Анкета: Пари за здраве.

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

sacho7803
Регистриран: 27 юли 2009 18:01

Мнениеот sacho7803 » 02 мар 2010 00:17

аз се осигурявам здравно по задължение щото се самоусигурявам.ако имах вратичка нииииикога нямаше да давам пари на здравната каса.на лекар не ходя дори и да съм на легло.на 32 години съм -пуша по 2кутии цигари на ден пия литър червено вино вечер висок съм 2 метра тежа 80кила а кръвното ми е 170на90------просто имам апарат вкъщи и си го меря от дъжд на вятър.и не ми пукааа---един път се мре.яд ме е за всяка стотинка която давам на държавата било то за здраве--пенсия или други простотии----тая държава не заслужава дори и с камъни да я блъска човек.не само управниците са виновни за проблемите а най вече народа-тоя манталитет ако не се пречупи скоро---управия няма.а като гледам близките 300години ....няма стане това biggrin.gif biggrin.gif сори че съм изнервен ама.......два дни чаках пред една ясла че да приемат 2-годишното ми дете----майната им----няма да го приемат то е ясно----щото не бях от първите------опитах по нормално-тъп български начин познат от комунизма....с чакане на опашка----не стана.сега ша дам едни кйорави 350лв и проблема е решен.не ми пука-----пука ми за тия хорица дето чаках с тях наедно---човека няма пари за хляб----ееееее откъде да извади че да даде....да обладай шибаната корупция в шибаната ни държава............................................че продължавайте да приказвате за допълнителни здравни осигоровки.........................плайщам си квото тряяяя------а допълнително----НННННННННННННННННИИИИИИИИИИИИИИИИИИККККОГАААААААА.....поне докато живея в хуууубавата ни държавица
Toyota YARIS 1.33-100кс.2009..... Renault megan-Coatch 1.6-90кс-98г

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 02 мар 2010 00:36

sacho7803 написа:...и не ми пукааа---един път се мре.яд ме е за всяка стотинка която давам на държавата било то за здраве--пенсия или други простотии----

Вярно, един път се мре, но точно в този момент не можеш да повярваш, че ти е дошъл реда толкова скоро ohmy.gif
Яд ли те е като плащаш КАСКО "на държавата" (защо си решил, че застраховките отиват в държавата!?!) wink.gif
Предполагам, че поста ти е индуциран от детската ясла и 1 литър вино. Дано наистина утре не разсъждаваш така. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

sacho7803

Мнениеот sacho7803 » 02 мар 2010 00:51

zi_zi_top написа:
sacho7803 написа:...и не ми пукааа---един път се мре.яд ме е за всяка стотинка която давам на държавата било то за здраве--пенсия или други простотии----

Вярно, един път се мре, но точно в този момент не можеш да повярваш, че ти е дошъл реда толкова скоро ohmy.gif
Яд ли те е като плащаш КАСКО "на държавата" (защо си решил, че застраховките отиват в държавата!?!) wink.gif
Предполагам, че поста ти е индуциран от детската ясла и 1 литър вино. Дано наистина утре не разсъждаваш така. :thumbsup:
прав си....изнервено ми е.да и за шибаното каско ме е яд---1000и кусур лева на вятъра.но няма как-кенефа е лизингов.и наистина човек ако помисли реално---5 години по 1200лв са 6 000лв---тя толкоз ще струва колата след 5 години.идиотщина.че то ебати и късмета дето тряяяя да имам че да я нацепя цялата че поне да знам що съм плащал каско и на тез..........мошенници biggrin.gif

sacho7803

Мнениеот sacho7803 » 02 мар 2010 01:00

сега сериозно искам да ми кажеш---ZI-ZI-TOP.......предполагам си медицинско лице........кажи някакви хапчета да взема за това кръвно.....но без рецепти и лекари---нещо по безобидно.вечер и главата ма цепи и....абе ужас---то всичко е от нерви.ще съм ти благодарен ако кажеш някое лекарство--------без лекари.170-на90 като ударя вечер винцок пада на 150на90 ама дотам....повече неще unsure.gif

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 02 мар 2010 04:00

zi_zi_top написа:Вегетарианството е начин на хранене, който изключва приемането на храна от животински произход.

