аватар
Uncle Dido
Регистриран: 03 юни 2008 16:42

Мнениеот Uncle Dido » 24 фев 2010 23:58

Ами аз съм малко суеверен. biggrin.gif

Не си правя каско, нито допълнително осигуряване.

Поради тая причина не нося пищов, нож, бухалка или хром-молибденова тръба - ф25х1.5 мм.

Защото все ми се струва, че ще стане като анекдота за онзи, дето чел книга за болестите и се разболял от всички.... biggrin.gif

В смисъл, че не предизвиквам нещата, чакам сами да дойдат.... smile.gif

ivobox написа:аз имам един въпрос относно храненето
какво ти е мнението за т.н. вегетарянствно. то има много видове, но най- основно за месото.

Тук не ти трябва лекар, питай басс ман....
Изображение

Потребителски аватар
Me4oKyX
Регистриран: 10 яну 2007 14:16
Контакти:

Мнениеот Me4oKyX » 25 фев 2010 00:07

Допълнителни пари за здравно осигуряване давам, но във форма на карта за басейн и си ходя да плавам... А с доктори не се занимавам като цяло... Всичко е в глЪвЪтЪ, така че .... :whistle: А за колата - ща неща го плащам каското, но не съм убеден, че има смисъл от него happy.gif Аааа, да имам няква застраховка, заради ипотечен кредит, както и няква застраховка към кредитната карта, но тях нека си стоят, че квото и да стане с мен, поне да не товаря никой, ами да се покрият biggrin.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 25 фев 2010 00:09

Вегетарианството е начин на хранене, който изключва приемането на храна от животински произход. Човека е с храносмилателна система и обмяна на веществата пригодена за смесено хранене. Въпреки това може да се пригоди към вегетарианско хранене, като има малки проблеми с дефицит на някои аминокиселини, но това е доста сложно за популярно обяснение. Ако се добавят млечни произведения и риба вегетарианството няма проблеми.
Все пак моето лично мнение е за приемането на животинска храна в умерени количества (трябва да се замезва с виното и бирата biggrin.gif ).

Потребителски аватар
ivobox
Контакти:

Мнениеот ivobox » 25 фев 2010 00:25

Fido Dido написа:питай басс ман....

с басс сме коментирали темата. пича е напред с материала от доста време и има какво да каже по темата определено.
даже очаквам включване... cool.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 01 мар 2010 23:16

Неприятно ми е да го констатирам, но леко ме разочаровате!!!
Не искам да повярвам, че ламарините (било нови или стари) са приоритетни в бюджета и вниманието ви!
Скъпи съфорумници, ако вие не сте живи и здрави бричките са без значение - нима никой не си дава сметка!?! unsure.gif

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 01 мар 2010 23:40

Набиваме пилешки пържоли на скара с домашно червено вино и ядем ябълки и портокали.

От време на време работим, обаче си караме ламарините.
За съжаление малко ходим пеша! biggrin.gif
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Мнениеот desSs » 02 мар 2010 00:06

у нас сякаш тези продукти са все още до голяма степен непознати. и мисленето ни е различно, и парите все не стигат, и застрахователите все си намират причина да не плащат, пък липсата на доверие хич не е маловажна причина...
аз лично ДЗО не съм правила. имам две застраховки живот и още една с леко спестовен характер. не знам, поне засега ДЗО ми се струват пари на вятъра. като остарея още може и да си променя мнението. или просто съм решила, че като родена на 13-ти, петък, в 13 часа съм недосегаема ахахахах rolleyes.gif

док, ако искаш можеш да разясниш малко, предполагам имаш наблюдения над продуктите на различните компании, въобще за какво иде реч... smile.gif

Върни се в “Off Topic”