Неправилно ! Вегетарианството е начин на живот и мислене който изключва нараняването или храненето с животни или части от тях , а не на продукти от тях . И също върви ръка за ръка с развитието на душевността на човека и неговото желание да бъде креативен и полезен за себе си и за света , а не кръвожадна алчна свиня готова в името на плюскането да изяде и родителите си ако някой обещае да му ги сготви вкусно ! Ако се ползва само , като начин на хранене няма ефект ! И това е тънък момент , който убягва от модерната медицина , която работи само на най-ниските нива , а именно физическото и психическото .
Най-голямата група вегетарианци в света консумира млечни продукти !
zi_zi_top написа:Човека е с храносмилателна система и обмяна на веществата пригодена за смесено хранене.

Няма никакви доказателства за подобно твърдение . Всъщност е абсолютен факт , че човека не може да яде нищо живо и сурово , камо ли пък развалено . И някак си не ми се вярва при оформянето на човека ( независимо как се е появил защото и това не ясно на медицината нито на науката ) да е бил настроен организма му за готвено месо .
zi_zi_top написа:Въпреки това може да се пригоди към вегетарианско хранене, като има малки проблеми с дефицит на някои аминокиселини, но това е доста сложно за популярно обяснение.

Всъщност няма нищо подобно . Тази теория се базира на експеримент с лабораторни мишки от началото на миналия век .
Фактически погледнато пълни вегетарианци или иначе казано суровоядци или хора , които ядат само растения и то само пресни и сурови е имало повече от 3000 години преди появата на "модерната медицина" . Просто от по-ранни години трудно се намират източници .
Но разбира се това в наше време е трудно приложимо и става само на точно определени места където позволява климата да има целогодишно прясни продукти .

zi_zi_top написа:Ако се добавят млечни произведения и риба вегетарианството няма проблеми.

Принципно така или иначе няма проблеми . Рибата може да бъде някакъв компромисен вариант и без нея съвсем спокойно може. А ако се яде би било хубаво да е максимално близо до сурово състояние , че да има смисъл от нея .

zi_zi_top написа:Все пак моето лично мнение е за приемането на животинска храна в умерени количества (трябва да се замезва с виното и бирата biggrin.gif ).

Принципно с нищо не трябва да се прекалява . Но за виното си има сирена , а за бирата картофи .

Нищо лично към zi_zi_top този разговор сме го водили и друг път даже си имаме отделна тема но медицината първо трябва да се научи да вижда без микроскоп и епруветка и тогава да дава генерални заключения за принципите във вселената , които към днешна дата са и тотално неясни .

Но както и да е темата не е за вегетарианството . Но е свързана с него защото е абсолютно доказано и има доклади в Американската и Световната Здравни Асоциаций , които абсолютно еднозначно показват , че най-големите консуматори на месо ( като държави ) имат най-големи проблеми със сърдечносъдовите , раковите , диабет , затлъстяване , неврози , слаб имунитет , и др. подобни трудно подвластни на лечение заболявания , както и намалена продължителност на живота . При което се оказва , че хората все повече стават неработоспособни ( демек не могат да изкарват пари за данъци и осигуровки ) и съответно консумират много средства от осигурителните фондове и бюджети за тяхното лекуване от много слабо лечими болести или ползват скъпоструващи лечения и процедури . Демек някой е на яка загуба от безобразното плюскане ( правителстовото и осигурителните компаний ) докато някой друг е на яка печалба (а именно производителите на хранителните продукти ) .
И най-вероятно не е далече времето когато плюскачите , пиячите , пушачите и всякаква друга гад ще плащат повечко данъци и осигуровки за да могат да си компенсират времето , което разложените им туловища ще прекарват по болниците.
Наш вДянков не е и чувал за подобни неща иначе от утре ще го направи biggrin.gif .

Също така факт е , че масата от хора няма никаква хранителна култура и плюскат до откат без да дъвчат много много . При което и да е имало нещо полезно в храната , която се консумира то е тотално загубено при преяждането . Напротив ефекта е точно обратен .
Точно и това причината тези хора след храене да не стават за нищо в следващите 2-3 часа докато им отмине малко свинщината . Даже на повечето им спира тока тотално и направо заспиват .
Също така се хранят в абсолютно неподходящо време например след работа след 20:00 ч. . Което си е тотално хабене на храната и затормозяване и затлачване на организма . А иначе през деня цигарки ,кафенца , зрънчо , солетки и тн .

А и от къде хората да имат култура , като от първи клас учат писане и смятане но не учат хранене , дишане и тн доста важни процеси от живота .
Веднага многознайковците ще ревнат , че те си знаят да си дишат и без да се учат ама да не казвам точно какво знаят .
Всъщност 95% процента от хората в света над 10 годишна възраст дишат абсолютно неправилно и неефективно . Поради , което в тях се натрупва умора , нарушава се обмяната на веществата и се нарушава правилната работа на сърдечно съдовата с-ма .
Също така така поради прекалено малката консумация на вода при повечето зрели индивиди се нарушава и водния баланс в организма . Реално за да има тялото добър воден баланс ( човека е над 90% вода ) и да може тялото да се чисти от всякакви гадости човек трябва да консумира поне 2 литра вода на ден .

Също така в глобален мащаб поизводството на месо е тотално самоубийство на човека и геноцид срещу абсолютно безобидни животни . За , което на милите човечета им се трупа едно нещо , което се казва карма ( не е това дето пият бебетата ) . И започват да им се случват разни неща за , които после някой друг им е виновен и модерната медицина се опитва да реши проблемите с баране на ниво ДНК , което няма как стане ( решаването ). Но понеже още никой не е виждал или пипал кармата е по-изгодно да смятаме , че я няма . И да си живеем , като класически псевдоихищници с елемнти на свиня .
Защо е самоубийство производството на месо ? Ами защото за да изкараме 1кг. месо ние трябва да вложим 16кг. суровина в иделания вариант !
Вместо да изядем ние един килограм храна и да ни останат 15кг. с , които можем да спасим хора от гладна смърт ние влагаме време , пари , вода и храни за да отгледаме нещо , което след това ще убием и ще ползваме някаква част от него за да може да ни е мазничко и блажничко . И ето резултата :
"Например в Германия отглежданите животни произвеждат такова количество изпражнения, че на всеки човек в страната се падат по 3 тона от тях годишно. (Взето от телевизионното предаване “Яденето на месо” на канал ARD, 18.10.1987). Къде отиват тези морета от животински фекалии? Хората ги извозват на полетата, но поради липсата на екологическо съответствие между количеството животински екскременти и дадената земя, то в полетата често прекомерно се натрупват тези торове и образуващите се от тях съединения попадат в подпочвените води и водоемите. Подобно въздействие върху природата е решаваща причина за “умирането” на морета като Северно и Средиземно море. Измират рибите, получава се чрезмерно разрастване на водорасли и т. н."
Доста по-интересен е случая в Аржентина !

И това е само малка част от извънредно човечната човешка дейност по тази мила планетка . Важното е , че като седнеш да папкаш за около 20мин. муцунката ти ще е мазна и ти ще си якия хищник .
Но понеже в "обществото" са "приети норми" за някой неща в нашата мила държава да си вегетарианец означва , да си някакъв малоценен и объркан човек неосъзнаващ неверяотните богатсва на живота .....
Та за това и Иво се опитва да прокарва идеи но след време ще му стане ясно какво значи да виждаш неща , които другите просто не искат да видят и или ще се откаже и ще си стане пак "нормален" или просто ще пропуска подобни теми . Трябва да почна и аз само да сипвам ехидно , като стандартен наркоман дали месен или пушач няма особенно значение всичките са с права ..........,,,,,,,,,,

Иначе аз съм твърдо за допълнителното здравно осигуряване и в момента в , който имам възможност ще направя максимално голямо за мен и за моето семейство .
И не е лошо zi_zi_top да вземеш малко да им обясниш на хищниците , като им опре ножа до кокала колко благи овчици стават и как дават мило и драго да си поживеят още някой друг ден . Че сега е много лесно с лозунгите веднъж се живее , дявола да ти завиди , пробвай от всичко и тн . Ама после на системката стават по набожни от папата и ако могат в църквата ще спят .

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 02 мар 2010 04:36

Прасетата въобще не са тъпи ! А хората дето се правят на прасета са тъпи !
А аз не съм професор по нищо просто виждам малко по-надалече и твоята реакция само го потвърждава !

BTW: ходи паси ти аз знам какво да правя tongue.gif !

Потребителски аватар
Me4oKyX
Регистриран: 10 яну 2007 14:16
Контакти:

Мнениеот Me4oKyX » 02 мар 2010 10:47

Bass_Man написа:.......
Та за това и Иво се опитва да прокарва идеи но след време ще му стане ясно какво значи да виждаш неща , които другите просто не искат да видят и или ще се откаже и ще си стане пак "нормален" или просто ще пропуска подобни теми ..........,,,,,,,,,,

Определено много хора не искат да видят много прости истини, за които има хиляди доказателства, дори онлайн.... Но никой не пита чичо Гугъл за тях....Да не говорим, че стане ли дума за такива неща, веднага се вади арсенала с лудите и чудесата и кви ли не глупости.... И пак по типично консуматорски начин, всичко се подминава, защото новото е странно и плашещо, пък старото си е познати и лесно и е свикнал с него... Развиването в посока, която не им е ясна и изглежда странна, е АДСКИ трудно, в повечето случаи дори невъзможно за много хора. Но без да се обижда някой - bass е прав в този случай. SMB - енергия не се губи - тя само преминава от един вид в друг - следователно тия отпадъчни продукти, които са енергия изцяло, къде ще отидат, освен по каналния ред?!?! happy.gif Искаш или не искаш да го видиш, това не го прави лъжа или простотия... Аз не съм вегетарианец, главно защото из България трудно ще си намеря нещо без месо, а плодовете и зеленчуците са внос и са в голяма част буклуци.... Не е невъзможно, просто още не съм го решил на 100% rolleyes.gif А също не съм циганка и не хваля никой, просто бас е прав.... Който иска да пита чичо гугъл, пък тогава може да коментира.... И да, всичко е въпрос на избор, но това, че си избрал да си пушач, не ти дава право да се подиграваш на хората, които отричат тия фъшкийки.... Малко по-широк поглед на нещата имайте, не отричайте нещо, защото не ви харесва или не го разбирате в момента... Мисля, че болшинството тук сме интелигентни хора, така че прочетете поне малко и решете дали пишем глупости.... Дори да не ви хареса истината, тя не престава да е вярна :thumbsup:

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Мнениеот desSs » 02 мар 2010 11:46

Me4oKyX написа:... Мисля, че болшинството тук сме интелигентни хора, така че прочетете поне малко и решете дали пишем глупости.... Дори да не ви хареса истината, тя не престава да е вярна :thumbsup:
начина на поднасяне на информация е малко груб, не мислиш ли? тоя тон "я-чакайте-да-ви-налея-малко-акъл-щот-явно-ви-липсва" не минава при възрастни хора. дори според мен има обратен ефект.
затова и все съм се чудела на разни хора по форумите, тръгнали да убеждават останалите в техните си разбирания за правилно и неправилно, разбира се не търпейки възражение, и при всеки опит скачат на бой, обиждат и прочие... съгласи се, че всеки достатъчно зрял да борави с компютър и интернет, или с достъп до библиотека може да се информира за всичко, което го интересува, да си живее и да се променя както си иска. ако има въпроси, или иска съвет - обясни му как стоят нещата според теб. ама да натякваш и да твърдиш, че твоята гледна точка е единствена, е най-малкото смешно
п.п. ще помоля за снизхождение в последващите коментари - аз съм от ваш`те, месо не ям /но само защото не го обичам, а не щото ми е мъчно за животните, или ше спасявам планетата. нооо все пак е нещо, нали? хаха rolleyes.gif /

Потребителски аватар
ivobox
Регистриран: 14 ное 2007 21:43
Контакти:

Мнениеот ivobox » 02 мар 2010 14:37

въпроса с храненето и вегетарянството НЕ СЛУЧАЙНО го повдигнах. правилното хранене е един от ОСНОВНИТЕ фактори за това човек да е здрав.(в комбинация с физически и дихателни упражнения)
оттук може да не се наложи изобщо посещаването на медицински заведения и изобщо контакт с лекари. много подценена е способността човешкия организъм да се самопречиства !!
Avensis D-4D, 2005, 116hp, TOYOTA
Yaris T Sport, 2003, 106hp, TOYOTA

Потребителски аватар
Raya
Регистриран: 10 апр 2009 12:17

Мнениеот Raya » 02 мар 2010 17:51

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2810812

Цялата ни здравна система пропадна в шахтата.
Не вярвам в допълнителното осигуряване, че има много ползи от него. То не се различава много от задължителното. Да кажат хората, които се възползвали/консумирали от доброволното осигуряване, какви са плюсовете, какво са получили допълнително с/у парите си.
Не може да се сравнява с " каското". Имаш " каско"-имаш кола, нямаш "каско"-колата изчезва.Просто си принуден да правиш застраховката, както те принуждават и със здравното осигуряване. Ако не ползвам НИКОГА лични лекари и всякакви здравни пътеки, ако ходя на частно, защо да плащам????? Пак съм принудена.

По-добре, да си направя застраховка "Живот" със всякакви клаузи за временна/постоянна нетрудоспособност. Поне ще знам, че парите, които съм ги дала, ще се върнат обратно при мен или някой близък. Ако пък ми се случи тежък инцидент, ще имам пари за лечение ли, за прехрана ли......все някакви пари ще получа. А какво ще получа аз със тези доброволни вноски за здравето?? Каквото и да получа, пак ще е нужно да се доплаща, а ако няма да имам пари за доплащането?

Потребителски аватар
Uncle Dido
Регистриран: 03 юни 2008 16:42

Мнениеот Uncle Dido » 02 мар 2010 19:54

ivobox написа: правилното хранене е един от ОСНОВНИТЕ фактори за това човек да е здрав.

Това в градски условия просто го забрави.

Решението е - на село, САМ да си отглеждаш зеленчуците, да знаеш кой произвежда млякото, което пиеш и да си дишаш на воля чист въздух.

И най-важното - тишина и спокойствие. Щото от цигарите може и да не хванеш рак, но от стрес - със сигурност.

Другото си остава утопия.
Изображение

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 02 мар 2010 20:01

е ква стана тя--махнахме социализмва ,че всеки да плаща и получава според заслугите,,и се почна с доброволните-задължителни такси и подпомагания по закон за солидарността laugh.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 02 мар 2010 21:29

sacho7803 написа:.....кажи някакви хапчета да взема за това кръвно.....но без рецепти и лекари---нещо по безобидно.вечер и главата ма цепи и....абе ужас---то всичко е от нерви.ще съм ти благодарен ако кажеш някое лекарство--------без лекари.170-на90 като ударя вечер винцок пада на 150на90 ама дотам....повече неще unsure.gif

Трябва съвсем да съм изкукал за да раздавам безотговорно съвети!
Неодходимо е да отидеш при ОПЛ и да поискаш направлание за изследване на: кръвна картина, липиден профил, кръвна захар, креатинин, АСАТ, АЛАТ, общ анализ на урина. Преди изследването не трябва да приемаш 24 часа алкохол и 12 часа храна.
След това трябва да се консултираш с кардиолог и нефролог /или уролог/ и те ще ти назначат лечение.
Ако ОПЛ ти назначи лечение без изследвания пусни рецептата в "кръглата папка" и си направи тези изследвания и консултации платено за да не вкараш жена ти в грижи как да плаща лизинга на Ярето. :help:
Знам, че може и да не изпълниш съвета ми, но поне съвестта ми е чиста!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 02 мар 2010 21:34

sacho7803 написа:.....кажи някакви хапчета да взема за това кръвно.....но без рецепти и лекари---нещо по безобидно.вечер и главата ма цепи и....абе ужас---то всичко е от нерви.ще съм ти благодарен ако кажеш някое лекарство--------без лекари.170-на90 като ударя вечер винцок пада на 150на90 ама дотам....повече неще unsure.gif

Трябва съвсем да съм изкукал за да раздавам безотговорно съвети!
Неодходимо е да отидеш при ОПЛ и да поискаш направлание за изследване на: кръвна картина, липиден профил, кръвна захар, креатинин, АСАТ, АЛАТ, общ анализ на урина. Преди изследването не трябва да приемаш 24 часа алкохол и 12 часа храна.
След това трябва да се консултираш с кардиолог и нефролог /или уролог/ и те ще ти назначат лечение.
Ако ОПЛ ти назначи лечение без изследвания пусни рецептата в "кръглата папка" и си направи тези изследвания и консултации платено за да не вкараш жена ти в грижи как да плаща лизинга на Ярето. :help:
Знам, че може и да не изпълниш съвета ми, но поне съвестта ми е чиста!

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 02 мар 2010 22:02

Bass_Man написа:Вегетарианството е начин на живот и мислене който изключва нараняването или храненето с животни или части от тях , а не на продукти от тях . И също върви ръка за ръка с развитието на душевността на човека и неговото желание да бъде креативен и полезен за себе си и за света , а не кръвожадна алчна свиня готова в името на плюскането да изяде и родителите си ако някой обещае да му ги сготви вкусно !.....

Съгласен съм с теб! Необходимо е духовно израстване на хората, но вместо това душевността са профанизира и парите се издигат в култ. Това е пряко свързано с алчността и лакомията!
Пример 1: консумира се многократно повече храна от необходимото за да живееш.
Пример 2: Продаваш старата си кола, която може да бъде експлоатирана още много време.
Пример 3: Купуваш си ненужно мощен автомобил.
и така нататък
Асклепий е казал една страхотна мисъл преди 3000 г. "Умереността е приятел на човека"! Тя е общовалидна за всички времена и географски ширини.
Всуе е вегетарианството, ако носиш кожено яке и колата ти е с кожен салон и волан!
Аз съм абсолютно съгласен с теб - човек трябва да живее в хармония със себе си и с природата и за целта трябва да осъзнае потребностите си и стремежите си. След това трябва да усмири алчността си и да ги хармонизира.
Дано сте ме разбрали правилно!!!

Върни се в “Off Topic”